ذخیره سازی ابری (Cloud storage) +انواع فضای ذخیره سازی ابری+8 شرکت Cloud 🟢
هک گوشی
هک گوشی + معرفی 7 روش هک گوشی هوشمند
ژانویه 22, 2024

ذخیره سازی ابری (Cloud storage) +انواع فضای ذخیره سازی ابری+8 شرکت Cloud 🟢

ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری به عنوان یک مدل ذخیره داده تعریف می شود. که در آن اطلاعات دیجیتالی مانند اسناد، عکس ها، فیلم ها و سایر اشکال رسانه ها بر روی سرورهای مجازی یا ابری که توسط اشخاص ثالث میزبانی می شوند، ذخیره می شوند. این امکان را به شما می دهد تا داده ها را بر روی یک سیستم ذخیره سازی خارج از سایت انتقال دهید و در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشید. این مقاله به اصول ذخیره سازی ابری می پردازد.

 

هک گوشی

برای استفاده از برنامه هک s-child و کسب اطلاعات برروی بنر بالا کلیک نمایید.

 

فضای ذخیره سازی ابری چیست؟

ذخیره سازی ابری یک مدل سپرده داده است که در آن اطلاعات دیجیتالی مانند اسناد، عکس ها، فیلم ها و سایر اشکال رسانه ها بر روی سرورهای مجازی یا ابری که توسط اشخاص ثالث میزبانی می شوند، ذخیره می شوند. این امکان را به شما می دهد تا داده ها را بر روی یک سیستم ذخیره سازی خارج از سایت انتقال دهید و در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشید.

فضای ذخیره سازی ابری یک مدل محاسبات ابری است که به کاربران امکان می دهد داده ها یا فایل های رسانه ای مهم را در سرورهای شخص ثالث از راه دور ذخیره کنند. کاربران می توانند در هر زمان از طریق اینترنت به این سرورها دسترسی داشته باشند. ذخیره سازی ابری که به عنوان ذخیره سازی ابزار نیز شناخته می شود، توسط یک ارائه دهنده خدمات مبتنی بر ابر نگهداری و اداره می شود.

از دسترسی بیشتر به پشتیبان گیری از داده ها، فضای ذخیره سازی ابری مزایای زیادی را ارائه می دهد. قابل توجه ترین آنها ظرفیت ذخیره سازی بزرگ و حداقل هزینه است. فضای ذخیره سازی ابری بر اساس تقاضا ارائه می دهد و نیاز به خرید و مدیریت زیرساخت ذخیره سازی داده شما را از بین می برد. با دسترسی به داده‌های «در هر زمان، هر مکان»، این به شما چابکی، مقیاس جهانی و دوام می‌دهد.

 

نحوه عملکرد Cloud Storage

فضای ذخیره سازی ابری به عنوان یک مرکز داده مجازی کار می کند. به کاربران نهایی و برنامه‌های کاربردی زیرساخت ذخیره‌سازی مجازی را ارائه می‌دهد که می‌تواند بر اساس نیازهای برنامه مقیاس‌بندی شود. به طور کلی از طریق یک API مبتنی بر وب که از راه دور از طریق تعامل با زیرساخت ذخیره سازی ابری داخلی پیاده سازی می شود، عمل می کند.

فضای ذخیره سازی ابری شامل حداقل یک سرور داده است که کاربر می تواند از طریق اینترنت به آن متصل شود. کاربر فایل ها را به سرور داده ارسال می کند، که پیام را به صورت دستی یا خودکار از طریق اینترنت به چندین سرور ارسال می کند. سپس می توان به داده های ذخیره شده از طریق یک رابط مبتنی بر وب دسترسی داشت.

برای اطمینان از در دسترس بودن ثابت داده ها، سیستم های ذخیره سازی ابری شامل تعداد زیادی سرور داده می شود. بنابراین، اگر سرور نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد یا خراب شود، کاربر می تواند مطمئن باشد که داده ها به جای دیگری منتقل شده اند تا از در دسترس بودن اطمینان حاصل شود.

انواع فضای ذخیره سازی ابری

سرویس‌های ابری امکان ذخیره داده‌های دیجیتال و دسترسی به آن‌ها را از هر کجا برای همه فراهم کرده‌اند. این بدان معنی است که ذخیره سازی ابری اساساً یک هارد دیسک مجازی است. از ذخیره داده‌های مهم مانند اسناد word و فایل‌های ویدیویی گرفته تا دسترسی به ابر برای پردازش داده‌های پیچیده و اجرای برنامه‌ها – ذخیره‌سازی ابری یک سیستم همه کاره است. برای تصمیم‌گیری اینکه بهترین فضای ذخیره‌سازی ابری کدام است، کاربر باید ابتدا موارد استفاده خود را مشخص کند. بیایید به انواع مختلف راه حل های ذخیره سازی ابری نگاه کنیم:

1. فضای ذخیره سازی ابری خصوصی

فضای ذخیره سازی ابری خصوصی به عنوان ذخیره سازی ابری سازمانی یا داخلی نیز شناخته می شود. داده ها در اینترانت شرکت یا سازمان در این مورد ذخیره می شوند. این داده ها توسط فایروال خود شرکت محافظت می شود. فضای ذخیره سازی ابری خصوصی یک گزینه عالی برای شرکت هایی است که مراکز داده گران قیمت دارند و می توانند حریم خصوصی داده ها را در داخل مدیریت کنند. مزیت اصلی ذخیره داده ها در یک ابر خصوصی این است که کنترل کامل را به کاربر ارائه می دهد. از سوی دیگر، یکی از اشکالات عمده ذخیره سازی ابری خصوصی، هزینه و تلاش برای نگهداری و به روز رسانی است. مسئولیت مدیریت فضای ذخیره سازی ابری خصوصی بر عهده شرکت میزبان است.

ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری دارای مرکزی است که سرور های مختلف را برای دانلود و آپلود دارند

2. ذخیره سازی ابر عمومی

ذخیره‌سازی ابری عمومی به کنترل‌های مدیریتی کمی نیاز دارد و کاربر و هر شخص دیگری که کاربر اجازه می‌دهد به صورت آنلاین به آن دسترسی داشته باشد. با ذخیره سازی ابری عمومی، کاربر/شرکت نیازی به نگهداری سیستم ندارد. فضای ذخیره سازی ابری عمومی توسط ارائه دهندگان راه حل های مختلف میزبانی می شود. بنابراین فرصت بسیار کمی برای سفارشی کردن زمینه های امنیتی وجود دارد، زیرا آنها برای همه کاربران مشترک هستند. خدمات وب آمازون (AWS)، IBM Cloud، Google Cloud، و Microsoft Azure چند ارائه دهنده راه حل های ذخیره سازی ابر عمومی محبوب هستند. ذخیره سازی ابر عمومی به راحتی مقیاس پذیر، مقرون به صرفه، قابل اعتماد است و نظارت یکپارچه و تعمیر و نگهداری صفر را ارائه می دهد.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈هک تلگرام 👉 را چگونه انجام دهیم ؟

 

3.فضای ذخیره سازی ابری ترکیبی

ترکیبی از فضای ذخیره سازی ابری خصوصی و عمومی است. همانطور که از نام آن پیداست، ذخیره سازی ابری ترکیبی بهترین های هر دو جهان را به کاربر ارائه می دهد – امنیت یک ابر خصوصی و شخصی سازی یک ابر عمومی. در یک ابر ترکیبی، داده ها را می توان در ابر خصوصی ذخیره کرد، و وظایف پردازش اطلاعات را می توان با کمک خدمات رایانش ابری به ابر عمومی نیز اختصاص داد. فضای ذخیره سازی ابری هیبریدی مقرون به صرفه است و سفارشی سازی آسان و عالی را ارائه می دهد

 4. فضای ذخیره سازی ابری جامع

Cloud storage جامعه نوعی از مدل ذخیره‌سازی ابر خصوصی است که راه‌حل‌های ابری را برای مشاغل یا جوامع خاص ارائه می‌دهد. در این مدل، ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری معماری ابری، نرم افزار و سایر ابزارهای توسعه خود را برای برآورده کردن نیازهای جامعه ارائه می دهند. هر داده ای در فضای ذخیره سازی ابری خصوصی متعلق به جامعه ذخیره می شود تا امنیت جامعه و نیازهای انطباق را مدیریت کند. فضای ذخیره‌سازی ابری جامعه یک گزینه عالی برای شرکت‌های بهداشتی، مالی یا حقوقی با سیاست‌های انطباق دقیق است.

پیشرفت Cloud storage

ابر به سرعت در حال تبدیل شدن به محیط ذخیره سازی انتخابی برای شرکت ها است. 30% پنجره جدیدی از تمام داده‌های شرکتی را باز می‌کند که در سال 2015 در فضای ابری ذخیره می‌شد. که در سال 2020 به 50 درصد افزایش یافت. بازار Cloud storage نیز به صورت پشت سر هم رشد کرده است . انتظار می‌رود که طبق MarketsandMarkets تا سال 2025 به 137.3 میلیارد دلار برسد. این به این دلیل است که ابر مزایای متعددی نسبت به سیستم‌های ذخیره‌سازی داخلی سنتی دارد.

مزایای Cloud storage

انعطاف‌پذیری و دسترسی آسان:

Cloud storage به این معنی است که داده‌های شما به یک مکان محدود نمی‌شوند. ذینفعان مختلف می توانند از مکان و دستگاه مورد نظر خود به دارایی های ذخیره شده در ابر بدون هیچ مشکلی برای دانلود یا نصب دسترسی داشته باشند.

پشتیبانی از مدیریت از راه دور:

Cloud storage همچنین راه را برای مدیریت از راه دور توسط تیم های داخلی IT یا ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) هموار می کند. آنها می توانند بدون حضور در محل عیب یابی کنند و حل مشکل را تسریع کنند.

مقیاس پذیری سریع:

مزیت اصلی Cloud storage این است که می توانید منابع جدید را تنها با چند کلیک بدون نیاز به زیرساخت های اضافی تهیه کنید. هنگامی که با افزایش بی سابقه حجم داده مواجه می شوید، این ویژگی به تداوم کسب و کار کمک می کند.

افزونگی برای پشتیبان‌گیری:

افزونگی داده‌ها (یعنی تکرار همان داده‌ها در مکان‌های مختلف) برای یک مکانیسم پشتیبان‌گیری مؤثر ضروری است. ابر تضمین می کند که داده های شما در مکان های دور در صورت وقوع بلایای طبیعی، تصادف یا حمله سایبری ایمن نگه داشته می شوند.

صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت:

در دراز مدت، ذخیره سازی ابری می تواند به میزان قابل توجهی در هزینه های تجهیزات سخت افزاری، امکانات ذخیره سازی، منبع تغذیه و پرسنل صرفه جویی کند که مطمئناً با رشد سازمان شما چند برابر خواهد شد.

در حالی که استفاده از Cloud storage مزایای غیرقابل انکاری دارد، چند معایب نیز وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. با پیمایش این معایب یا چالش‌ها، می‌توانید به یک استراتژی ذخیره‌سازی ابری عملی برسید. که مزایای آن را به حداکثر می‌رساند.

خطر قفل شدن فروشنده:

اگر تمام داده‌های شما در یک پلتفرم ابر عمومی ذخیره شود، خطر قفل شدن فروشنده و عدم انعطاف‌پذیری‌های احتمالی وجود دارد. با یک طرح ترکیبی یا چند ابری که در آن قابلیت همکاری کافی بین محیط ها وجود دارد، به این موضوع رسیدگی کنید.

مسائل امنیتی در مورد چند پرداختی :

محیط های ابری عمومی توسط چندین مستأجر به اشتراک گذاشته می شود که می تواند آسیب پذیری های امنیتی شما را چند برابر کند. شما می توانید از طریق حفاظت از داده های ابری و با استفاده از ابر خصوصی برای داده های حساس از این امر جلوگیری کنید.

تکه تکه شدن چشم انداز فناوری اطلاعات:

استفاده از Cloud storage برنامه ریزی نشده می تواند باعث شود چشم انداز فناوری اطلاعات شما در طول زمان تکه تکه شود. به همین دلیل است که شما به یک طرح استراتژیک دقیق نیاز دارید. که نقشه راه ابری کوتاه، میان مدت و بلندمدت خود را مشخص کند.

خطر قطع و خرابی:

پلتفرم‌های ابری که توسط ارائه‌دهندگان خارجی مدیریت می‌شوند ممکن است دچار قطعی شوند . داده‌ها و برنامه‌های ذخیره‌شده در این محیط‌ها را غیرقابل دسترس کنند. توافق‌نامه‌های سطح خدمات باید معیارهای زمان خرابی را مشخص کنند . برای حیاتی‌ترین داده‌های خود به افزونگی اضافی نیاز دارید.

بیش از حد کوتاه مدت :

نگرانی های مربوط به هزینه های ابری بسیار رایج است. جایی که فرآیندهای ذخیره سازی و ذخیره سازی داده ها فضای بیشتری را نسبت به برآوردها اشغال می کنند. یک ابزار مدیریت منابع ابری می تواند به رفع این مشکل کمک کند و به شما دید و کنترل بدهد.

ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری می تواند اسناد مختلف را برای شما ذخیره می کند

هنگام انتخاب فضای ذخیره سازی ابری به چه چیز هایی توجه کنیم؟

بیایید به مهم‌ترین جنبه‌هایی که کسب‌وکارها باید در هنگام انتخاب ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری در نظر بگیرند، نگاه کنیم.

 

فضای ذخیره سازی:

مقدار داده ای که یک کسب و کار پردازش می کند، نیاز به Cloud storage را تعیین می کند. یک سازمان کوچک (حدود 250 کارمند) می تواند خدمات ذخیره سازی ابری عمومی را انتخاب کند که فضای ذخیره سازی بیش از 15 گیگابایت را به کارمندان ارائه می دهد. توصیه می شود قبل از امضای قرارداد، برنامه های مختلف قیمت گذاری ذخیره سازی ابری عمومی را با یکدیگر مقایسه کنید.

تعمیر و نگهداری و زمان کار:

سرورهای ابری باید نگهداری شوند تا مطمئن شوند داده های ذخیره شده ایمن هستند. با این حال، خرابی ها و خرابی های شبکه در هر زمان ممکن است رخ دهد. بنابراین، درک نگهداری و زمان کار مورد نیاز ارائه دهندگان خدمات ابری ضروری است. سازمان ها باید از ارائه دهندگان خدمات ابری منتخب خود بخواهند که آنها را به نمایش بگذارند

امنیت:

اگر داده ها به خطر بیفتند، فضای ذخیره سازی ابری به عنوان یک نسخه پشتیبان مفید مفید است. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری از تهدیدات امنیتی در امان باشند. درک اقدامات امنیتی موجود در ارائه دهنده ذخیره سازی ابری مهم است. دو عامل اصلی باید برای امنیت در نظر گرفته شود . امنیت فیزیکی سرورهای ارائه‌دهنده راه‌حل ابری و سطح رمزگذاری اعمال شده روی داده‌های ذخیره‌شده.

سرعت:

سرعت بارگیری از Cloud storage تأثیر عمده ای بر کسب و کارها و توانایی آنها در پردازش داده های حیاتی دارد. اگر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری سرعت دانلود را محدود کنند، بازیابی داده ها و اجرای برنامه ها زمان بیشتری می برد. بنابراین، سازمان‌ها باید قبل از خرید هر فضای ذخیره‌سازی، سرعت دانلود فضای ذخیره‌سازی ابری ارائه‌دهنده را بسنجند.

ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌ها در سال 2023

حتی اگر شامل چند چالش باشد، پیاده‌سازی فضای Cloud storage اکنون اولویت اصلی شرکت‌ها است. این امکان دسترسی آسان به اطلاعات را برای تیم های بزرگ و توزیع شده که در یک محیط WFH کار می کنند را فراهم می کند. این می تواند به شما کمک کند از تجزیه و تحلیل داده های پیچیده بدون سرمایه گذاری در ذخیره سازی در محل برای حجم زیادی از داده ها بهره ببرید. مهمتر از همه، اتصال بین برنامه های کاربردی مختلف و منابع داده را امکان پذیر می کند . همچنین کارایی و ارزش تجاری ایجاد می کند.

در سال گذشته، پذیرش فضای ذخیره‌سازی ابری با سرعت چشمگیری افزایش یافته است و این حرکت برای آینده قابل پیش‌بینی ادامه خواهد داشت. در اینجا 8 بهترین روش وجود دارد که می‌تواند به بهترین استفاده از این فرصت کمک کند.

1. آزمایشی ذخیره سازی ابری با استفاده از داده های غیر حیاتی تجاری

پیاده سازی فضای Cloud storage ابری تغییر قابل توجهی را در رویکرد عملیاتی فناوری اطلاعات شما نشان می دهد . همچنین نحوه انجام سایر فرآیندهای مرتبط را تغییر می دهد.

این بر برنامه های مبتنی بر داده، تجزیه و تحلیل کسب و کار، ادغام ها و سایر اجزای چشم انداز فناوری اطلاعات تأثیر می گذارد. بنابراین، مهم است که ابتدا ذخیره سازی ابری را در مقیاس محدود قبل از اجرای آن در سراسر سازمان آزمایش کنید. این به شما این امکان را می دهد که تأثیر آن را بر فرآیندهای IT مرتبط مشاهده کنید. SLA های پیاده سازی و پیکربندی ها را بر این اساس بهینه سازی کنید. آزمایش اولیه را با استفاده از داده‌های غیر حیاتی تجاری انجام دهید. تا از وقفه در فرآیندهای زنده جلوگیری کنید و هرگونه تأثیر نامطلوب را به یک محیط جعبه‌شنی محدود نگه دارید.

همانطور که بازار Cloud storage بالغ می شود، ارائه دهندگان مشتاق هستند. تا طیف گسترده ای از خدمات و قابلیت ها را تحت یک پیشنهاد ارائه دهند. با این حال، این می تواند منجر به قفل شدن فروشنده شود. اگر برای تمام نیازهای ذخیره‌سازی خود به یک محیط ابری تکیه می‌کنید، هرگونه خرابی یا قطعی که توسط آن محیط تجربه می‌شود می‌تواند کل فضای ذخیره‌سازی شما را فلج کند.

و با افزایش حجم ذخیره سازی شما با گذشت زمان، در صورت لزوم جابجایی آن به طور فزاینده ای سخت تر خواهد شد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، توصیه می‌شود از یک منظره چند ابری استفاده کنید. که در آن داده‌ها و سطل‌های برنامه‌های مختلف در یک محیط ابری متفاوت ذخیره می‌شوند و قابلیت همکاری بین پلتفرم‌ها وجود دارد.

3.حفظ داده ها

حفظ داده ها به تمرین نگهداری از دارایی داده برای مدت محدود، مطابق میل صاحب داده، ارتباط تجاری یا قوانین صنعت اشاره دارد. سیاست‌های نگهداری نه تنها به مدت زمان ذخیره داده‌ها اشاره می‌کنند، بلکه به جدول زمانی و روش بازنشستگی آن‌ها نیز اشاره می‌کنند. خط‌مشی‌های حفظ داده‌ها میزان فضای ذخیره‌سازی ابری شما، فراوانی فرآیندهای پشتیبان‌گیری و انتقال و هزینه‌های ذخیره‌سازی ابری را تعیین می‌کند.

بدون وجود سند سیاست حفظ دقیق، شرکت‌ها احتمالاً از حجم ذخیره‌سازی پیش‌بینی‌شده خود خیلی زودتر از موعد پیش‌بینی می‌کنند که منجر به بیش از حد بودجه می‌شود. به همین دلیل است که قبل از مهاجرت به Cloud storage باید خط‌مشی‌های حفظ داده‌های خود را مشخص کنید و آنها را در قراردادهای سطح خدمات (SLA) بگنجانید تا بعداً از قابلیت پیش‌بینی و انطباق اطمینان حاصل کنید.

4. فضای ذخیره سازی ابری را در چارچوب انطباق و ممیزی فناوری اطلاعات قرار دهید

انطباق با فناوری اطلاعات و ممیزی‌ها بر محیط‌های داخلی و ذخیره‌سازی مدیریت‌شده شخص اول متمرکز می‌شوند، مشرف به داده‌هایی که در یک مکان راه دور یا توسط یک فروشنده ابری خارجی قرار دارند. این می تواند بعداً باعث خطرات عدم انطباق شود. حتی اگر داده‌ها توسط یک فروشنده ابر عمومی یا یک MSP شخص ثالث ذخیره شود، شرکت‌ها همچنان باید مالکیت کامل انطباق با مقررات مربوط به حریم خصوصی، انطباق و امنیت داده‌ها را در اختیار بگیرند. فضای Cloud storage ابری باید به طور منظم با فهرست دقیق دارایی های شما، استفاده از آنها و برنامه های حفظ حسابرسی شود.

5. اگر در یک صنعت تحت نظارت فعالیت می کنید، روی ابر خصوصی سرمایه گذاری کنید

صنایع تحت نظارت مانند مراقبت های بهداشتی، خدمات مالی، دولت ها و مؤسسات آموزشی معمولی است

حجم زیادی از اطلاعات حساس را تولید و ذخیره کنید. این می تواند از تاریخچه پزشکی بیماران گرفته تا اطلاعات نام و آدرس دانش آموزان مدرسه یا جزئیات کارت پرداخت باشد. استفاده از فضای Cloud storage خصوصی برای اطلاعاتی از این قبیل می‌تواند مفید باشد . از داده‌ها در برابر خطرات معماری ابری چند مستاجر محافظت کند.

فضای Cloud storage خصوصی همچنین به این معنی است که شما از قطعی‌ها و خرابی‌های مربوط به فروشنده مصون هستید. که این دارایی‌های داده حیاتی را غیرقابل دسترس می‌کند. در واقع، ابر خصوصی برای شرکت‌هایی که در صنایع تحت نظارت هستند، بسیار مهم است. جایی که داده‌های حساس برای فرآیندهای تجاری روزمره و نه فقط بایگانی‌های مربوط به انطباق ضروری هستند.

ذخیره سازی ابری

ست آپ های مختلفی وجود دارد که می توانید از ان ها برای Cloud storage استفاده کنید

6.ابری، کار از راه دور را به یک منطقه متمرکز تبدیل کنید

کار از راه دور اکنون یک مورد استفاده اصلی برای اجرای Cloud storage است . آماده است که برای آینده قابل پیش بینی یک حالت عادی جدید باشد. بنابراین، استراتژی ذخیره سازی ابری شما باید نیازهای یک کارگر راه دور را در نظر بگیرد. همچنین از اتصال با ابزارهای بهره وری مناسب گرفته تا اجرای سیاست های امنیتی که دسترسی از راه دور را در سناریوهای خاص محدود می کند. اقداماتی را برای جلوگیری از دسترسی کارکنان به فضای ذخیره‌سازی ابری از دستگاه‌های ناآشنا و غیرمجاز مشخص کنید. خط‌مشی‌های روشنی را مشخص کنید تا تنظیم کنید کدام داده‌ها را می‌توان در فضای ابری ذخیره کرد و کدام اطلاعات را باید در محل نگهداری کرد.

7. بهینه سازی انتقال داده ها برای جلوگیری از هزینه خروج

اکثر پلتفرم‌های ابری عمومی برای بازیابی داده‌ها (که به عنوان هزینه خروج نیز شناخته می‌شود) برای انتقال داده‌ها به خارج از پلتفرم ابری از شما هزینه دریافت می‌کنند. این تاکتیک وابستگی بیشتر و احتمالاً قفل فروشنده را تشویق می کند. زیرا داده ها را برای مدت طولانی تری روی ابر بی حرکت نگه می دارید. فرکانس انتقال داده شما مستقیماً با هزینه های ابری شما مرتبط است . بازیابی مکرر (مثلاً برای اجرای تجزیه و تحلیل در محل) به مصرف منابع شما در قالب هزینه های خروج اضافه می کند.

دو راه برای رسیدگی به این موضوع وجود دارد. ابتدا، می‌توانید برنامه‌های تحلیلی را در همان ابر عمومی میزبانی کنید. تا نیازی به انتقال داده‌ها برای پردازش نباشد. دوم، شما می توانید هر انتقال را با فشرده سازی حجم داده ها برای کاهش هزینه های بازیابی بهینه کنید.

8. یک راه حل امنیت سایبری اول ابری را اتخاذ کنید

در نهایت، اطمینان حاصل کنید که راه حل امنیت سایبری شما، سرمایه گذاری های ذخیره سازی ابری شما را در نظر می گیرد. به عنوان مثال، Trend Micro یک راه حل ابری به نام Cloud One – Conformity ارائه می دهد . چندین ابزار کارگزار امنیتی دسترسی ابری (CASB) در دسترس است. حتی اگر تنها بخشی از کل دارایی های داده شما در فضای ابری ذخیره شده باشد، باید توسط یک راه حل امنیت سایبری پوشش داده شود. تا هر گونه آسیب پذیری را ببندد و مطابقت با قوانین حفاظت از داده را نشان دهد.

حتی اگر ابر نقش مرکزی در پردازش و ذخیره سازی داده ها داشته باشد، آینده ابر و ذخیره سازی داده ها به سرعت در حال تغییر است. امنیت داده‌ها یکی از نگرانی‌های اصلی در ذخیره‌سازی ابری است . در آینده، نقض انبوه داده‌ها یک نقطه نگرانی قوی برای مشاغلی خواهد بود که ذخیره‌سازی ابری را انتخاب می‌کنند.

آیا در چنین سناریویی منسوخ می شود؟

جایگزین های ممکن برای ذخیره داده های پیچیده در آینده چیست؟و گزینه های زیادی روی میز وجود داردو از جمله محاسبات بدون سرور. دو نکته ضروری ما برای متخصصان فناوری که به دنبال بهینه‌سازی خدمات ابری هستند. انجام بررسی‌های منظم و شناسایی وظایف اضافی در سرویس‌های ابری است. ایده این است که از آزادی ای که ابر ارائه می دهد بدون صرف هزینه اضافی لذت ببرید.