هک شدن اینستاگرام 😳 چگونه اینستاگرام من هک می شود ؟ - نظارت و کنترل گوشی فرزندان
جلوگیری از هک گوشی
جلوگیری از هک گوشی + روش های قطعی برای پیشگیری از هک
فوریه 9, 2022
هک گوشی با شماره
هک گوشی با شماره تلفن و از راه دور
فوریه 12, 2022

هک شدن اینستاگرام 😳 چگونه اینستاگرام من هک می شود ؟

هک شدن اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام یکی از موضوعاتی است که افراد مختلف ممکن است با آن رو به رو شوند. در یک پیج اینستاگرامی هر اتفاقی ممکن است بیفتد. با توجه به راحت شدن استفاده از نرم افزار هک پسورد اینستاگرام برای افراد عادی و یا دیگر ربات های هک قطعا باید برای این که بتوانید از افشای اطلاعات اینستاگرام جلوگیری کنید یک سری از موارد امنیتی را رعایت کنید.  در این مقاله این نکات امنیتی را به شما آموزش می دهیم.

چگونه بفهمیم هک اینستاگرام انجام شده است؟

آیا اینستاگرام هک می شود؟ بله!، به خصوص اگر بدون دلیل نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید باید تقریبا از هک مطمئن باشید!. حتی اگر 100% مطمئن هستید که اعتبارنامه ها درست است.یا اگر:
تصاویری در حساب شما وجود دارد که آپلود نکرده اید.
متوجه می شوید که نمایه هایی را دنبال می کنید که نمی شناسید.
فعالیت عجیب و غریب، مانند ظاهر شدن هرزنامه در فید شما.
لینک های مشکوک از طریق DM شما برای دنبال کنندگان شما ارسال می شود.
تغییر جزئیات مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن شما.

همه ی موارد بالا نشان دهنده ی هک شدن اینستاگرام هستند. البته ممکن است که برای یک فرد همه ی این نشانه ها وجود نداشته باشد. ولی به محض این که یکی از این نشانه ها را در حساب خود دیدید حتما باید به دنبال نشانه های جدید تری برای بررسی کردن باشید.

آیا بعد از هک شدن اینستاگرام امکان بازگرداندن آن وجود دارد؟

اگر فکر می کنید اکانت اینستاگرام شما هک شده است، چندین راه ساده و موثر وجود دارد که می توانید برای بازگرداندن آن امتحان کنید.من از طریق این مقاله روش های مختلف بازیابی اکانت اینستاگرام را برای شما توضیح خواهم داد. فهمیدن هک شدن اکانت اینستاگرام شما مستلزم این است که در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنید.

هک اکانت اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

یک هکر از چندین تکنیک برای هک کردن اکانت اینستاگرام شما استفاده می کند، مانند سرقت داده های اتصال شما (نام کاربری و رمز عبور) با کی لاگرها یا با حمله brute force.

هکرها همچنین می توانند برای شما پیام هایی با لینک ارسال کنند که شما را به صفحه ورود جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام (فیشینگ) می برد. همچنین می تواند یک برنامه شخص ثالث باشد که به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا می کند.

هک شدن اینستاگرام

هکر ها با استفاده از فیشینگ و سایر روش ها می توانند شما را هک کنند

وقتی اکانت اینستاگرامم هک شد چیکار کنم؟

اگر فکر می کنید اکانت اینستاگرام شما هک شده است، دو روش در اختیار دارید که باید از آنها استفاده کنید تا آسیب را محدود کنید. هر ماه یک میلیارد نفر از اینستاگرام استفاده می کنند و آن را به یک هدف وسوسه انگیز برای هر هکری تبدیل می کند. اگر متوجه شده اید که اتفاق عجیبی برای حساب شما می افتد، وقت خود را برای جستجو تلف نکنید.قبول کنید که هک اینستاگرام شما انجام شده!. پس برای حفظ امنیت حساب خود، این نکات را دنبال کنید:

1. بلافاصله رمز عبور را تغییر دهید

اگر همچنان می‌توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید، اکیداً به شما توصیه می‌شود که بلافاصله رمز عبور را از طریق یک روش بازنشانی تغییر دهید. کافی است یک ایمیل برای شما ارسال شود که به شما امکان می دهد رمز عبور خود را تغییر دهید. این مهمترین و دقیق ترین روش است که باید بعد از هک شدن اینستاگرام انجام شود.

2. برنامه ها و وب سایت های شخص ثالث را حذف کنید

همچنین، مطمئن شوید که دسترسی برخی از برنامه های شخص ثالث را در حساب اینستاگرام خود لغو کرده اید. برای بررسی دسترسی اعطا شده، به تنظیمات حساب خود در این آدرس دسترسی داشته باشید یا روی تنظیمات -> امنیت -> برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها کلیک کنید.

3-برای امنیت بیشتر، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

احراز هویت دو عاملی یا دو مرحله ای یکی از مهمترین امکاناتی است که می تواند به شما کمک کند امنیت خود را افزایش دهید. دقت داشته باشید که این یکی از ابتدایی ترین کارهایی است که برای افزایش امنیت خودتان انجام دهید. بنابراین بعد از انجام این مرحله فکر نکنید که دیگر هک نمی شوید و 100 درصد امن شده اید!.

4-گزارش هک اکانت به اینستاگرام

به دلیل این که ایران در تحریم های مختلفی قرار دارد امکان این که بتوانید از گزارش هک نتیجه بگیرید کمتر از بقیه ی کشور ها است. اما باید این را در نظر داشته باشید که در ایران هم افراد زیادی مشکلات خود را از طریق پشتیبانی حل کرده اند!. پس گزارش هک شدن اینستاگرام می تواند یک کار بسیار عاقلانه باشد.

5-فعالیت ورود خود را بررسی کنید

در بخش تنظیمات و Sessions می توانید ورود خود را با دستگاه های مختلف بررسی کنید. بسیاری از افراد استفاده کردن از این قسمت را نمی دانند. اما باید بدانید که این یکی از مهمترین بخش هایی است که می توانید از طریق ان هکر را کشف کنید. مخصوصا اگر هکر یکی از اعضای خانواده شما باشد می توانید به راحتی متوجه شوید. به این دلیل که مدل و برند دستگاهی که با استفاده از آن ورود انجام شده است در این قسمت نوشته می شود. این بخش تقریبا در همه ی نرم افزار ها به همین دلیل در نظر گرفته شده است.

6-مطمئن شوید شماره تلفن و آدرس ایمیل شما در تنظیمات حساب درست است

زمانی که این بخش از اطلاعات شما اشتباه باشد ممکن است آخرین باری باشد که امانت خود را می بینید!. به این دلیل که قطعا هکر آن ها را تغییر داده است. به محض این که از حساب خود خارج شوید دیگر هیچ دسترسی ای به امانت خود نخواهید داشت. حتی اگر بخواهید از طریق قسمت فراموشی رمز عبور وارد شوید به این دلیل که ایمیلی که وارد کرده اید کاملا جای دیگری را نشان می دهد نمی توانید از ان استفاده کنید!.

 

هنگامی که شخصی( هکر ) سعی می کند رمز عبور یا ایمیل اینستاگرام شما را تغییر دهد، برنامه یک پیام تأیید برای شما ارسال می کند. شما می توانید این تغییر را برگردانید و از نفوذ مهاجم به پروفایل خودتان جلوگیری کنید.

چگونه به لیست برنامه های متصل به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنیم؟

برنامه هایی که مجاز به دسترسی به حساب شما هستند در بخش فعال فهرست شده اند. یک کلیک ماوس برای لغو دسترسی به یک برنامه کافی است. در صورتی که دیگر نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید:

رمز عبور فراموش شده یا رمز عبور تغییر یافته است

این رایج ترین روش است که باید بعد از هک شدن اینستاگرام به فکر آن باشید.حساب اینستاگرام شما هک شده و رمز عبور تغییر کرده است. اما آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما همچنان با حساب اینستاگرام هک شده شما مرتبط است.

برای بازیابی حساب هک شده خود، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

به https://www.instagram.com بروید و روی “رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟”(forgot your password) کلیک کنید.

سپس فقط باید آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری خود را وارد کنید.

اینستاگرام یک لینک برای شما ارسال می کند تا بتوانید حساب خود را بازیابی کنید. اگر تلفنی را برای دریافت کد بازیابی خود انتخاب کرده اید، جعبه ایمیل یا تلفن همراه خود را بررسی کنید.

کد را وارد کرده و روی Continue کلیک کنید.

تمام شد!. یک رمز عبور جدید انتخاب کنید و می توانید اکانت اینستاگرام هک شده خود را بازیابی کنید.

اگر رمز عبور تغییر کرده و به ایمیل بازیابی دسترسی ندارید!:

اگر نمی توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید هکر قبل از شما رمز عبور را بعد از هک شدن اینستاگرام  تغییر داده است!. برای رفع مشکل می توانید به اینستاگرام گزارش دهید که اکانت شما هک شده است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که جعبه ایمیل خود را (که برای ایجاد اکانت اینستاگرام خود استفاده کرده اید) علامت بزنید تا ببینید آیا پیامی از اینستاگرام دریافت کرده اید یا خیر.

هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام با افزایش امنیت

نکته: این روش تنها در صورتی کار می کند که چند روز پس از هک کردن اکانت اینستاگرام خود از آن استفاده کنید.

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، می‌توانید این عمل را با استفاده از «لغو این تغییر» لغو کنید.

در مرحله بعد، بسته به حساب و امنیت شما، ممکن است چندین گزینه بازیابی به شما ارائه شود:

عکسی از خود در حالی که یک نسخه دست نویس از کد ارائه شده توسط اینستاگرام در دست دارید برای پشتیبانی ارسال کنید.
آدرس ایمیل یا شماره موبایل مورد استفاده برای ثبت نام و نوع دستگاه مورد استفاده در زمان ثبت نام (به عنوان مثال: iPhone 12، Samsung S20، iPad 9 یا موارد دیگر).

وقتی اینستاگرام مطمئن شد که شما صاحب حساب هستید، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.
به اینستاگرام گزارش دهید که اکانت هک شده است.

اگر هیچ یک از روش های بالا موثر نبود، باید حساب کاربری هک شده خود را مستقیماً به اینستاگرام گزارش دهید.

از طریق موبایل:

به پورتال ورود بروید و روی Get help signing in کلیک کنید، نام کاربری خود را وارد کنید و Next → Need more help? را انتخاب کنید.

در مرحله بعد فرم را با اطلاعات پر کرده و بر روی ارسال درخواست خود کلیک کنید.

اطمینان حاصل کنید که از یک آدرس ایمیل امن استفاده می کنید که به آن دسترسی دارید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام باشید.

اینستاگرام روشی را به شما پیشنهاد می کند تا هویت خود را با ارسال یک کد مخفی تأیید کنید. شما باید با یک تکه کاغذ از خود عکس بگیرید که در آن کد مخفی ظاهر می شود. سلفی توسط پشتیبانی اینستاگرام ترجیح داده می شود.

پشتیبانی اینستاگرام عکس های موجود در حساب کاربری شما را با سلفی مقایسه می کند تا ببیند آیا مطابقت دارند یا خیر.

سپس چند روز صبر کنید تا پیام جدیدی از اینستاگرام دریافت کنید.

این پیام جدید یک ایمیل است . که حاوی پیوندی برای تنظیم مجدد رمز عبور من است تا بتوانم حساب خود را بازیابی کنم.

در نهایت بر روی لینک ریست کلیک کرده و رمز عبور خود را به روز کنید.

تبریک میگم!🤓 حساب اینستاگرام خود را ذخیره کردید. اکنون باید سریع عمل کنید و امنیت اکانت اینستاگرام خود را تقویت کنید.

چگونه از هک شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنیم؟

1. از اتصال به اینستاگرام از طریق فیس بوک خودداری کنید

بسیاری از افراد از فیس بوک برای ورود به اینستاگرام و سایر اپلیکیشن ها استفاده می کنند. که این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توانید برای هک شدن اینستاگرام  مرتکب شوید. اگر اعتبار فیسبوک شما فاش شود، یک هکر می تواند تمام حساب های مرتبط شما را در یک چشم به هم زدن تصرف کند. برای هر حساب کاربری که دارید، لاگین های جداگانه ایجاد کنید . این ممکن است در آینده از مشکلات زیادی برای شما جلوگیری کند.

2. از رمز عبور قوی استفاده کنید

همیشه از یک رمز عبور قوی که شامل حروف، اعداد و کاراکترهای خاص است استفاده کنید. برای حداکثر امنیت اینستاگرام، توصیه می کنیم از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید. رمزهای عبور قوی برای شما ایجاد می کند و آنها را ایمن نگه می دارد. و فراموش نکنید که رمزهای عبور خود را هر از چند گاهی تغییر دهید، زیرا این یکی از بهترین روش های امنیت سایبری است.

3. با غریبه ها صحبت نکنید👽!

گرفتار شدن در معرض کلاهبرداری فیشینگ در اینستاگرام آسان است، بنابراین هرگز روی پیوندهای دریافت شده از افراد غریبه کلیک نکنید. اگر مشاهده کردید که یک حساب کاربری مشکوک شما را دنبال کرده است، آن را مسدود کنید.

4. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

احراز هویت دو مرحله ای یک مرحله اضافی در فرآیند ورود برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است. هر بار که می خواهید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، باید کدی را که از طریق پیامک یا یک برنامه احراز هویت دریافت کرده اید تایپ کنید. اگرچه ممکن است این کار سخت به نظر برسد و ممکن است برای ورود به سیستم زمان بیشتری نیاز باشد، اما ارزش فعال کردن آن را دارد، زیرا یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند.

5. اینستاگرام خود را خصوصی کنید

شما به راحتی می توانید این تغییر را از تنظیمات “Privacy” اینستاگرام خود انجام دهید.

6. از داده های اینستاگرام خود در برابر برنامه های شخص ثالث محافظت کنید

می‌توانید مانع از دریافت اطلاعات شما توسط برنامه‌های شخص ثالث از تنظیمات «امنیت» اینستاگرام خود شوید.

هک شدن اینستاگرام

اگر رمز عبور قوی داشته باشید در همان مراحل اولیه از هک جلوگیری می کنید

7. از مشاهده پست های اینستاگرام در پلتفرم های دیگر خودداری کنید

مقالات مختلف آنلاین اغلب حاوی ویدیوها و تصاویر تعبیه شده در اینستاگرام هستند. با کلیک بر روی آنها به پست اصلی هدایت می شوید. مراقب این لینک‌ها باشید.هکرها گاهی اوقات صفحات لاگین اینستاگرام جعلی را برای کنترل رمز عبور شما راه‌اندازی می‌کنند. اگر احساس می کنید وب سایتی که در حال مرور آن هستید ممکن است ناامن باشد، روی هیچ پیوندی کلیک نکنید و از ورود به حساب خود اجتناب کنید.

8. ایمیل های مشکوک را باز نکنید

ایمیل‌های مشکوک معمولاً دارای غلط املایی و فراخوانی عمومی یا هشداردهنده هستند. هدف آنها ترغیب شما به کلیک بر روی پیوندی است که می تواند نرم افزارهای جاسوسی را در دستگاه شما بارگیری کند.

9. از VPN استفاده کنید

VPN ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را پنهان می کند و حریم خصوصی دیجیتالی را که همه ما به شدت به آن نیاز داریم را برای شما فراهم می کند.

نتیجه

برای این که بتوانید از اکانت اینستاگرام خود محافظت کنید باید اطلاعاتبیشتری در مورد ایمنی اکانت ها داشته باشید. مواردی که در بالا گفته ش در صورتی که به طور کامل رعایت شوند شما می توانید تا 99 درصد از هک شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنید.