هک کارت بانکی + روش هایی که کارت شما هک می شود و راه های جلوگیری از آن! 🔴
جلوگیری از هک سایت
جلوگیری از هک سایت با 9 روش کاربردی و تضمینی
سپتامبر 30, 2022
روت گوشی اندروید
روت گوشی اندروید – روش ها، برنامه های روت کردن و آنروت کردن،مزایا و معایب🔧
اکتبر 4, 2022

هک کارت بانکی + روش هایی که کارت شما هک می شود و راه های جلوگیری از آن 🔴

هک کارت بانکی

هک کارت بانکی

ممکن است تا به حال در مورد هک گوشی های هوشمند چیز هایی را شنیده باشید. اما باید بدانید که چیز های دیگری هم هستند که ممکن است به راحتی هک شوند. چیز هایی که ممکن است برای شما بسیار مهم تر از گوشی های هوشمند باشند!. در این مقاله می خواهیم درباره ی هک کارت بانکی صحبت کنیم. با استفاده از روش های مختلف هک، همه ی دستگاه های دیجیتالی را می توان هک کرد!. به همین دلیل اگر پول های خودتان را دوست دارید تا پایان این مقاله همراه ما باشید!

آیا هک کارت بانکی ممکن است؟

در حالی که معرفی فناوری تراشه و پین استفاده از کارت اعتباری دزدیده شده برای تراکنش‌های جعلی را برای شخصی دشوارتر کرد، هکرها در هنگام دزدی بی‌پایان خلاق هستند. واقعیت این است که راه‌های زیادی وجود دارد که سارقان می‌توانند شماره حساب کارت اعتباری شما را به دست بیاورند. آنها می‌توانند به راحتی از آنها برای خرید یا ایجاد انواع دیگر ویرانی با استفاده از نام شما استفاده کنند.

یک کارت اعتباری یا شماره حساب دزدیده شده نیز می تواند یکی از اولین نشانه های سرقت هویت باشد، بنابراین مراقب کلاهبرداری کارت اعتباری باشید و در صورت یافتن هر گونه آسیب، اقدامات لازم را برای کاهش آسیب انجام دهید.

5 راه برای سرقت شماره کارت اعتباری

با توجه به اینکه کارت اعتباری فیزیکی شما دیگر هدف معمولی نیست، ممکن است تعجب کنید که چگونه هکرها و سارقان می توانند شماره کارت اعتباری شما را به دست آورند. راه های زیادی برای این اتفاق وجود دارد، از جمله موارد زیر:

1. ایمیل های فیشینگ

ایمیل‌های فیشینگ ممکن است رسمی به نظر برسند، اما این پیام‌های جعلی با هدفی شوم ساخته شده‌اند. اکثر ایمیل‌های فیشینگ سعی می‌کنند شما را وادار کنند تا روی دکمه یا پیوندی کلیک کنید که شما را به یک سایت متقلبانه آشنا می‌برد تا اطلاعات حسابتان را وارد کنید.

یکی دیگر از تاکتیک های رایج فیشینگ، ارائه یک دلیل فوری (و کاملاً جعلی) است که باید با یک شرکت تماس بگیرید، مانند شرکت کارت اعتباری یا دفتر تامین اجتماعی. آنها یک شماره تلفن جعلی را لیست می کنند و هنگام تماس، اطلاعات شخصی و حتی مشخصات کارت شما را برای “تأیید هویت” درخواست می کنند.

هک کارت بانکی

هک کارت بانکی در خارج از کشور و حتی در بانک های خارجی هم انجام می شود!

2. نرم افزارهای جاسوسی

دانلود یا باز کردن فایل اشتباه از یک ایمیل یا وب‌سایت می‌تواند نرم‌افزار جاسوسی را به رایانه شما اضافه کند. که با هدف صادر کردن جزئیات کارت و سایر اطلاعاتی که هکرها می‌توانند از آن برای سرقت پول یا هویت شما استفاده کنند.

به عنوان مثال، نرم افزار keylogging یکی از این موارد است. این برنامه مانند یک اسکیمر، می تواند کارت اعتباری شما را در حالی که در کیف پول شما قرار دارد به خطر بیاندازد. ممکن است تصادفاً روی پیوندی که به ایمیل فیشینگ متصل شده است کلیک کنید. با این کار، این شکل از جاسوس‌افزار می‌تواند به رایانه یا دستگاه شما ختم شود. مراقب باشید که چه چیزی دانلود می کنید . علاوه بر این باید با خرید نرم افزار آنتی ویروس خود از نرم افزارهای جاسوسی جلوگیری کنید.

3. شبکه های وای فای عمومی

شبکه‌های اینترنتی عمومی، مانند شبکه‌هایی که در هتل‌ها و فرودگاه‌ها پیدا می‌کنید امن نیستند. اگر اطلاعات حساب خود را وارد کنید یا اسناد حساس را باز کنید ممکن است شخصی در حال نظارت بر شبکه باشد. این مسئله می‌تواند به راحتی شما را در معرض خطر قرار دهد. اگر نیاز به استفاده از اینترنت دور از خانه نسبتاً زیاد دارید، مطمئن شوید که VPN را روی رایانه خود نصب کنید.

4. نقض بزرگ داده ها

مؤسسات بزرگ، از جمله بانک‌ها و کسب‌وکارهای خرده‌فروشی، می‌توانند در معرض نقض هدفمند داده‌ها باشند که اطلاعات کارت اعتباری و سایر جزئیات شخصی شما را در معرض خطر قرار می‌دهد. برخی از بزرگترین نقض‌های داده در دهه گذشته، از جمله نقض داده‌های Capital One در سال 2019، منجر به سرقت اطلاعات ده‌ها میلیون مصرف‌کننده شد.

5. روش های قدیمی: سطل زباله و خودپرداز مورد استفاده شما!

در نهایت، فراموش نکنید که برخی از سارقان همچنان سعی می کنند اطلاعات کارت اعتباری شما را به روش قدیمی بدزدند. این روش چون دور از انتظار است هک کارت بانکی را راحت تر می کند!.وقتی نوبت به یافتن شماره کارت اعتباری و شماره حساب یا تشخیص اینکه از کدام شرکت ها برای حساب های پس انداز یا سرمایه گذاری خود استفاده می کنید، سطل زباله شما می تواند گنجینه ای باشد.

اگرچه امروزه کمتر متداول است، اما هنوز هم اسکیمینگ ATM اتفاق می افتد. این نوع کلاهبرداری زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه‌های خودپرداز و سایر پایانه‌های پرداخت با دستگاه‌های ضبطی که هنگام وارد کردن یا کشیدن کارت خود اطلاعات کارت شما را جمع‌آوری می‌کنند، اشکال داشته باشند.

چگونه بررسی کنیم که آیا اطلاعات اعتباری شما به سرقت رفته است؟

گزارش اعتباری خود را برای تغییرات بررسی کنید. می توانید با زیر نظر گرفتن گزارش اعتباری خود اطمینان حاصل کنید که فعالیت های کلاهبرداری خاصی انجام نمی شود. برای گرفتن این گزارش می توانید به بانک خود مراجعه کنید. طبق گفته کمیسیون تجارت فدرال، مشتریان بانک ها می‌توانند تا 20 آوریل 2022 به صورت هفتگی به گزارش‌های اعتباری رایگان خود دسترسی داشته باشند. در ایران هم افراد می توانند به صورت رایگان حساب های خود را زیر نظر بگیرند.

فعالیت جعلی در گزارش اعتباری می‌تواند به امتیاز اعتباری شما آسیب برساند، بنابراین مهم است که به محض کشف هرگونه اطلاعات نادرست، به این اطلاعات اعتراض کنید.

هک کارت بانکی

حتی در خرید های اینترنتی ممکن است هک کارت بانکی شما انجام شود

از سرویس نظارت بر سرقت اعتبار و هویت استفاده کنید:

اگر به فعالیت غیرعادی در حساب های اعتباری خود مشکوک هستید، خدمات نظارت بر سرقت اعتبار و هویت، گزارش های اعتباری شما را بررسی می کنند . آنها به شما کمک می کنند تا از هر گونه تخلفی مطلع شوید. می توانید به خدمات رایگان یا پولی ارائه شده از طریق بانک خود مراجعه کنید. علاوه بر این اگر سرمایه های شما زیاد است می توانید آن را با دفاتر مدیریتی در میان بگذارید.

مراقب صورت‌حساب‌های کارت اعتباری خود باشید:

می‌توانید با نظارت منظم بر صورت‌حساب‌های کارت اعتباری خود، در بالای حساب‌های اعتباری خود بمانید. با انجام این کار، می توانید تراکنش های خود را با دقت بیشتری زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که با سابقه هزینه های واقعی شما مطابقت دارند. اگر با هر گونه فعالیت غیرعادی برخورد کردید، فوراً آن را به صادرکننده کارت اعتباری خود گزارش دهید. یکی از مهمترین روش هایی که به این منظور می توانید استفاده کنید سرویس های پیامکی است.

اگر شماره کارت اعتباری شما به سرقت رفت چه باید کرد؟

 

از دست دادن کارت اعتباری خود یا سرقت آن را گزارش دهید

معمولاً می توانید این کار را با استفاده از شماره تلفن رایگان یا شماره تلفن 24 ساعته اضطراری آن انجام دهید. در صورت داشتن نرم افزار می توانید این کار را به راحتی با چند دقیقه زمان از خانه انجام دهید.

با نامه یا ایمیلی که شامل شماره حساب شما، تاریخ و زمانی که متوجه مفقود شدن کارت شده‌اید و زمانی که مفقودی را گزارش کرده‌اید، پیگیری کنید.

صورتحساب کارت اعتباری خود را برای خریدهایی که انجام نداده اید به دقت بررسی کنید و فوراً هرگونه تراکنش تقلبی را گزارش دهید.

گزارش های اعتباری خود را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ کس اطلاعات بیشتری از شما ندارد و اینکه سرقت کارت شما منجر به موارد دیگری از سرقت هویت نشده است.

چگونه از هک کارت بانکی جلوگیری کنیم؟

اینترنت مملو از گزارش‌های بی‌پایان حملات و نقض‌های سایبری است. که نشان می‌دهد اطلاعات مالی و همچنین اطلاعات شخصی شما به اندازه کافی امن نیستند. این شامل کارت های اعتباری شما نیز می شود. به‌عنوان مثال، نقض معروف داده‌ای را در نظر بگیرید. که شامل Capital One، یک شرکت کارت اعتباری بود که اطلاعات شخصی بیش از 106 میلیون مشتری آن را شامل می‌شد.

حادثه ژوئیه 2019 که هک کارت های بانکی رخ داد به وضوح نشان می دهد که نقض داده ها عادی شده است . بنابراین مهم است که از خود محافظت کنید تا قربانی بعدی نباشید. هکرها به طور فزاینده ای به دنبال شرکت هایی هستند که اطلاعات شما را در اختیار داشته باشند . این همان چیزی است که محافظت از خود را کاملاً دشوار می کند. با این وجود، راه‌های مختلفی وجود دارد. که می‌توانید در صورتی که مجرمان سایبری موفق به هک کردن شرکتی که اطلاعات کارت اعتباری شما را دارد، از خود محافظت کنید . یعنی آسیب را به حداقل برسانید. به خواندن این مقاله برای نکاتی برای جلوگیری از خطر هک کارت اعتباری آنلاین ادامه دهید.

1-برای همه خریدهای آنلاین خود از یک کارت اعتباری استفاده کنید

امروزه خرید بسیار آسان شده است. در واقع، شما این کار را با دستگاه های تلفن همراه خود در راحتی خانه یا محل کار خود انجام می دهید. با این حال، بانک ها با ارائه کارت های ویژه برای این منظور، خرید آنلاین را تشویق می کنند. با این حال، هنگامی که چندین حساب را در معرض دید قرار می دهید، این ممکن است در معرض نقض داده ها قرار گیرد.

یکی از موثرترین راه‌ها برای به حداقل رساندن خطر هک کردن کارت اعتباری، تعیین تنها یک کارت اعتباری برای خرید آنلاین است. این امر بررسی هزینه ها و تراکنش های مشکوک را آسان می کند. علاوه بر این، به جای ایجاد یک حساب شخصی که در آن لازم است جزئیات کارت اعتباری خود را ذخیره کنید، می توانید هنگام پرداخت هزینه خرید خود از نمایه مهمان استفاده کنید. همچنین، می‌توانید هنگام تصمیم‌گیری برای ایجاد حساب، هشدارهای ایمیل یا پیام متنی را تنظیم کنید.

2-شماره حساب مجازی را انتخاب کنید

اکثر شرکت های کارت اعتباری خدمات شماره مجازی را برای مقابله با افزایش نقض کارت اعتباری ارائه می دهند. این بدان معناست که می توانید برای هر تراکنش خریدی که به صورت آنلاین انجام می دهید، یک شماره کارت یکبار مصرف دریافت کنید. به این ترتیب، اطلاعات واقعی کارت شما در طول فرآیند پرداخت ظاهر نمی شود. اما درعوض، شماره موقت مرتبط با حساب شما چیزی است که باعث فعالیت خرید شما می شود. بنابراین هکرها نمی توانند جزئیات واقعی کارت اعتباری شما را دریافت کنند که بعداً وب سایت تجارت الکترونیک را در معرض خطر قرار دهند.

هک کارت بانکی

امنیت بانک های داخلی کمتر ازز بانک های جهانی است و این باعث می شود که قابل هک تر باشند

3-از سایت های معتبر تجارت الکترونیک خرید کنید

بسیاری از برندهای آنلاین برای کسب و کار شما رقابت می کنند. با این حال، برخی از آنها اصیل نیستند و فقط برای سرقت از شما ایجاد شده اند. به همین دلیل، صرف نظر از اینکه قیمت‌های آنها چقدر منصفانه است، با خرده‌فروشان ناآشنا معامله نکنید. در عوض، تحقیقات خود را انجام دهید. همچنین می توانید نظرات را به صورت آنلاین بخوانید .یکی از کار های مهم دیگر این است که به طراحی وب سایت آنها و نحوه برخورد آنها با شما نگاه کنید. از وب‌سایت‌هایی که غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسند یا قیمت‌های غیرواقعی پایین ارائه می‌کنند خودداری کنید . سعی کنید از سایت‌های معتبر تجارت الکترونیکی معروف خرید کنید.

4-مراقب فیشینگ باشید

در حالی که ممکن است یک هکر موفق به دریافت شماره کارت اعتباری شما شود، اما شماره تأیید اعتبار کارت 3-4 (CVV) و تاریخ انقضا را نخواهد داشت. برای دریافت جزئیات بیشتر از شما، هکرها سعی می کنند برای شما ایمیل ارسال کنند یا با شما تماس بگیرند. این بیشترین و مهمترین روش هکر ها برای هک کارت بانکی شماست!.

بنابراین، از دادن اطلاعات خود به کسی خودداری کنید، مگر اینکه شما کسی باشید که مستقیماً با شرکت تماس گرفته است. شماره تماس شرکت را پیگیری کنید و به ایمیل‌ها یا تماس‌های ناخواسته پاسخ ندهید. شما در واقع می توانید با شرکت تماس بگیرید و تأیید کنید که آیا منبع ارتباط است یا شخصی که با شما تماس گرفته مشروع است.

5-از حروف و اعداد تصادفی در رمزهای عبور خود استفاده کنید

مجرمان می توانند با موفقیت رمز عبور شما را حتی زمانی که از قوانین رمز عبور پیروی می کنید، بشکنند. با این حال، ایجاد یک رمز عبور قوی که شامل اعداد و حروف تصادفی است و همچنین تغییر مکرر آن می تواند به دور نگه داشتن آنها کمک کند. رمز عبوری که به راحتی می توانید آن را به خاطر بسپارید احتمالاً برای هکرها نیز آسان است.

علاوه بر این، از اقدامات امنیتی دیجیتال مانند احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید. که یک کد یکبار مصرف منحصر به فرد را به دستگاه تلفن همراه شما ارسال می کند.  این یک لایه دوم محافظت را فراهم می کند.  زیرا برای دریافت کد باید یک دستگاه تلفن همراه داشته باشید . بنابراین هرگونه تلاش ناشناخته برای ورود به حساب شما قطعاً با شکست مواجه خواهد شد. یک سرویس نظارت بر اعتبار می‌تواند به شما کمک کند. تا با ارسال هشدارهای هم‌زمان برای فعالیت‌های مشکوک، فعالیت‌های مربوط به امتیاز اعتباری خود را پیگیری کنید.

علاوه بر این، انواع دیگری از احراز هویت مانند Touch ID و Face ID وجود دارد که به آرامی جایگزین رمز عبور استاندارد می شوند. می توانید هنگام دسترسی به اطلاعات مالی یا انجام معاملات از آنها استفاده کنید.

6-تعداد معاملات رد شده را محدود کنید

هکرها از اسکریپت های نرم افزاری مخرب برای انجام تراکنش های جعلی استفاده می کنند. این بدان معناست که آنها ممکن است تعداد زیادی از کارت های اعتباری را پشت سر هم امتحان کنند. تا ببینند چه چیزی ممکن است انجام شود. با این حال، برای یک تراکنش رد شده کارمزدی وجود دارد. راه حل این است که تعداد دفعاتی را که شخصی می تواند به اشتباه در ارقام کارت اعتباری کلید بزند، محدود کند. بنابراین با این راه‌اندازی، شرکت کارت اعتباری زمانی که تعداد تلاش‌های تایید شده بیش از حد مجاز باشد، کارت را ممنوع می‌کند . با این روش حساب شما ایمن می‌شود.

7-هنگام خرید از شبکه امن استفاده کنید

تعداد حملات سایبری به ویژه در وب سایت های کسب و کارهای کوچک در مقایسه با شرکت های بزرگتر در حال افزایش است.  با این حال هکرها افرادی را با استفاده از Wi-Fi عمومی هدف قرار می دهند. شما می توانید با اطمینان از اینکه از وب سایت های امن و معتبر خرید می کنید، از قربانی شدن جلوگیری کنید. با این حال، مجرمان سایبری از شبکه‌های Wi-Fi عمومی جاسوسی می‌کنند . بنابراین با استفاده از اینترنت عمومی تراکنش نمی‌کنند. زیرا می‌توانند داده‌ها را رهگیری کنند . سپس به اطلاعات مالی محرمانه، رمزهای عبور حساب، اعتبار بانکی یا سایر جزئیات دسترسی پیدا کنند.

نتیجه

این مقاله 7 نکته را برای جلوگیری از هک کارت بانکی به صورت آنلاین به شما ارائه کرد. اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا قربانی نشوید. فعال بودن یکی از آنهاست و همچنین به کارگیری این پیشنهادات خطر خرید آنلاین را کاهش می دهد.