الگوریتم یوتیوب + چطور در یوتیوب ارتقا پیدا کنیم؟ + همه چیز در مورد الگوریتم🟢
برنامه هوش مصنوعی + معرفی 15 برنامه برای استفاده از هوش مصنوعی +انواع آن🟢
می 17, 2023
داغ شدن گوشی
داغ شدن گوشی + 7 دلیل اصلی که گوشی شما داغ می شود + روش های رفع مشکل🟢
ژوئن 4, 2023

الگوریتم یوتیوب + چطور در یوتیوب ارتقا پیدا کنیم؟ + همه چیز در مورد الگوریتم🟢

برای به دست آوردن بازدید در ویدیوهای خود و افزایش رشد ارگانیک نام تجاری خود از طریق کانال YouTube خود، مهم است که الگوریتم یوتیوب را درک کنید. آیا محتوای شما تعامل کافی دارد؟ به دست آوردن تعاملی که برای کانال خود نیاز دارید با همه رقابت های موجود روز به روز دشوارتر می شود. راه هایی برای تسریع تعامل شما وجود دارد، مانند خرید مشترکین یوتیوب از یک ارائه دهنده شخص ثالث. این می تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد. به هر صورت در این مقاله به شما الگوریتم یوتیوب را به طور کامل توضیح می دهیم.

الگوریتم یوتیوب

یوتیوب بزرگ است. واقعا بزرگ!. طبق وب سایت مطبوعاتی آنها، یوتیوب بیش از 2 میلیارد کاربر ماهانه دارد . این فقط کاربرانی هستند که وارد سیستم می شوند. به عبارت دیگر، این تقریباً 1/3 کل اینترنت است. با چنین مخاطبان بالقوه ای که در اختیار دارید، قطعاً می خواهید از آن بهره ببرید. در تئوری، به نظر ساده می رسد. فیلم، ویرایش، و آپلود یک ویدیو – و تماشای بازدیدها. اما این کار چندان آسان نیست. کمی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید به تلاش نیاز دارد.

بنابراین، هنگام استفاده از YouTube به عنوان یک ابزار بازاریابی، درک نحوه بهینه سازی محتوای خود برای الگوریتم ضروری است. به این ترتیب می توانید از الگوریتم به نفع خود استفاده کنید. چندین عامل مختلف وجود دارد که الگوریتم از آنها برای دسته بندی ویدیوهای شما استفاده می کند.

این الگوریتم در واقع آنقدرها هم که فکر می کنید راز بزرگی نیست. یوتیوب در مورد شاخص های کلیدی که الگوریتم استفاده می کند شفاف است. اگر زمان زیادی برای گذراندن دوره آموزشی YouTube’s Get Discovered در آکادمی سازندگان YouTube ندارید، به اصول اولیه می پردازیم.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید :  روش های  👈 هک تلگرام با شماره تلفن 👉 بدون دسترسی به گوشی  هدف

 

چرا از یوتیوب استفاده کنیم؟

از زمان معرفی آن در سال 2005، رشد YouTube واقعاً چشمگیر بوده است. در سال 2006، یوتیوب توسط گوگل خریداری شد و این پلتفرم را به عنوان یکی از بزرگترین وب سایت های اینترنتی تبدیل کرد. یوتیوب به حدی محبوب است که در زمان شروع همه‌گیری کووید-19، زمانی که بسیاری از مردم در سراسر جهان تحت دستور ماندن در خانه بودند، در واقع مجبور شدند برای مدتی کیفیت ویدیو را کاهش دهند تا از خرابی وب‌سایت جلوگیری کنند. این مقدار زیادی مازاد بر پهنای باند بود.

اگر شرکت شما در یوتیوب نیست، یک فرصت بازاریابی بزرگ (و نسبتاً ارزان) را از دست می دهید. یوتیوب به‌عنوان محبوب‌ترین پلتفرم ویدیوی آنلاین که در آنجا به اشتراک گذاشته می‌شود، برای مخاطبان جهانی در بیش از 100 کشور قابل دسترسی است. این یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن طرفداران بین المللی است. بین سال‌های 2017 و 2018، بینندگان 70 درصد بیشتر با سازندگان در ارتباط بودند. به گفته یوتیوب، حتی بینندگان علت و معلولی بسیار بیشتر درگیر هستند.

این پلتفرم یک راه منحصر به فرد برای ارتباط با مشتریان شما ارائه می دهد. با ایجاد ویدیوهایی که بینندگان شما دوست دارند، ارتباط آنها را با برند خود تقویت می کنید. ضروری است که YouTube را به زرادخانه رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید. طبق گفته یوتیوب، 70 درصد از ویدیوهایی که بینندگان تماشا می کنند توسط این الگوریتم به آنها توصیه می شود. بنابراین بسیار مهم است که بدانید چگونه می توانید با الگوریتم کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که دنبال کننده های پایداری در YouTube ایجاد می کنید. تحقیقات آنها همچنین بیان می‌کند که تاریخچه تماشای متوسط بینندگان تا حد زیادی تحت تأثیر توصیه‌هایی است که الگوریتم ارائه می‌کند.

الگوریتم یوتیوب

الگوریتم یوتیوب می تواند به بهتر شدن محتوا کمک کند

تاریخچه مختصری از یوتیوب

شما نمی توانید بفهمید که الگوریتم یوتیوب کجاست بدون اینکه بفهمید چرا گوگل تصمیمات خاصی برای بهبود آن گرفته است. بیایید به چند سال قبل برگردیم تا شما را به تاریخ یوتیوب علاقه مند کنیم. بین سال‌های 2005 تا 2011، یوتیوب به شدت بر روی کلیک‌ها و بازدیدها متمرکز بود. این همان چیزی است که می‌توانیم آن را دوره کلیک طعمه بنامیم که در آن تصاویر کوچک و عناوین برای جلب توجه مردم می‌جنگیدند. مشکل ساده بود – ویدیوها به وعده خود عمل نکردند و یک تجربه کلی بد برای کاربران ایجاد کردند.

در سال 2012، یوتیوب متوجه شد که زمان تماشا به عنوان معیار مهمتری است. به عبارت دیگر، هرچه افراد بیشتر در ویدیوها بمانند، برای درآمد شرکت بهتر است. می‌توانید ویدیوهای بسیار کوتاهی ایجاد کنید و در نهایت زمان تماشای 100٪ در تمام ویدیوهای خود یا ویدیوهای طولانی‌تر داشته باشید تا زمان تماشای بیشتری داشته باشید. مشکل ساده بود – زمان تماشا برابر با تجربه مثبت نیست.

در سال 2015، یوتیوب به ردیابی رضایت کاربران از طریق معیارهای تعامل تغییر کرد. ما در حال صحبت کردن با شست بالا، شست پایین و نظرات هستیم. آن‌ها همچنین به جای اشتراک‌گذاری یک ویدیوی محبوب برای همه، شروع به بررسی ایده توصیه شخصی‌سازی کردند. اگر نظر ما را می خواهید، این محور بزرگ بود. آنها متوجه شدند که مردم توصیه های شخصی را بیشتر از ویدیوهای محبوب ترجیح می دهند.

در سال 2016 و پس از آن، چالش در مورد تعدیل محتوا برای حفظ بالاترین کیفیت در پلتفرم است. آنها نسبت به یوتیوب‌هایی که به دستورالعمل‌های آن‌ها احترام نمی‌گذارند، تهاجمی‌تر شده‌اند و این باعث ترس از ممنوعیت شده است.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈 از بین بردن هک گوشی 👉 با 6 روش کاربردی

الگوریتم چیست؟

الگوریتم یوتیوب برای تطبیق بینندگان با ویدیوهایی که ممکن است به آنها علاقه مند باشند (و تماشای آنها را ادامه دهد) ایجاد شده است. با بیش از 500 ساعت ویدیو در هر دقیقه آپلود می شود، هیچ تیمی از مردم هرگز نمی توانند این کار را به صورت دستی انجام دهند. یوتیوب آن را یک حلقه بازخورد بلادرنگ می نامد که ویدیوها را با علایق مختلف هر بیننده تنظیم می کند.

به خوبی شناخته شده است که بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی از الگوریتم هایی برای تعیین محتوایی که مردم می بینند استفاده می کنند. هزاران الگوریتم مختلف توسط پلتفرم‌های مختلف استفاده می‌شود – مثلاً الگوریتم فیس‌بوک – و یوتیوب یکی از کارآمدترین آنهاست.

بسیاری از سازندگان فکر می کنند که الگوریتم یوتیوب برای درک آن بسیار پیچیده است. در حالی که بسیار پیچیده است، اگر تحقیق خود را انجام دهید، می توانید راه های ساده ای برای کار با آن پیدا کنید تا به نفع کانال خود (و به نوبه خود، برند شما) باشد.

وقتی سعی می کنید با الگوریتم موفقیت خود را به حداکثر برسانید، به چیزی که الگوریتم دوست دارد معطل نشوید. نکته الگوریتم این است که هدف آن بازتاب آنچه بینندگان دوست دارند را دارد. با این منطق، اگر ویدیوهایی می‌سازید که مردم واقعاً آن را دوست دارند، این الگوریتم به افراد بیشتری کمک می‌کند آن را پیدا کنند.

این الگوریتم یوتیوب دو هدف اصلی دارد:

پیشنهاد ویدیوهایی که مناسب بینندگان است و تماشای ویدیوهای بیشتر بینندگان. برای انجام این کار، روی رفتار بینندگان و همچنین موفقیت ویدیوها تمرکز دارد. معیار تعامل با مشاهده برای الگوریتم بسیار مهم است، به همین دلیل است که برخی از برندها از ربات های مشاهده یوتیوب نیز استفاده می کنند.

ترافیک الگوریتم پیشنهادی یوتیوب الگوریتم ویدیوها را در بخش توصیه شده پیشنهاد می کند . هدف این الگوریتم انتخاب بهترین ویدیوها نیست، بلکه شناسایی و تطبیق بینندگان با ویدیوهایی است که (امیدوارم) آنها را مورد علاقه خود قرار دهد. به یاد داشته باشید که این الگوریتم تنها به ویدیوها نگاه نمی کند، بلکه به همه کاربران نیز نگاه می کند. این ترکیبی از عملکرد ویدئو و شخصی سازی است.

مناطق تمرکز الگوریتم

شما باید این مناطق کلیدی را که به عنوان سیگنال های کلیدی که الگوریتم از نظر بینندگان در نظر می گیرد، شناسایی کرده اند، یادداشت کنید:

آنچه بینندگان در حال تماشای آن هستند: بینندگان واقعاً برای تماشای کدام ویدیوها وقت می گذارند.
آنچه بینندگان تماشا نمی‌کنند: این شامل ویدیوهایی می‌شود که بینندگان کلیک می‌کنند و سپس آن‌ها را ترک می‌کنند – و واقعاً به نرخ کلیک شما آسیب می‌زند.

مدت زمان تماشای بینندگان: هر چه بینندگان بیشتر تماشا کنند، نرخ کلیک شما بیشتر است (و بهتر!).
چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند: این بر اساس بازخورد دکمه های لایک و دوست نداشتن است.
بازخورد از گزینه علاقه‌مند نیست: تعداد بازدیدکنندگانی که روی این گزینه کلیک می‌کنند روی ویدیوهای شما تأثیر دارد.
اطلاعات جمعیتی و جغرافیایی بینندگان: هنگام پیشنهاد ویدیو به بینندگان، الگوریتم به مکان‌ها و جمعیت‌شناسی خاص بینندگان نگاه می‌کند.

ویدیوهایی که قبلاً تماشاگران را تماشا کرده‌اند: اگر بیننده‌ای ویدیوهای مشابه شما را تماشا کرده باشد، شانس بیشتری برای توصیه شدن دارید.
جستجوهای گذشته بیننده: استفاده از کلمه کلیدی بسیار جستجو شده در ویدیوهای خود در اینجا مفید است، زیرا اگر افراد زیادی آن کلمه را جستجو کرده باشند، ویدیوی شما ممکن است به افراد زیادی توصیه شود.
تعداد دفعات آپلود در یک کانال: الگوریتم محتوای کانال های فعال را توصیه می کند.
مدت زمانی که یک ویدیو آنلاین بوده است: ویدیوهای جدید به مشترکین یا بینندگان با علایق مشابه توصیه می شود.
نرخ رشد یک ویدیو (سرعت محبوبیت): ویدیوهایی با نرخ رشد بالا شانس بیشتری برای قرار گرفتن در صفحه پرطرفدار دارند.
تعامل ویدیویی (پسندیدن، نپسندیدن، نظرات، اشتراک‌گذاری): تعامل به ویدیوهای شما علاقه نشان می‌دهد و الگوریتم آن را به بینندگان بیشتری پیشنهاد می‌کند.

الگوریتم یوتیوب

الگوریتم یوتیوب باعث می شود که افراد بتوانند با توجه به محتوای خوبی که تولید می کنند رده بندی شوند

3 حوزه الگوریتم یوتیوب کلیدی برای تماشا

فاکتورهای خاصی وجود دارد که می توانید سعی کنید آنها را کنترل کنید، و این مواردی هستند که هنگام استفاده از YouTube برای برند خود باید روی آنها تمرکز کنید. ابتدا، نرخ کلیک ویدیوهای خود را در نظر بگیرید (به عبارت دیگر، شانس اینکه بیننده بعد از دیدن ویدیوی شما واقعاً روی آن کلیک کند). همچنین می‌توانید با تعامل با مخاطبان، زمان تماشای ویدیوهای خود را افزایش دهید. در نهایت، بینندگان را تشویق کنید که بیشتر از ویدیوهای شما را تماشا کنند تا طرفداران خود را به دست آورند.

YouTube Analytics شما بینش های کلیدی در مورد نحوه تعامل بینندگان با کانال شما به شما می دهد. این زمینه ها را در نظر بگیرید و توجه کنید که کدام ویدیوها در کانال شما خوب عمل می کنند.

اگر ویدیوی خاصی دارید که خوب عمل می کند، بیشتر شبیه آن بسازید. و اگر می‌خواهید تجربه کنید و چیز جدیدی را امتحان کنید، YouTube آن را نیز تشویق می‌کند. به این ترتیب، می‌توانید مواردی را بیابید که کار می‌کند و باعث می‌شود بینندگان برای اطلاعات بیشتر بازگردند.

الگوریتم کجا می تواند ویدیوهای شما را توصیه کند؟

دو حوزه کلی وجود دارد که الگوریتم می‌تواند ویدیوهای شما را به بینندگان نشان دهد: جستجو و کشف از طریق توصیه‌هایی که در صفحات مختلف در سراسر YouTube ظاهر می‌شوند. سیستم جستجو و کشف یوتیوب به دو صورت کار می کند. اول، تا بینندگان بتوانند ویدیوهای مورد علاقه خود را بیابند، و همچنین برای تقویت رضایت و تعامل طولانی مدت بیننده. در نهایت، شما می‌خواهید از الگوریتم استفاده کنید تا YouTube ویدیوهای شما را به کاربران توصیه کند. باز هم به این فکر کنید که برای بینندگان جذاب است، زیرا بینندگان همیشه آنچه را که الگوریتم دوست دارد هدایت می کنند.

وب‌سایت YouTube دارای چند صفحه مختلف است که بینندگان می‌توانند اشتراک‌ها را جستجو، کشف و بررسی کنند تا انتخاب کنند چه ویدیوهایی را می‌خواهند تماشا کنند. از آنجایی که راه‌های زیادی وجود دارد که ویدیوهای شما توسط بینندگان پیدا می‌شود، در اینجا چند نکته برتر برای هر بخش آورده شده است.

جستجو کردن

جستجو، مانند موتور جستجوی گوگل، مرتبط ترین نتایج کلمه کلیدی شما را به شما نشان می دهد. مهم است که به یاد داشته باشید که هر بیننده نتایج جستجوی متفاوتی را نشان می دهد، حتی اگر دقیقاً همان عبارت را وارد کنید. برای اینکه ویدیوهای شما در جستجو خوب عمل کنند، باید مطمئن شوید که عنوان عالی، توضیحات کامل و محتوای مرتبط دارید.

عنوان

در YouTube Analytics، از بخش Traffic Sources استفاده کنید تا ببینید بینندگان از چه کلماتی در نوار جستجو برای یافتن کانال و ویدیوهای شما استفاده می کنند. این ایده خوبی است که کلیدواژه های برتر عنوان یا حداقل توضیحات خود را در نظر بگیرید زیرا آنها قبلاً کلمات آزمایش شده و آزمایش شده ای هستند که ثابت شده است برای کانال شما ترافیک ایجاد می کنند. اما این کار را در حد اعتدال انجام دهید. شما نمی خواهید از کلمات تصادفی و غیر مرتبط با موضوع استفاده کنید.

شما می خواهید عنوان خود را در طولانی مدت نگه دارید. توصیه می شود از 50 تا 60 کاراکتر در عنوان خود استفاده کنید، زیرا YouTube تشخیص داده است که ویدیوهایی با عناوین در این محدوده طول خوب عمل می کنند. همچنین، گنجاندن شرکت یا نام تجاری خود در عنوان یک راه عالی برای ثابت نگه داشتن ویدیوهای شما است و به شناخت برند کمک می کند.

توضیحات (کپشن)

توصیه ما برای توضیحات شما بسیار شبیه عنوان است. علاوه بر این، به طولانی بودن توضیحات خود فکر کنید. در حالت ایده آل، شما باید 1-2 پاراگراف از محتوای مرتبط داشته باشید. اگر نمی‌توانید به این میزان دست پیدا کنید، توصیه می‌کنیم مرتبط بودن را بیش از طول انجام دهید. اگر فقط رسانه‌های اجتماعی یا چند جمله را در توضیحات خود قرار می‌دهید، واقعاً محتوایی را که به شما در الگوریتم کمک زیادی می‌کند از دست می‌دهید – این مرحله را نادیده نگیرید!

به هر حال – اولین جمله شما مهمترین است. این همان چیزی است که بینندگان قبل از اینکه روی ویدیوی شما در جستجو کلیک کنند، می بینند.

محتوا

اطمینان حاصل کنید که محتوای ویدیوی شما با کلمات کلیدی که در عنوان و توضیحات استفاده می کنید مرتبط است. همچنین می توانید در اینجا تحقیق کنید. کلمات کلیدی خود را جستجو کنید و برخی از ویدیوهای برتر را تماشا کنید. چه کاری می توانید انجام دهید تا بر اساس این ایده ها بسازید و چیزی بهتر بسازید؟ سعی کنید چیزی به موضوع اضافه کنید یا آن را در دسترس‌تر کنید… فقط محتوای ویدیوهای برتر را بازگردانید. هدف برجسته شدن است.

همچنین، به موضوعات پرطرفدار یا موضوعات دیگری که کمتر محبوب هستند، اما همچنان مرتبط هستند، توجه داشته باشید. اینها زمینه های خوبی برای شروع ایجاد برند خود با محتوای عالی هستند.

تصاویر بندانگشتی نیز بسیار مهم هستند، زیرا تصویری کوچک از محتوای شما را به بیننده نشان می دهند. به طور کلی پذیرفته شده است که تصاویر کوچک با سر سخنگو بهتر عمل می کنند، زیرا افراد به طور طبیعی به سمت یک سر سخنگو کشیده می شوند. همچنین، شایان ذکر است که بینندگان همیشه مایلند محتوای هیجان‌انگیز را از ویدیوهای شما ببینند،

ویدئوهای پیشنهادی

فیلم‌های پیشنهادی مجموعه‌ای از ویدئوها را به بینندگان نشان می‌دهد که الگوریتم فکر می‌کند در آینده علاقه‌مند به تماشای آن‌ها هستند. معمولاً، این ویدیوها بر اساس موضوع (احتمالاً ویدیوی دیگری از همان کانال یا ویدیوی مشابه از یک کانال دیگر) یا سابقه تماشای بینندگان مرتبط هستند. منابع ترافیک الگوریتم تجزیه و تحلیل یوتیوب رشد منابع ترافیک می توانند بینش های مهمی را در مورد مکان هایی که ویدیوهای شما به خوبی انجام می دهند به شما ارائه دهند.

در بخش Traffic Sources در YouTube Analytics خود، می‌توانید ببینید که کدام یک از ویدیوهای شما ترافیک را از بخش ویدیوهای پیشنهادی جذب کرده‌اند. برای اطمینان از اینکه ویدیوهایتان همچنان به بینندگان پیشنهاد می‌شوند، از فهرست‌های پخش، کارت‌ها، پیوندها و صفحه‌های پایانی در ویدیوهای خود استفاده کنید.
نمونه کارت‌های یوتیوب بینندگان الگوریتم کارت‌ها به تماشای کانال شما کمک می‌کنند

به خاطر داشته باشید که نمی‌خواهید پایان ویدیوی خود را خیلی طولانی کنید، در غیر این صورت خطر از دست دادن بینندگان را دارید. همچنین می‌توانید ویدیوها را با هم در یک سری گروه‌بندی کنید و ویدیوهای چالشی یا فهرست‌بندی کنید، که فرمت‌های ویدیویی محبوب هستند.

توضیحات کیفیت را بنویسید

توضیحات ویدیوی شما واقعا مهم است. این الگوریتم از توضیحات برای جستجوی کلمات کلیدی استفاده می‌کند . استفاده از موارد مناسب به YouTube کمک می‌کند تا ویدیوهای شما را بیشتر نشان دهد. مهارت های SEO شما در اینجا بسیار مفید خواهد بود.

در حالی که می خواهید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، زیاده روی نکنید. از زبان واضح استفاده کنید و آن را ساده نگه دارید. به طور کلی توصیه می شود از 1 تا 2 پاراگراف کوتاه استفاده کنید. که به طور خلاصه محتوای ویدیوی شما را توضیح می دهد. شما همچنین می خواهید از آن کلمات کلیدی به طور طبیعی در متن استفاده کنید.

یک برنامه داشته باشید

حداقل ویدیوها را اغلب منتشر کنید. این الگوریتم نه تنها به تعداد ویدیوهایی که پست کرده‌اید، بلکه تعداد دفعات انتشار شما را نیز بررسی می‌کند. پایبندی به یک برنامه زمان‌بندی آپلود می‌تواند برای ثبات کانال شما بسیار مفید باشد و می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی بهتر محتوایتان کمک کند. صفحه YouTube Analytics خود را بررسی کنید تا ببینید چه روز و چه ساعتی بیشترین موفقیت را به شما نشان داده است و سعی کنید به پست کردن ادامه دهید. به عنوان مثال، اگر تجزیه و تحلیل شما به شما می گوید که ویدیوهای شما در ساعت 12 بعد از ظهر جمعه ها عملکرد خوبی دارند، آن را در جایگاه آپلود هفتگی خود قرار دهید.

الگوریتم یوتیوب

با دانستن الگوریتم یوتیوب می توانید آمار بازدید خود را افزایش دهید

الگوریتم به کسانی که پیگیر هستند پاداش می دهد

هر هفته یک ساعت یا بیشتر وقت بگذارید و با مخاطبان خود درگیر شوید. تا حد امکان به نظرات زیادی در مورد ویدیوهای خود پاسخ دهید یا حتی آنها را لایک کنید (هر چند که نظر دادن بهترین است). درگیر شدن با بینندگان به شما کمک می کند تا موفقیت بیشتری را در کانال خود مشاهده کنید و به شما شانس بیشتری برای توجه الگوریتم به شما می دهد. بینندگان از پاسخ قدردانی می کنند و به ایجاد ارتباط واقعی بین آنها و برند شما کمک می کند.

 

آینده یوتیوب چیست؟

اکنون که می دانید چگونه محتوای خود را برای مخاطبان YouTube خود – و الگوریتم بهینه سازی کنید – شروع به انتشار چند ویدیوی عالی کنید!

بهترین راه برای تفکر در مورد الگوریتم این است که آن را به عنوان مخاطب خود در نظر بگیرید. و حتی اگر الگوریتم مدام در حال تغییر و تکامل باشد، هدف یوتیوب ثابت خواهد ماند. تا زمانی که بینندگان را درگیر و تماشا کنید، برند شما و یوتیوب هدف یکسانی دارند. همه اینها به شناخت واقعی مخاطبان و پیش بینی اینکه آنها به چه چیزهایی علاقه دارند خلاصه می شود. البته این دقیقاً همان کاری است که الگوریتم انجام می دهد.

حقایق الگوریتم یوتیوب

یوتیوب به کلیک ها و بازدیدها در سال 2011، کل زمان تماشا در سال 2012 و رضایت بینندگان از سال 2015 اهمیت می داد.
رضایت بیننده با میانگین مدت زمان مشاهده، میانگین درصد بازدید، پسندیدن، دوست نداشتن، پاسخ نظرسنجی و دکمه “علاقه ندارم” اندازه گیری می شود.

الگوریتم صفحه اصلی و الگوریتم ویدیوهای پیشنهادی با برچسب سیستم توصیه وجود دارد. این سیستم اکثر ترافیک ویدیویی را به ارمغان می آورد و توصیه ها را برای هر کاربر شخصی می کند.

رتبه‌بندی صفحه اصلی یوتیوب از عملکرد (نحوه تعامل کاربران با ویدیو) و شخصی‌سازی (فعالیت گذشته کاربر) ناشی می‌شود.
ویدیوی پیشنهادی رتبه بندی یوتیوب از شخصی سازی کاربر و ویدیوی فعلی در حال تماشا بدست می آید. این ترکیبی از درک این است که کدام ویدیوها با هم تماشا می شوند و عوامل خارجی مانند رقابت، موضوع و فصلی بودن.