الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 چگونه است ؟ + 7 نکته جدید!🟢
تست امنیت
تست امنیت چیست؟ + انواع روش های تست امنیت و کاربرد های آن+معرفی ابزار🟢
مارس 10, 2023
چت جی پی تی
چت جی پی تی (Chat GPT) چیست؟ + پاسخ همه سوالات شما در مورد این هوش بزرگ!🔴
آوریل 4, 2023

الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 چگونه است ؟ + 7 نکته جدید!🟢

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 چگونه است ؟ چه مواردی بیشتر از قبل اهمیت دارد ؟ چه مواردی دیگر حائز اهمیت نیست ؟

اگر اغلب متوجه می‌شوید که در یک گرداب گیر افتاده‌اید و نمی توانید پیج اینستاگرام خودتان را به صفحه اکسپلور برسانید همینجا بمانید!. در تلاشی برای افزایش مداوم تجربه کاربری، اینستاگرام این ماموریت را دارد. که مرتبط‌ترین محتوایی را که احتمالاً با کاربران با آن درگیر هستند به آنها نشان دهد. این بدان معناست که درک نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام به شما کمک می‌کند، تا یک استراتژی برای بهبود دید خود و افزایش دنبال‌کنندگان خود در پلتفرم ایجاد کنید. به هر صورت اگر به دنبال این هستید که پیج اینستاگرام خود را ارتقا دهید باید الگوریتم اینستاگرام را بدانید. در این مقاله شما را با الگوریتم ها در سال 2023 آشنا می کنیم.

الگوریتم اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام دائماً تغییراتی ایجاد می‌کند و الگوریتم آن در حال تکامل است، پیگیری کمی دشوار است. بنابراین الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 دقیقا چگونه کار می کند؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

فهرست مطالب:

الگوریتم اینستاگرام چیست؟
چگونه اینستاگرام پست‌ها و استوری‌ها را رتبه‌بندی می‌کند
الگوریتم صفحه کاوش اینستاگرام چگونه کار می کند
چگونه اینستاگرام ریل ها را رتبه بندی می کند
آنچه اینستاگرام از توصیه کردن اجتناب می کند
نکاتی برای اینکه الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 برای شما کار کند
سوالات متداول

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام یک الگوریتم واحد نیست. بلکه ترکیبی از الگوریتم‌ها، فرآیندها و طبقه‌بندی‌کننده‌ها است که برای شخصی‌سازی تجربه کاربر کار می‌کنند. اینستاگرام در ابتدا از یک الگوریتم زمانی ساده استفاده می کرد که پست ها را به ترتیب نحوه ایجاد آنها نمایش می داد. اما الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 به یک سیستم بسیار پیچیده برای تعیین اینکه هر کاربر بر اساس آنچه که بیشتر به آن اهمیت می‌دهد، نمایش دهد، تبدیل شده است.

طبق گفته اینستاگرام، هر قسمت از برنامه از الگوریتم خاص خود استفاده می کند. این بدان معناست که الگوریتم Feed متفاوت از الگوریتم صفحه کاوش عمل می کند. و صفحه کاوش از الگوریتم متفاوتی از Reels استفاده می کند. این به این دلیل است که نحوه تعامل کاربران با بخش‌های مختلف برنامه متفاوت است. برای مثال، افراد تمایل دارند به دنبال داستان‌های نزدیک‌ترین دوستان خود بگردند، اما می‌خواهند وقتی به صفحه کاوش می‌روند، محتوای تازه‌ای را کشف کنند.

این سیستم رتبه‌بندی پیشرفته تضمین می‌کند که تجربه کاربر بر اساس ترجیحات هر کاربر بسیار شخصی‌سازی شده است. این بدان معناست که هیچ دو کاربر دقیقاً همان چیزی را در صفحه کاوش خود نمی بینند. به طور مشابه، حتی اگر یک شخص حساب‌های متفاوتی را مدیریت کند، توصیه‌های محتوا در آن حساب‌ها دقیقاً یکسان نخواهد بود.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام و دانستن روش های عملکرد آن می تواند به شما در گسترش پیج به شما کمک کند

چگونه اینستاگرام پست‌ها و استوری‌ها را رتبه‌بندی می‌کند؟

کاربران اینستاگرام می خواهند محتوای دوستان و خانواده را در فید و استوری خود ببینند. بنابراین روند رتبه بندی این دو کم و بیش یکسان است. جدا از تبلیغات گاه به گاه، فید و استوری شما فقط محتوای افرادی را که دنبال می کنید نمایش می دهد.

 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار و از راه دور

برای رتبه‌بندی دقیق محتوا در فید و استوری، اینستاگرام سیگنال‌های زیر را در اولویت قرار می‌دهد:

اطلاعات پست : الگوریتم اینستاگرام به محبوبیت یک پست از نظر لایک نگاه می کند. همچنین جزئیات جزئی دیگری مانند زمان پست، مدت زمان (در مورد ویدیوها) و مکان (در صورت وجود) را در نظر می گیرد.

اطلاعات مربوط به پوستر : برای درک اینکه چقدر آن شخص برای شما مهم است، اینستاگرام سیگنال هایی را در نظر می گیرد مانند اینکه چند وقت یکبار با آن فرد تعامل دارید. و اینکه آیا این تعاملات اخیراً انجام شده است یا خیر.

فعالیت کاربر : اینستاگرام سعی می‌کند بر اساس عواملی مانند تعداد پست‌هایی که دوست داشته‌اید . نوع محتوایی که تمایل به تعامل با آنها دارید، بفهمد که ممکن است به چه چیزی علاقه داشته باشید.

تاریخچه تعامل : اینستاگرام سعی می‌کند با مشاهده سیگنال‌هایی مانند اینکه آیا روی پست‌های آن‌ها نظر می‌دهید یا نه، ایده بهتری از علاقه عمومی شما به دیدن محتوای یک کاربر خاص به دست آورد.

سپس الگوریتم اینستاگرام از تمام این اطلاعات برای پیش بینی میزان احتمال تعامل شما با یک پست خاص استفاده می کند. به عنوان مثال، در فید، از نزدیک به مدت زمانی که قرار است برای دیدن پست صرف کنید، چقدر احتمال دارد روی آن نظر بدهید. آن را دوست داشته باشید یا ذخیره کنید، و چقدر احتمال دارد که نمایه را بررسی کنید، نگاه می کند. . بنابراین، پست‌هایی که در فید خود در بالا مشاهده می‌کنید، پست‌هایی هستند که الگوریتم در نظر می‌گیرد. که به احتمال زیاد روی آن‌ها اقدامی انجام خواهید داد.

الگوریتم صفحه کاوش یا همان اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند؟

هدف اصلی صفحه کاوش این است که شما را با چیزهای جدید آشنا کند. بنابراین اگرچه اینستاگرام همچنان محتوا را بر اساس آنچه بیشتر به آن علاقه دارید ارائه می دهد، بیشتر پست ها از حساب هایی هستند که شما آنها را دنبال نمی کنید.

برای تعیین اینکه کدام پست‌ها باید رتبه‌بندی شوند، الگوریتم ابتدا به پست‌هایی که در گذشته با آنها تعامل داشته‌اید نگاه می‌کند. سپس متوجه می‌شود چه کسانی با آن پست‌ها تعامل داشته‌اند و به چه حساب‌های دیگری علاقه دارند. این به الگوریتم اینستاگرام کمک می‌کند تا پست‌هایی را که برای صفحه کاوش شما رتبه‌بندی کند، محدود کند.

پس از یافتن گروهی از پست‌هایی که ممکن است به آنها علاقه داشته باشید، اینستاگرام آنها را با استفاده از سیگنال‌های زیر رتبه‌بندی می‌کند:

اطلاعات پست – اینستاگرام به محبوبیت یک پست بر اساس تعداد لایک‌ها، نظرات و ذخیره‌های دریافتی آن نگاه می‌کند. اما وزن این سیگنال ها برای صفحه کاوش بسیار بیشتر از Feed و Stories است.

تاریخچه تعامل – اگرچه پست ممکن است از یک پیج باشد اما اگر فالو نمی‌کنید، اینستاگرام می‌تواند بفهمد که چقدر به محتوای آن‌ها علاقه دارید. بر اساس اینکه آیا در گذشته با پست‌های آن‌ها تعامل داشته‌اید یا خیر.

فعالیت کاربر – اینستاگرام پست هایی را که لایک کرده اید، به اشتراک گذاشته اید و روی آن ها نظر داده اید، در نظر می گیرد. همچنین به تاریخچه نحوه تعامل شما با پست‌های دیگر در صفحه کاوش خود نگاه می‌کند.

اطلاعات مربوط به پوستر – اینستاگرام همچنین اطلاعاتی را در مورد پوستر در نظر می گیرد، مانند میزان تعامل آنها در چند هفته گذشته. این به الگوریتم کمک می کند تا محتوای با کیفیت بالا را از طیف گسترده ای از کاربران پیدا کند.

چگونه اینستاگرام Reels را رتبه بندی می کند؟

هدف اصلی Reels اینستاگرام سرگرمی است. در نتیجه، بسیاری از ویدیوهایی که می‌بینید از حساب‌هایی هستند که آنها را دنبال نمی‌کنید. از این نظر بسیار شبیه به صفحه کاوش است. تفاوت اصلی این است که اینستاگرام به جای در نظر گرفتن آنچه ممکن است به آن علاقه داشته باشید، به طور خاص روی محتوایی تمرکز می کند که ممکن است شما را سرگرم کند.

اینستاگرام پیش‌بینی‌های مهمی را انجام می‌دهد، مانند اینکه چقدر احتمال دارد که یک Reel را تا آخر تماشا کنید و با آن درگیر شوید. نکته مهم دیگر این است که چقدر احتمال دارد از صفحه صوتی بازدید کنید. زیرا این می تواند نشان دهد که آیا می خواهید حلقه خود را بسازید یا نه. مهمترین سیگنال های رتبه بندی برای حلقه های اینستاگرام عبارتند از:

فعالیت کاربر

اینستاگرام به حلقه‌هایی که اخیراً با آن‌ها در تعامل بوده‌اید نگاه می‌کند تا درک بهتری از محتوایی که ممکن است به شما مرتبط باشد، پیدا کند.

سابقه تعامل

برخی از ویدیوهایی که می بینید ممکن است از حساب هایی باشند که برای شما جدید هستند. اما اگر در گذشته با آن‌ها تعامل داشته‌اید، به اینستاگرام کمک می‌کند بفهمد چقدر ممکن است به محتوای آن‌ها علاقه داشته باشید.

اطلاعات حلقه

سیگنال‌های مربوط به عناصر محتوا در یک حلقه همچنین به اینستاگرام کمک می‌کند تا ویدیوها را به‌طور مناسب رتبه‌بندی کند. این ممکن است شامل اطلاعاتی مانند آهنگ های صوتی و محبوبیت باشد.

اطلاعات مربوط به پوستر

وقتی صحبت از Reels می شود، الگوریتم سعی می کند به همه فرصتی برابر برای یافتن مخاطبان خود بدهد. بنابراین سازندگان کوچکتر و حساب های جدید فرصتی برای درخشش و دستیابی به مخاطبان گسترده تری دارند. محبوبیت ویدیو ملاحظات مهمی است، بنابراین الگوریتم می تواند محتوای طیف وسیعی از افراد را نمایش دهد.

مواردی که اینستاگرام دوست ندارد!!

اگرچه اینستاگرام قصد دارد به مردم مکانی برای ابراز وجود بدهد، اما بیش از همه ایمنی را در اولویت قرار می دهد. به همین دلیل است که گاهی اوقات پست‌هایی را حذف می‌کند که به طور بالقوه مضر هستند و برخلاف دستورالعمل‌های انجمن آنها هستند. علاوه بر این، الگوریتم دید محتوای خاصی را محدود می کند:

به عنوان اطلاعات نادرست توسط بررسی‌کنندگان حقایق شخص ثالث برچسب‌گذاری شده است. این موارد در فید و استوری ها کمتر به چشم می خورد
بالقوه ناراحت کننده یا حساس. برای مثال، محتوایی که تبخیر یا تنباکو را تبلیغ می‌کند در صفحه کاوش یا حلقه‌ها نشان داده نمی‌شود
ماهیت سیاسی دارد، یعنی تمرکز بر مسائل سیاسی یا توسط/از طرف احزاب و شخصیت‌های سیاسی و همچنین مقامات دولتی ایجاد می‌شود.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام تفاوت میان تولید کنندگان محتوا را ایجاد می کند

نکاتی برای اینکه اینستاگرام در سال 2023 برای شما کار کند

صرف نظر از اینکه می‌خواهید در Explore، Reels یا Feed رتبه‌بندی کنید، تعداد تعاملاتی که دریافت می‌کنید نقش مهمی در دیده شدن محتوای شما دارد. بنابراین اگر می‌خواهید الگوریتم اینستاگرام برای شما کار کند، مهم است که محتوایی ایجاد کنید که تعداد زیادی لایک، اشتراک‌گذاری، کامنت و حتی ذخیره را به همراه داشته باشد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند رتبه خود را با الگوریتم اینستاگرام بهبود بخشید و حساب خود را رشد دهید:

1. Reels سرگرم کننده و به اندازه کم ایجاد کنید

با توجه به اینکه اینستاگرام Reels را به شدت تبلیغ می کند و به آن اهمیت می دهد، می توانید از آن برای به دست آوردن دید بیشتر در پلتفرم استفاده کنید. در تقویم محتوای خود فضایی ایجاد کنید تا حلقه های زیادی ایجاد کنید تا دنبال کنندگان خود را درگیر نگه دارید و در نهایت افراد بیشتری را جذب کنید.

این الگوریتم قرقره ها(Reels) را از نظر ارزش سرگرمی رتبه بندی می کند، بنابراین مطمئن شوید که چیزها را سرگرم کننده، سبک دل و سرگرم کننده نگه دارید.  از آنجایی که این موضوع همچنین در نظر می‌گیرد که آیا مردم یک Reel را تا آخر تماشا می‌کنند یا خیر، باید سعی کنید ویدیوهای خود را کوتاه نگه دارید. تا احتمال بیشتری وجود داشته باشد که مردم کل آن را تماشا کنند.

Ulta Beauty به طور منظم قرقره هایی ایجاد می کند که نکات مراقبت از پوست و زیبایی و بررسی محصول را به نمایش می گذارد. ویدئوها کوتاه، سریع و دقیق هستند و در عین حال مخاطب را آگاه و سرگرم می کنند. در نتیجه، اکثر ریل های آنها بیش از 100000 بازدید دارند.

2. زمان بندی خود را درست انجام دهید

از آنجایی که تعاملات یک فاکتور رتبه بندی قوی در الگوریتم اینستاگرام هستند، شما باید در چند ثانیه اول ارسال محتوای خود تا حد امکان لایک و کامنت دریافت کنید. به همین دلیل مهم است که دنبال کنندگان خود را در زمانی که فعال ترین هستند جذب کنید. و بنابراین، به احتمال زیاد با پست ها و استوری های شما تعامل دارند. در غیر این صورت، محتوای شما می‌تواند در دریایی از پست‌ها و داستان‌های حساب‌های دیگر که در حال حاضر تعداد زیادی تعامل را دریافت می‌کنند، دفن شود.

بر اساس داده های مطالعات مختلف، پنجشنبه ها بهترین روز برای ارسال پست به طور کلی است. و بهترین زمان برای ارسال پست بین 14 تا 3 بعد از ظهر است. علاوه بر این، 11 صبح چهارشنبه ها و 10 صبح جمعه ها نیز زمان خوبی برای ارسال پست است.

اما از آنجایی که در این مطالعات تفاوت‌هایی وجود دارد، بهتر است به داده‌های تحلیلی خود نگاهی بیندازید. تا ببینید چه زمانی دنبال‌کنندگان شما احتمالاً با محتوای اینستاگرام شما درگیر می‌شوند. سپس می‌توانید از ابزارهایی مانند ContentCal، Loomly یا سایر ابزارهای زمان‌بندی برای ارسال خودکار پست‌های خود در زمان بهینه استفاده کنید. حتی می‌توانید استوری‌های خود را با استفاده از ابزارهای مناسب برنامه‌ریزی کنید . گزینه‌های Later و Buffer محبوب هستند.

3. دعوت از تعاملات داستان

هنگام رتبه‌بندی استوری‌ها، اینستاگرام از محبوبیت به‌عنوان سیگنال رتبه‌بندی استفاده می‌کند. به این معنی که محتوایی را که دارای تعاملات زیادی است، در اولویت قرار می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید استوری‌های شما برای افراد بیشتری قابل مشاهده باشد، مطمئن شوید که کسانی که آن را مشاهده می‌کنند وسوسه می‌شوند تا با آن تعامل کنند. می‌توانید از نظرسنجی‌ها، برچسب‌های سؤال و اسلایدرهای شکلک برای دعوت از مردم برای تعامل با استوری‌های شما استفاده کنید.

ببینید که چگونه Omsom، برند غذای آسیایی، مردم را وادار می‌کند تا با استوری‌هایشان با آنها رای دهند تا بین دو گزینه غذایی مختلف رای دهند. این باعث ایجاد تعامل و در نهایت افزایش دید محتوای آنها در الگوریتم اینستاگرام می شود.

4. مردم را وادار به اظهار نظر کنید

با پست ها و قرقره ها، تعامل یک سیگنال مهم رتبه بندی است. بنابراین اگر می‌خواهید محتوای شما در کاوش، فید و حلقه‌ها رتبه بالاتری داشته باشد، باید تعامل اینستاگرام خود را افزایش دهید. لایک ها عالی هستند. اما کامنت ها حتی برای تقویت قابل توجه تعامل و افزایش شانس شما برای قرار گرفتن در صفحه کاوش بهتر است.

می‌توانید از فضای زیرنویس خود نهایت استفاده را ببرید. تا افراد را تشویق کنید تا روی پست‌های شما نظر دهند. زیرنویس هایی بنویسید که با دادن زمینه یا داستان به محتوا ارزش می بخشد. (یکی دیگر از مزایای بزرگ این کار این است که زمانی را که افراد در هنگام خواندن کپشن شما صرف تعامل با پست های شما می کنند، افزایش می دهد.)

مهمتر از آن، آن را با یک فراخوان برای اقدام به پایان برسانید – در مورد آنچه می خواهید آنها انجام دهند صریح صحبت کنید، یعنی نظر بگذارید. می‌توانید از آنها سؤالی بپرسید یا به آنها تذکر بدهید و آنها را تشویق کنید تا افکارشان را به اشتراک بگذارند.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام هر سال آپدیت می شود ولی بیس و پایه آن تغییری نمی کند

5. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

هشتگ ها یک سیگنال رتبه بندی مهم هستند زیرا به الگوریتم کمک می کنند تا بفهمد محتوا در مورد چیست. بنابراین بهینه‌سازی پست‌های خود با هشتگ‌های بسیار مرتبط و محبوب، راهی عالی برای بهبود رتبه و دیده شدن شما در پلتفرم است.

اگر مطمئن نیستید چه هشتگ هایی را اضافه کنید، از ابزار تولید کننده هشتگ ما استفاده کنید تا به طور خودکار مرتبط ترین هشتگ ها را برای پست های خود پیدا کنید. فقط فایل تصویر خود را آپلود کنید و ابزار کلمات کلیدی مرتبط با محتوا را شناسایی می کند. سپس می‌توانید از میان این کلمات کلیدی، هشتگ‌های بسیار مرتبط و محبوب را برای استفاده ایجاد کنید.

7 نکته مهم درباره الگوریتم اینستاگرام

1. فقط یک الگوریتم اینستاگرام وجود ندارد – اما از هر چهار الگوریتم سه مورد مشترک هستند

وقتی صحبت از اینستاگرام به میان می آید، یک تصور غلط رایج این است که فقط یک الگوریتم وجود دارد. این در واقع درست نیست. به گفته خود اینستاگرام، «اینستاگرام یک الگوریتم ندارد که بر کارهایی که مردم انجام می‌دهند و نمی‌بینند در برنامه نظارت کند.».  در عوض، آنها از «انواع الگوریتم‌ها، طبقه‌بندی‌کننده‌ها و فرآیندها» برای شخصی‌سازی تجربه برای هر کاربر استفاده می‌کنند.

هر بخش الگوریتم خاص خود را دارد که متناسب با نحوه استفاده افراد از آن است.

فید برای نشان دادن پست هایی طراحی شده است که بیشترین ارتباط را با فعالیت کاربر در بالا دارند . همچنین پست های اخیر افرادی که کاربر دنبال می کند.
استوری‌ها به‌گونه‌ای رتبه‌بندی می‌شوند که نزدیک‌ترین ارتباطات کاربر و دوستان و خانواده‌هایی را که می‌خواهند محتوایی را بیشتر ببینند، اولویت‌بندی می‌کنند.

کاوش یا اکسپلور به گونه‌ای طراحی شده است. که به افراد امکان می‌دهد «یک چیز کاملاً جدید» را از سازندگان جهانی کشف کنند . از توصیه‌های مختلفی بر اساس حساب‌هایی که قبلاً دنبال می‌کنند تشکیل شده است.
Reels مشابه Feed رتبه‌بندی می‌شود که در آن فعالیت کاربر مهم‌ترین شاخص در توصیه‌های Reels است. علاوه بر پست‌های افرادی که کاربر قبلاً آنها را دنبال می‌کند.

2. فید همچنین ارتباط پست را برای کاربران خاص در اولویت قرار می دهد

 

فناوری اینستاگرام از اطلاعات مربوط به آنچه پست شده و چه کسی آن را پست کرده است برای ارائه محتوای مشابه در سراسر برنامه استفاده می کند. آنها به این “سیگنال ها” می گویند – و هزاران مورد از آنها وجود دارد، از جمله:

قبلاً اینطور بود که اینستاگرام پست‌هایی را در فید کاربر از افرادی که دنبال می‌کردند به ترتیب زمانی بر اساس زمان انتشار نشان می‌داد. اما ظاهراً تا سال 2016، “مردم 70٪ از تمام پست های خود را در فید از دست داده بودند.” در نتیجه، این فناوری با اولویت دادن به ارتباط پست مطابق با فعالیت کاربر در برنامه سازگار شد.

3. رتبه‌بندی فید شما نیز تحت تأثیر احتمال اقدام کاربر است

 

در رتبه‌بندی فید، احتمال اینکه کاربر «به طرق مختلف با یک پست تعامل داشته باشد» چقدر است. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر احتمال دارد یک کاربر «چند ثانیه را برای یک پست صرف کند. یا روی آن نظر بدهد، آن را دوست داشته باشد، آن را ذخیره کند و روی عکس نمایه ضربه بزند».

این «مجموعه پیش‌بینی‌ها» بر اساس پست‌هایی است که کاربر در گذشته لایک کرده است و به اینستاگرام نشانی از علایق آن‌ها می‌دهد. آنها همچنین تاریخچه تعامل بین یک کاربر و شخصی که پست می کند را در نظر می گیرند.

اساساً، هرچه احتمال بیشتری وجود داشته باشد که کاربر یک اقدام خاص انجام دهد، اینستاگرام آن عمل را مهم‌تر می‌بیند و آن پست در فید رتبه بالاتری خواهد داشت. به همین دلیل مهم است که دنبال کنندگان خود را تشویق کنید تا تا حد امکان با محتوای شما درگیر شوند.

4. سه نوع فید وجود دارد

 

در مارس 2022، الگوریتم اینستاگرام تغییر کرد به طوری که هر کاربر می تواند سه نوع مختلف فید را مشاهده کند:

پیشنهاد شده، که ترکیبی از پست‌های افرادی را که آنها دنبال می‌کنند و افرادی را نشان می‌دهد که الگوریتم فکر می‌کند ممکن است بخواهند دنبال کنند.
دنبال کردن، که فقط پست‌های افرادی را که دنبال می‌کنند نشان می‌دهد
موارد دلخواه، که فقط پست‌هایی را از حساب‌هایی که به عنوان موارد دلخواه خود اضافه کرده‌اند نشان می‌دهد

 

5. الگوریتم بر تعامل شما تأثیر می گذارد

 

و این به دلیل تجربه کاربری در برنامه در حال حاضر است. کاربران نمی‌دانند به استوری‌ها بروند یا نه، چگونه افرادی را که دنبال می‌کنند پیدا کنند، و حلقه‌هایی که به آنها خدمات داده می‌شود، مورد علاقه آنها نیست.»

اگر تعداد بازدیدها، لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها در مقایسه با چند سال گذشته کم است، بدانید که تنها نیستید. Vix ادعا می‌کند که برای سازندگانی که عادت داشتند در هر عکس ۱۰، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ لایک بگیرند، اکنون ۱، ۱۰ یا ۱۰۰ لایک دریافت کنند، غیرعادی نیست .

من فکر می‌کنم که عموماً دسترسی ارگانیک ما به IG بسیار کمتر از سال 2020 خواهد بود، زمانی که همه در برنامه بودند، همه حساب‌های جدید ایجاد می‌کردند، همه محتوای واقعاً سازگار و فوق‌العاده با ارزش ایجاد می‌کردند. زیرا همه ما درگیر این برنامه بودیم. خانه و ما همه با هم در آن بودیم.

 

6. یک اولویت بندی برای Reels وجود دارد

 

تیم پشت اینستاگرام، به رهبری آدام موسری، همیشه در حال تغییر شرایط برای رقابت در فضای شلوغ رسانه های اجتماعی هستند. آنها باید همگام با TikTok که در حال افزایش محبوبیت است، حرکت کنند. (این پلتفرم در سال 2021 بیش از 1.2 میلیارد کاربر فعال ماهانه داشت. در مقایسه با 700 میلیون در سال 2020 و 381 میلیون کاربر در سال 2019.) مطابق با چشم انداز اینستاگرام برای تبدیل شدن به یک برنامه ویدئو اول، آنها به زودی یک “فید تمام صفحه” را با نسبت 9:16 ارائه خواهند کرد. که در حال حاضر برای برخی از سازندگان آمریکایی قابل دسترسی است.

این فید زیبای جدید کیفیت فیلم ها را به قیمت کیفیت عکس ها و چرخ فلک ها بهبود می بخشد و بر برتری Reels تأکید می کند.

7. محتوای اصلی به زودی یک عامل رتبه بندی خواهد بود

به عبارت دیگر، هرچه محتوای شما اصیل‌تر باشد، دید بیشتری در اپلیکیشن اینستاگرام خواهد داشت و جذابیت بیشتری خواهد داشت. این بدان معناست که زمان آن فرا رسیده است که در محتوای خود خلاق شوید. سعی کنید یک تولید کننده خلاق باشید و دائماً محتوا و ایده های سایر سازندگان را در همه سیستم عامل ها جذب کنید.