مقایسه سی پی یو ها + معرفی سایت مقایسه با تمام ویژی ها + بهترین راه مقایسه برای خرید!🟢
خطرات شماره مجازی + پاسخ به 5 سوال متداول + هکر ها چگونه ازآن استفاده می کنند؟🔴
دسامبر 13, 2023
هک گوشی ساده
هک گوشی ساده ❤️ آیا گوشی های ساده هم هک می شوند؟+ برنامه هک گوشی ساده
دسامبر 14, 2023

مقایسه سی پی یو ها + معرفی سایت مقایسه با تمام ویژی ها + بهترین راه مقایسه برای خرید!🟢

مقایسه سی پی یو ها

مقایسه سی پی یو ها

مقایسه سی پی یو ها (CPU) به شما کمک می کند که بهترین نوع از پردازنده ها را انتخاب کنید. افرادی که می خواهند سیستم های جدیدی را برای کار های خود انتخاب کنند می دانند که CPU ها مهمترین بخش از مادربرد ها هستند. در صورتی که سی پی یو در سیستم شما ضعیف باشند نمی توانند کاربرد هایی که شما می خواهید را داشته باشند. در این مقاله به شما انواع سی پی ها را معرفی می کنیم. مقایسه CPU ها می تواند به شما برای انتخاب کمک کند.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : چنانچه تمایل دارید درباره ی هک پیام رسان ها مطالعه کنید . مقاله های 👈 هک واتساپ 👉 و 👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار 👉 را به شما پیشنهاد می کنم.

 

مقایسه سی پی یو ها چه کاربردی دارد؟

در طول سال‌ها از زمانی که اولین پردازنده‌ها وارد صحنه شدند، پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است. با وجود آن، عملکرد اصلی CPU مانند سه مرحله باقی مانده است. واکشی، رمزگشایی و اجرا کنید.


رفتن و آوردن (fetching)

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، واکشی شامل دریافت یک دستورالعمل است. این دستورالعمل به صورت یک سری اعداد نمایش داده می شود و از RAM به CPU ارسال می شود. هر دستورالعمل تنها یک بخش کوچک از هر عملیات است، بنابراین CPU باید بداند که کدام دستورالعمل بعدی است.

آدرس دستورالعمل فعلی توسط یک شمارنده برنامه (PC) نگهداری می شود. کامپیوتر و دستورالعمل ها سپس در یک ثبت دستورالعمل (IR) قرار می گیرند. متعاقبا، طول PC برای ارجاع به آدرس دستورالعمل بعدی افزایش می یابد.


رمزگشایی

هنگامی که یک دستورالعمل واکشی و در IR ذخیره می شود، CPU دستورالعمل را به مداری به نام رمزگشای دستورالعمل ارسال می کند. این دستور را به سیگنال هایی تبدیل می کند که باید از طریق آن به سایر قسمت های CPU برای عملکرد ارسال شوند.


اجرا کردن

در مرحله آخر دستورالعمل های رمزگشایی شده به قسمت های مربوطه CPU ارسال می شود تا تکمیل شود. نتایج معمولاً در یک ثبات CPU نوشته می شوند، جایی که دستورالعمل های بعدی می توانند به آنها ارجاع دهند. آن را اساساً مانند عملکرد حافظه در ماشین حساب خود در نظر بگیرید.

 

 CPU، به عنوان یک واحد پردازش مرکزی که پردازنده اصلی و مرکزی در مدارهای الکترونیکی واقع در داخل سیستم است، گسترش می یابد. دستورات را طبق برنامه کامپیوتری اجرا می کند. این منطق حسابی اساسی، عملیات ورودی و خروجی، مدارهای کنترلی را که از برنامه تغذیه شده در رایانه پیروی می کنند، انجام می دهد.

اصطلاح CPU به عنوان پردازنده ای شناخته می شود که شامل واحد کنترل و واحد پردازش است که عناصر اصلی یک کامپیوتر را جدا از دستگاه های خارجی مانند مدار ورودی/خروجی و حافظه اصلی متمایز می کند. CPU پرطرفدار در حال حاضر به شکل ریزپردازنده ها در دسترس است که شامل واحد فلز-دی اکسید-نیمه هادی در مدارهای مجتمع است. یک تراشه یکپارچه شامل CPU به همراه رابط های جانبی، تراشه های حافظه، میکروکنترلرها و سایر سیستم های روی تراشه است. تعداد کمی از سیستم‌ها از پردازنده‌های چند هسته‌ای محصور در یک سوکت استفاده می‌کنند که هسته‌های CPU نامیده می‌شوند.

مقایسه سی پی یو ها

مقایسه سی پی یو ها به شما کمک می کند که بهترین CPU را با بهترین قیمت خریداری کنید


انواع CPU

CPU یک عنصر حیاتی است. مقایسه سی پی یو ها از همین جهت مهم است.  که تمامی محاسبات و دستوراتی را که به سایر اجزای کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن منتقل می شود را مدیریت می کند. سرعت بالای CPU تابع دستور برنامه ورودی است. هنگامی که به CPU متصل می شود، اجزاء وابسته و قدرتمند هستند. بنابراین لازم است که مناسب را انتخاب کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. تولید کنندگان پیشرو CPU AMD و Intel هستند. در گذشته، از پردازنده ها برای یافتن پردازنده مناسب و قوی استفاده می شد.

اینتل 486 سریع از 386 است، اما پس از معرفی پردازنده Pentium، همه پردازنده ها مانند Duron، Celeron، Pentium و Athlon نامگذاری شده اند. انواع مختلف این پردازنده در معماری های مختلف مانند 64 بیت و 32 بیت با حداکثر سرعت و ظرفیت انعطاف پذیر ساخته شده اند. انواع اصلی CPU به عنوان پردازنده های تک هسته ای، دو هسته ای، چهار هسته ای، شش هسته ای، هشت هسته ای و پردازنده های دکا طبقه بندی می شوند که در زیر توضیح داده شده است.


1. CPU تک هسته ای

این قدیمی ترین نوع CPU است که در اکثر رایانه های شخصی و رسمی موجود و مورد استفاده قرار می گیرد. CPU تک هسته‌ای می‌تواند تنها یک فرمان را در یک زمان اجرا کند و در انجام چند کار کارآمد نیست. این نشان می دهد که در صورت اجرای بیش از یک برنامه، کاهش قابل توجهی در عملکرد وجود دارد. اگر یک عملیات شروع شود، فرآیند دوم باید تا پایان عملیات اول صبر کند. اما اگر با چندین عملیات تغذیه شود، عملکرد کامپیوتر به شدت کاهش می یابد. عملکرد یک CPU تک هسته ای بر اساس سرعت کلاک آن با اندازه گیری قدرت آن است.


2. CPU دو هسته ای

این یک CPU منفرد است که از دو هسته قوی تشکیل شده است و عملکردهایی مانند CPU دوگانه دارد که مانند یک هسته عمل می کند. برخلاف CPU با یک هسته، پردازنده باید در یک آرایه متغیر از جریان های داده به جلو و عقب سوئیچ کند و اگر رشته یا رشته های بیشتری اجرا شود، CPU دو هسته ای چند وظیفه ای را به طور موثر مدیریت می کند. برای استفاده موثر از CPU دو هسته ای، برنامه های در حال اجرا و سیستم عامل باید کد منحصر به فردی به نام فناوری چند رشته ای همزمان در آن تعبیه شده باشد. CPU دو هسته ای سریع از یک هسته است اما به عنوان CPU چهار هسته ای قوی نیست


3. CPU چهار هسته ای

CPU چهار هسته ای یک مدل تصفیه شده از ویژگی ها و طراحی CPU چند هسته ای با چهار هسته در یک CPU است. مشابه CPU دو هسته‌ای، که حجم کار را بین هسته‌ها تقسیم می‌کند و چهار هسته‌ای امکان چندوظیفگی موثر را فراهم می‌کند. این به معنای هیچ عملیات واحدی نیست که چهار برابر سریعتر از سایرین باشد.

مگر اینکه برنامه ها و برنامه های اجرا شده روی آن توسط کد SMT سرعت را افزایش داده و غیر قابل توجه شود. این گونه از CPU در افرادی که نیاز به اجرای چندین برنامه مختلف به طور همزمان با گیمرها دارند، استفاده می شود، سری فرماندهان عالی که در CPU چند هسته ای بهینه شده است. در مقایسه سی پی یو ها بدانید این ها رایج ترین سی پی یو ها مخصوصا در موبایل هستند!.


4. پردازنده های Hexa Core

این یکی دیگر از پردازنده‌های چند هسته‌ای است که با شش هسته در دسترس است و می‌تواند این کار را به سرعت نسبت به پردازنده‌های چهار هسته‌ای و دو هسته‌ای انجام دهد. برای کاربران رایانه شخصی، پردازنده های Hexacore ساده است و اکنون اینتل با پردازنده Inter core i7 در سال 2010 با پردازنده Hexa core عرضه شده است. اما در اینجا کاربران گوشی های هوشمند تنها از پردازنده های چهار هسته ای و دو هسته ای استفاده می کنند. امروزه گوشی های هوشمند با پردازنده های هگزا هسته ای در دسترس هستند.


5. پردازنده های هشت هسته ای

دو هسته ای با دو هسته ساخته شده است، چهار هسته چهار هسته ای داخلی است، هگزا با شش هسته عرضه می شود که در آن پردازنده های هشت هسته ای با هشت هسته مستقل توسعه داده شده اند تا کار موثری را انجام دهند که کارآمد است و حتی به سرعت نسبت به چهار هسته عمل می کند. پردازنده های اصلی پردازنده‌های هشت هسته‌ای پرطرفدار شامل مجموعه‌ای دوگانه از پردازنده‌های چهار هسته‌ای هستند که فعالیت‌های مختلفی را بین انواع مختلف تقسیم می‌کنند.

در بسیاری از مواقع، از حداقل مجموعه هسته های توانمند برای تولید وظایف پیشرفته استفاده می شود. اگر اضطراری یا نیازی وجود داشته باشد، چهار مجموعه سریع از هسته‌ها وارد می‌شوند. به طور دقیق، هشت هسته کاملاً با هسته دو کد تعریف شده است و آن را مطابق با آن تنظیم می‌کند تا عملکرد مؤثری داشته باشد.

مقایسه سی پی یو ها

خرید سی پی یو مناسب می تواند بهترین عملکرد سیستمی را به شما بدهد


6. پردازنده دکا (ده) هسته ای

پردازنده دو هسته ای از دو هسته تشکیل شده است . Deca-core با ده سیستم مستقل در دسترس است که برای اجرا و مدیریت وظایفی که نسبت به سایر پردازنده‌هایی که تاکنون توسعه یافته‌اند، موفق است. داشتن رایانه شخصی یا هر دستگاهی که با پردازنده ده هسته ای ساخته شده است بهترین گزینه است. این پردازنده نسبت به سایر پردازنده ها سریعتر است و در انجام چند کار بسیار موفق است. پردازنده‌های Deca-core با ویژگی‌های پیشرفته‌اش در حال پیشرفت هستند.

اکثر گوشی‌های هوشمند اکنون با پردازنده‌های هسته‌ای Deca با هزینه کم در دسترس هستند و هرگز قدیمی نمی‌شوند. مطمئناً اکثر گجت‌های موجود در بازار با پردازنده‌های جدید به‌روزرسانی می‌شوند تا اهداف مفیدتری را به مردم ارائه دهند.


پردازنده های اصلی CPU

پردازنده‌های میان‌رده، پردازنده‌های جریان اصلی نامیده می‌شوند که نسبتاً بزرگ‌تر هستند و وظایف با کارایی بالا مانند ویرایش ویدیو، بازی‌های سه بعدی و دیگر برنامه‌های کاربردی چندرسانه‌ای را مدیریت می‌کنند. این شبیه به پردازنده های مقرون به صرفه است که برای اجرای وظیفه اساسی در روشی مقرون به صرفه اجرا می شوند. چنین CPU را می توان به راحتی برای اجرای برنامه های آفیس، ویرایش عکس، مرور وب و سایر کارهای اساسی مدیریت کرد.

آشنایی با مشخصات CPU

درک نحوه عملکرد یک CPU بسیار مهم است، به خصوص اگر آن را با آگاهی از برندها و محدوده های پیشرو ترکیب کنید. با این حال، گزینه های زیادی با مشخصات سطح بالا مشابه وجود دارد. برای کمک به مقایسه موثر مدل‌ها، می‌توانید مشخصات دقیق‌تری را در نظر بگیرید. اینها به شما کمک می‌کنند وقتی زمان سرمایه‌گذاری روی یک پردازنده جدید و مدرن برای رایانه‌تان می‌رسد، بین CPU تصمیم بگیرید.

مقایسه سی پی یو ها در موبایل و دسکتاپ

به طور سنتی، رایانه‌ها دستگاه‌های الکترونیکی بزرگ، ثابت و رومیزی بودند که دائماً از برق اصلی تغذیه می‌کردند. با این حال، اکنون لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های خانگی هوشمند با پردازنده‌های قدرتمندتر از رایانه‌های شخصی چند ساله داریم.

برای دستیابی به این تغییر به یک سبک زندگی قابل حمل تر، دستگاه ها از پردازنده های تلفن همراه با طراحی خاص استفاده می کنند. این CPU ها برای مصرف انرژی و کارایی بهینه شده اند تا عمر باتری شما را تا حد ممکن افزایش دهند. ناامید کننده است، بسیاری از تولید کنندگان پردازنده های موبایل و دسکتاپ خود را یکسان نام گذاری کرده اند، اما با اعداد و پسوندهای محدوده متفاوت.

اگرچه هیچ استانداردی وجود ندارد، به طور کلی، پردازنده‌های موبایل با برچسب «U» برای قدرت بسیار کم، «HQ» برای گرافیک‌های با کارایی بالا و «HK» برای گرافیک عملکرد و اورکلاک برچسب‌گذاری می‌شوند. به طور مشابه، CPUهای دسکتاپ با “K” برای اورکلاک و “T” برای مصرف بهینه انرژی اضافه می شوند.


مقایسه سی پی یو ها: 32 در مقابل 64 بیتی

پردازنده شما جریان ثابتی از داده ها را دریافت نمی کند. در عوض، داده ها را در تکه های کوچکتر به نام کلمه دریافت می کند. عملکرد پردازنده به تعداد بیت ها در یک کلمه محدود می شود. اگرچه پردازنده های 32 بیتی برای اولین بار در دهه 1940 طراحی شدند، اما تا مدت ها بعد عملی نشدند.

در دهه 1990، آنها به اندازه کافی مقرون به صرفه بودند تا در لوازم الکترونیکی مصرفی گنجانده شوند، و همه تصور می کردند که 32 بیت نسبتاً در آینده مقاوم هستند. با این حال، همانطور که توسط قانون مور پیش‌بینی می‌شد، فناوری به پیشرفت خود ادامه داد و به زودی، پردازنده‌های 32 بیتی عامل محدودکننده‌ای در سخت‌افزار و نرم‌افزار شدند. در نتیجه، آنها به تدریج به نفع پردازنده های 64 بیتی، استاندارد فعلی جهانی، حذف شدند.


طراحی قدرت حرارتی CPU

طراحی توان حرارتی اندازه گیری حداکثر توان بر حسب وات است که CPU شما مصرف می کند. در حالی که مصرف انرژی کمتر به وضوح برای قبض برق شما خوب است، می تواند یک مزیت شگفت انگیز دیگر نیز داشته باشد که آن گرمای کمتر است.


نوع سوکت CPU

CPU باید از طریق مادربرد به سایر اجزاء متصل شود تا یک کامپیوتر کاملاً کارآمد را تشکیل دهد. هنگام انتخاب یک CPU، باید اطمینان حاصل کنید که نوع سوکت CPU و مادربرد مطابقت دارند.


حافظه نهان L2/L3

حافظه نهان L2 و L3 یک حافظه داخلی سریع برای پردازنده در حین پردازش است. هرچه تعداد بیشتری از آن داشته باشید، CPU شما سریعتر عمل می کند.


فرکانس

فرکانس به سرعت عملکرد پردازنده اشاره دارد. قبل از پردازنده‌های چند هسته‌ای، فرکانس مهم‌ترین معیار عملکرد بین هر CPU بود. علیرغم اضافه شدن ویژگی ها، هنوز هم یک ویژگی حیاتی است که باید در نظر گرفته شود. نکته قابل توجه، برای مثال، یک CPU دو هسته ای بسیار سریع می تواند از CPU چهار هسته ای کندتر بهتر عمل کند.

مقایسه سی پی یو ها

سی پی یو ها نسل به نسل تغییر می کنند

بهترین راه مقایسه سی پی یو ها

واحد پردازش مرکزی (CPU)، همچنین به عنوان یک پردازنده شناخته می شود، مغز کامپیوتر است . بنابراین مهمترین جزء آن است. متأسفانه، مقایسه دو پردازنده مختلف در کنار یکدیگر می تواند دشوار باشد، که می تواند هر خریدی را که ممکن است انجام دهید پیچیده کند. خوشبختانه، سایت های زیادی وجود دارند که مقایسه CPU را آسان تر می کنند. در این مقاله، دقیقاً به شما خواهیم گفت که در مقایسه پردازنده‌های مختلف چه چیزی مهم‌تر است و چه چیزی مهم نیست و چگونه پردازنده‌ها را به روش صحیح مقایسه کنید.


1-سرعت همه چیز نیست!

سرعت کلاک و هسته ها بیشترین جنبه تبلیغاتی پردازنده ها هستند. سرعت ساعت معمولاً بر حسب هرتز ذکر می شود (به عنوان مثال 3.14 گیگاهرتز)، در حالی که تعداد هسته ها معمولاً به صورت دو هسته ای، چهار هسته ای، شش هسته ای یا هشت هسته ای تبلیغ می شود.

آیا کنجکاو هستید که چه چیزی یک CPU را بهتر از دیگری می کند و چگونه می توان CPU ها را به طور دقیق با هم مقایسه کرد؟

برای مدت طولانی، همه چیز به همین سادگی بود: هر چه سرعت بالاتر باشد، پردازنده سریعتر است و تعداد هسته های بیشتر به معنای سرعت بهتر است. اما امروزه فناوری پردازنده چندان به سرعت و هسته‌ها وابسته نیست. زیرا CPUها اکنون چندین بخش دیگر دارند که تعیین می‌کنند چقدر سریع می‌توانند کار کنند.

به طور خلاصه، زمانی که تمام بخش‌های یک CPU در یک سیکل ساعت جمع شوند، چقدر محاسبات می‌توان انجام داد. اگر اجرای Task X دو چرخه ساعت در CPU A و یک چرخه ساعت در CPU B طول بکشد، CPU B ممکن است پردازنده بهتری باشد حتی اگر CPU A سرعت کلاک بالاتری داشته باشد.

به طور کلی، نمی‌توانید فقط به سرعت ساعت یا هسته‌ها تکیه کنید، که دو جنبه تبلیغاتی پردازنده‌ها هستند.

نکته:

شما باید سرعت را تنها زمانی مقایسه کنید که می‌خواهید بین دو CPU از یک خانواده و تعداد هسته یکسان تصمیم بگیرید. این بدان معناست که اگر به دو پردازنده چهار هسته‌ای اینتل Core i5 Skylake نگاه می‌کنید، پردازنده‌ای با سرعت بالاتر سریع‌تر خواهد بود.

برای هر سناریوی دیگری، سرعت ساعت یا هسته‌ها همیشه عملکرد را نشان نمی‌دهند. اگر پردازنده‌های Core i3 اینتل را با پردازنده‌های Core i5 و Core i7 مقایسه می‌کنید. یا پردازنده‌های Core i5 اینتل را در مقابل Core i7 در مقابل Core i9 مقایسه می‌کنید، سرعت ساعت و تعداد هسته‌ها مهم نیست. و اگر اینتل را با AMD یا AMD A10 را با AMD A8 در مقابل AMD FX مقایسه می کنید، سرعت ساعت به تنهایی چیز زیادی را به شما نمی گوید.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : برنامه افزایش سرعت اینترنت


2-عملکرد تک رشته ای را بررسی کنید

راز کوچک کثیف در دنیای کامپیوتر این است که حتی اگر شما یک پردازنده با چهار هسته خریداری می کنید، ممکن است در هنگام اجرای برنامه ها از هر چهار هسته آن استفاده نشود. این است که مقایسه سی پی یو ها به تنهایی کافی نیست.

اکثر نرم افزارهای امروزی هنوز تک رشته ای هستند، به این معنی که برنامه به عنوان یک فرآیند اجرا می شود . یک فرآیند فقط می تواند روی یک هسته اجرا شود. بنابراین حتی اگر چهار هسته داشته باشید، عملکرد کامل هر چهار هسته را برای آن برنامه نخواهید داشت.


3-لیست معیارهای CPU

به همین دلیل است که قبل از خرید هر پردازنده باید عملکرد تک رشته ای (یا تک هسته ای) آن را نیز بررسی کنید. همه شرکت‌ها به صراحت آن اطلاعات را منتشر نمی‌کنند، بنابراین باید به داده‌های شخص ثالث از منابع قابل اعتمادی مانند Passmark تکیه کنید.

نکته خوب این است که شما می توانید از لیست بنچمارک های CPU Passmark برای مقایسه انواع مختلف CPU ها تنها با یک کلیک استفاده کنید. به‌علاوه، اگر اهل فن نیستید و می‌خواهید بیشتر کاوش کنید، قبلاً راهنمای دقیقی در مورد اینکه معیار رایانه شخصی چیست و روش‌هایی برای محک زدن رایانه شخصی خود با استفاده از ابزارهای مختلف مقایسه پردازنده ارائه کرده‌ایم.


4-کش پادشاه برای مقایسه است!!

حافظه نهان یکی از بخش هایی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در واقع، حافظه نهان با مشخصات ضعیف می تواند سرعت کامپیوتر شما را کاهش دهد. بنابراین، همیشه باید مشخصات حافظه نهان یک پردازنده را قبل از خرید آن بررسی کنید.

کش در اصل RAM برای پردازنده شما است. به این معنی که پردازنده از حافظه نهان برای ذخیره تمام عملکردهایی که اخیراً انجام داده است استفاده می کند. هر زمان که آن توابع مجددا درخواست شوند، پردازنده می تواند داده ها را به جای اجرای بار دوم از حافظه پنهان بکشد و در نتیجه سرعت آن را افزایش دهد.


5-گرافیک یکپارچه نیز اهمیت دارد

اینتل و AMD CPU و کارت گرافیک را در یک APU ترکیب کرده اند. اگر تا به حال یک رایانه شخصی مبتنی بر بازی خریداری کرده یا ساخته اید، ممکن است تفاوت بین APU، CPU و GPU را بدانید. به دلیل تغییرات تکنولوژیکی اخیر، پردازنده‌های جدید معمولاً می‌توانند نیازهای گرافیکی اکثر افراد را بدون نیاز به کارت گرافیک جداگانه برطرف کنند.

عملکرد این چیپست های گرافیکی نیز بسته به پردازنده متفاوت است. باز هم، در اینجا نمی‌توانید AMD را با اینتل مقایسه کنید، و حتی مقایسه در یک خانواده می‌تواند گیج‌کننده باشد. به عنوان مثال، اینتل دارای گرافیک Intel HD، Intel Iris و Intel Iris Pro است، اما هر Iris بهتر از HD نیست.

در همین حال، سری‌های Athlon و FX AMD بدون تراشه‌های گرافیکی عرضه می‌شوند. اما هزینه بیشتری نسبت به سری A با محوریت APU دارند. بنابراین اگر پردازنده Athlon یا FX دارید، باید یک کارت گرافیک بخرید.


لیست مقایسه پردازنده 3dMark

به طور خلاصه، پردازش گرافیکی و مقایسه سی پی یو ها در CPU ها هنوز کاملاً گیج کننده است. اما هنوز باید به آن توجه کنید!. بهترین گزینه این است که با افراد متخصص شخص ثالث مشورت کنید و به دنبال راهنمایی باشید. Futuremark تست گرافیکی 3DMark را توسعه داد، که یکی از بهترین ابزارهای معیار رایگان ویندوز موجود است. می‌توانید امتیاز فیزیک 3DMark هر پردازنده‌ای را بررسی کنید . آن را با سایرین در لیست پردازنده‌های Futuremark مقایسه کنید، که باید به شما ایده خوبی درباره اینکه کدام CPU گرافیک بهتری دارد، می‌دهد.

همه این عوامل در کنار هم قرار می گیرند تا مقایسه CPU را به یک پیشنهاد دشوار تبدیل کنند. چگونه می دانید کدام یک را باید بخرید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است کمک کند.

ساده ترین و بهترین راه رفتن به CPUBoss است. CPUBoss یکی از بهترین سایت ها برای مقایسه موثر CPU در چند دقیقه است. این سایت دو پردازنده را با هم مقایسه می‌کند و رتبه‌بندی می‌دهد و تفاوت‌های بین این دو را با عباراتی توضیح می‌دهد که هر غیر فنی نیز می‌تواند آن را درک کند.

مهم:

CPUBoss معیارهای خود را انجام نمی دهد، بلکه آنها را از منابع مختلفی مانند PassMark، PCMark، CompuBench، GeekBench، SkyDiver و غیره جمع آوری می کند. این اساسا شما را از سفر به بسیاری از سایت ها نجات می دهد.

امتیاز CPUBoss یک پارامتر مطمئن در تصمیم گیری خرید شما است. با این ایده ساده که هر پردازنده امتیاز بالاتری کسب کند، بهتر است. CPUBoss همچنین گرافیک های یکپارچه را مقایسه می کند . به شما می گوید کدام APU عملکرد گرافیکی بهتری دارد.

در صورتی که به دنبال جزئیات بیشتر از آنچه CPUBoss ارائه می‌دهد، ابزار سنجش CPU AnandTech را توصیه می‌کنیم. سایر عوامل موثر بر عملکرد

وقتی صحبت از عملکرد کلی می شود، مهم است که به یاد داشته باشید که پردازنده شما فقط به خوبی بقیه سخت افزار شما است. مقایسه سی پی یو ها به تنهایی کافی نیست. اگر یک پردازنده رده بالا بخرید اما فقط 2 گیگابایت رم قرار دهید، عملکرد پردازنده کند می شود. به غیر از پردازنده و رم، عوامل دیگری که بر عملکرد رایانه شما تأثیر می‌گذارند عبارتند از: تعداد برنامه‌هایی که در پس‌زمینه کار می‌کنند. یا مسائل مربوط به گاز، سرعت ساعت و غیره.