هک اخلاقی - چگونه هکر اخلاقی شویم؟،مزیت ها، ویژگی ها، انواع هک اخلاقی
ردیابی موقعیت مکانی
ردیابی موقعیت مکانی❤️معرفی بهترین روش ردیابی و 10 نرم افزار پرکاربرد📡
جولای 17, 2022
android OS
سیستم عامل اندروید چیست؟ + همه چیز در مورد اندروید،ویژگیها،مزایا،معایب،نسخه ها🟢
جولای 27, 2022

هک اخلاقی

هک اخلاقی

هک اخلاقی

اگر به هک و  انواع آن علاقه داشته باشید تا به حال نام هک اخلاقی را شنیده اید. این مسئله می تواند برای شما جذاب باشد. این که چطور یک هک تبدیل به هک اخلاقی می شود می تواند برای علاقه مندان به هک بسیار جالب باشد. چون می توانند تبدیل به یک هکر شوند که به صورت قانونی فعالیت می کند. البته باید بگویم که هک گوشی همسر و یا اطرافیانتان در حیطه ی هک اخلاقی نمی گنجد. چرا که هک اخلاقی در واقع ایجاد امنیت و جلوگیری از هک سیستم ها و سازمان هاست.

در این مقاله همه چیز در مورد هک اخلاقی و هکر های اخلاقی را توضیح می دهیم. اگر دوست دارید تبدیل به یک هکر کلاه سفید شوید یا بیشتر آن ها را بشناسید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

هک اخلاقی چیست؟

اصطلاح «هکر» برای توصیف کارشناسانی ابداع شد که از مهارت‌های خود برای توسعه مجدد سیستم‌های مین‌فریم استفاده می‌کردند. سپس کارایی آن‌ها را افزایش می‌دادند .همچنین به آن‌ها اجازه انجام چند کار را می‌دادند. امروزه، این اصطلاح به طور معمول برنامه نویسان ماهر را توصیف می کند. اینها با سوء استفاده از نقاط ضعف یا استفاده از اشکالات، با انگیزه بدخواهی یا شیطنت، به سیستم های رایانه ای دسترسی غیرمجاز پیدا می کنند. به عنوان مثال، یک هکر می تواند الگوریتم هایی برای شکستن رمزهای عبور، نفوذ به شبکه ها یا حتی اختلال در خدمات شبکه ایجاد کند.

انگیزه اصلی هک مخرب/غیر اخلاقی شامل سرقت اطلاعات ارزشمند یا سود مالی است. با این حال، همه هک ها بد نیستند. این ما را به نوع دوم هک می رساند.یعنی  هک اخلاقی. بنابراین هک اخلاقی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

معنی علمی هک اخلاقی

هک اخلاقی

هک اخلاقی در شرکت ها به صورت تیمی برای محافظت در برابر هکر های حمله کننده وجود دارد

هک اخلاقی یک روش مجاز برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها در یک برنامه، سیستم یا زیرساخت سازمان و دور زدن امنیت سیستم برای شناسایی نقض‌ها و تهدیدات احتمالی داده در یک شبکه است. هدف هکرهای اخلاقی بررسی سیستم یا شبکه برای یافتن نقاط ضعف است. هکرهای مخرب می توانند از این نقاط ضعف سوء استفاده کرده یا آنها را از بین ببرند. آنها می توانند ردپای امنیتی را برای مقاومت بهتر در برابر حملات یا منحرف کردن آنها بهبود بخشند.

شرکتی که مالک این سیستم یا شبکه است به مهندسان امنیت سایبری این امکان را می دهد که چنین فعالیت هایی را برای آزمایش دفاعی سیستم انجام دهند. بنابراین، برخلاف هک مخرب، این فرآیند برنامه ریزی شده، تایید شده و مهمتر از آن قانونی است.

هدف هکرهای اخلاقی بررسی سیستم یا شبکه برای یافتن نقاط ضعفی است که هکرهای مخرب می توانند از آنها سوء استفاده کرده یا آنها را از بین ببرند. آنها اطلاعات را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند تا راه هایی برای تقویت امنیت سیستم/شبکه/برنامه ها بیابند. با انجام این کار، آنها می توانند ردپای امنیتی را بهبود بخشند تا بهتر بتواند در برابر حملات مقاومت کند یا آنها را منحرف کند.

هکرهای اخلاقی توسط سازمان‌ها استخدام می‌شوند تا آسیب‌پذیری‌های سیستم‌ها و شبکه‌های خود را بررسی کنند .سپس راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از نقض داده‌ها ایجاد کنند. آن را جایگزینی با تکنولوژی بالا در ضرب المثل قدیمی در نظر بگیرید که «دزد باید دزد را بگیرد».

آن‌ها آسیب‌پذیری‌های کلیدی را بررسی می‌کنند که شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

حملات تزریقی
تغییرات در تنظیمات امنیتی
قرار گرفتن در معرض داده های حساس
نقض پروتکل های احراز هویت
اجزای مورد استفاده در سیستم یا شبکه که ممکن است به عنوان نقاط دسترسی استفاده شوند

اکنون، از آنجایی که شما ایده ای از هک اخلاقی دارید، وقت آن رسیده که نوع هکرها را یاد بگیرید.

انواع هک اخلاقی

 

1-هک برنامه وب:

هک وب فرآیند بهره برداری از نرم افزار از طریق HTTP با بهره برداری از مرورگر کروم بصری نرم افزار، مداخله در URI یا تبانی با جنبه های HTTP ذخیره نشده در URI است.

2-هک سیستم:

هکتیویست ها از طریق هک سیستم به رایانه های شخصی از طریق شبکه دسترسی پیدا می کنند. شکستن رمز عبور، افزایش امتیازات، ساختن نرم افزارهای مخرب و شناسایی بسته ها، تدابیر دفاعی هستند که کارشناسان امنیت فناوری اطلاعات می توانند برای مقابله با این تهدیدات استفاده کنند.

3-هک وب سرور:

یک سرور پایگاه داده نرم افزار کاربردی، اطلاعات وب را در زمان واقعی تولید می کند. بنابراین مهاجمان از Gluing، ping deluge، پورت اسکن، حملات sniffing و تکنیک های مهندسی اجتماعی برای گرفتن اعتبار، رمز عبور و اطلاعات شرکت از برنامه وب استفاده می کنند.

4-هک کردن شبکه‌های بی‌سیم:

از آنجایی که شبکه‌های بی‌سیم از امواج رادیویی برای انتقال استفاده می‌کنند، یک هکر می‌تواند به راحتی سیستم را از هر یک از مکان‌های نزدیک پرتاب کند. برای کشف شناسه و بوگ کردن یک شبکه بی سیم، اغلب این مهاجمان از خروپف شبکه استفاده می کنند.

5-مهندسی اجتماعی:

هنر دستکاری توده ها به گونه ای که اطلاعات حساس را فاش کنند، مهندسی اجتماعی نامیده می شود. Eugenics توسط مجرمان استفاده می شود زیرا معمولاً حمله به زمان سخت ارگانیک شما آسان تر از کشف نحوه جعل دستگاه شما است.

انواع مختلف هکرها چیست؟

عمل هک اخلاقی را هک کلاه سفید می نامند و به کسانی که آن را انجام می دهند هکرهای کلاه سفید می گویند. برخلاف هک اخلاقی، هک «کلاه سیاه» شیوه‌هایی را توصیف می‌کند که شامل نقض‌های امنیتی است. هکرهای کلاه سیاه از تکنیک های غیرقانونی برای به خطر انداختن سیستم یا از بین بردن اطلاعات استفاده می کنند.

برخلاف هکرهای کلاه سفید، هکرهای “کلاه خاکستری” قبل از ورود به سیستم شما اجازه نمی خواهند. اما کلاه خاکستری نیز با کلاه سیاه متفاوت است زیرا آنها هک را برای هیچ منفعت شخصی یا شخص ثالث انجام نمی دهند. این هکرها هیچ گونه قصد بدی ندارند و سیستم ها را برای سرگرمی یا دلایل مختلف هک می کنند و معمولاً هر تهدیدی را که پیدا می کنند به مالک اطلاع می دهند. هک کلاه خاکستری و کلاه سیاه هر دو غیرقانونی هستند، زیرا هر دو یک نقض غیرمجاز سیستم هستند، حتی اگر نیت هر دو نوع هکر متفاوت باشد.

هک اخلاقی

هک اخلاقی به صورت قانونی انجام می شود

مقایسه هکر کلاه سفید و هکر کلاه سیاه

بهترین راه برای تمایز بین هکرهای کلاه سفید و کلاه سیاه نگاهی به انگیزه آنهاست. هکرهای کلاه سیاه با نیت مخرب انگیزه دارند که با منافع شخصی، سود یا آزار و اذیت آشکار می شود. در حالی که هکرهای کلاه سفید به دنبال آسیب‌پذیری و رفع آن هستند تا از سوء استفاده از کلاه سیاه جلوگیری کنند.

راه های دیگر برای تشخیص تمایز بین هکرهای کلاه سفید و کلاه سیاه عبارتند از:

تکنیک های مورد استفاده

هکرهای کلاه سفید تکنیک‌ها و روش‌هایی را که توسط هکرهای مخرب دنبال می‌شوند تکرار می‌کنند تا به مغایرت‌های سیستم پی ببرند، و تمام مراحل دومی را تکرار می‌کنند تا بفهمند حمله سیستمی چگونه رخ داده یا ممکن است رخ دهد. اگر نقطه ضعفی در سیستم یا شبکه پیدا کردند، بلافاصله آن را گزارش می کنند و نقص را برطرف می کنند.

قانونی بودن

حتی اگر هک کلاه سفید از همان تکنیک ها و روش های هک کلاه سیاه پیروی می کند، تنها یک مورد از نظر قانونی قابل قبول است. هکرهای کلاه سیاه با نفوذ به سیستم ها بدون رضایت قانون را زیر پا می گذارند.

مالکیت

هکرهای کلاه سفید توسط سازمان ها به کار گرفته می شوند تا به سیستم های آنها نفوذ کنند و مسائل امنیتی را شناسایی کنند. هکرهای کلاه سیاه نه مالک سیستم هستند و نه برای کسی که مالک آن است کار می کنند.

پس از درک هک اخلاقی، انواع هکرهای اخلاقی و دانستن تفاوت بین هکرهای کلاه الکترونیکی و کلاه سیاه، بیایید نگاهی به نقش ها و مسئولیت های هکر اخلاقی بیندازیم.

اهمیت هک اخلاقی

بیایید درک کنیم که چرا هک اخلاقی یا تست نفوذ یک زمینه مهم است. برای این، ما باید برخی از موارد استفاده و انواع هک اخلاقی را درک کنیم. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

تست قدرت رمز عبور
اطمینان از تنظیمات امنیتی و سطوح امتیاز در مدیریت حساب دامنه و پایگاه داده با آزمایش اکسپلویت ها
تست نفوذ پس از هر به روز رسانی/ارتقای نرم افزار یا پس از افزودن یک وصله امنیتی جدید
اطمینان از اینکه کانال های ارتباطی داده نمی توانند رهگیری شوند
تست اعتبار پروتکل های احراز هویت
اطمینان از ویژگی های امنیتی در برنامه ها، که از پایگاه داده های سازمانی و کاربران محافظت می کند
دفاع در برابر حملات انکار سرویس
امنیت شبکه و تست ویژگی های ضد نفوذ

همانطور که می بینید، وظایف ذکر شده برای محافظت از یکپارچگی سبک زندگی دیجیتال و محیط کار مهم هستند. اگر هکرهای اخلاقی را برای جلوگیری از تهدید هکرهای غیراخلاقی استخدام نکنید، خود را برای فاجعه آماده می کنید.

مهم:

بیایید سناریویی را در نظر بگیریم که بسیار بر اساس موارد دنیای واقعی در گذشته است. اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک یا رسانه های اجتماعی دارید، باید برای برنامه وب خود پایگاه داده ایجاد کنید تا جزئیات حساب های مشتری خود را ذخیره کنید. این جزئیات و داده‌ها می‌توانند از تاریخ تولد، آدرس‌ها، شباهت‌ها گرفته تا محتوای چندرسانه‌ای خصوصی، پیام‌های ممتاز، اطلاعات پرداخت، رمزهای عبور هش‌شده و غیره متغیر باشند.

همانطور که احتمالاً می توانید متوجه شوید، هر حمله یا سوء استفاده موفقیت آمیزی در وب سایت شما، که منجر به افشای این داده ها به یک مهاجم یا عموم شود، می تواند یک مشکل بزرگ باشد. عواقب قانونی از سوی مشتریانی که داده های خصوصی خود را به شما سپرده اند، خواهد داشت که می تواند منجر به جریمه سنگینی در دادگاه شود. پس از آن، عدم اعتماد به امنیت وب سایت شما وجود خواهد داشت که منجر به کاهش شدید ترافیک می شود. همه اینها یک مسئولیت بزرگ برای سازمان شما خواهد بود.

 

مراحل ethical hacking

مراحل مختلفی در هر فرآیند هک پیچیده وجود دارد. بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم.

شناسایی:

قبل از اجرای هر هک، باید اطلاعات اولیه ای در مورد سیستم مورد نظر جمع آوری کنید. این اطلاعات می تواند در مورد افراد یا سازمان های مرتبط با هدف، جزئیات مربوط به سیستم میزبان یا شبکه هدف باشد. هدف اولیه این مرحله مهندسی هک بر اساس فناوری دقیق و اقدامات امنیتی پیاده‌سازی شده توسط سیستم هدف است.

اسکن:

بیشتر اوقات هک از طریق دسترسی به شبکه انجام می شود. اکثر دستگاه های ما، چه در یک سازمان و چه در خانه، به یک شبکه متصل هستند. شکل رایج این شبکه Wi-Fi یا WLAN است. در دفاتر، اتصالات اترنت نیز برای اطمینان از حداکثر کارایی تنظیم شده است. به عنوان یک هکر، می توانید از این فاکتور استفاده کنید و بر دسترسی غیرمجاز به شبکه میزبان هدف تمرکز کنید. در این فرآیند، توپولوژی شبکه و پورت های آسیب پذیر آشکار می شوند.

دستیابی به دسترسی:

دو مرحله فوق، مرحله جمع آوری اطلاعات را تکمیل می کند. اکنون، بر اساس آن اطلاعات، باید هک خود را شروع کنید. این مرحله شامل نفوذ به سیستم هدف با شکستن رمز عبور یا دور زدن اقدامات امنیتی است.

حفظ دسترسی:

پس از به دست آوردن دسترسی، باید مطمئن شوید که پس از اتمام اولین جلسه، می‌توانید به سیستم مورد نظر دسترسی داشته باشید. این کار از طریق درب پشتی انجام می شود. درپشتی یک اکسپلویت یا هک است که برای دسترسی آینده در سیستم هدف رها می شود. اگر درپشتی را رها نکنید، سیستم هدف ممکن است پچ امنیتی جدیدتری را اجرا کند یا اقدامات امنیتی خود را بازنشانی کند، و ممکن است مجبور شوید یک بار دیگر هک را اجرا یا ایجاد کنید.

پاک کردن مسیرها:

پس از پایان حمله یا هک، مهم است که آثار نفوذ خود را حذف کنید. این مرحله شامل حذف هر گونه درب پشتی، فایل اجرایی یا گزارشی است که ممکن است منجر به ردیابی حمله به شما یا کشف آن در وهله اول شود.

هک اخلاقی

هکر های اخلاقی باید گواهینامه های قانونی داشته باشند

نقش ها و مسئولیت های یک هکر اخلاقی چیست؟

هکرهای اخلاقی برای انجام هک قانونی باید از دستورالعمل های خاصی پیروی کنند. یک هکر خوب مسئولیت خود را می داند و به تمام دستورالعمل های اخلاقی پایبند است. در اینجا مهمترین قوانین هک اخلاقی آورده شده است:

یک هکر اخلاقی باید از سازمانی که صاحب سیستم است مجوز بگیرد. هکرها باید قبل از انجام هرگونه ارزیابی امنیتی در سیستم یا شبکه، تأییدیه کامل را دریافت کنند.

محدوده ارزیابی آنها را تعیین کنند و برنامه خود را به سازمان اعلام کنند.

هر گونه نقض امنیتی و آسیب پذیری یافت شده در سیستم یا شبکه را گزارش دهند.

اکتشافات خود را محرمانه نگه دارند. از آنجایی که هدف آنها ایمن سازی سیستم یا شبکه است. هکرهای اخلاقی باید با توافق عدم افشای آنها موافقت کنند و به آنها احترام بگذارند.

پس از بررسی سیستم برای هر گونه آسیب پذیری، تمام آثار هک را پاک کنند. از ورود هکرهای مخرب به سیستم از طریق حفره های شناسایی شده جلوگیری می کند.

مزایای کلیدی هک اخلاقی

یادگیری هک اخلاقی شامل مطالعه طرز فکر و تکنیک‌های هکرها و آزمایش‌کنندگان کلاه سیاه برای یادگیری نحوه شناسایی و تصحیح آسیب‌پذیری‌ها در شبکه‌ها است. مطالعه هک اخلاقی می تواند توسط متخصصان امنیتی در سراسر صنایع و در بسیاری از بخش ها اعمال شود. این حوزه شامل مدافع شبکه، مدیریت ریسک و تستر تضمین کیفیت است.

با این حال، بارزترین مزیت یادگیری هک اخلاقی، پتانسیل آن برای اطلاع رسانی، بهبود و دفاع از شبکه های شرکتی است. تهدید اولیه برای امنیت هر سازمان، هکر است: یادگیری، درک و اجرای نحوه عملکرد هکرها می تواند به مدافعان شبکه کمک کند تا خطرات بالقوه را اولویت بندی کنند و یاد بگیرند که چگونه آنها را به بهترین شکل اصلاح کنند. علاوه بر این، دریافت آموزش های هک اخلاقی یا گواهینامه ها می تواند برای کسانی که به دنبال نقش جدیدی در حوزه امنیتی هستند یا کسانی که می خواهند مهارت ها و کیفیت خود را به سازمان خود نشان دهند، مفید باشد.

شما متوجه شده اید که هک اخلاقی چیست و نقش ها و مسئولیت های مختلف یک هکر اخلاقی چیست و باید به این فکر کنید که برای تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی به چه مهارت هایی نیاز دارید. بنابراین، اجازه دهید نگاهی به برخی از مهارت‌های اخلاقی هکر بیندازیم.

هکرهای اخلاقی چه تفاوتی با هکرهای مخرب دارند؟

هکرهای اخلاقی از دانش خود برای ایمن سازی و بهبود فناوری سازمان ها استفاده می کنند. آنها با جستجوی آسیب‌پذیری‌هایی که می‌تواند منجر به نقض امنیت شود، یک سرویس ضروری به این سازمان‌ها ارائه می‌کنند.

یک هکر اخلاقی، آسیب پذیری های شناسایی شده را به سازمان گزارش می دهد. علاوه بر این، آنها توصیه های اصلاحی را ارائه می دهند. در بسیاری از موارد، با رضایت سازمان، هکر اخلاقی یک آزمایش مجدد انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که آسیب پذیری ها به طور کامل برطرف شده اند.

هکرهای مخرب قصد دسترسی غیرمجاز به یک منبع (هرچه حساس تر، بهتر) برای منافع مالی یا شناسایی شخصی داشته باشند. برخی از هکرهای مخرب وب‌سایت‌ها را خراب می‌کنند یا سرورهای باطن را به دلیل سرگرمی، آسیب رساندن به شهرت یا ایجاد ضرر مالی خراب می‌کنند. روش های مورد استفاده و آسیب پذیری های یافت شده گزارش نشده باقی می مانند. آنها نگران بهبود وضعیت امنیتی سازمان نیستند.

یک هکر اخلاقی باید چه مهارت ها و گواهینامه هایی کسب کند؟

یک هکر اخلاقی باید طیف وسیعی از مهارت های کامپیوتری را داشته باشد. آنها اغلب متخصص می شوند و به متخصصان موضوع (SME) در زمینه خاصی در حوزه هک اخلاقی تبدیل می شوند.

همه هکرهای اخلاقی باید:

تخصص در زبان های اسکریپت نویسی.
تسلط به سیستم عامل.
دانش کامل شبکه
یک پایه محکم در اصول امنیت اطلاعات.

برخی از شناخته شده ترین و اکتسابی ترین گواهینامه ها عبارتند از:

شورای EC: گواهی هک اخلاقی تایید شده
گواهینامه حرفه ای دارای گواهی امنیت توهین آمیز (OSCP).
CompTIA Security+
امنیت CCNA سیسکو
SANS GIAC

هک چه مشکلاتی را شناسایی می کند؟

هنگام ارزیابی امنیت دارایی(های IT) یک سازمان، هدف هک اخلاقی تقلید از یک مهاجم است. در انجام این کار، آنها به دنبال بردارهای حمله علیه هدف می گردند. هدف اولیه انجام شناسایی، به دست آوردن هر چه بیشتر اطلاعات است.

هنگامی که هکر اخلاقی اطلاعات کافی را جمع آوری می کند، از آن برای جستجوی آسیب پذیری ها در برابر دارایی استفاده می کند. آنها این ارزیابی را با ترکیبی از تست خودکار و دستی انجام می دهند. حتی سیستم های پیچیده ممکن است فناوری های مقابله ای پیچیده ای داشته باشند که ممکن است آسیب پذیر باشند.

آنها در کشف آسیب پذیری ها متوقف نمی شوند. هکرهای اخلاقی از سوء استفاده ها در برابر آسیب پذیری ها استفاده می کنند تا ثابت کنند یک مهاجم مخرب چگونه می تواند از آن سوء استفاده کند.

برخی از رایج ترین آسیب پذیری های کشف شده توسط هکرهای اخلاقی عبارتند از:

حملات تزریقی
احراز هویت شکسته
تنظیمات اشتباه امنیتی
استفاده از مؤلفه هایی با آسیب پذیری های شناخته شده
قرار گرفتن در معرض داده های حساس

پس از دوره آزمایش، هکرهای اخلاقی گزارش مفصلی تهیه می کنند. این مستندات شامل مراحلی برای به خطر انداختن آسیب‌پذیری‌های کشف‌شده و مراحل اصلاح یا کاهش آن‌ها است.

محدودیت های هکر اخلاقی چیست؟

محدوده محدود هکرهای اخلاقی نمی توانند فراتر از یک محدوده تعریف شده پیشرفت کنند تا یک حمله را موفق کنند. با این حال، بحث در مورد پتانسیل حمله خارج از محدوده با سازمان غیرمنطقی نیست.
محدودیت های منابع هکرهای مخرب محدودیت زمانی ندارند که هکرهای اخلاقی اغلب با آن مواجه هستند. قدرت محاسباتی و بودجه محدودیت های اضافی هکرهای اخلاقی هستند.
روش های محدود برخی از سازمان‌ها از کارشناسان می‌خواهند که از موارد آزمایشی که سرورها را به سمت خرابی سوق می‌دهد (مانند حملات انکار سرویس (DoS)) اجتناب کنند.

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی

یک هکر اخلاقی باید اطلاعات عمیقی در مورد تمام سیستم ها، شبکه ها، کدهای برنامه، اقدامات امنیتی و غیره داشته باشد تا هک را به طور موثر انجام دهد. برخی از این مهارت ها عبارتند از:

دانش برنامه نویسی – برای متخصصان امنیتی که در زمینه امنیت برنامه ها و چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDLC) کار می کنند، لازم است.

دانش اسکریپت – این برای متخصصانی که با حملات مبتنی بر شبکه و حملات مبتنی بر میزبان سر و کار دارند لازم است.

مهارت های شبکه ای – این مهارت مهم است زیرا تهدیدها بیشتر از شبکه ها سرچشمه می گیرند. شما باید در مورد تمام دستگاه های موجود در شبکه، نحوه اتصال آنها و نحوه شناسایی در معرض خطر بودن آنها بدانید.

درک پایگاه های داده – حملات بیشتر در پایگاه های داده هدف قرار می گیرند. دانش سیستم های مدیریت پایگاه داده مانند SQL به شما کمک می کند تا به طور موثر عملیات انجام شده در پایگاه های داده را بررسی کنید.

  • آشنایی با چندین پلتفرم مانند ویندوز، لینوکس، یونیکس و غیره
  • امکان کار با ابزارهای مختلف هک موجود در بازار.
  • آشنایی با موتورهای جستجو و سرورها

 

نتیجه

هک اخلاقی یک حوزه مطالعاتی چالش برانگیز است زیرا مستلزم تسلط بر هر چیزی است که یک سیستم یا شبکه را تشکیل می دهد. به همین دلیل است که گواهینامه ها در بین هکرهای اخلاقی مشتاق محبوب شده اند.

این مقاله به شما کمک کرده است تا بفهمید هک اخلاقی چیست و نقش ها و مسئولیت های یک هکر اخلاقی چیست. اکنون، اگر قصد دارید وارد دنیای امنیت سایبری شوید، می‌توانید به راحتی با گواهینامه‌های مربوط به هک اخلاقی وارد شوید و به روش‌های زیر می‌توانید حرفه خود را در امنیت سایبری پیش ببرید:

افراد دارای مجوز می دانند که چگونه یک محیط تجاری امن را طراحی، بسازند و حفظ کنند. اگر بتوانید دانش خود را در این زمینه ها نشان دهید، در تجزیه و تحلیل تهدیدها و ابداع راه حل های موثر بسیار ارزشمند خواهید بود.

متخصصان معتبر امنیت سایبری در مقایسه با همتایان غیرمجاز خود، حقوق و دستمزد بهتری دارند. با توجه به Payscale، هکرهای اخلاقی معتبر در ایالات متحده به طور متوسط ​​​​90 هزار دلار حقوق دریافت می کنند.

گواهینامه مهارت های شما را در زمینه امنیت فناوری اطلاعات تایید می کند و باعث می شود در هنگام درخواست برای نقش های شغلی چالش برانگیز بیشتر مورد توجه قرار بگیرید.

با افزایش رخدادهای نقض امنیتی، سازمان ها سرمایه گذاری هنگفتی روی امنیت فناوری اطلاعات می کنند و کاندیداهای تایید شده را ترجیح می دهند.

تست برای سازمان ها

استارت‌آپ‌ها به متخصصان بسیار ماهر و با تجربه در دفع حملات سایبری نیاز دارند. یک گواهینامه می تواند به شما کمک کند تا مهارت های امنیتی IT خود را برای به دست آوردن مشاغل پردرآمد در استارتاپ ها نشان دهید.

در دنیای امروز، امنیت سایبری به موضوعی پرطرفدار تبدیل شده است که در بین بسیاری از مشاغل مورد توجه فزاینده است. با یافتن هکرهای مخرب تقریباً هر روز راه‌های جدیدتری برای نقض سیستم دفاعی شبکه‌ها پیدا می‌کنند، نقش هکرهای اخلاقی در همه بخش‌ها اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است.

فرصت‌های زیادی را برای متخصصان امنیت سایبری ایجاد کرده است و افراد را ترغیب کرده است تا هک اخلاقی را به عنوان شغل خود انتخاب کنند. بنابراین، اگر تا به حال به احتمالات ورود به حوزه امنیت سایبری یا حتی ارتقاء مهارت فکر کرده اید، این زمان عالی برای انجام این کار است. و البته، کارآمدترین راه برای انجام این کار، دریافت گواهینامه هک اخلاقی است