گروه های امنیت شبکه در تلگرام - معرفی 10 گروه برتر جهانی برای افزایش اطلاعات امنیتی!🎪
نرم افزار هک پسورد اینستاگرام
نرم افزار هک پسورد اینستاگرام – معرفی 8 نرم افزار برتر جهان برای هک رمز عبور
می 21, 2022
رفع هک گوشی
رفع هک گوشی برای اندروید و آیفون ❤️ 14 روش مقابله با هکرها
می 31, 2022

گروه های امنیت شبکه در تلگرام – معرفی 10 گروه برتر جهانی برای افزایش اطلاعات امنیتی

گروه های امنیت شبکه در تلگرام

گروه های امنیت شبکه در تلگرام

بسیاری از افراد با استفاده از نرم افزار تلگرام کار های روزمره ی خود را انجام می دهند. اما برای این که بتوانید امنیت خودتان را در این نرم افزار تامین کنید بهتر است که اطلاعات زیادی در مورد امنیت آن داشته باشید. علاوه بر این افراد زیادی هستند که می خواهند مباحث مربوط به امنیت تلگرام را دنبال کنند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به شما گروه های امنیت شبکه در تلگرام را معرفی کنیم. اگر به حوزه امنیت علاقه دارید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید!.

گروه های امنیت شبکه در تلگرام چه گروه هایی هستند؟

رسانه‌های اجتماعی مدت‌هاست که راهی عالی برای به‌روز ماندن از اخبار فوری و جدیدترین نوآوری‌ها در حوزه‌های مورد علاقه خاص بوده است . این امر به ویژه در امنیت سایبری صادق است. در حالی که توییتر را یک منبع عالی می‌دانید، پلتفرم‌های دیگری نیز وجود دارند. از غول‌هایی مانند فیس‌بوک، ردیت و لینکدین گرفته تا بخش‌هایی مانند Discord، Slack و Telegram، که در آن‌ها می‌توانید صفحات، کانال‌ها و گروه‌های اختصاصی با علاقه خاص را نیز پیدا کنید.

تلگرام به‌ویژه اخیراً با توجه به توجه رسانه‌ها که بر اشتراک‌گذاری داده‌ها بین پلتفرم پیام‌رسان رقیب واتس‌اپ و شرکت مادر واتس‌اپ فیسبوک متمرکز شده‌اند، رشد سریع زیادی داشته است. ممکن است شما یکی از کسانی هستید که اخیراً به این دلیل یا دلایل دیگری انتخاب کرده اید که وارد تلگرام شوید. یا قبلاً یک کاربر تلگرام بوده اید. اما به این فکر نکرده اید که چگونه می تواند به شما کمک کند تا با علایق امنیت سایبری خود همراه شوید، پس این پست برای شماست!

در زیر، ده مورد از مفیدترین گروه‌های امنیت سایبری را که در تلگرام دنبال می‌کنیم، معرفی می‌کنیم. چه به تست نفوذ، تیم قرمز، تیم آبی، تحقیقات بدافزار، مهندسی معکوس، جستجوی اشکالات، تحقیقات آسیب‌پذیری، امنیت شبکه یا هر چیز دیگری که با امنیت سایبری یا سازمانی مرتبط است علاقه‌مند باشید همه آن ها به درد شما می خوند!. اگر می‌پرسید چه چیزهایی خوب هستند. کانال هایی که برای امنیت سایبری در تلگرام بپیوندید، این ده گروه باید به شما کمک کنند که هرگز چیزی را از دست ندهید.

1. اخبار امنیت سایبری Cyber Security News (بیش از 26 هزار عضو)

اخبار امنیت سایبری یک کانال فید برای پیوند به اخبار فوری در سراسر اینترنت است. از TechCrunch و واشنگتن پست گرفته تا Portswigger و Security Boulevard همه ی اخبار در مورد امنیت تلگرام و… در آن گذاشته می شود.. به عبارت دیگر، این یک فروشگاه یک‌جا برای اخبار مرتبط با سایبری است. که باید در کنار قهوه صبحگاهی، اولین نقطه تماس شما با دنیای امنیت باشد. پس حتما این مورد را با این که یک کانال است! اما به عنوان یکی از گروه های امنیت شبکه در تلگرام در نظر بگیرید.

2. کارشناسان امنیت سایبری (16k+ عضو)

 

Cyber ​​Security Experts یک کانال عالی برای تبادل اطلاعات در مورد سایبر، فناوری اطلاعات و امنیت است. این کانال برای متخصصان امنیتی راه‌اندازی شده است که می‌خواهند به جامعه امنیتی گسترده‌تر کمک کنند.همچنین پاسخ سوالات را مستقیماً از کارشناسان امنیتی و رهبران سراسر جهان دریافت کنند . ضمن اینکه به سایر کارشناسان امنیتی کمک کنند تا بلوغ امنیتی خود را افزایش دهند.

گروه های امنیت شبکه در تلگرام

تصویر از گروه متخصصان سایبری امنیت

با این حال، همانطور که از تصویربرداری صفحه ما در بالا مشاهده می شود، کاربران جدید اگر قوانین را نخوانند، معمولا نمی توانند وارد گروه شوند! .اینها به راحتی (و بدیهی است) در بالا اعلام می شوند. با وجود این که این گروه در بین گروه های امنیت شبکه در تلگرام به عنوان گروه های مهم است، ارزش دارد که قوانین ان را بخوانید و رعایت کنید. اگر می خواهید به این گروه بپیوندید و از مشارکت در چت بهره مند شوید، به یاد داشته باشید:

🚨قوانین مهم گروه های امنیت شبکه در تلگرام 🚨

بدون موارد غیرقانونی (پیوندها، پیشنهادات و غیره)
بدون تبلیغات (تحمل صفر)
بدون لینک به کانال های دیگر تلگرام
بدون نژادپرستی، بد زبانی یا رفتار مخرب
مهربان باشید و به دیگران کمک کنید. فقط پیام ها را نگاه نکنید و اگر سوالی دارید بپرسید!

3. فضای ابری و امنیت سایبری (حدود 9 هزار عضو)

Cloud و Cybersecurity یک گروه منحصر به فرد است که احساس می کنیم افراد بیشتری در Infosec از عضویت در آن سود می برند. این کانال مشاوره شغلی، آزمون‌های روزانه، نکات و منابع مفیدی را ارائه می‌دهد که می‌تواند مزایای مادی واقعی و یادگیری را بدون توجه به سطحی که در حال حاضر در آن هستید، فراهم کند. اگر به دنبال بهبود آنچه می دانید و پیشرفت شغلی خود هستید (و چه کسی نیست؟)، پس این یک کانال عالی برای پیوستن است.

4. اخبار امنیت سایبری و حریم خصوصی Cybersecurity & Privacy News (~8k عضو)

اخبار امنیت سایبری و حریم خصوصی اخبار روزانه در مورد امنیت سایبری و حریم خصوصی ارائه می دهد. در این کانال، همه چیز را از هشدارهای مربوط به آخرین آسیب‌پذیری‌های امنیتی گرفته تا آخرین اخباری که ممکن است در جاهای دیگر از دست داده باشید، پیدا خواهید کرد. گپ محدود است، اما اگر به اطلاعیه ای در مورد آنچه در حفره های امنیتی رخ می دهد نیاز دارید، این گروه برای آن ایده آل است.

گروه های امنیت شبکه در تلگرام

گروه های امنیت شبکه در تلگرام به عنوان مهمترین منبع اطلاعات برای امنیت است

5. امنیت و بدافزار اندروید (بیش از 26 هزار عضو)

Android Security & Malware کانالی برای همه چیز اندروید است که در مورد آسیب‌پذیری‌ها، تکنیک‌های مبهم، راهنماها و موارد دیگر بحث می‌کند. در اینجا سوالات و پاسخ های عالی برای مشکلات امنیتی واقعی اندروید، پیوندهایی به ابزارهای منبع باز، تجزیه و تحلیل بدافزارها، CVE های جدید و تعداد زیادی از نکات و راهنماها را خواهید یافت. و اگر چیزی برای به اشتراک گذاشتن دارید، از آن نیز خوش آمدید. اگر به امنیت اندروید علاقه دارید، این انجمنی است که قطعاً می خواهید به آن بپیوندید.

6. تحقیقات بدافزار Malware Research (9k+ عضو)

تحقیقات بدافزار کانالی برای همه دست اندرکاران بدافزار است. شما با مقالات و مخازن مفید Github مواجه خواهید شد که اگر عضو این کانال نبودید احتمالاً با آنها برخورد نمی کردید. اگر یک تحلیلگر بدافزار، محقق یا مهندس معکوس هستید، این یک عضویت ضروری است. پس این مورد از گروه های امنیت شبکه در تلگرام را در خاطره خود ثبت کنید.

7. BugCrowd (~6k عضو)

کانال BugCrowd تقریباً 3000 هکر باگ بوونتی دارد که در مورد موضوعاتی مانند HackerOne، Intigriti، Cobalt Strike، Yogosha و موارد دیگر بحث می کنند. در اینجا همچنین با برنامه ها و پلتفرم های جدید باگ بونتی آشنا خواهید شد. هر کسی که علاقه مند به یافتن و افشای مسئولانه آسیب پذیری های امنیتی باشد، ارزش زیادی در بحث های این کانال پیدا خواهد کرد. انتظار داشته باشید چیزهای زیادی بیاموزید و وقتی چیز جالبی برای به اشتراک گذاشتن دارید از مشارکت در جامعه نترسید.

8. هشدارهای تیم قرمز Red Team Alerts (بیش از 10 هزار عضو)

یک کانال اختصاصی برای؟؟، درست حدس زدید، همه چیز!! .از راهنماهای مبتدی و راهنماهای سخت افزاری، این کانال به گسترش آگاهی شما از آنچه در آن می گذرد و نحوه درگیر شدن با دنیای شگفت انگیز تست امنیتی تهاجمی، ایفای نقش و مدل سازی حمله کمک می کند.

9. اطلاعات APT (1k+ اعضا)

APT Intelligence یک کانال اخیر اما در حال رشد است که پیوندها و اخبار را در مورد موضوعات مرتبط با عوامل تهدید پیشرفته، ابزارها، تکنیک ها و رویه ها ارائه می دهد.

با وجود نام متمرکز، ماهیت تجارت APT به این معنی است که به طور اجتناب ناپذیری پوشش گسترده ای از بسیاری دیگر از موضوعات مورد علاقه امنیت سایبری، به ویژه ابزارهایی برای مواردی مانند OSINT، تست قلم، شکستن رمز عبور و غیره وجود دارد. اخیراً تعدادی ابزار جالب از طریق این کانال پیدا کرده‌ایم و قول می‌دهد که منبع بسیار مفیدی باشد.

10. پاتوق مهندسی معکوس (300 عضو)

Reverse Engineering Hangout مکانی کوچک اما مفید برای کسب اطلاعات بیشتر و به اشتراک گذاری دانش در مورد مهندسی معکوس است. همچنین در صورت نیاز به کمک برای درک نحوه عملکرد یک نمونه، می‌توانید درباره اسمبلی، کدهای عملیاتی، x86 و هر چیز دیگری سؤال بپرسید. ایده آل برای مبتدیانی که می خواهند یاد بگیرند، یا کارشناسانی که مایل به اشتراک گذاری هستند. همچنین پیوندهای زیادی به منابع آنلاین رایگان در موضوعاتی مانند بهره برداری باینری، مهندسی معکوس و چالش های CTF پیدا خواهید کرد.

برخلاف برخی دیگر از گروه‌های موجود در لیست ما، REH اهمیتی برای پیوند به سایر گروه‌های مرتبط تلگرام ندارد، بنابراین می‌توانید از این کانال به‌عنوان تابلوی پرش برای کشف سایر کانال‌های مرتبط با RE مانند کانال بسیار بزرگ‌تر اما تک‌فوکوس استفاده کنید.

گروه های امنیت شبکه در تلگرام

برای عضو شدن در گروه های امنیت شبکه در تلگرام باید یک سری از قوانین را رعایت کنید

آیا کانال های امنیت سایبری خوب دیگری در تلگرام وجود دارد؟

البته! .تعداد زیادی گروه های امنیت شبکه در تلگرام و همچنین کانال وجود دارد . می توانید از ابزار جستجو در کلاینت تلگرام خود برای کشف کانال ها بر اساس کلمه کلیدی یا برچسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که در انتخاب خود، از گروه‌هایی که مطالب ممنوعه حق نسخه‌برداری را به اشتراک می‌گذارند، اعتبارنامه‌های سرقت شده را منتشر می‌کنند. یا جنبه‌های کمتر ظاهری امنیت سایبری را بررسی می‌کنند، اجتناب کرده‌ایم. چنین گروه هایی مطمئناً وجود دارند و می توانند برای محققان با علاقه متخصص مفید باشند.

ما همچنین به جای گروه‌های ذینفع خاص که به ابزارهای امنیتی یا نرم‌افزارهای امنیتی خاص اختصاص داده شده‌اند، بر گروه‌های با منافع گسترده تمرکز کرده‌ایم، اما باز هم، اینها را می‌توان با کمی جستجو نیز پیدا کرد. در نهایت، ما انتخاب خود را فقط به کانال‌های انگلیسی زبان (یا عمدتاً) محدود کردیم، اما کانال‌های بسیار متنوع دیگری در تلگرام وجود دارد که به زبان‌های دیگر، به ویژه روسی، پاسخ می‌دهند!

نتیجه

1. اخبار امنیت سایبری (بیش از 26 هزار عضو)
2. کارشناسان امنیت سایبری (16k+ عضو)
3. فضای ابری و امنیت سایبری (حدود 9 هزار عضو)
4. اخبار امنیت سایبری و حریم خصوصی (~8k عضو)
5. امنیت و بدافزار اندروید (بیش از 26 هزار عضو)
6. تحقیقات بدافزار (9k+ عضو)
7. BugCrowd (~6k عضو)
8. هشدارهای تیم قرمز (بیش از 10 هزار عضو)
9. اطلاعات APT (1k+ اعضا)
10. پاتوق مهندسی معکوس (300 عضو)

همه ی افراد می توانند در تلگرام از این گروه ها استفاده کنند.