جلوگیری از هک اینستاگرام در 4 قدم 100% تضمینی!! 🔥- اگر اکانت اینستاگرام هک شد چه کنیم؟
برنامه هک اینستاگرام برای اندروید و آیفون
برنامه هک اینستاگرام اندروید و آیفون❤️ معرفی 10 تا از بهترین ها
مارس 15, 2022
رفع هک واتساپ
رفع هک واتساپ سریع و کامل❤️ نکات امنیتی که همه کاربران واتساپ باید بدانند!
مارس 19, 2022

جلوگیری از هک اینستاگرام در 4 قدم 100% تضمینی!! 🔥- اگر اکانت اینستاگرام هک شد چه کنیم؟

جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

با توجه به سابقه ای که از اینستاگرام، واتساپ و… داریم باید بدانیم که این نرم افزار ها آنچنان هم که همه فکر می کنند امن نیست!. دقت داشته باشید برای این که بتوانید امنیتی را در حساب کاربری خود برقرار کنید قطعا باید نکات زیادی را در حساب خود بررسی کنید. در این مقاله ما قصد داریم همه ی روش های جلوگیری از هک اینستاگرام را به شما بگوییم. اما دقت داشته باشید که اگر تعداد فالوور ها و فالویینگ های شما افزایش زیادی داشت باید با یک متخصص امنیت به صورت کامل مشورت کنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام چقدر مهم است؟

مشخص است که استفاده کردن از اینستاگرام برای همه ی افراد تبدیل به یک فرایند عادی شده است. در طی این فرایند های عادی ممکن است که به راحتی هک بشوید. این موضوع باعث می شود که استفاده کردن از روش ها مختلف برای افزایش امنیت و جلوگیری از هک اینستاگرام برای شما ضروری باشد. سال هاست که افراد زیادی به دلایل مختلف هک می شوند. این هک شدن می تواند مربوط به یک فروشگاه بزرگ باشد یا این که یک حساب معمولی هک شود.

همانطور که در اواخر سال 2021 دیدیم شرکت فیسبوک هک شد!. این هک به قدری بزرگ بود که بسیاری از پیام رسان های مربوط به آن مانند واتساگ هم تحت تاثیر قرار گرفتند . حالا می توانید تصور کنید که داشتن امنیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام تا چه اندازه مهم است. با هک شدن اکانت شما ، دسترسی به اکانت بسته می شود. یعنی ممکن است که نتوانید به اکانت خود دوباره وارد شوید. علاوه بر این همه ی اطلاعاتی که در این حسابب ذخیره کرده اید به دست فردی دیگر می افتد.

 

آنچه در اینستاگرام به اشتراک می گذارید می تواند عمومی باشد. اما می توانید با استفاده از روش هایی که برای جلوگیری از هک اینستاگرام به شما می گوییم آن ها را خصوصی کنید.

نکات زیر را رعایت کنید:

جلوگیری از هک اینستاگرام

حساب های خود را خصوصی کنید و حساب هایی که زیاد با آن ها کاری ندارید را حذف کنید!

شماره 1 موقعیت مکانی خود را خاموش کنید

بیایید با موقعیت مکانی شما شروع کنیم. آیا واقعاً نیاز دارید که همیشه به همه بگویید کجا هستید؟
اگر نه، مکان را از طریق آیفون یا اندروید خود در زیر غیرفعال کنید.
تنظیمات>: حریم خصوصی> مکان. خاموش کردن نمایش موقعیت مکانی

اگر دوست دارید که افراد موقعیت مکانی شما را بدانند فقط پست به پست، عکس به عکس تصمیم بگیرید. این باعث می شود که موقعیت مکانی شما فقط در همان زمان ثبت شود.

می‌توانید مکانی را به عکس یا ویدیویی که قبلاً به اشتراک گذاشته‌اید اضافه کنید. یا مکانی را که در ابتدا قرار داده‌اید ویرایش کنید. برای افزودن یا ویرایش موقعیت مکانی خود، ابتدا روی عکس یا ویدیوی خود ضربه بزنید. سپس روی Edit ضربه بزنید.

برای افزودن مکان: روی افزودن مکان… ضربه بزنید و مکان را وارد کنید.
برای ویرایش یک مکان: روی نام مکان ضربه بزنید، سپس روی Remove Location یا Change Location (iOS) / Other Location را انتخاب کنید یا از Select a Location Page (Android) روی «X» ضربه بزنید.

شماره 2 :فعالیت خود را برای جلوگیری از هک اینستاگرام خصوصی نگه دارید

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که کمی به این موضوع توجه کنید و ببینید فالوورهایتان چه چیزهایی را دوست دارند و پست می کنند؟. شما می توانید در صفحه اول در زیر تنظیمات مشاهده کنید که آیا دیگران آنلاین هستند یا نه . این موضوع می تواند برای شما آزار دهنده باشد. مثلا دوستتان به شما پیامی داده و نمی خواهید فعلا به او جواب دهید!. اگر activity status را غیر فعال نکرده باشید ، او متوجه می شود که شما آنلاین شده اید و جواب او را نداده اید!.بنابراین می توانید به تنظیمات مراجعه کنید.

از آنجا، به حریم خصوصی و امنیت بروید – صفحه شما این را نشان می دهد:

جلوگیری از هک اینستاگرام

نشان دادن وضعیت فعالیت در تنظیمات

گزینه های آیفون

برای جلوگیری از دیدن فعالیت شما توسط دیگران: تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت> وضعیت فعالیت

شما و افرادی که دوست دارید و نظرات شما فقط توسط شما مشخص خواهد شد.

دوربین آیفون

شماره 3: کنترل اینکه چه کسی استوری اینستاگرام شما را می بیند

آیا می‌خواستید همه آن استوری اینستاگرام را ببینند؟
هر بار که استوری را آپلود یا بارگذاری می کنید، می توانید تصمیم بگیرید که چه کسی آن را ببیند.
باز هم شما کنترل ها را دارید و می توانید به صورت موردی انتخاب کنید.
تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت> کنترل های استوری یا داستان

4. نظراتی که مردم در مورد فید شما می‌دهند را کنترل کنید

این ممکن است یک ایده ی افراطی باشد.ممکن است به هر دلیلی دوست نداشته باشید که افراد مختلفی زیر پست شما نظر بنویسند. شما می توانید این موضوع را در تنظیمات خودتان بررسی کنید. یعنی یا کامنت گذاشتن را برای همه ی افراد ببندید. یا این که با استفاده از تعیین محدودیت ها، فقط برای افراد خاصی بدون این که متوجه بشوند که خاص هستند، کامنت ها را مسدود کنید.
برای پست هایی که از قبل در اینستاگرام هستند:
به عکس موجود > روی … در گوشه بالا سمت راست > روی Turn Off Commenting ضربه بزنید
هنگامی که یک عکس جدید ارسال می کنید:

تا اینجای کار در حال نشان دادن تنظیمات حریم خصوصی به شما بودیم. از این جا به بعد موارد امنیتی برای جلوگیری از هک اینستاگرام به شما گفته می شود!.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام شما مطمئناً می تواند یک وضعیت ترسناک باشد. به خصوص اگر درآمد شما برای فروش و ایجاد سود به آن بستگی داشته باشد. بنابراین برای محافظت از اکانت اینستاگرام خود در برابر هک شدن چه کاری می توانید انجام دهید؟

چگونه از اکانت اینستاگرام خود در برابر هکرها محافظت کنیم؟

  • یک رمز عبور قوی انتخاب کنید
  • احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید
  • مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است
  • دسترسی به برنامه های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید
جلوگیری از هک اینستاگرام

پسورد مهمترین راز برای افزایش امنیت و جلوگیری از هک اینستاگرام است

مرحله شماره 1: یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

همانطور که کاربران بیشتر اکانت های اینستاگرام را ایجاد می کنند، تلاش های بیشتری برای هک و فیشینگ انجام می شود. همچنین افراد عادی اکنون می توانند از نرم افزار هک پسورد اینستاگرام نیز استفاده کنند.

و مقصر شماره یک؟ رمز عبور ضعیف. مشخص است که برای جلوگیری از هک اینستاگرام باید رمز عبور بسیار قوی و امنی را تنظیم کنید.

به گفته ویکتور گیورز، محقق امنیتی در بنیاد GDI، برای محافظت بیشتر باید از رمز عبور خودکار و مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

Gevers توضیح می‌دهد: «شما نمی‌خواهید خودتان زحمت به خاطر سپردن آن را داشته باشید. “نرم افزار های مدیریت رمز عبور وجود دارند که به شما امکان می دهند به رمزهای عبور خود در رایانه ، تلفن همراه و حتی زمانی که به اینترنت متصل نیستید دسترسی داشته باشید.”

همچنین ایده خوبی است که از یک رمز عبور منحصر به فرد برای هر یک از حساب های خود استفاده کنید، زیرا دسترسی هکرها به تمام اطلاعات شما را دشوارتر می کند.

نکته

هنگامی که یک رمز عبور بالقوه دریافت کردید، آن را برای بررسی نهایی به How Secure Is My Password متصل کنید .این به شما می گوید که آیا رمز عبور شما به اندازه کافی قوی است که در برابر تلاش هک مقاومت کند.

نکته: همیشه مشروعیت ایمیل‌هایی را که دریافت می‌کنید بررسی کنید (نام فرستنده، آدرس ایمیل، آدرس اینترنتی که به آن پیوند می‌دهند) و هرگز رمز عبور خود را به کسی که نمی‌شناسید یا به آن اعتماد ندارید برای محافظت از خود در برابر حملات احتمالی فیشینگ ندهید.

بیشتر بخوانید: هک تلگرام با شماره تلفن

مرحله 2: احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید

احراز هویت دو مرحله ای یک لایه دفاعی اضافی در برابر هکرها اضافه می کند.

این مورد چگونه کار می کند؟ .این یک فرآیند چند مرحله ای است که کاربران را ملزم می کند هویت خود را از طریق یک کد امنیتی تأیید کنند. به این ترتیب، اگر از یک دستگاه ناشناس وارد اینستاگرام شوید، از شما خواسته می شود که کد را وارد کرده و تایید کنید که شما هستید.

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام، به تنظیمات خود بروید و روی «تأیید هویت دو مرحله‌ای» ضربه بزنید.

روی «شروع به کار» ضربه بزنید و دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت: «برنامه تأیید اعتبار (توصیه می‌شود)» و «پیام متنی».

گزینه شماره 1: برنامه احراز هویت

گزینه “Authentication App (توصیه می شود)” یک برنامه احراز هویت شخص ثالث برای جلوگیری از هک اینستاگرام است.

اگر قبلاً یک برنامه احراز هویت نصب کرده اید، اینستاگرام به طور خودکار برنامه را پیدا کرده و کدی را برای آن ارسال می کند. شما باید کد را بازیابی کنید، آن را در اینستاگرام وارد کنید و احراز هویت دو مرحله ای روشن می شود.

اگر برنامه احراز هویت ندارید، اینستاگرام برنامه‌ای را توصیه می‌کند که قبل از تکمیل فرآیند آن را دانلود کنید.

گزینه شماره 2: پیام متنی

اگر حساب شما شماره تلفن تایید شده ای ندارد، از شما خواسته می شود شماره تلفن را وارد کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را وارد کردید، روی دکمه “بعدی” ضربه بزنید. اکنون هنگامی که از یک دستگاه ناشناس وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، از شما خواسته می شود یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می کنید وارد کنید.

نکته: مراقب DM های مشکوک اینستاگرام باشید و هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید. اینستاگرام اخیراً هشداری را از طریق اکانت @creators درباره افزایش تلاش‌های فیشینگ اینستاگرام به اشتراک گذاشته است.

مرحله سوم: مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است

فقط به این فکر کنید که حساب اینستاگرام شما به حساب ایمیل شما پیوند داده شده است. اگر کسی به یکی دسترسی داشته باشد، به همه چیز دسترسی دارد.  در یک نظرسنجی اخیر، 22 درصد از کاربران اینترنت می گویند حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار هک شده است. در حالی که 14 درصد گزارش کرده اند که بیش از یک بار هک شده اند.

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که ایمیل خود را با احراز هویت دو مرحله ای یا رمزگذاری ایمیل ایمن کنید. این بازدارنده‌های آسان می‌توانند تا حد زیادی از حساب اینستاگرام شما در برابر دست هکرها محافظت کنند.

جلوگیری از هک اینستاگرام

یادتان باشد که هکر ها همه را هک می کنند! پس ممکن است به سراغ شما هم بیایند

مرحله چهارم: دسترسی به برنامه‌های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید

استفاده از اینستاگرام به عنوان یک حساب مجاز برای ورود به برنامه های شخص ثالث مانند سرویس های دوستیابی، بازی ها و ابزارهای ویرایش عکس معمول است. اما آیا می‌دانستید که حتی اگر هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها از برنامه‌های شخص ثالث مذکور استفاده نکرده باشید، ممکن است به نمایه رسانه‌های اجتماعی و اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشند؟

و اگر پایگاه داده آنها مورد هدف قرار گیرد، اطلاعات شما برای آن ها قابل کشف است. به همین دلیل است که اینستاگرام پیشنهاد می‌کند «قبل از مجوز دادن به یک برنامه شخص ثالث فکر کنید».این قطعا برای جلوگیری از هک اینستاگرام مفید است.

برای مدیریت برنامه های شخص ثالث، نمایه اینستاگرام خود را در رایانه دسکتاپ خود باز کنید، روی دکمه تنظیمات کلیک کنید . سپس روی «برنامه ها و وب سایت» کلیک کنید.

در اینجا فهرستی از برنامه‌هایی را که مجوز دسترسی به آن‌ها را دارید، پیدا خواهید کرد. اگر متوجه برنامه‌های مشکوک شدید، می‌توانید به راحتی روی دکمه «لغو دسترسی» یا «مشاهده و ویرایش» کلیک کنید.بسیاری از انواع برنامه هک اینستاگرام برای اندروید و آیفون از این دسترسی ها استفاده می کنند!

چگونه اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کنیم؟

حلا آمدیم و جلوگیری از هک اینستاگرام را انجام ندایدم!. اگر مشکوک هستید اکانت اینستاگرام شما هک شده یا به خطر افتاده است، مهم است که در اسرع وقت اقدام کنید. برای دسترسی مجدد به حساب خود مراحل زیر را دنبال کنید:

حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید

درخواست لینک ورود از اینستاگرام

از اینستاگرام کد امنیتی یا پشتیبانی بخواهید

مرحله 1: حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید – با نام , security@mail.instagram.com – که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید این کار را با استفاده از گزینه “Revert this change” در آن پیام لغو کنید.

مرحله 2: درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

در صفحه ورود به سیستم، روی «رمز عبور فراموش شده» (برای iOS) یا «دریافت کمک برای ورود به سیستم» (برای اندروید) ضربه بزنید.

سپس روی «Send Login Link» (iOS) یا «Next» (Android) ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این ایمیل امن برای جلوگیری از هک اینستاگرام در دفعات بعدی هم مهم است. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

مرحله سوم: درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام

اگر با انجام مراحل بالا نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، می توانید اکانت اینستاگرام هک شده را گزارش دهید.

روی صفحه «به ما در بازیابی حساب خود کمک کنید» ضربه بزنید. این بار به جای درخواست کد امنیتی، گزینه “I can’t access this email or phone number” را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات حساب خود پر کنید، “اکانت من هک شد” را انتخاب کنید و روی “درخواست پشتیبانی” کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید یک ایمیل پاسخ خودکار از تیم امنیتی اینستاگرام دریافت کنید که از شما می‌خواهد به تأیید هویت خود کمک کنید.

یکی یا هر دو مورد زیر از شما خواسته می شود:

عکسی از خودتان که کاغذی را در دست گرفته اید با کد دست نویس اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است. آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید و نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌نام استفاده می‌کردید (به عنوان مثال: iPhone، Android، iPad، و غیره).

حالا که این موارد را برای بعد از هک می خوانید، متوجه می شوید که جلوگیری از هک اینستاگرام بسیار ساده تر از بازگردانی اکانت هک شده است!. بنابراین می توانید زمان بخرید و از اطلاعات خود محافظت کنید.