جلوگیری از هک گوشی 🤳 🤳 🤳 14 روشی که هیچ کس نمی داند
نرم افزار هک گوشی
نرم افزار هک گوشی از راه دور و بدون دسترسی به گوشی هدف با معرفی 10 برنامه برتر 2021
فوریه 8, 2022
هک شدن اینستاگرام
هک شدن اینستاگرام 😳 چگونه اینستاگرام من هک می شود ؟
فوریه 10, 2022

جلوگیری از هک گوشی + روش های قطعی برای پیشگیری از هک

جلوگیری از هک گوشی

جلوگیری از هک گوشی یکی از مواردی است که همه ی افرادی که از اینترنت استفاده می کنند باید یاد داشته باشند. برای این منظور باید شما علاوه بر انتخاب ابزارهای مناسب، از نرم افزار های مختلف هم استفاده کنید. در این مقاله با روش های مختلفی که برای جلوگیری از هک گوشی استفاده می شود آشنا می شوید.

جلوگیری از هک گوشی

آیا می دانستید که گوشی هوشمند شما نیز مانند کامپیوتر شما قابل هک شدن است؟ هر ساله میلیون ها گوشی بدون محافظت رها می شوند و آنها را به یک هدف آسان برای مجرمان سایبری تبدیل می کند. اما دانستن اینکه چگونه از گوشی خود در برابر هکرها محافظت کنید چندان پیچیده نیست و می تواند بعداً شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد. از این 5 نکته هوشمند برای محافظت از گوشی (آیفون یا اندروید) خود در برابر مجرمان استفاده کنید.

نکات زیر ساده است، چند دقیقه طول می کشد و از گوشی شما در برابر هکرها محافظت می کند. تلفن و اطلاعات خود را بدون محافظت رها نکنید—. امروز چند دقیقه وقت بگذارید تا از گوشی هوشمند خود محافظت کنید!

1. از یک پین استفاده کنید

چه از یک الگو، کد عددی، اثر انگشت یا شناسه چهره خود استفاده کنید، کد پین شما اولین خط دفاعی در برابر هکرها است.به خصوص اگر تلفن شما به سرقت رفته باشد. با این حال، اگر استفاده از چهره یا اثر انگشت خود راحت نیستید، استفاده از کد عددی به طور قابل توجهی موثرتر از استفاده از قفل الگو است. زیرا هک کردن آن دشوارتر است. اما، مطمئن شوید که پین ​​انتخابی منحصر به فرد است و حدس زدن آن دشوار است. بسیاری از مردم پین‌های ساده‌ای مانند «1234» را انتخاب می‌کنند. زیرا به‌خوبی به خاطر سپردن آن‌ها آسان است. اما این امر هک کردن آن‌ها را نیز آسان‌تر می‌کند!

جلوگیری از هک گوشی

معرفی روش های جلوگیری از هک گوشی

 

2. برنامه ها را از فروشگاه رسمی دانلود کنید

به گفته سیمانتک، از هر ۳۶ گوشی هوشمند، یک اپلیکیشن پرخطر نصب شده است. اکثر این برنامه های مخرب خارج از اپ استور اپل یا فروشگاه گوگل پلی دانلود می شوند. این به این دلیل است که آنها می توانند از اقدامات امنیتی سختگیرانه ای که اپل و گوگل برای محافظت از گوشی های هوشمند در برابر بدافزار استفاده می کنند اجتناب کنند.

هنگامی که یک برنامه پرخطر روی تلفن شما نصب می شود، یک هکر می تواند به اطلاعات شخصی شما از جمله رمز عبور و جزئیات کارت اعتباری شما دسترسی پیدا کند. .برای جلوگیری از هک گوشی برنامه های خود را فقط از Google Play یا اپ استور دانلود کنید . حتماً قبل از دانلود، توضیحات و نظرات آنها را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا آنها مشکوک به نظر می رسند یا خیر.

3. برنامه ها و سیستم عامل خود را به روز نگه دارید

نه تنها باید برنامه های خود را از Google Play یا اپ استور دانلود کنید، بلکه باید مطمئن شوید که به روز هستند. هکرها می توانند از یک برنامه قدیمی استفاده کنند، ضعف هایی را در زیرساخت آن پیدا کنند . به داده های شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

به همین دلیل، مهم است که سیستم عامل خود را به روز نگه دارید. این به‌روزرسانی‌ها اغلب حاوی وصله‌هایی برای هر گونه آسیب‌پذیری امنیتی شناسایی‌شده در کد عملیاتی هستند. که بیشتر از تلفن شما در برابر هک شدن محافظت می‌کند. اگرچه انتظار برای آپدیت موفقیت آمیز گوشی می تواند آزاردهنده باشد. اما انجام این کار به طور قابل توجهی احتمال هک شدن گوشی شما را کاهش می دهد.

4. از VPN استفاده کنید

اگر قصد دارید به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل شوید، استفاده از VPN مهم است. هکرها می توانند به هر روتر Wi-Fi در دسترس عموم متصل شوند و می توانند سعی کنند به هر دستگاهی که از این شبکه عمومی نیز استفاده می کند دسترسی پیدا کنند. یک VPN اتصال شما را از مجرمان سایبری پنهان می کند و از آن در برابر هک شدن محافظت می کند. با این حال، اگر می توانید، بهتر است از استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی به طور کلی اجتناب کنید.

5. از ورود خودکار استفاده نکنید

اگرچه راحت است، اما اگر برنامه‌های شما هر بار که از آن‌ها استفاده می‌کنید به‌طور خودکار وارد سیستم شوند، هک آن‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. ممکن است یک هکر موفق شود به تلفن شما دسترسی پیدا کند . شما ورود خودکار را فعال کرده باشید، آنها می توانند به راحتی همه برنامه های محافظت نشده شما را باز کنند. داده های موجود را از آنها استخراج کنند. اگرچه روش های دستی زمان‌برتر است. اما در عوض اگر هر بار که از برنامه‌ای در تلفن خود استفاده می‌کنید، رمز عبور خود را به صورت دستی وارد کنید. می توانید جلوگیری از هک گوشی را راحت انجام دهید.

 

📝📝📝بیشتر بخوانید : جلوگیری از هک اینستاگرام

 

6-قوی ترین رمز عبوری را که می توانید ایجاد کنید

نام یا سایر اطلاعات شناسایی خود را وارد نکنید. همچنین حدس زدن سوال امنیتی را سخت کنید.

7-از «Sign in With Apple» برای محدود کردن استفاده از رمز عبور و خطر سرقت اعتبار استفاده کنید

همچنین می‌توانید از آن عملکرد با اپل در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شرکت‌کننده در وب و سایر پلتفرم‌ها مانند Android یا Windows استفاده کنید.

8-از Touch ID یا Face ID استفاده کنید

Face ID به شما این امکان را می‌دهد که قفل تلفن خود را به‌طور ایمن باز کنید، خریدها را احراز هویت کنید. به برنامه‌ها وارد شوید.جلوگیری از هک گوشی با این روش یکی از مواردی است که برای بعضی از گوشی های هوشمند می تواند انجام شود.

9-از تنظیمات پیش فرض حریم خصوصی استفاده کنید

می‌توانید اطلاعاتی را که به اشتراک گذاشته می‌شود.کجا آن‌ها را به اشتراک می‌گذارید . چه زمانی از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود، تنظیم کنید. اکنون با استفاده از iOS 14.5، زمانی که می‌خواهند شما را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های متعلق به شرکت‌های دیگر ردیابی کنند، باید از شما اجازه بگیرند.

10-از iCloud Keychain برای تولید و ذخیره رمزهای عبور استفاده کنید

به این ترتیب می توانید رمز عبور و سایر اطلاعات امن خود را در دستگاه های خود به روز نگه دارید.

 

11-از وای فای عمومی اجتناب کنید

مطمئناً ذخیره داده های تلفن و استفاده از وای فای عمومی می تواند وسوسه انگیز باشد. اما شبکه های ناامن تلفن شما را در برابر انواع مشکلات امنیت سایبری باز می کنند. برای جلوگیری از هک گوشی به هیچ عنوان از این بخش های عمومی استفاده نکنید.

12-بلوتوث را خاموش کنید

این نسبتاً آسان است . هنگامی که هکرها سعی می کنند از طریق بلوتوث به تلفن شما متصل شوند هیچ هشداری دریافت نمی کنید. مگر اینکه ساعتی به دست دارید، به بلوتوث نیاز دارد، آن را خاموش کنید.

13-مراقب طرح های فیشینگ ایمیل باشید

آدرس ایمیل فرستنده را بررسی کنید و از کلیک بر روی پیوندها یا باز کردن پیوست های مشکوک در ایمیل های تبلیغاتی خودداری کنید. به‌روزرسانی‌های برنامه را که از طریق ایمیل خواسته شده است، اجرا نکنید. اگر فکر می‌کنید به به‌روزرسانی نیاز دارید، به‌روزرسانی‌ها را از طریق برنامه نصب کنید.

اگر می‌خواهید از آیفون خود در برابر هکرها بهتر محافظت کنید، چند نکته وجود دارد. که می‌توانید امروز پیاده‌سازی کنید. که کمی با گزینه‌های کاربران Adroid متفاوت است. اینجاست که باید از کجا شروع کرد.

اهمیت جلوگیری از هک گوشی

وقتی صحبت از هک تلفن همراه می شود، برخی از کارشناسان می گویند بهترین راه برای جلوگیری از آن ساده است.علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد روش های عجیب دیگری هم وجود دارد که پیشنهاد شده است!.این روش ها برای جلوگیری از هک گوشی توسط نرم افزار هک گوشی به شدت مهم است.

یکی از مدیران امنیتی داستان اخیر AP بازگو می کند .که سناتور آنگوس کینگ از مین، که یکی از اعضای کمیته اطلاعاتی منتخب سنا و رئیس کمیسیون سولاریوم فضای سایبری است. راهنمایی های زیر را در مورد حفظ امنیت و جلوگیری از هک تلفن ارائه کرده است.

 گوشی را خاموش کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید

به گزارش آسوشیتدپرس، زمانی که سناتور کینگ توسط مقامات امنیتی اطلاع رسانی شد. به او توصیه شد که خاموش و روشن کردن تلفن می تواند از فرار هکرها با داده های تلفن همراه شما جلوگیری کند. این مقاله در ادامه گزارش می‌دهد که اگرچه راه‌اندازی مجدد منظم تنها راه‌حل نیست. اما کنترل کردن و گرفتن اطلاعات شما را برای هکرها و مجرمان سایبری سخت‌تر می‌کند.

به نظر می رسد بحث هایی در مورد اینکه روش روشن/خاموش کردن برای جاسوس افزارهای پیشرفته که فقط زیرمجموعه بسیار کوچک و خاصی از افراد را هدف قرار می دهد چقدر مؤثر است، وجود دارد. و هیئت منصفه هنوز نمی‌داند که این موضوع چقدر برای اکثر کاربران تلفن همراه قابل اجرا است.

 

آران استوارت، کارشناس فناوری و یکی از بنیانگذاران و CVO فناوری مبتنی بر بلاک چین، اصرار دارد: «یکی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر هکرها و جلوگیری از هک گوشی،  احراز هویت دو مرحله‌ای است.

در واقع، با استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای، تنها شما می‌توانید به حساب خود در یک دستگاه قابل اعتماد یا وب دسترسی داشته باشید. و هنگامی که می خواهید برای اولین بار به دستگاه جدیدی وارد شوید، باید دو بخش از اطلاعات را ارائه دهید. گذرواژه و کد تأیید شش رقمی که به طور خودکار در دستگاه های مورد اعتماد شما نمایش داده می شود. یا به شماره تلفن شما ارسال می شود. با وارد کردن کد، تأیید می‌کنید که به دستگاه جدید اعتماد دارید.

جلوگیری از هک گوشی

جلوگیری از هک گوشی و افزاریش امنیت گوشی های آیفون و اندروید

افزایش امنیت در آیفون

1. Find my iPhone را فعال کنید

درست است که این جلوگیری از هک گوشی نیست!. اما اگر گوشی هوشمند شما دزدیده شود، «Find my iPhone» موقعیت مکانی به‌روز آیفون شما را برای شما ارسال می‌کند . به شما شانس بیشتری برای بازیابی آن می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید از آن برای مسدود کردن کامل دسترسی به آیفون خود با روشن کردن «حالت گمشده» استفاده کنید. به این معنی که اگر تلفن شما به سرقت رفت، می‌توانید در حین ردیابی از هک شدن آن جلوگیری کنید. اگر «فعال کردن یافتن آفلاین» را فعال کرده باشید، حتی می‌توانید تلفن خود را به صورت آفلاین پیدا کنید.

2. سیری را خاموش کنید

در سال 2020، گروهی از محققان یک روش جدید هک گوشی هوشمند را کشف کردند که آن را SurfingAttack نامیدند. این هک با ارسال امواج فراصوت نامفهوم به دستیار صوتی آیفون، سیری، کار می‌کند. از اینجا هکرها سیری را برای برقراری تماس و بازیابی کدهای اس ام اس با استفاده از تلفن دستکاری می کنند. سپس آنها می توانند از این کدها برای دسترسی به تلفن و بنابراین به تمام داده های خصوصی استفاده کنند. خاموش کردن سیری از وقوع این نوع حمله جلوگیری می کند. از این روش برای هک تلگرام بسیار استفاده شده است!

3. حالت «خود تخریبی» را تنظیم کنید

می‌توانید آیفون خود را طوری تنظیم کنید که پس از ده بار تلاش ناموفق برای رمز عبور، اساساً خود تخریب شود. این کار تلفن شما را کاملاً پاک می کند.همچنین از دسترسی هر دزدی به داده های شما در صورت تلاش بیش از حد به تلفن شما جلوگیری می کند. برای انجام این کار، به سادگی به «تنظیمات»، سپس «شناسه لمسی و رمز عبور» بروید. سپس، کلید «Erase Data» را روشن کنید . پس از باز شدن صفحه هشدار، روی «فعال کردن» کلیک کنید.

افزایش امنیت در اندروید

درست مانند آیفون، چندین روش ساده برای محافظت از گوشی اندرویدی شما در برابر هکرها وجود دارد. اکنون چند دقیقه وقت بگذارید تا از تلفن هوشمند اندرویدی خود در برابر بهترین برنامه هک هم بتوانید محافظت کنید.

1. برنامه های فردی را قفل کنید

در تلفن های اندرویدی، برای جلوگیری از هک گوشی می توانید برنامه های جداگانه را قفل کنید. این بدان معناست که اگر تلفن شما به سرقت رفته باشد یا یک هکر موفق شود از صفحه قفل شما عبور کند، نمی تواند به این برنامه های قفل شده دسترسی پیدا کند. از طرف دیگر، می توانید برای امنیت بیشتر، یک برنامه قفل برنامه اختصاصی مانند Norton App Lock یا AppLock – Fingerprint را دانلود کنید.

2. Find my Device را روشن کنید

همانند «Find my iPhone» آیفون، تلفن‌های اندرویدی دارای ویژگی «دستگاهم را بیاب» هستند که به آنها اجازه می‌دهد در صورت گم شدن ردیابی شوند. برای فعال کردن این ویژگی، به «تنظیمات» بروید، سپس روی «گوگل»، «امنیت» کلیک کنید. سپس روی «دستگاه من را پیدا کنید» ضربه بزنید و آن را روشن کنید. برای ردیابی گوشی خود، باید به این لینک بروید .با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید تا آن را پیدا کنید.

3. مجوزهای برنامه خود را بررسی کنید

در حالی که اکثر برنامه‌های اندروید درخواست دسترسی به ویژگی‌های گوشی شما مانند دوربین، مکان یا فضای ذخیره‌سازی را دارند، همه آنها این کار را نمی‌کنند. گاهی اوقات، برخی از برنامه ها می توانند بدون اینکه شما متوجه شوید به داده های حساس دسترسی پیدا کنند.

بنابراین، مهم است که برای جلوگیری از هک گوشی به طور منظم تنظیمات مجوز برنامه خود را بررسی کنید. تا مطمئن شوید که بیش از آنچه می خواهید با هیچ یک از این برنامه ها به اشتراک نمی گذارید. برای انجام این کار، به سادگی به «تنظیمات»، «برنامه‌ها» و سپس «مجوزها» دستگاه خود بروید. در اینجا، شما باید تمام مجوزهای برنامه فهرست شده در این بخش را بررسی کنید. به ویژه مجوزهایی که در زیر بخش با عنوان “دسترسی ویژه” فهرست شده اند.

 

15روش خلاصه برای جلوگیری از هک گوشی

در اینجا 15 مرحله ساده وجود دارد که شما را به یک هدف سخت تر تبدیل می کند:

بلافاصله پسوردهای کارخانه ای گوشی خود را تغییر دهید.

از استفاده از کدهای 0000، 1234، تاریخ تولد خود یا کدهای مشابه آسان برای حدس زدن خودداری کنید و از تنظیمات ورود خودکار یا ذخیره رمز عبور خودداری کنید. رمز عبور پست صوتی خود را نیز هر از چند گاهی تغییر دهید.

سیستم عامل خود را به روز نگه دارید و مرتباً از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به‌روزرسانی‌های برنامه و سیستم را به محض در دسترس بودن نصب کنید، زیرا این به‌روزرسانی‌ها ممکن است یک باگ یا مشکل امنیتی را برطرف کنند.

از یک آدرس ایمیل اختصاصی برای احراز هویت و بازنشانی شماره پین استفاده کنید. این آدرس ایمیل باید با آدرس ایمیل روزانه شخصی شما که ممکن است به طور گسترده شناخته شده باشد متفاوت باشد.

در مورد نصب برنامه ها از منابع ناشناس، به ویژه نسخه های رایگان برنامه های محبوب، احتیاط کنید.

برنامه‌ها را فقط از اپ استور، گوگل پلی یا سایر منابع رسمی دانلود کنید، زیرا دائماً برنامه‌های مشکوک را بررسی و حذف می‌کنند.

نکته:

هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی ناامن، به اطلاعات حساس (مثلاً حساب بانکی خود) دسترسی ندهید.

از VPN (شبکه خصوصی مجازی) برای ایجاد یک کانال امن تر بین گوشی هوشمند خود و اینترنت استفاده کنید.

ویژگی صفحه قفل تلفن خود را طوری تنظیم کنید که وقتی از تلفن استفاده نمی‌کنید، به سرعت درگیر شود.

در صورت تلاش برای ورود بیش از حد نادرست، تلفن خود را روی پاک کردن خودکار تنظیم کنید (و مطمئن شوید که به طور منظم از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید).

قابلیت بلوتوث گوشی خود را در صورت عدم استفاده خاموش کنید.

ویژگی «Find my phone» را فعال کنید تا در صورت گم شدن یا دزدیده شدن، بتوانید به سرعت آن را پیدا کنید. یکی از مسائلی که به عنوان هک گوشی رایگان به افراد فروخته میشود همین نرم افزار است!.

نصب نرم افزار امنیتی روی گوشی خود را در نظر بگیرید — اما فقط نرم افزارهای تایید شده و شناخته شده (که معمولاً رایگان نیستند).

سعی کنید اطلاعات شخصی را برای مدت طولانی در گوشی خود نگه ندارید. با انتقال عکس‌ها و اسناد و عکس‌ها از آن به یک دستگاه امن‌تر، گوشی خود را تا حد امکان «تمیز» نگه دارید.

هنگامی که از دستگاه های خود استفاده نمی کنید (فقط آنها را در حالت خواب زمستانی قرار ندهید)، به خصوص در هنگام مسافرت، خاموش کنید.

صفحه نمایش حریم خصوصی را برای دستگاه های خود نصب کنید. (اینها محافظ های صفحه رنگی هستند که از دیدن آنچه که روی صفحه نمایش شما است توسط تماشاچیان جلوگیری می کند.)