انواع رمز گوشی + بهترین و امن ترین رمز عبور+ معرفی 10 نرم افزار مدیریت پسورد 🔑
افزایش امنیت واتساپ
افزایش امنیت واتساپ + 5 روش افزایش امنیت و 8 روش هک که باید بدانید! 🟢
سپتامبر 13, 2022
امنیت شبکه های اجتماعی
امنیت شبکه های اجتماعی + روش های افزایش امنیت+معرفی 10 شبکه اجتماعی امن دنیا
سپتامبر 17, 2022

انواع رمز گوشی + بهترین و امن ترین رمز عبور+ معرفی 10 نرم افزار مدیریت پسورد 🔑

انواع رمز گوشی

انواع رمز گوشی

با توجه به مقدار داده های شخصی که در تلفن هایمان نگهداری می کنیم،  امنیت آن و در واقع جلوگیری از هک گوشی ضروری است. گوشی‌های اندرویدی به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری شده‌اند و روش‌های متعددی برای قفل و باز کردن قفل آن‌ها ارائه می‌کنند. برخی از آنها امن تر هستند، در حالی که برخی دیگر برای استفاده راحت تر هستند. بنابراین بهترین راه برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی شما چیست؟. در این مقاله می خواهیم انواع رمز گوشی را برای شما توضیح دهیم.

 

📝📝📝 بیشتر بخوانید : خالی از لطف نیست که درباره ی هک گوشی بدون دسترسی به موبایل هدف نیز مطالعه داشته باشید. تا بدانید چگونه می شود حتی با داشتن رمز عبور نیز به اطلاعات گوشی دسترسی داشت .

 

انواع رمز گوشی

کلمه عبور

مزایا: رمز عبور قوی بسیار امن است.
معایب: تایپ چند بار در روز راحت نیست.
زمان استفاده از آن: زمانی که به بالاترین سطح امنیت نیاز دارید.

با همه ایراداتش، رمز عبور همچنان امن ترین راه برای قفل کردن گوشی شماست. شکستن یک رمز عبور قوی یا بهتر است بگوییم، یک عبارت عبور اگر غیرممکن نباشد ممکن است سخت باشد و مطمئن شود تلفن شما و همه چیزهای موجود در آن ایمن باقی می مانند.

نقطه ضعف رمز عبور این است که هنگام باز کردن قفل تلفن خود باید آن را تایپ کنید. این کاری است که به طور متوسط ​​هر روز صد بار انجام می دهیم و راحت نیست. در عوض، سعی کنید از یک رمز عبور به عنوان پشتیبان یک گزینه بیومتریک برای یک راه حل امنیتی قوی استفاده کنید.

انواع رمز گوشی

پین کد ها یکی از امن ترین انواع رمز گوشی هستند

کد پین

مزایا: ورود آسان تر از رمز عبور.
معایب: به خاطر سپردن یک کد پین قوی ممکن است دشوار باشد.
زمان استفاده از آن: به عنوان یک نسخه پشتیبان از یک گزینه امنیتی بیومتریک از انواع رمز گوشی .

کد پین یک جایگزین ساده برای رمز عبور است. اندروید پین های حداکثر 16 رقمی را مجاز می کند که معادل 10 کوادریلیون ترکیب است. در حالی که یک پین 16 رقمی بسیار امن است، به خاطر سپردن آن سخت است.

اکثر مردم بیشتر احتمال دارد یک پین چهار رقمی را انتخاب کنند که دارای 10 هزار ترکیب است. بعید است کسی آن را حدس بزند، تا زمانی که از چیزی واضح مانند 1234 یا 5555 استفاده نکنید.

قفل الگو

مزایا: استفاده ساده و شهودی.
معایب: بسیاری از مردم الگوهای ساده و قابل پیش بینی را انتخاب می کنند.
چه زمانی از آن استفاده کنید: اگر اسکنر اثر انگشت ندارید و پین را دوست ندارید.

قفل الگو از شما می‌خواهد که یک الگو را روی شبکه‌ای از نه نقطه بکشید. شما باید بین چهار و هر نه را به صورت افقی، عمودی یا مورب به هم بپیوندید. استفاده از آن آسان است زیرا حرکات کشیدن انگشت کاملاً طبیعی است و هنگامی که حافظه عضلانی ایجاد کردید می توانید آن را به سرعت انجام دهید.

مانند گذرواژه‌ها، قفل الگو می تواند یکی از بهترین ها در بین انواع رمز گوشی و انتخابی شما باشد . اتصال فقط چهار نقطه تنها 1624 ترکیب را به شما می دهد. استفاده از هر نه تقریباً چهارصد هزار دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که می‌توانند در خلق الگوها هم قابل پیش‌بینی باشند و هم تنبل باشند. از چهار یا پنج نقطه استفاده می کنند، از یکی از گوشه ها شروع می کنند و اشکال رایج را می کشند. بدتر از همه، کسی می تواند با نگاه کردن به روی شانه شما الگوی شما را بفهمد. به دلیل همه اینها، الگوها گزینه خوبی نیستند.

حسگر اثر انگشت

مزایا: سریع و کاملا امن.
معایب: سنسورها همیشه در جای مناسب قرار نمی گیرند.
زمان استفاده از آن: پیش فرض برای اکثر کاربران.

حسگرهای اثرانگشت بین انواع رمز گوشی در حال حاضر آنقدر رایج هستند که حتی در بسیاری از تلفن‌های سطح پایه نیز آن‌ها را دریافت می‌کنید. برای بسیاری به روش باز کردن قفل ترجیحی تبدیل شده است.

سخت نیست که بفهمیم چرا. این نوع از انواع رمز گوشی سریع، شهودی و امن است. حسگر اثر انگشت صفحه قفل شما را دور می زند، بنابراین می توانید سریعتر به برنامه های خود دسترسی پیدا کنید.

برخی از تلفن‌ها، مانند دستگاه‌های پیکسل، حتی از حرکات اثر انگشت نیز پشتیبانی می‌کنند. می‌توانید با کشیدن سنسور، صفحه اعلان‌ها را باز کنید. این برای گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ که استفاده از آنها با یک دست سخت است، عالی است.

افسوس که همه حسگرهای اثر انگشت با کیفیت نیستند. برخی از آنها پاسخگوتر از دیگران هستند و همیشه در بهترین موقعیت (در مرکز در پشت) قرار نمی گیرند. همچنین نمی‌توانید از آن‌ها با دستکش استفاده کنید. بنابراین به یک روش پشتیبان برای باز کردن قفل دستگاه خود نیاز دارید. که باید از بین انواع رمز گوشی انتخاب کنید.

انواع رمز گوشی

استفاده از نرم افزار های امنیت گوشی می تواند به شما به شدت کمک کند

تشخیص چهره

مزایا: سریع و قفل گوشی شما را تنها با یک نگاه باز می کند.
معایب: در شکل فعلی آن چندان امن نیست.
زمان استفاده از آن: فقط در صورتی که نیازی به دسترسی به برنامه های بانکی یا پرداخت ندارید.

اندروید برای اولین بار در سال 2011 قابلیت بازگشایی با چهره را ارائه کرد. این سیستم امنیت بسیار ضعیفی را ارائه کرد — با استفاده از عکس می توانید آن را خراب کنید — و در نتیجه اکنون به ویژگی Smart Lock منتقل شده است که بعداً به آن خواهیم پرداخت.

با این حال، برخی از تولیدکنندگان همچنان به شکل خاص خود از باز کردن قفل چهره ادامه می دهند.دو نوع تشخیص چهره وجود دارد. Face ID اپل از یک سنسور مادون قرمز برای خواندن نمای سه بعدی بسیار دقیق از صورت شما استفاده می کند. این کاملاً بی خطا نیست، اما اپل ادعا می کند که 20 برابر دقیق تر از سنسور اثر انگشت است.این احتمالاً به آینده تشخیص چهره تبدیل خواهد شد. هوآوی اولین تولید کننده اندروید است که از سیستمی رونمایی کرد که در مسیرهای مشابه کار می کند.

روش دوم در دستگاه‌هایی مانند Galaxy S9 و OnePlus 5T استفاده می‌شود: تصویری دوبعدی که توسط دوربین جلو ضبط می‌شود. این می تواند سریع باشد، اما به راحتی فریب می خورد. همچنین اگر عینک زده باشید یا در نور نامناسبی ایستاده باشید، ممکن است بشکند.

به عنوان یک قاعده کلی، اگر یک سازنده به شما اجازه استفاده از تشخیص چهره را برای باز کردن قفل برنامه های پرداخت و بانکی بدهد، می توانید آن را ایمن تلقی کنید. اگر آنها نکنند، شما نمی توانید. سامسونگ و وان پلاس از جمله آنهایی هستند که چنین نیستند.

اسکنر عنبیه

مزایا: یکی از امن ترین اشکال شناسه بیومتریک.
معایب: می تواند با نور روشن یا عینک مانع شود.
چه زمانی از آن استفاده کنید: اگر آن را به اسکنر اثر انگشت گوشی یا سایر انواع رمز گوشی خود ترجیح می دهید.

اسکن عنبیه یکی از امن ترین اشکال شناسه بیومتریک است، حتی بیشتر از اثر انگشت. در زمان نگارش این مقاله، این تنها بر روی گوشی های سامسونگ مانند گلکسی اس 9 و نوت 8 ارائه می شود، زیرا به صورت بومی در اندروید پشتیبانی نمی شود. اگر همانطور که انتظار می‌رفت در اندروید P پیاده‌سازی شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که شاهد رایج‌تر شدن آن باشید.

اسکنر عنبیه هر دو چشم شما را اسکن می کند. این سریع و دقیق است و به اندازه کافی ایمن است که بتوان با برنامه های مالی از آن استفاده کرد.نکته منفی این است که نیاز به کار اضافی دارد. ابتدا باید دکمه روشن/خاموش را فشار دهید (برخلاف زمانی که از اسکنر اثر انگشت استفاده می کنید)، و برای اسکن چشمانتان، نگه داشتن گوشی در موقعیت مناسب به یک حرکت عمدی نیاز است.اسکنر عنبیه در نور شدید نیز با مشکل مواجه می شود و اگر از عینک یا کنتاکت استفاده می کنید ممکن است چندان خوب کار نکند.

اسکن هوشمند

مزایا: بهترین اسکن صورت و عنبیه را ترکیب می کند.
معایب: برای استفاده از برنامه های پرداخت به اندازه کافی ایمن نیست.
زمان استفاده از آن: اگر معمولاً از تشخیص چهره به تنهایی استفاده می کنید و مایل به استفاده از انواع رمز گوشی دیگر نیستید.

اسکن هوشمند یک سیستم امنیتی است که توسط سامسونگ ساخته شده و در گلکسی اس 9 استفاده شده است. این طراحی شده است تا فواید تشخیص چهره و اسکن عنبیه را ترکیب کند و در عین حال بر محدودیت های هر دو غلبه کند.با اسکن ابتدا صورت شما کار می کند. اگر این کار انجام نشد — مثلاً اگر نور خیلی ضعیف باشد — عنبیه شما را اسکن می کند. اگر این نیز شکست بخورد، از ترکیبی از هر دو استفاده می کند. پیچیده به نظر می رسد، اما همه اینها باید فورا اتفاق بیفتد.

متأسفانه، به دلیل اینکه شامل تشخیص چهره کمتر ایمن است، نمی‌توانید از اسکن هوشمند برای مجاز کردن پرداخت با Samsung Pay یا دسترسی به سایر برنامه‌های وابسته به امنیت استفاده کنید.

انواع رمز گوشی

برای استفاده از بهترین رمز های عبور باید از نرم افزار ها استفاده کنید

قفل هوشمند در انواع رمز گوشی

علاوه بر گزینه‌های امنیتی اصلی، اندروید پنج ویژگی Smart Lock را ارائه می‌کند که برای باز کردن قفل گوشی شما کمتر مزاحمتی ایجاد می‌کند.

این ویژگی زمانی که حس می‌کند گوشی را حمل می‌کنید، قفل آن را باز نگه می‌دارد، مثلاً در یک جیب یا کیف. بدیهی است که این بدان معناست که ممکن است قفل گوشی زمانی که در جیب شخص دیگری باشد نیز باز شود. تشخیص بر روی بدن به جای امنیت بیشتر به راحتی است.

مکان های مورد اعتماد

مکان‌های مورد اعتماد هر زمان که در یک مکان خاص باشید قفل گوشی شما را باز می‌کند. این ممکن است خانه، مدرسه، دفتر یا هر جایی که مرتباً به آن سر می‌زنید باشد. به یاد داشته باشید که تا زمانی که تلفن شما در این مکان باشد، هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. بنابراین فقط برای مورد اعتمادترین مکان‌ها از آن استفاده کنید.

دستگاه های قابل اعتماد

با راه‌اندازی دستگاه‌های معتمد، قفل تلفن شما هر زمان که در محدوده (حدود 30 فوت) دستگاه بلوتوث مشخص شده باشد، باز می‌شود. این ساعت می‌تواند با یک ساعت بلوتوثی که همیشه همراه شماست به خوبی کار کند، اما اگر از آن در دستگاه‌های مشترک استفاده کنید، امنیت کمتری دارد.

چهره مورد اعتماد

ویژگی Trusted face از زمانی که برای اولین بار به اندروید معرفی شد بهبود یافته است، اما هنوز همان سطح امنیتی را که از گزینه های دیگر دریافت می کنید، ارائه نمی دهد. اگر فقط بخواهید در صورت دزدیده شدن یا گم شدن تلفنتان از داده های خود محافظت کنید، به اندازه کافی راحت است. در غیر این صورت، بهتر است از آن اجتناب کنید.

Voice Match

Voice match به شما امکان می دهد از کلمه کلیدی “OK Google” برای باز کردن قفل تلفن خود استفاده کنید. اگر زیاد از Google Assistant استفاده می‌کنید، یا اگر نیاز به دسترسی به تلفن خود در تنظیمات هندزفری دارید، مانند زمانی که در حال رانندگی هستید، گزینه خوبی است.

بهترین روش قفل اندروید برای نیازهای شما

در نهایت، شما باید یکی از انواع رمز گوشی را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارد. برای بسیاری از ما، این بدان معناست که اسکن اثر انگشت با یک رمز عبور قوی یا کد پین پشتیبان‌گیری شده است. اسکن صورت و عنبیه ممکن است زمانی که اندروید به طور کامل از آنها استفاده کند، گزینه بهتری باشد.

اما امنیت بیومتریک برای همه مناسب نیست. هنوز سوالاتی در مورد پیامدهای قانونی استفاده از اثر انگشت به جای رمز عبور وجود دارد. به علاوه، تمام سیستم‌های بیومتریک تلفن‌ها، البته معمولاً به روش‌های فنی و پیچیده، شکسته شده‌اند.

و در حالی که گوشی شما باید اسکن های انگشت و عنبیه شما را به طور ایمن ذخیره کند، برخی از کاربران هنوز در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی مربوط به بیومتریک نگرانی دارند. هر روشی را که انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که هر روشی بهتر از هیچ روشی است. و مطمئن شوید که سیستم عامل اندروید خود را به روش های دیگر نیز ایمن نگه دارید.

 

📝📝📝 بیشتر بخوانید : چگونه می توان هک اندروید را انجام داد ؟

 

استفاده از نرم افزار مدیریت رمز عبور

بهترین راه برای این که بتوانید امن ترین  پسورد یا همان رمز عبور را داشته باشید این است که از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید. به همین دلیل هم به شما تعداد زیادی از نرم افزار های رمز عبور را معرفی می کنیم. با استفاده از این نرم افزار ها دیگر نیازی نیست نگران امنیت گوشی های هوشمند خودتان باشید.

من 52 مدیر رمز عبور برتر را برای یافتن بهترین انواع رمز گوشی برای سال 2022 آزمایش کردم. در نهایت 10 مورد برتر قرا برای شما انتخاب کردم. ساده ترین آنها برای تولید، ذخیره، تکمیل خودکار و مدیریت رمزهای عبور در یر آورده شده است.

در حالی که تعداد زیادی مدیر رمز عبور بسیار بد وجود دارد . این نرم افزار ها ناکارآمد، بسیار پیچیده و بسیار گران هستند. به هر صورت مطمئن باشید که مدیران رمز عبور در این لیست دارای امنیت درجه یک هستند

خلاصه ای سریع از بهترین مدیران رمز عبور در سال 2022:

1.🥇 1 Password – امنیت بی نظیر، تعداد زیادی ویژگی، و برنامه های بصری.
2.🥈 Dashlane – با امکانات اضافی برجسته مانند VPN و نظارت بر وب تاریک بسیار ایمن است.
3.🥉 RoboForm – امنیت خوب، قابلیت های قدرتمند پر کردن فرم و برنامه های کم هزینه.
4. Keeper – امنیت پیشرفته، برنامه های بصری، و قیمت گذاری انعطاف پذیر.
5. LastPass – برنامه رایگان خوب، امنیت پیشرفته در برنامه های پولی.

شماره های 6-10 از بهترین مدیران رمز عبور سال 2022.
جدول مقایسه همه محصولات برتر.
مدیران رمز عبور چگونه کار می کنند
چه چیزی را در مدیریت رمز عبور جستجو کنید.
چگونه بهترین مدیر رمز عبور را برای نیازهای خود در سال 2022 انتخاب کنید.
آیا مدیران رمز عبور هک می شوند؟
مدیران رمز عبور مستقل در مقابل مدیران رمز عبور مرورگرهای وب.
مدیران رمز عبور برای افراد در مقابل مدیران رمز عبور برای مشاغل.
برندهای برتری که موفق نشدند.
سوالات متداول درباره بهترین مدیران رمز عبور.

🥇1. 1Password – بهترین مدیر کل رمز عبور (غنی، بصری و مقرون به صرفه)

1Password مدیر گذرواژه مورد علاقه من در سال 2022 است . بسیار ایمن، غنی از ویژگی ها و بسیار بصری است . برنامه های کم هزینه ای هم برای کاربران و هم برای خانواده ها در بین انواع رمز گوشی دارد. از داده‌های کاربر با رمزگذاری 256 بیتی AES نشکن محافظت می‌کند. که همان نوع رمزگذاری است که بانک‌ها و ارتش‌ها در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. دارای یک خط‌مشی دانش صفر است.به این معنی که هیچ‌کس به جز شما هرگز نمی‌تواند به خزانه رمز عبور شما دسترسی پیدا کند. یا به داده های حساس خود دسترسی پیدا کنید.

1Password همچنین دارای بسیاری از ویژگی های امنیتی عالی برای انواع رمز گوشی است. که تضمین می کند رمزهای عبور شما 100٪ ایمن هستند،

از جمله:

2FA. با برنامه‌های رمز عبور یک‌بار مصرف مانند Authy، کلیدهای USB مانند YubiKey و Fido و اسکنرهای بیومتریک (چهره، اثر انگشت و چشم) برای Windows، Android و iOS همگام‌سازی می‌شود. 1Password همچنین دارای یک احراز هویت داخلی 2FA است.

برج مراقبت. وب تاریک و پایگاه‌های داده عمومی را برای ورود به سیستم و اطلاعات مالی ناقص اسکن می‌کند. صندوق رمز عبور شما را برای امنیت بررسی می‌کند. انواع رمز گوشی با قدرت بالا ایجاد می‌کند.
حالت سفر. رمزهای عبور حساس را از صندوق پنهان می کند تا بررسی های مرزی نفوذی نتوانند به داده های خصوصی دسترسی پیدا کنند.
گزینه ذخیره سازی داده های محلی با استفاده از یک سرور WLAN، رایانه را با دستگاه Android یا iOS از طریق شبکه بی‌سیم محلی همگام‌سازی می‌کند.
کارت های حریم خصوصی کارت‌های پرداخت مجازی را برای پنهان کردن شماره کارت نقدی واقعی شما هنگام خرید آنلاین ارائه می‌کند (فقط برای کاربران ایالات متحده در دسترس است).

مهم:

همه ابزارهای استاندارد و پیشرفته 1Password در همه آزمایش‌های من عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند – هیچ مشکلی در ایجاد رمزهای عبور جدید، ذخیره ورود به سیستم و تکمیل خودکار اعتبارنامه‌ها نداشتم، و همچنین آنالیز خزانه رمز عبور، تنظیم حالت سفر را بسیار آسان دیدم. و 1Password را با برنامه های احراز هویت شخص ثالث همگام سازی کنید.

علاوه بر این، رابط کاربری 1Password روشن، ساده و بسیار کاربرپسند است که آن را برای کاربران حرفه ای و مبتدی انتخاب بسیار خوبی می کند.

1Password همچنین یک طرح خانواده واقعاً خوب دارد – یک اشتراک با 5 عضو ارائه می‌شود، و می‌توانید هر تعداد عضو جدید را که می‌خواهید با هزینه بسیار کمی دعوت کنید. این بسیار بهتر از رقبا است – حتی رقبای برتر مانند Dashlane محدودیتی برای تعداد کاربرانی که می توانند یک اشتراک را به اشتراک بگذارند، دارند. و عملکردهای بصری اشتراک گذاری خزانه 1Password اشتراک گذاری رمزهای عبور بین اعضای خانواده را بسیار آسان می کند و در عین حال حساب های شخصی را نیز خصوصی نگه می دارد (دو خزانه وجود دارد – یک خزانه “Shared” و یک “Private”).

1Password نسخه رایگان برای انواع رمز گوشی ارائه نمی دهد. اما برنامه های آن برای افراد، خانواده ها و کسب و کارها تعداد زیادی ویژگی عالی را برای کمتر از اکثر مارک های رقیب ارائه می دهد. 1Password از 2.46 پوند در ماه شروع می شود، و یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه وجود دارد.تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا 1Password برای شما مناسب است یا خیر..

🥈2. Dashlane – بهترین ویژگی های امنیتی اضافی

Dashlane بسیار امن است، استفاده از آن بسیار آسان است و دارای طیف گسترده ای از ویژگی های برجسته است که مارک های دیگر ارائه نمی دهند. در طول آزمایش‌های من، Dashlane در همه زمینه‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت – برنامه مبتنی بر وب، افزونه‌های مرورگر برای فایرفاکس و کروم، و برنامه‌های تلفن همراه، همگی تجربه مدیریت رمز عبور روان و قابل اعتمادی را برای من فراهم کردند، و من هیچ مشکلی در تولید رمز عبور و همگام‌سازی نداشتم. داده‌ها در همه دستگاه‌های من و پر کردن خودکار فرم‌های وب اولیه و پیشرفته.

Dashlane همچنین با:

تغییر خودکار رمز عبور
VPN (با داده های نامحدود).
نظارت بر وب تاریک
اشتراک گذاری رمز عبور
ممیزی قدرت رمز عبور
دسترسی اضطراری
ذخیره سازی امن فایل (1 گیگابایت).
و بیشتر…

مهم:

همه ویژگی‌های Dashlane مفید، شهودی هستند و طبق وعده‌ها کار می‌کنند. من به خصوص از تغییر خودکار رمز عبور Dashlane خوشم می آید . کل انبار رمز عبور و انواع رمز گوشی شما را بررسی می کند . بلافاصله رمزهای عبور ضعیف شما را در صدها سایت تغییر می دهد تا به رمزهای عبور بسیار قوی و غیرقابل هک تبدیل شوند.

Dashlane تنها مدیر رمز عبور در این لیست است که دارای یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است – و ایمن، سریع و قادر به دسترسی به سایت های پخش محبوب است. در آزمایش‌های من، VPN Dashlane حتی سریع‌تر از برخی از VPN‌های مستقل بود و به من اجازه می‌داد بدون وقفه وب را مرور کنم، محتوای ویدیویی را پخش کنم و بازی کنم.

داشلین طرح رایگان خوبی دارد. در حالی که فقط برای 50 رمز عبور در 1 دستگاه ذخیره می کند، ویژگی های امنیتی بیشتری نسبت به اکثر برندها در بسته های ممتاز خود دارد. دارای ذخیره و تکمیل خودکار رمز عبور، ممیزی امنیتی رمز عبور و حتی اشتراک گذاری رمز عبور (اما تنها با 5 حساب). مدیران رمزهای عبور رایگان معمولاً بسیار محدود هستند، اما اگر نمی‌خواهید روی یک محصول ممتاز سرمایه‌گذاری کنید، Dashlane Free انتخاب مناسبی است.

🥉3. RoboForm – مدیریت رمز عبور با بهترین ارزش (با قابلیت پر کردن خودکار عالی)

RoboForm دارای انبوهی از ویژگی‌های امنیتی است، طرح‌های مقرون به صرفه را برای افراد و خانواده‌ها ارائه می‌کند، و بهترین قابلیت‌های پر کردن فرم را در بین تمام مدیران رمز عبوری که من آزمایش کردم، دارد – در حالی که رقبای برتر مانند 1Password و Dashlane نیز فرم‌های وب پیشرفته را برای شما پر می‌کنند. RoboForm قادر است برخی از پیچیده ترین فرم های وب را با دقت کامل تنها با یک کلیک به صورت خودکار پر کند.

با RoboForm، می‌توانید چندین «هویت» برای فرم‌های وب، با 8 دسته اطلاعات مختلف، از جمله پاسپورت، کارت اعتباری، و اطلاعات خودرو ایجاد کنید. در طول تست‌هایم، من به راحتی می‌توانم انواع فرم‌های وب را پر کنم – از فرم‌های اولیه مانند ورود به شبکه‌های اجتماعی گرفته تا موارد پیشرفته مانند فرم‌های حسابداری آنلاین – با خطای صفر یا فیلدهای از دست رفته!

RoboForm همچنین همراه با:

چندین گزینه 2FA
ممیزی امنیت رمز عبور
نظارت بر نقض داده ها
رمز عبور ایمن و اشتراک گذاری یادداشت
ذخیره سازی نشانک ها را ایمن کنید.
دسترسی اضطراری

مهم:

استفاده از RoboForm نیز بسیار آسان است. در آزمایش‌هایم، توانستم به راحتی لاگین‌ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارم، دسترسی اضطراری را به مخاطبین مورد اعتماد اعطا کنم، و صندوق رمز عبور خود را برای گذرواژه‌های ضعیف، تکراری یا در معرض خطر دیگر بررسی کنم. RoboForm همچنین به خوبی با برنامه های 2FA مانند Google Authenticator ادغام شد و من برای دسترسی به حساب RoboForm خود با استفاده از لاگین های بیومتریک مشکلی نداشتم.

یکی از موارد مورد علاقه من در مورد RoboForm ذخیره سازی امن نشانک ها است که به کاربران اجازه می دهد بوک مارک ها را از یک مرورگر دسکتاپ روی هر دستگاهی با RoboFor ذخیره و همگام کنند.

RoboForm یکی از بهترین مدیران رمز عبور است. RoboForm Free دارای پر کردن فرم، ممیزی قدرت رمز عبور، و ذخیره بوک مارک های امن است. RoboForm Everywhere جایی است که می توانید بین تعداد نامحدودی از دستگاه ها، 2FA و پشتیبان گیری ابری همگام سازی کنید. RoboForm Everywhere Family یکسان است، اما مجوزهایی را برای حداکثر 5 کاربر اضافه می کند.

و همه برنامه ها به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر مدیران رمز عبور هستند – RoboForm Everywhere فقط 0.95 پوند در ماه است، در حالی که Everywhere Family تنها 27.45 پوند در سال هزینه دارد و RoboForm را به یکی از بهترین انتخاب ها برای کاربران با بودجه تبدیل می کند.

4. Keeper – امن ترین مدیر رمز عبور

Keeper یک مدیر رمز عبور بصری است که دارای سطح امنیتی بسیار بالایی است – رمزگذاری AES 256 بیتی، خط مشی دانش صفر، و طیف گسترده ای از گزینه های احراز هویت چند عاملی (MFA) از جمله موارد اولیه مانند سازگاری با برنامه های 2FA. مانند Google Authenticator و همچنین موارد پیشرفته مانند ورود چهره و اثر انگشت در دستگاه های تلفن همراه و ساعت های هوشمند.

علاوه بر اینکه Keeper بسیار ایمن است، استفاده از Keeper نیز بسیار آسان است – و همه ویژگی‌ها و عملکردهای آن در تمام آزمایش‌های من به خوبی کار می‌کردند. Keeper فوراً پیشنهاد داد که همه لاگین‌های جدید ایجاد شده من را ذخیره کند و به طور خودکار هم گذرواژه‌ها و هم فرم‌های وب را پر کرد. من همچنین دریافتم که اشتراک گذاری ورود به سیستم با سایر کاربران و همچنین تنظیم مجوزهای اشتراک گذاری خاص بسیار ساده است – تنظیم پیش فرض برای اشتراک گذاری رمزهای عبور “فقط خواندنی” است، اما می توانم به دیگران فقط با یک کلیک کنترل بیشتری بر روی رمزهای عبور مشترک بدهم.

Keeper همچنین دارای ویژگی های اضافی مانند:

پیام رسانی ایمن (KeeperChat).
فضای ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده (10 گیگابایت).
ممیزی امنیت رمز عبور
نظارت بر وب تاریک

برنامه پیام رسانی امن یکی از چیزهایی است که من در مورد Keeper بیشتر دوست دارم. KeeperChat یک پیام رسان رمزگذاری شده است که با طیف گسترده ای از گزینه ها برای ارسال و دریافت ایمن پیام ها، از جمله پس گرفتن پیام، خود تخریبی، و یک گالری خصوصی برای ذخیره عکس ها و فیلم ها ارائه می شود.

مهم:

Keeper همچنین با فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتری نسبت به سایر مدیریت‌های رمز عبور عرضه می‌شود – در حالی که رقبای برتر مانند 1Password و Dashlane شامل 1 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری هستند، Keeper دارای 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری است، با گزینه‌ای برای ارتقا تا 100 گیگابایت (هیچ مدیر رمز عبور دیگری ارائه نمی‌کند. این مقدار فضای ذخیره سازی ابری).

Keeper Unlimited جایی است که در آن گذرواژه‌های نامحدود در دستگاه‌های نامحدود، اشتراک‌گذاری رمز عبور و احراز هویت چند عاملی دریافت می‌کنید. و Keeper Family تا 5 مجوز و 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری اضافه می کند. افزونه‌های اختیاری برای هر دو طرح شامل نظارت بر وب تاریک و تا 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری است. همچنین نسخه رایگان بسیار محدودی وجود دارد – اکثر ویژگی‌های Keeper را شامل نمی‌شود و فقط در یک دستگاه قابل استفاده است.

اگر همه امکانات اضافی اختیاری را دریافت کنید، Keeper ممکن است کمی گران شود، اما همچنین یکی از بهترین معاملات موجود در بازار است – و می‌توانید با استفاده از کوپن زیر، 50% تخفیف در اشتراک خود ذخیره کنید، بنابراین می‌توانید Keeper Unlimited را دریافت کنید. فقط با 14.38 پوند در سال و Keeper Family با 30.81 پوند در سال.

password types

انواع رمز گوشی را باید با دقت بیشتری انتخاب کنید

5. LastPass – بهترین طرح رایگان

LastPass ایمن، دارای ویژگی‌های غنی، کاربر پسند است و یک طرح رایگان واقعاً خوب دارد .این یکی از کمیاب‌ترین مدیران رمز عبور رایگان است که به کاربران اجازه می‌دهد رمزهای عبور نامحدود (در تلفن همراه نامحدود یا دستگاه‌های رومیزی نامحدود – اما نه هر دو) را ذخیره کنند و نامحدود را به اشتراک بگذارند.

LastPass Free همچنین دارای:

تغییر خودکار رمز عبور
بازیابی حساب کاربری.
ممیزی قدرت رمز عبور
ذخیره یادداشت ها را ایمن کنید

 

یک تغییر خودکار رمز عبور در طرح رایگان خود – این ویژگی به من این امکان را می دهد. که رمز عبور را در بیش از 70 سایت با یک کلیک تغییر دهم. در حالی که تغییر خودکار رمز عبور Dashlane سایت های بیشتری را پوشش می دهد و بصری تر است.تغییر خودکار انواع رمز گوشی در LastPass نیز بسیار خوب است.

مهم:

LastPass همچنین تنها مدیر رمز عبور در این لیست است که چندین گزینه بازیابی از جمله بازیابی پیامک، راهنمایی رمز اصلی و رمز عبور یکبار مصرف را ارائه می دهد. همه این گزینه‌ها به شما امکان می‌دهند در صورت فراموش کردن رمز اصلی خود، به راحتی به خزانه LastPass خود دسترسی پیدا کنید.

من همچنین گزینه‌های MFA LastPass را دوست دارم – آنها با LastPass Authenticator داخلی و برنامه‌های شخص ثالث مانند Google Authenticator و Microsoft Authenticator همگام‌سازی می‌شوند. برنامه های پولی LastPass همچنین شامل گزینه های پیشرفته MFA، از جمله YubiKey، Sesame، و احراز هویت اثر انگشت است.

جدا از MFA پیشرفته، ارتقاء به LastPass Premium به اشتراک گذاری رمز عبور با چندین کاربر، نظارت بر وب تاریک، دسترسی اضطراری و 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری را برای شما به ارمغان می آورد. LastPass Premium 2.60 پوند در ماه است، که معامله بسیار خوبی است، اگرچه گرانتر از برخی مارک های دارای رتبه بالاتر است. LastPass Families مجوزهایی را برای حداکثر 6 کاربر با فقط 3.40 پوند در ماه اضافه می کند و آن را به یکی از بهترین گزینه های خانواده در بازار تبدیل می کند.

6. رمز عبور چسبنده – نسخه USB قابل حمل و حافظه محلی

Sticky Password یک مدیر رمز عبور اساسی اما بصری است که دارای ویژگی های بسیار مفیدی است – از جمله ذخیره سازی داده های محلی و نسخه قابل حمل USD از برنامه.

من واقعاً دوست دارم که چگونه Sticky Password به شما این امکان را می دهد که انتخاب کنید. آیا می خواهید داده های خود را در ابر امن آن یا در شبکه محلی خود ذخیره و همگام سازی کنید؟. من تصمیم گرفتم گذرواژه‌ها، کارت‌های اعتباری و سایر اطلاعات شخصی‌ام را به صورت محلی در دستگاهم ذخیره و همگام‌سازی کنم، که کمی ایمن‌تر از ذخیره کردن همه اطلاعات در ابر امن Sticky Password است. رقبای برتر مانند Dashlane و Keeper فقط به شما اجازه می دهند اطلاعات شخصی خود را در فضای ابری همگام سازی و ذخیره کنید.

علاوه بر این، مدیریت رمز عبور USB Sticky Password یک ویژگی بسیار مفید است. این به شما امکان می دهد یک نسخه قابل حمل از مدیر رمز عبور را روی یک درایو فلش USB بارگذاری کنید.که می توانید از آن برای دسترسی به تمام رمزهای عبور و سایر اطلاعات شخصی خود در هر رایانه شخصی ویندوزی استفاده کنید.

مهم:

Sticky Password نیز بسیار بصری و آسان برای استفاده است. در آزمایش‌هایم، به راحتی توانستم گذرواژه‌ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارم . عملکردهای ذخیره خودکار و تکمیل خودکار همان‌طور که در نظر گرفته شده بود کار می‌کردند. من همچنین بسیار دوست دارم که چگونه Sticky Password به شما امکان می‌دهد لاگین‌ها را برای برنامه‌های خاص ویندوز مانند Skype و iTunes ذخیره و تکمیل کنید. علاوه بر RoboForm، بسیاری از مدیران رمز عبور ممتاز دیگر این عملکرد را ارائه نمی دهند.

با این حال، Sticky Password به اندازه مدیران گذرواژه برتر مانند 1Password، Dashlane و Keeper ویژگی‌های متنوعی را ارائه نمی‌کند . مانیتورینگ وب تاریک یا ذخیره‌سازی فایل امن ندارد، و هیچ ویژگی اضافی منحصربه‌فردی ندارد. مانند حالت سفر 1Password یا VPN Dashlane.

Sticky Password یک نسخه رایگان دارد .که شامل گذرواژه‌های نامحدود در 1 دستگاه، 2FA، ذخیره‌سازی ایمن یادداشت‌ها و نسخه USB قابل حمل است. ارتقاء به Sticky Password Premium دستگاه‌های نامحدود، اشتراک‌گذاری رمز عبور، و فضای ذخیره‌سازی ابری یا محلی و همگام‌سازی را برای 24.61 پوند در سال اضافه می‌کند . به علاوه، Sticky Password بخشی از سود هر مجوز حق بیمه را به صندوق حفاظت از گاو دریایی اهدا می‌کند!

Sticky Password همچنین گزینه ای را برای خرید اشتراک مادام العمر ارائه می دهد که معامله خوبی است – اما می توانید مدیریت رمزهای عبور بهتری را با قیمت مشابه دریافت کنید.

7. Avira Password Manager — راه اندازی آسان & ویژگی های بصری

راه اندازی و استفاده از Avira Password Manager بسیار آسان است که باعث می شود

برای کاربران غیر فنی عالی است. در حالی که برنامه دسکتاپ Avira Password Manager وجود ندارد، من واقعاً افزونه مرورگر تمیز و بصری Avira را دوست دارم. برنامه‌های iOS و Android نیز با ویژگی‌های آسان برای پیمایش بسیار بصری هستند.

Avira مجموعه‌ای مناسب از ویژگی‌ها را ارائه می‌کند.از جمله ذخیره‌سازی نامحدود رمز عبور، همگام‌سازی چند دستگاه، ورود خودکار، هشدارهای نقض داده.همچنین ممیزی امنیت رمز عبور، ورود بیومتریک در تلفن همراه، احراز هویت داخلی 2FA و 1 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی فایل امن.

مهم:

با این حال، Avira فاقد گزینه‌های پیشرفته 2FA است (فقط شامل احراز هویت پیامکی)، قابلیت‌های به اشتراک گذاری رمز عبور، وارد کردن رمز عبور امن و دسترسی اضطراری، که همگی با رقبای برتر مانند Dashlane و LastPass گنجانده شده‌اند.

Avira اکثر ویژگی های مدیریت رمز عبور خود را به صورت رایگان ارائه می دهد.اما برای دسترسی به ممیزی امنیت رمز عبور و هشدارهای نقض داده ها، باید به Avira Password Manager Pro ارتقا دهید. که هزینه آن 1.83 پوند در ماه است. در حالی که طرح Pro بسیار مقرون به صرفه است، به خوبی رقبای برتر مانند Dashlane، 1Password و Roboform نیست. همانطور که گفته شد، Avira Password Manager برای کاربرانی که به یک مدیر رمز عبور بصری نیاز دارند .که دقیقاً همانطور که وعده داده شده است، انتخاب خوبی است. همچنین می‌توانید مدیر رمز عبور Avira را به عنوان بخشی از Avira Prime، یکی از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین مجموعه‌های امنیت اینترنتی موجود در بازار در سال 2022 دریافت کنید.

8. Password Boss – ارزش خوب با بسیاری از ویژگی های اضافی

Password Boss یک مدیر رمز عبور کاربر پسند با یک رابط بصری و بسیاری از ویژگی‌های خوب طراحی شده و مفید است – از جمله اشتراک‌گذاری رمز عبور ایمن، 2FA اولیه، ممیزی قدرت رمز عبور و ذخیره‌سازی ابری.

من همچنین از طرفداران بزرگ عملکرد دسترسی اضطراری قابل سفارشی سازی Password Boss هستم. که به مخاطبین قابل اعتماد امکان می دهد در مواقع اضطراری به گذرواژه های خاصی دسترسی پیدا کنند . این چیزی است که توسط اکثر مدیران رمز عبور دیگر ارائه نشده است. (LastPass گزینه اضطراری خوبی دارد. اما شما فقط می تواند به کاربر دیگری اجازه دهد به همه رمزهای عبور شما دسترسی داشته باشد. نه رمزهای خاص).

مهم:

Password Boss ویژگی‌های برجسته زیادی ندارد که آن را از رقبای برتر مانند Dashlane متمایز کند. من فکر می‌کنم برای کاربران غیر فنی که به دنبال برنامه‌ای با امکانات کامل هستند عالی است . بسیار ایمن، آسان برای استفاده و همه چیز را دارد. توابع ضروری مدیریت رمز عبور، به علاوه چند ویژگی اضافی مفید.

 

9. Bitwarden – بهترین گزینه منبع باز

Bitwarden یک مدیر رمز عبور منبع باز با ویژگی های امنیتی عالی و برنامه های بسیار مقرون به صرفه است. از داده‌های کاربر با ویژگی‌های امنیتی استاندارد صنعتی مانند رمزگذاری AES 256 بیتی، خط‌مشی دانش صفر، و طیف وسیعی از گزینه‌های 2FA. همراه با موارد اضافی پیشرفته مانند ذخیره‌سازی داده‌های محلی، ممیزی امنیت رمز عبور و نظارت بر نقض داده‌ها محافظت می‌کند.

Bitwarden همچنین دارای یک برنامه رایگان بسیار خوب است. این امکان ذخیره نامحدود رمز عبور را در دستگاه های نامحدود، همراه با اشتراک گذاری نامحدود رمز عبور با حداکثر 1 کاربر دیگر فراهم می کند. اکثر مدیران ارشد گذرواژه شما را تنها به یک دستگاه محدود می کنند . اجازه اشتراک گذاری رمز عبور در برنامه های رایگان خود را نمی دهند.

مهم:

با این حال، استفاده از Bitwarden به اندازه سایر مدیران ارشد رمز عبور آسان نیست. به عنوان مثال، وارد کردن رمزهای عبور از سایر مدیران رمز عبور و به اشتراک گذاری رمز عبور نسبتاً پیچیده است. علاوه بر این، رابط Bitwarden

در برنامه های موبایل و دسکتاپ آن به اندازه رقبای برتر مانند 1Password و Dashlane بصری یا کاربرپسند نیست. با این حال، عملکردهای ذخیره خودکار و پر کردن خودکار آن همچنان در آزمایشات من به خوبی کار می کرد . رمزهای عبور من بدون هیچ مشکلی بین دستگاه ها همگام شدند.

Bitwarden Premium با قیمت 8.22 پوند در سال، با تمام ویژگی های ذکر شده در بالا برای یک کاربر ارائه می شود. در حالی که طرح خانواده ها 32.84 پوند در سال قیمت دارد و حداکثر 6 کاربر را پوشش می دهد.

 

10. Norton Password Manager – بهترین ترکیب آنتی ویروس + مدیریت رمز عبور

Norton Password Manager یک مدیر رمز عبور رایگان است که با برنامه های آنتی ویروس برتر Norton 360 همراه است. دارای امنیت استاندارد صنعتی، از جمله رمزگذاری 256 بیتی AES نشکن، معماری دانش صفر، و 2FA اولیه، و همچنین با امکانات اضافی مانند حسابرسی طاقچه رمز عبور و تغییر رمز عبور با یک کلیک که با سایت های محبوبی مانند پی پال و نتفلیکس سازگار است. .

Norton Password Manager نیز یکی از محصولات نادر رایگانی است که ذخیره رمز عبور نامحدود را در تعداد نامحدودی دستگاه ارائه می دهد (Avira Password Manager یکی دیگر از مدیریت رمز عبور خوب همراه با آنتی ویروس است که محدودیت رمز عبور یا دستگاه ندارد).

مهم:

با این حال، Norton Password Manager بسیاری از ویژگی‌های امنیتی را که با مارک‌هایی مانند Dashlane یا 1Password ارائه می‌شوند، از دست داده است . به اشتراک‌گذاری رمز عبور، نظارت بر وب داده یا احراز هویت داخلی ندارد. به علاوه، Dashlane و 1Password به ترتیب دارای امکانات اضافی منحصر به فرد مانند VPN و Travel Mode هستند.

از سوی دیگر، برنامه‌های 360 نورتون تقریباً از هر رقیبی دارای ویژگی‌های بیشتری است. Norton 360 Deluxe با قیمت 29.99 پوند در سال، دارای نرخ تشخیص بدافزار عالی، امکانات اضافی مانند VPN، کنترل‌های والدین، و نظارت بر وب تاریک، و برنامه‌های بصری برای همه سیستم عامل‌های اصلی است. Norton 360 آنتی ویروس برتر ما در سال 2022 است.بنابراین اگر به دنبال یک مجموعه امنیت اینترنت با امکانات کامل هستید .که یک مدیر رمز عبور خوب نیز داشته باشد، بهتر از Norton نیست.

اگر از قبل یک آنتی ویروس خوب نصب کرده اید، می توانید افزونه مرورگر و برنامه موبایل Norton Password Manager را به صورت رایگان دانلود کنید.