رفع هک تلگرام و آموزش 5 روش کاربردی - نظارت و کنترل گوشی فرزندان
هک از راه دور
هک از راه دور در کمتر از 10 دقیقه بدون نیاز به هیچ ابزاری انجام دهید
ژانویه 8, 2022
هک اینستاگرام
هک اینستاگرام دیگران به سرعت و تضمینی-s-child
فوریه 2, 2022

رفع هک تلگرام و آموزش 5 روش کاربردی

رفع هک تلگرام

همانطور که می دانید تلگرام یکی از مهمترین نرم افزار های پیام رسانی بین ایرانیان است. به همین دلیل هم ممکن است که هکر های زیادی قصد داشته باشند که این نرم افزار را هک کنند. در این مقاله می خواهیم روش های رفع هک تلگرام را به شما توضیح دهیم. گرچه ممکن است مشکل شما هک شدن نباشد و اکانت شما به راحتی به دست فرد دیگری افتاده باشد. اما این مقاله به شما کمک می کند که همه ی این مشکلات را حل کنید.

آیا هک شدن تلگرام و رفع هک تلگرام ممکن است؟

مشخص است که از نظر صاحبان تلگرام این نرم افزار به عنوان یکی از امن ترین پیام رسان های جهان شناخته می شود. اما نقد هایی هم بر این نرم افزار وارد شده است. افرادی هستند که از امنیت پایین این برنامه شکایت داشته  اند. اما هم هک تلگرام و هم رفع آن قابل انجام است.

چرا تلگرام امن تلقی می شود؟

تلگرام به امن بودن شهرت دارد زیرا دارای چندین ویژگی است که این امر را نشان می دهد. به عنوان مثال، رمزگذاری سرتاسری را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد پیام های خود تخریب شونده ارسال کنید.

این پلتفرم همچنین دارای سابقه استفاده توسط افرادی است که به پیام خصوصی نیاز دارند. به عنوان مثال، در سال 2019، معترضان در هنگ کنگ از این سرویس استفاده کردند.

تلگرام همچنین به‌عنوان جایگزین امن‌تر برای واتس‌اپ به‌طور مرتب به بازار عرضه می‌شود، و آن را به اولین انتخاب طبیعی برای بسیاری از کاربرانی که به دنبال امنیت بیشتر هستند تبدیل می‌کند.

چرا تلگرام آنقدر که فکر می کنید امن نیست؟

تلگرام دارای ویژگی های امنیتی بسیار مفیدی است، اما جای پیشرفت دارد. در اینجا دو دلیل وجود دارد.

1-رمزگذاری سرتاسر تلگرام به صورت پیش فرض خاموش است

به طور پیش فرض، تمام پیام های تلگرام رمزگذاری شده است. اما این فقط در هنگام انتقال از دستگاه شما به سرورهای تلگرام رخ می دهد. هنگامی که آنها به سرورهای تلگرام می رسند، داده ها رمزگشایی می شوند و بنابراین می توان به پیام ها دسترسی داشت.

رمزگذاری انتها به انتها مهم است. زیرا از دسترسی صاحب سرور به داده های شما و به اشتراک گذاری آن با سازمان های دولتی جلوگیری می کند. همچنین از دسترسی هکرها به اطلاعات شما جلوگیری می کند.

تلگرام رمزگذاری سرتاسر پیام‌های خصوصی را ارائه می‌کند، اما تنها در صورتی که گزینه Secret Chat را انتخاب کنید. این گزینه همچنین باید برای هر یک از مخاطبین شما به صورت جداگانه انتخاب شود.

2-تلگرام برای چت های گروهی رمزگذاری سرتاسری ارائه نمی دهد

هک کردن حساب‌های پیام‌رسان اجتماعی شخصی یک امر عادی است. دستگاهی که از آن استفاده می کنید یا برنامه ای که مشترک شده اید نیز اهمیت دارد. یک حساب کاربری هک شده تلگرام می تواند درست مانند یک برنامه کاربردی معمولی باشد، اما بعدا متوجه می شود.

این زمانی است که مخاطبین شما شروع به ارسال پیامک به شما می کنند که چگونه پیام های هرزنامه، تصاویر یا گاهی اوقات پیام های درخواست پول را دریافت می کنند.

این می تواند مهاجمی باشد که سعی می کند از هویت شما از طریق برنامه تلگرام هک شده شما برای به خطر انداختن هویت شما و در عین حال اخاذی پول و داده از مخاطبین شما استفاده کند.

 

📝📝📝 برای مطالعه بیشتر : هک تلگرام با شماره تلفن چگونه انجام می شود ؟

 

1. چگونه بفهمم تلگرامم هک شده است؟

هیچ راه مستقیمی وجود ندارد که بتوانید تشخیص دهید که اکنون اپلیکیشن تلگرام شما هک شده یا به خطر افتاده است. اما چندین مشاهدات وجود دارد که می توانید انجام دهید و سپس به نتیجه برسید.

رفع هک تلگرام

رفع هک تلگرام و تشخیص هک شدن آن

از راه‌های متعددی که می‌توان متوجه شد تلگرام شما هک شده است عبارتند از:

  • برنامه تلگرام شما متن ها، تصاویر، فیلم های ناخواسته را برای مخاطبین شما ارسال می کند
  •  عدم امکان دسترسی به برنامه شما
  • برنامه تلگرام شما هر بار که می خواهید از آن استفاده کنید درخواست می کند وارد شوید
  • اگر تلگرام اغلب از شما می خواهد که اطلاعات تماس خود (تلفن و ایمیل) را دوباره تأیید کنید.
  • هنگامی که اعلانی دریافت می کنید مبنی بر اینکه برنامه تلگرام شما از مکان دیگری وارد شده است

2. چگونه قبل از رفع هک بفهمیم چه کسی حساب شما را هک کرده است؟

اگر می خواهید بدانید که آیا شخصی اکانت تلگرام شما را هک کرده است یا اساساً متوجه شوید که چه کسی تلگرام شما را هک کرده است راه حل خوبی برای آن وجود دارد. این کار را قبل از این که رفع تلگرام انجام شود باید انجام دهید.

شما به راحتی می توانید جلسات یا سشن ها (Sessions) تلگرام خود را تحت تنظیمات کنترل کنید. اما اگر هنوز می توانید هر جلسه خارجی یا مشکوکی را که در حال اجرا است پیدا کنید. می‌توانید برنامه‌های نظارت بر برنامه‌های شخص ثالث را برای هرگونه فعالیت مشکوکی که در پشت صحنه دستگاهتان انجام می‌شود، امتحان کنید.

مراحل رفع هک تلگرام

i) تأیید دو مرحله ای را فعال کنید

روش احراز هویت دو عاملی که به تلگرام اجازه می دهد از طریق ارسال یک کد تایید به ایمیل شما مرتبط با حساب تلگرام شما، دسترسی شما را تایید کند.

در اینجا راهنمایی وجود دارد که نحوه ایمن سازی تلگرام را با تنظیم تاییدیه دو مرحله ای از طریق برنامه تلگرام نشان می دهد.

برنامه تلگرام را باز کنید و وارد شوید.
روی دکمه “menu” در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
به “تنظیمات” و سپس به “حریم خصوصی و امنیت” بروید.
روی «تأیید دو مرحله‌ای» ضربه بزنید.
یک رمز عبور قوی ایجاد کنید و دوباره آن را برای تایید وارد کنید.
یک راهنمایی برای رمز عبور ایجاد کنید.
آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی نماد “چک سبز” ضربه بزنید.
به صندوق ورودی خود بروید، ایمیل را باز کنید و روی “پیوند تایید” کلیک کنید.

 

ii) نظارت / خاتمه جلسات(Session) فعال تلگرام

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های امنیتی که در تلگرام منحصربه‌فرد است، امکان نظارت و خاتمه جلسه در برنامه تلگرام شما است.

این به شما امکان می دهد تا ببینید کدام دستگاه ها، آدرس IP و مکان دستگاه هایی که به برنامه تلگرام شما متصل هستند. به این ترتیب اگر دستگاهی را مشاهده کردید که با آن آشنا نیستید، به سادگی گزینه terminate را بزنید.

این ویژگی در قسمت تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > امنیت > جلسات فعال قرار دارد

iii) یک قفل رمز عبور تنظیم کنید

این قابلیتی است که به شما امکان می دهد اپلیکیشن تلگرام خود را قفل کنید. هنگامی که این رمز عبور اضافی را تنظیم می کنید، یک نماد قفل در صفحات چت ظاهر می شود. شما فقط باید روی قفل ضربه بزنید و قفل برنامه تلگرام خود را باز کنید.

احتیاط: اگر رمز عبور را فراموش کرده‌اید، باید برنامه را حذف و دوباره نصب کنید و همه چت‌های مخفی حذف می‌شوند.

رفع هک تلگرام

فعال کردن رمز عبور برای رفع هک تلگرام

iv) رمز عبور ایمیل خود را بازنشانی کنید

هنگامی که یک مهاجم به ایمیل شما که برای راه اندازی برنامه تلگرام خود استفاده کرده اید دسترسی پیدا کند، نیمی از راه را وارد حساب شما می کند. چرا، تمام کدهای احراز هویت به ایمیل شما ارسال می شود

بنابراین، هنگامی که حساب تلگرام شما هک شد، مطمئن شوید که رمز عبور خود از جمله شناسه ایمیل خود را بازنشانی کنید. لطفا از رمز عبوری که در جاهای دیگر استفاده می کنید استفاده نکنید. اگر می توانید، می توانید از یک ابزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید تا به راحتی رمزهای عبور ایمن ایجاد کرده و آنها را ذخیره کنید.

 

v) از دستگاه های جیلبریک یا روت شده استفاده نکنید

استفاده از دستگاه های جیلبریک یا روت شده، به دست آوردن کنترل کامل اداری بر دستگاه شما برای مهاجم احتمالی آسان تر می شود. این نیز به عنوان دسترسی ریشه شناخته می شود. این موضوع را اگر رعایت کنید نیازی به رفع هک تلگرام نخواهید داشت.

کاربر با دسترسی روت به راحتی می تواند ویژگی های امنیتی تعبیه شده در سیستم عامل را دور بزند. هنگامی که یک مهاجم دسترسی ریشه داشته باشد، هرگونه تلاش برای کاهش تهدیدات بیهوده می شود.

در این شرایط هیچ برنامه ای را نمی توان ایمن نامید، مهم نیست که رمزگذاری چقدر قوی باشد.

اگر به نظر می رسد هیچ یک از موارد بالا برای شما کار نمی کند، لطفاً مستقیماً با تیم امنیتی تلگرام تماس بگیرید.
در آستانه نزدیک شدن
چند راه وجود دارد که می توانید اکانت تلگرام هک شده را تعمیر کنید و اینها هستندفقط تعدادی از آنها مورد دیگر می‌تواند شامل ایجاد چت‌های مخفی باشد که پیام‌های متنی شخص به شخص را امن‌تر می‌سازد. به این معنی که فقط گیرنده می تواند پیام هایی را که برایشان ارسال می کنید بخواند. متاسفانه این پیام ها از فردی به فرد دیگر قابل ارسال نیستند.

جلوگیری از هک شدن تلگرام

روش هایی که در بالا گفته شد اگر به صورت کامل انجام شوند مطمئنا می توانند از هک شدن دوباره ی شما جلوگیری کنند. اما به هر صورت باید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

برای جلوگیری از هک کردن حساب کاربری تلگرام شما، باید تنظیمات حریم خصوصی و امنیت تلگرام خود را بهبود ببخشید. مهمترین تنظیماتی که باید تغییر دهید، تنظیم احراز هویت دو مرحله ای است. 2FA تلگرام با 2FA های دیگر متفاوت است. این فقط یک مرحله دوم است که در آن باید رمز عبور خود را علاوه بر شماره تلفن خود وارد کنید تا وارد حساب خود شوید. بنابراین حتی اگر شخصی به کد پیامک شما دسترسی داشته باشد، باز هم نمی تواند بدون دانستن رمز عبور شما وارد حساب کاربری شما شود.

دومین تنظیماتی که باید انجام دهید این است که شماره تلفن تلگرام خود را مخفی کنید. در عوض، از نام کاربری خود استفاده کنید تا به دیگران اجازه دهید با شما تماس بگیرند. اگر یک هکر مدبر یا یک سازمان دولتی شماره تلفن شما را نداند، رهگیری پیامک ورود به سیستم شما دشوار خواهد بود.

رفع هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام و رفع هک تلگرام

نکته مهم:

همچنین، هر زمان که می‌خواهید با فردی حساس صحبت کنید، از ویژگی چت مخفی تلگرام استفاده کنید. با استفاده از چت مخفی در تلگرام، می توانید مطمئن شوید که فقط دستگاه شما و دستگاه مخاطب شما می توانند پیام های مخفی را بخوانند. حتی اگر شخصی دستگاهی داشته باشد که به حساب شما وارد شده است، تا زمانی که شما کسی هستید که چت مخفی را شروع می کنید، نمی تواند پیام های شما را ببیند.

چت خود مخرب

استفاده از رمزگذاری سرتاسر ممکن است امنیت کافی برای اکثر پیام‌های شما در تلگرام باشد.اما برای رفع هک تلگرام یا بهتر از آن ، جلوگیری از هک می‌توانید با ارسال پیام‌هایی که پس از مدت زمان مشخصی ناپدید می‌شوند، یک قدم فراتر از این بروید. این کار از حذف دستی پیام در زمان بعدی جلوگیری می‌کند، بنابراین می‌توانید آن را ارسال کنید و بدون نگرانی در مورد موجود بودن یا نبودن آن، آن را فراموش کنید.

برای شروع یک پیام خود ویرانگر در تلگرام، باید در یک «چت مخفی» باشید. شما نمی توانید در یک چت معمولی پیام خود تخریب کننده ای ارسال کنید، بنابراین مطمئن شوید که یک چت مخفی است که در آن هستید. اگر نه، یک چت مخفی را شروع کنید.

روش فعال کردن

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، هنگام گفتگوی مخفی، بر روی نماد کرونومتر در کنار قسمت فیلد پیام ضربه بزنید. در تلفن اندرویدی، یا روی بیضی (سه نقطه) در بالا سمت راست ضربه بزنید و «Set self-destruct timer» را انتخاب کنید یا فقط روی نماد کوچک کرونومتر با نام شخص یا شماره بالا ضربه بزنید.روی نماد ساعت در iOS (سمت چپ) ضربه بزنید. روی نماد ساعت یا بیضی در Android (سمت راست) ضربه بزنید.

از آنجا، چندین زمان برای انتخاب دارید . 1 تا 15 ثانیه، 30 ثانیه، 1 دقیقه، 1 ساعت، 1 روز یا 1 هفته. هرچه انتخاب کنید، تایمر تا زمانی که پیام در صفحه گیرنده مشاهده نشود فعال نمی شود. (وقتی پیام شروع به شمارش معکوس کرد، دو علامت تیک سبز رنگ را در کنار پیام مشاهده خواهید کرد).

هر پیامی که پس از تنظیم تایمر برای گیرنده خود ارسال می کنید، یا هر پیامی که پس از آن برای شما ارسال می شود، دارای محدودیت زمانی مشابه برای مشاهده خواهد بود. این فقط برای یک پیام که قصد ارسال آن را دارید اعمال نمی شود . برای همه پیام های جدید در چت مخفی اعمال می شود. شما نمی توانید فقط یک تایمر برای یک پیام تنظیم کنید و تمام.

 

در آخر، اگر هیچ یک از روش ها پاسخگو نبود چه کنیم؟

همه ی روش هایی که برای رفع هک تلگرام گفته شد نیازمند این هستند که یک سری از شرایط و یک سری کد ها فراهم شده باشند. اما باید دقت داشته باشید که اگه به هر دلیلی نتوانستید این شرایط را فراهم کنید. بهترین کار این است که حساب خود و اطلاعاتی که در ان موجود است را از بین ببرید. این باعث می شود که هکر نتواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. اما ساخت اکانت جدید برای شما بعد از این ماجرا به شدت راحت تر از این است که اطلاعات شما سرقت شود!.