دارک وب + سوالات متداول + 10 وب سایت دارک وب + نکات امنیتی در این فضا!🟢
داغ شدن گوشی
داغ شدن گوشی + 7 دلیل اصلی که گوشی شما داغ می شود + روش های رفع مشکل🟢
ژوئن 4, 2023
برنامه هک وای فای
برنامه هک وای فای با گوشی + بهترین برنامه های موجود در دنیا
ژوئن 15, 2023

دارک وب + سوالات متداول + 10 وب سایت دارک وب + نکات امنیتی در این فضا!🟢

دارک وب

دارک وب

داکر وب یکی از فضاهای عجیبی است که بهتر است با آن آشنا نباشید!. اما در این مقاله برای رفع کنجکاوی شما همه چییز را در مورد ان گفته ایم. استفاده کردن از دارک وب به شدت خطرناک است. این خطر می تواند شما و یا سایر افرادی که نزدیک شما هستند را تهدید کند. هکر ها به شدت در حال استفاده از دارک وب هستند. بنابراین با ورود به این فضا خودتان را بسیار در ممعرض خطر هک شدن قرار می دهید. همانطور که گفته شد در این مقاله به شما همه چیز در مورد دارک وب آموزش می دهیم.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک تلگرام با شماره تلفن 👉👉👉  چگونه انجام می شود ؟

 

دارک وب چیست؟

وب تاریک یا همان دارک وب اغلب به عنوان بخشی غیرقابل وصف از اینترنت پوشیده در رمز و راز به تصویر کشیده می شود، پس بیایید آن را از بین ببریم. اینترنت فوق العاده وسیع و بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می توانیم تصور کنیم. در واقع، آنچه که ما می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم (وب سطحی که به عنوان وب جهانی شناخته می شود)، تنها 10 درصد از آنچه را که واقعاً وجود دارد را نشان می دهد.

بیشتر محتوای آنلاین در دیپ وب قرار دارد که مانند وب جهانی از طریق موتورهای جستجو قابل دسترسی نیست. دلیل آن این است که Deep Web اطلاعاتی را میزبانی می کند که به دلایل مختلف، عمدتاً مربوط به امنیت و حریم خصوصی، خصوصی هستند.

وب تاریک در مقابل وب عمیق

ممکن است متوجه آن نباشید، اما هر روز از دیپ وب استفاده می کنید. از پایگاه‌های داده گرفته تا اینترانت تا وب‌سایت‌هایی که در انتظار راه‌اندازی هستند، محتوای Deep Web معمولاً در پشت نام کاربری و رمز عبور یا سایر اقدامات امنیتی برای ایمن نگه داشتن آن پنهان می‌شود. این شامل مواردی مانند ایمیل، حساب‌های مالی و رسانه‌های اجتماعی، پایگاه‌های داده‌ای که توسط سازمان‌های خصوصی و عمومی اداره می‌شوند، اسناد پزشکی و قانونی و غیره می‌شود.

به همین دلیل است که Deep Web با Dark Web یکی نیست، حتی اگر این دو عبارت را به جای هم استفاده کنید – که نادرست است.

ساختار محتوای اینترنت

دارک وب بخش کوچکی از وب عمیق است و چند چیز وجود دارد که آن را به یک “مکان” خاص در اینترنت تبدیل می کند.

این مجموعه از وب سایت ها بر روی شبکه هایی به نام “دارک نت” قرار دارند که برای دسترسی به آنها نیاز به نرم افزارهای تخصصی دارد. دارک نت ها از سیستم های رمزنگاری پیچیده و لایه ای برای ناشناس نگه داشتن هویت و مکان کاربران خود استفاده می کنند. کاربران دارک وب با بهره‌برداری از این قابلیت، بدون ردیابی توسط شرکت‌های خصوصی یا سازمان‌های عمومی، از جمله دولت و مجری قانون، داده‌ها را به‌طور محرمانه با هم در ارتباط هستند و به اشتراک می‌گذارند.

این محرمانه بودن همراه با ناشناس بودنی که ارزهای رمزنگاری شده فراهم می کنند، محیطی مناسب برای فعالیت غیرقانونی ایجاد کرده است. به همین دلیل است که تاریک وب بیشتر با اعمال مجرمانه، از کلاهبرداری مالی گرفته تا انواع دیگر جرایم سایبری مرتبط است.

دارک وب در واقع مکانی است که در آن عوامل مخرب مجموعه‌های غیرقانونی داده‌ها و کالاهای غیرقانونی را می‌فروشند، تجارت می‌کنند و به‌طور غیرقانونی به اشتراک می‌گذارند. این شامل اطلاعات دزدیده شده و جزئیات شخصی است که از طریق نقض داده‌ها مانند داده‌های کارت اعتباری، داده‌های پزشکی، SSN، ترکیب نام کاربری و رمز عبور، آدرس خانه، و بسیاری جزئیات بیشتر به بیرون درز کرده است.

و، بله، برخی از داده‌های شما به احتمال زیاد در حال حاضر در آن وب‌سایت‌ها، انجمن‌ها، وبلاگ‌ها و مخازن داده‌های غیرقانونی هستند.

دارک وب

بیشتر فضای دارک وب را هکر ها تشکیل می دهند!

چرا اطلاعات شما در وب تاریک است؟

زیرا همانطور که کارشناسان امنیت سایبری ما طی دهه‌ها تحقیق و عمل تأیید کرده‌اند، داده‌های شما قیمتی دارند.

«شما می‌توانید به داده‌های شخصی خود به‌عنوان چیزی نگاه کنید که هکرهای مخرب مستقیماً از آن بهره‌برداری می‌کنند یا به محض اینکه به آن دسترسی پیدا کردند، از آن استفاده می‌کنند. همچنین چیزی است که آنها می توانند با سایر سازمان های مجرم سایبری تجارت کنند.
داده های شخصی کالایی می شود. قیمتی دارد. داده های پزشکی شما، سابقه مالی شما، داده های کارت اعتباری شما، ترجیحات خرید آنلاین شما – همه آنها قیمتی دارند و همیشه یک خریدار علاقه مند وجود دارد.”

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : از بین بردن هک گوشی با کد لغو هک

 

برداشت داده ها

بسته به اندازه ردپای دیجیتال شما و تنظیم حریم خصوصی آنلاین شما، ممکن است داده های شخصی شما به صورت قطرات کوچکی نشت کند یا به دارک وب سرازیر شود. همانطور که با هم ترکیب می شود، هکرها از آن برای تقویت سایر عملیات مجرمانه، ترکیب جزئیات و استفاده مجدد از آنها برای حملات بعدی استفاده می کنند.

این برای همه بازیگران تهدید صادق است، فرقی نمی‌کند که هکریست‌های تنها، جرایم سایبری سازمان‌یافته، یا عملیات‌های دولت-ملت باشند. داده های شخصی یک ارز ارزشمند است.

بنابراین، به طور واقع بینانه، چقدر احتمال دارد که اطلاعات شما در دارک وب باشد؟ پاسخ این است: به احتمال زیاد.

چگونه بفهمیم اطلاعات شما در تاریک وب قرار دارد یا خیر؟

تنها چیزی که نیاز دارید یک سرویس است که به طور خودکار Dark Web را برای شما بررسی کند. Bitdefender Digital Identity Protection وب تاریک را اسکن می کند تا بفهمد آیا اطلاعات شخصی شما فاش شده است یا خیر. همچنین به شما کمک می کند تا برای محافظت از داده های خود اقدام کنید.

چگونه اطلاعات خود را از دارک وب حذف کنیم؟

حفاظت از هویت دیجیتال Bitdefender فقط به شما نمی گوید که اطلاعات شخصی شما در معرض دید قرار گرفته است. همچنین دستورات اقدام را مستقیماً در داشبورد آنلاین خود دریافت می‌کنید، مانند «گذرواژه خود را تغییر دهید» و «فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای».

وقتی آنها را دنبال می کنید، خطرات تصاحب حساب را کاهش می دهید. همچنین شما کلاهبرداران و مجرمان سایبری را از راه اندازی حساب های جدید با استفاده از داده های شخصی خود و استفاده از آنها برای کلاهبرداری باز می دارید.

متأسفانه هیچ راهی برای حذف دائمی اطلاعات شما از دارک وب وجود ندارد. گاهی اوقات حذف آن از وب عمیق یا حتی از وب جهانی دشوار است، علیرغم اینکه این دو تحت قوانینی هستند که به شما «حق فراموش شدن» را می دهند (مثلاً GDPR). بهترین شرط شما این است که به آرامی اما به طور مداوم یک راه اندازی امنیت سایبری ایجاد کنید که ابزارهای قابل اعتماد (محافظت از هویت دیجیتال، آنتی ویروس و VPN) را با خودآموزی مداوم ترکیب کند. شما در حال حاضر کار بزرگی در این زمینه انجام می دهید، بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که به آن ادامه دهید.

دیپ وب (Deep web) یا وب عمیق چیست؟

دیپ وب هم یکی از فضا های دیگری است که گاهی با دارک وب اشتباه می شود. اما با آن تفاوت دارد.

برخلاف وب تاریک که عمداً توسط لایه‌های فناوری پنهان شده است، وب عمیق درست در زیر سطح وب وجود دارد. اکثر وب عمیق متشکل از وب سایت های معمولی است که کاربران را ملزم می کند قبل از دسترسی به آنها یک حساب کاربری ایجاد کنند.اگر تار سطحی قسمت قابل مشاهده یک کوه یخ در بالای آب باشد، شبکه عمیق قسمتی است که در زیر آن غوطه ور شده است – بسیار بزرگتر اما از دید ساده پنهان است. برخی افراد از اصطلاحات «وب تاریک» و «وب عمیق» به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. با این حال، بخش های قابل توجهی از وب عمیق کاملا قانونی و ایمن برای استفاده هستند.

اکثر وب از پایگاه های داده و اینترانت تشکیل شده است. اولی شامل مجموعه‌های فایل‌های محافظت‌شده خصوصی است که نمی‌توان بدون اعتبار صحیح به آنها دسترسی پیدا کرد. دومی شامل شبکه های داخلی برای دولت ها، امکانات آموزشی و شرکت ها می شود. بخش‌های «فقط اعضا» پلتفرم‌های عمومی نیز بخشی از وب عمیق هستند.

تمام صفحات وب که توسط خزنده های وب ایندکس نشده اند به عنوان بخشی از وب عمیق در نظر گرفته می شوند. محتوا به طور کلی امن تر و تمیزتر از محتوای وب سطحی است. این به این دلیل است که محتوای وب عمیق معمولاً به خوبی نگهداری می شود. ابزارهای امنیتی مانند فایروال ها به این امر کمک می کنند.

دارک وب

در دارک وب همه چیز های خلاف پیدا می شود!

نمونه ها:

نمونه‌های ساده محتوای وب عمیق شامل داده‌های مالی، پایگاه‌های اطلاعاتی امنیت اجتماعی، صندوق‌های ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، اسناد پزشکی، فایل‌های حقوقی، پست‌های وبلاگی که در انتظار بررسی هستند و طراحی مجدد صفحه وب در حال انجام است. این صفحات بیشتر از سطح وب پنهان می شوند تا داده های کاربر و حریم خصوصی را ایمن کنند تا هر هدف پلید.

با این حال، وب عمیق کاملاً خالی از خطر نیست. برخی از بخش‌های وب عمیق به کاربران این امکان را می‌دهند که بر محدودیت‌های قانونی برای دسترسی به محتوایی که به طور قانونی در موقعیت جغرافیایی آنها در دسترس نیست غلبه کنند. حتی امکان دانلود غیرقانونی فیلم، موسیقی و سایر رسانه های دیجیتال بدون پرداخت هزینه وجود دارد. به طور طبیعی، این بخش‌های غیرقانونی وب عمیق مملو از بدافزارها و سایر تهدیدات سایبری هستند.

در حالی که محتوای موجود در وب تاریک پتانسیل خطرناک‌تر بودن را دارد، این محتوا معمولاً از کاربران عادی جدا می‌شود. با این حال، این امکان کاملاً برای کاربران عادی وجود دارد که به طور تصادفی با محتوای مضر در هنگام مرور وب عمیق روبرو شوند که بسیار آسان‌تر در دسترس است. این امر امنیت عمیق وب را برای افراد و شرکت ها به طور یکسان مهم می کند.

10 وب سایت محبوب در دارک وب

1.Hidden Wiki

ویکی مخفی منبع تکی شما برای پیوندهای پیاز به طیف گسترده ای از وب سایت ها در وب تاریک است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که اگرچه برخی از پیوندها در این سایت قانونی هستند، برخی دیگر ممکن است ایمن نباشند و برخی حتی ممکن است کار نکنند. بنابراین، مراقب باشید که روی چه چیزی کلیک می کنید!

2. DuckDuckGo

DuckDuckGo یک جایگزین ترجیحی برای Google در وب تاریک، به شما امکان می‌دهد در وب سطحی جستجو کنید و در عین حال حفظ حریم خصوصی خود را تضمین کنید. به عبارت دیگر، این موتور جستجوی خصوصی تاریخچه مرور شما یا هر داده دیگری را ردیابی نمی کند و بنابراین نتایج جستجوی غیر شخصی را ارائه می دهد.

 

3. فیس بوک

هر چقدر هم که تعجب برانگیز به نظر برسد، بزرگترین غول رسانه های اجتماعی جهان یک آدرس پیاز خاص خود را دارد. می توانید از این وب سایت رسمی آینه برای ایجاد یک حساب کاربری ناشناس در فیس بوک از طریق وب تاریک استفاده کنید. علاوه بر این، این پلت فرم را در مکان هایی که سانسور شده است قابل دسترسی می کند.

4.Hidden Answers

یکی از پربازدیدترین سایت‌ها در تاریک وب، پاسخ‌های مخفی مکانی است که می‌توانید در آن از شما راهنمایی بخواهید، به سؤالات دیگران پاسخ دهید یا فقط در مورد هر چیزی و همه چیز زیر آفتاب صحبت کنید. اساساً، مانند یک نسخه وب تاریک Reddit یا Quora است که ناشناس بودن کامل را ارائه می دهد.

5. ProPublica

برنده پنج جایزه پولیتزر، ProPublica اولین رسانه مهمی است که نسخه تاریک وب دارد. حضور این لباس روزنامه نگاری تحقیقی غیرانتفاعی در Tor به شما امکان می دهد ناشناس بمانید و به شما امکان می دهد بلوک های کشور را دور بزنید. در حالی که آزادی بیان را ترویج می کند.

6. SecureDrop

SecureDrop که در میان جامعه رسانه‌ای مورد علاقه است، پلتفرمی است که در آن روزنامه‌نگاران و منابع آنها می‌توانند آزادانه بدون نیاز به افشای هویت کسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بسیاری از خبرگزاری ها از این بستر برای پذیرش اطلاعات محرمانه از افشاگران استفاده می کنند.

7. Keybase

عملکردی مشابه برنامه های پیام رسانی مانند WhatsApp، Keybase به شما امکان می دهد فایل ها را با دوستان و سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید. بهترین بخش در مورد این وب سایت تاریک این است که داده های شما با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی رمزگذاری شده است تا از حریم خصوصی و ناشناس بودن اطمینان حاصل شود.

 

8. ZeroBin

اگر قصد دارید به طور منظم از شبکه Tor استفاده کنید، ممکن است بخواهید ZeroBin را در لیست علاقه مندی های وب تاریک خود قرار دهید. برای ارسال متن رمزگذاری شده با قابلیت تخریب خودکار به مخاطبین شما مفید است. حتی سرورهای آنها از هر چیزی که شما کپی-پیست می کنید اطلاعی ندارند.

9. Riseup

اگر به دنبال یک سرویس گیرنده ایمیل امن در وب تاریک هستید، Riseup برای شما مناسب است. این وب‌سایت داوطلبانه هیچ سابقه‌ای از فعالیت‌های شما ندارد و همچنین در برابر حملات مخرب و دخالت دولت محافظت می‌شود. همچنین نکاتی در مورد افزایش امنیت اطلاعات شما ارائه می دهد.

10. The Hidden Wallet

در طی دو سال گذشته، بیت کوین با عموم مردم مواجه شده است. با این حال، مدت زیادی است که از آن برای تراکنش های وب تاریک استفاده می شود. در The Hidden Wallet، می‌توانید ارز دیجیتال و همچنین تجارت رمزنگاری خود را با ناشناس بودن کامل مدیریت کنید.

اقدامات ایمنی هنگام مرور در وب تاریک یا همان دارک وب

به همان اندازه که وب تاریک هیجان انگیز است، بدون شک منطقه ای خطرناک برای کاوش نیز می باشد. بیشتر سایت‌های موجود در وب تاریک، فهرست‌بندی نشده و تنظیم‌نشده هستند، که شما را در معرض خطر کلاهبرداری، نرم‌افزارهای مخرب و سایر تهدیدات قرار می‌دهد. از این رو، همیشه ایده خوبی است که در صورت نیاز قانونی به سرمایه گذاری در وب تاریک، ابتدا برخی از اقدامات ایمنی را انجام دهید.

دارک وب

در صورتی که اقدامات امنیتی انجام نشود هکر ها از شما استقبال می کنند

1. از یک اتصال VPN قابل اعتماد استفاده کنید

قبل از ورود به وب تاریک مطمئن شوید که به یک اتصال VPN (شبکه خصوصی مجازی) ایمن متصل شده اید. این آدرس IP شما را پنهان می کند، ترافیک شما را رمزگذاری می کند و مانع از این می شود که کسی بداند که شما از مرورگر Tor استفاده می کنید، در حالی که از حریم خصوصی و امنیت شما اطمینان می یابد.

2. نرم افزار آنتی ویروس قوی نصب کنید

قبل از اینکه به وب تاریک دسترسی پیدا کنید، یک نرم افزار آنتی ویروس خوب نصب کنید تا دستگاه خود را در برابر تهدیدات بی پایان در وب تاریک محافظت کنید. یک آنتی ویروس قوی شما را از هدف قرار گرفتن هکرها، عفونت های بدافزار، کلاهبرداری های فیشینگ و موارد دیگر نجات می دهد.

3. از هویت خود محافظت کنید

سرقت هویت یک تهدید بسیار واقعی در دنیای وب تاریک است. از این رو، استفاده از یک آدرس ایمیل رمزگذاری شده و ناشناس هنگام بازدید از وب سایت های تاریک، ضروری است. اگر قصد خرید دارید، همیشه با یک کیف پول رمزنگاری غیرقابل شناسایی پرداخت کنید. همچنین ایده خوبی است که از خدمات امنیتی آنلاین برای نظارت فعال بر سرقت هویت و مالی استفاده کنید.

4. مراقب آنچه دانلود می کنید باشید

احتمال اینکه فایل دانلود شده از وب تاریک با کد مخرب جاسازی شده باشد بسیار زیاد است. بنابراین، بهتر است زمانی که در قلمرو غیرقانونی وب تاریک هستید، از دانلود هر چیزی خودداری کنید. اگر همچنان دانلود را انتخاب می کنید، از اسکن فایل بلادرنگ استفاده کنید.

5. مراقب باشید!

شاید قانون سرانگشتی برای ورود به دنیای تاریک وب این باشد که بیشتر محتاط باشیم! مهم است که قبل از بازدید از وب سایت پیاز، صحت آن را تأیید کنید. بودن

انتخابی است و فقط روی هر پیوند وب تاریک کلیک نکنید. و مهمتر از همه، باهوش باشید و به قلب خود اعتماد کنید!

سوالات متداول

1. آیا می توانم به وب تاریک گوشی خود دسترسی داشته باشم؟

بله، دسترسی به وب تاریک در دستگاه های تلفن همراه اندروید به طرز شگفت آوری آسان است. این فرآیند تقریباً مانند آنچه در رایانه انجام می دهید است. مرورگر Tor را دانلود کنید، به سرور VPN متصل شوید، برنامه را باز کنید و شروع به مرور کنید. برای کاربران آیفون، ممکن است کمی دشوار باشد زیرا هیچ برنامه رسمی Tor برای iOS وجود ندارد. با این حال، می توانید به سایر مرورگرهای پیاز اعتماد کنید.

2. آیا می توان شما را در تاریک وب ردیابی کرد؟

محتمل نیست! احتمال کمی وجود دارد که فعالیت‌های وب تاریک شما به شما بازگردد (مگر اینکه در برخی از فعالیت‌های جنایی جدی مقصر باشید).

3. آیا وب تاریک غیرقانونی است؟

ممکن است اینطور به نظر برسد، اما وب تاریک غیرقانونی نیست. ممکن است خانه برخی از فعالیت های نامشروع و غیرقانونی باشد. با این حال، دسترسی ساده به وب‌سایت‌های تاریک تا زمانی که تصمیم بگیرید در هیچ یک از فعالیت‌های مجرمانه در آن شرکت نکنید، شما را با مشکل قانونی مواجه نمی‌کند.

4. چه کسی وب تاریک را ایجاد کرد؟

وب تاریک توسط دولت ایالات متحده به منظور برقراری ارتباط با جاسوسان خود بدون خطر ردیابی در این فرآیند ایجاد شده است. در سال 2002، فناوری Tor (یا The Onion Router) مورد استفاده برای وب تاریک در دسترس عموم قرار گرفت.