امنیت شبکه های اجتماعی + معرفی 10 شبکه اجتماعی امن دنیا+ روش های افزایش امنیت⏫
انواع رمز گوشی
انواع رمز گوشی + بهترین و امن ترین رمز عبور+ معرفی 10 نرم افزار مدیریت پسورد 🔑
سپتامبر 14, 2022
مهندسی اجتماعی
مهندسی اجتماعی + معرفی 5 روش حمله و هک با مهندسی اجتماعی + روش جلوگیری🟢
سپتامبر 20, 2022

امنیت شبکه های اجتماعی + روش های افزایش امنیت+معرفی 10 شبکه اجتماعی امن دنیا

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، یا برای پیام‌رسانی، پخش جریانی، وبلاگ‌نویسی یا ترکیبی از همه، دنیا را فراگرفته‌اند. اکثر مردم حداقل یک حساب در یک پلتفرم خاص دارند و اکثر ما چندین حساب داریم.در حالی که گسترش رسانه های اجتماعی مزایای متعدد و همچنین صنایع و حرفه های کاملاً جدیدی را برای ما به ارمغان آورد، خطراتی نیز وجود دارد. قرار گرفتن در معرض ما از به اشتراک گذاری محتوا، نظر دادن و پیام ها نیز می تواند توسط هکرها، استالکرها و سارقان هویت مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله به امنیت شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و .. می پردازیم.

 

📝📝📝 بیشتر بخوانید : در صورت علاقه مندی به مباحث مربوط به هک و امنیت شبکه های اجتماعی می توانید مقاله ی هک تلگرام با شماره تلفن را مطالعه نمایید.

امنیت شبکه های اجتماعی

دو راهی که ما می توانیم با این خطرات مبارزه کنیم، بهبود امنیت سایبری و بهداشت سایبری ما است. با اصلاح رفتار خود برای پنهان نگه داشتن اطلاعات ضروری حتی در هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی، می توانیم از نفوذ آشکار به زندگی شخصی خود جلوگیری کنیم. این همچنین از عواقب شدیدتری مانند داکسینگ یا swatting جلوگیری می کند.

در مورد امنیت سایبری، باید مطمئن شویم که هر پلتفرمی که استفاده می کنیم با VPN به خوبی کار می کند. نباید هیچ داده غیرضروری از دستگاه ما به سرور رسانه اجتماعی ارسال شود. ارائه دهندگان VPN ممتاز با رمزگذاری از امنیت شبکه های اجتماعی محافظت می کنند .یعنی هرگونه هک در راه را مسدود می کنند. اما، اگر داده ها را به صورت متنی به صورت آنلاین به اشتراک بگذاریم، هیچ چیز نمی تواند ما را نجات دهد.

اهمیت امنیت شبکه های اجتماعی:

امنیت رسانه‌های اجتماعی فرآیند تحلیل داده‌های فعال رسانه‌های اجتماعی به منظور محافظت در برابر امنیت و تهدیدات است.
هر صنعتی مجموعه ای از خطرات منحصر به فرد خود را دارد و در مورد رسانه های اجتماعی نیز یکسان است، خواه حملات فیشینگ هدفمند را مسدود کند، از حساب های شرکتی در برابر خطر محافظت کند، با کلاهبرداری مبارزه کند یا در برابر کلاهبرداری های مهندسی اجتماعی مانند جعل هویت حساب ها دفاع کند. امنیت رسانه های اجتماعی برای کسب و کار معاصر یا یک موفقیت خصوصی بسیار مهم است.

اجتماعی می تواند سبکی از ارتباطات داده باشد و مستعد بهره برداری است. مزیت ایجاد یک حساب کاربری قانونی و جعلی در رسانه های اجتماعی، رسانه را در معرض خطر کلاهبرداری و سوء استفاده قرار می دهد. با سرعت و قدرت یکسان، هکرها و کلاهبرداران به رسانه های اجتماعی می پیوندند و از رسانه های اجتماعی برای گسترش بدافزارها و حملات آنلاین استفاده می کنند، علاوه بر این، آنها شروع به تقلید از افراد و انواع برای فریب دادن دنبال کنندگان و کارمندان شرکت می کنند که اطلاعات نادرست منتشر می کنند یا داده های حساس شرکت و خصوصی را فاش می کنند.

 

در پلتفرم های اجتماعی اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید:

1- اطلاعات در دسترس عموم: همه پلتفرم‌های اجتماعی به شما اجازه می‌دهند تا برخی از اطلاعاتی را که برای عموم قابل دسترسی است پست کنید. ممکن است بدون اجازه شما به عنوان عمومی رفتار شود. برخی از اطلاعات ممکن است به طور پیش فرض برای عموم قابل مشاهده باشند.

2- یک شبکه اجتماعی می تواند سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در هر زمانی بدون اجازه کاربر تغییر دهد.

3- بر اساس تنظیمات حریم خصوصی، مخاطبین تأیید شده ممکن است اطلاعات را – از جمله عکس‌ها یا اطلاعات شخصی – بدون اجازه کاربر کپی کرده و دوباره ارسال کنند.

4- برنامه های شخص ثالثی که به آنها اجازه دسترسی داده شده است

5- خود شبکه‌های اجتماعی لزوماً امنیت اطلاعاتی را که در نمایه آپلود شده‌اند تضمین نمی‌کنند، حتی زمانی که آن پست‌ها خصوصی باشند.

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی به شدت برای افراد و کسب و کار ها مهم است

 

نکات مهمی که باید در نظر گرفته شود:

1- چه کسی می تواند با من تماس بگیرد؟
2-چه کسی می تواند به من مراجعه کند؟
3- چه کسی می تواند تگ کند؟
4-چه کسی می تواند نظر دهد؟
5- چه کسی می تواند در جدول زمانی من پست کند؟

 

 

10 مورد از ایمن ترین پلتفرم رسانه های اجتماعی

تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی را می توان به سه گروه مجزا طبقه بندی کرد که همگی دارای مزایای امنیتی و خطرات امنیتی هستند. علاوه بر این، محبوب‌ترین پلتفرم‌ها معمولاً ویژگی‌های متعددی را با هم ترکیب می‌کنند و آن‌ها را بسیار خطرناک می‌سازد.

بزرگترین گروه، پلتفرم های پیام رسانی هستند که با سیستم های پیام کوتاه معمولی (SMS) که در گذشته استفاده می کردیم کاملاً متفاوت هستند. برنامه هایی مانند تلگرام یا هاست واتس اپ دارای ویژگی هایی مانند چت گروهی یا پخش برای مخاطبین شما هستند. در حالی که برای کاربران محتاط، این کار ارتباط با افراد را آسان‌تر می‌کند، کسانی که مراقب اشتراک‌گذاری شماره تلفن خود نیستند، ممکن است خود را هک کنند.

گروه دوم پلتفرم های وبلاگ نویسی و میکروبلاگینگ مانند توییتر یا ردیت هستند. در حالی که این پلتفرم ها برای جمع آوری هکرها و داکسسرها بدنام هستند، امکان ناشناس ماندن کامل نیز وجود دارد. اگر یک ارائه دهنده VPN خوب دارید، این به امنیت می‌افزاید، اما به یکی نیاز دارید که با در نظر گرفتن سیستم عامل شما ساخته شده باشد.

در نهایت، پلتفرم های پخش ویدئو مانند یوتیوب وجود دارد که در آن سازندگان کمی وجود دارند اما نظر دهندگان زیادی وجود دارد. در اینجا قوانین بسته به گروهی که در آن قرار می گیرید به طور قابل توجهی متفاوت است. کسانی که نظر می دهند معمولاً خطر هک شدن کمی خواهند داشت، به خصوص اگر آدرس IP آنها پنهان باشد، اما سازندگان باید مراقب امنیت سایبری خود باشند.

خطرات امنیت سایبری برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی

دو راه برای جمع آوری داده های شما از طریق رسانه های اجتماعی وجود دارد: راه آسان و راه سخت.

راه سخت هک مستقیم اتصال یا دستگاه شما است. اگر هکر آدرس IP و نام شما را بداند، می تواند دقیقاً شما را پیدا کند. و اگر آنها شماره تلفن اصلی شما را در بالای آدرس IP شما بدانند، شما به همان اندازه هک شده اید. این نوع هک ها به همین دلیل است که باید از VPN در همه دستگاه هایی که رسانه های اجتماعی دارید استفاده کنید.

اما، راه بسیار ساده‌تری وجود دارد تا خود را قربانی سرقت اطلاعات یا حتی سرقت هویت کنیم. به اشتراک گذاشتن شماره تلفن ما که برای احراز هویت دو مرحله ای استفاده می شود، و همچنین اطلاعات خصوصی ما به طور مستقیم می تواند هزینه گزافی برای ما داشته باشد، فقط درخواست هکر برای ما هزینه ای ندارد.

همیشه در مورد پروفایل های ناقص که در آن کاربران را شخصاً نمی شناسید، شک داشته باشید. احتمال زیادی وجود دارد که یک هکر پشت گربه ماهی پنهان شود و این دستکاری‌کنندگان ماهر می‌دانند که چگونه با احساسات و انتظارات مردم بازی کنند.

قانون کلی اینترنت این است: اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد، به این دلیل است که جعلی است.

چگونه امنیت را ارزیابی کنیم؟

ارزیابی همه اقدامات امنیتی و امنیت شبکه های اجتماعی برای یک شرکت تقریباً غیرممکن است. اما می‌توانیم از برخی علائم قابل مشاهده برای دانستن اینکه آیا یک پلت فرم و تا چه حد ایمن است استفاده کنیم.

در درجه اول، ویژگی های فنی وجود دارد که توسط سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می شود. رمزگذاری و رمزگذاری معمولاً در مشخصات پلتفرم یا در کنسول توسعه دهنده هنگامی که روی دسکتاپ یا لپ تاپ خود متصل هستید نشان داده می شود. کسانی که کمی دانش فنی دارند می توانند بفهمند که آیا داده های آنها از طریق مرورگر رمزگذاری شده است یا خیر.

اگر از رسانه های اجتماعی منحصراً از طریق برنامه در دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنید، باید به شهرت سایت های شبکه اجتماعی تکیه کنید. همچنین می‌توانید از گزارش‌های سایر کاربران رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی که از آن استفاده می‌کنید، میلیون‌ها سوابق کاربر را در چند سال گذشته لو داده است، مانند مورد فیس‌بوک، می‌دانید که در آن سایت محتاط‌تر باشید. نشت و هک لزوماً به این معنی نیست که شما نباید از سایت استفاده کنید، فقط نباید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید.

فهرست برتر ها

چیزی به نام شبکه اجتماعی کاملاً ایمن وجود ندارد، اما شبکه‌هایی وجود دارند که از کاربران فعال در نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی خود پشتیبانی می‌کنند. در حالی که سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانستند راه خود را در این فهرست پیدا کنند، آنها یا برای ارزیابی کافی مبهم هستند یا برای جلوگیری از هک در مقیاس بزرگ بسیار کوچک هستند.

در حالی که برای یک پلتفرم خوب این که به خودی خود یک غول فناوری باشد، یک قانون نیست، یک پلت فرم شبکه اجتماعی که هم مفید و هم امن باشد، خیلی سریع راه خود را به شهرت و ثروت پیدا می کند.

شماره 10 اسکایپ

اول، اما در مقایسه با سایرین در این لیست بسیار کمتر است. در حالی که اسکایپ یک چارچوب امنیت سایبری قوی و یک دستگاه شبکه قوی دارد، اما با زمان پیش نرفت. این نوع راه حل برای یک شرکت کوچک قابل توجه خواهد بود، اما نه یک شرکت با تجربه چند میلیارد دلاری مانند مایکروسافت.

تماس ها نسبتا آسان هستند و تنظیمات از برخی ویژگی های امنیتی پیشرفته ویندوز 10 استفاده می کنند. اما هیچ رمزگذاری P2P وجود ندارد. علاوه بر این، تمام ارتباطات از طریق سرورهای مایکروسافت انجام می شود که در این مورد یک نقطه ضعف است.

خوشبختانه، با استفاده از اسکایپ با VPN، می‌توانید سیستم و دستگاه‌های خود را ایمن کنید، اما همچنان ارتباط از طرف دیگر یا مستقیماً از سرور قطع می‌شود.

نکات مثبت امنیتی:

از ویژگی های امنیتی ویندوز 10 استفاده می کند
آسان برای مشاهده
پشتیبانی از VPN و آنتی ویروس

معایب امنیتی:

بدون رمزگذاری P2P
مبتنی بر سرور
متا داده ها را جمع آوری می کند

شماره 9 فیس بوک

فیس بوک یک پلتفرم شبکه اجتماعی است که کارشناسان امنیت سایبری دوست دارند از آن متنفر باشند، البته نه بی دلیل. این غول فناوری در چند سال گذشته میلیون‌ها حساب کاربری در رسانه‌های اجتماعی را درز کرده است که بیشتر به دلیل سهل انگاری بوده است.

ویژگی‌های امنیتی این اپلیکیشن محبوب شبکه‌های اجتماعی از نظر همه حساب‌ها بد نیست، اما از حکومت اعداد زیاد رنج می‌برند. افراد زیادی از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و افراد زیادی در این شرکت شاغل هستند که احتمالاً اتفاقی رخ می‌دهد.

علاوه بر این، سایت در برخی مناطق مسدود شده است و کاربران برای رفع انسداد فیس بوک باید از VPN استفاده کنند. در همین نکته، حتی کاربران در مناطقی که مسدود نیست باید از آن برای پنهان کردن آدرس IP خود استفاده کنند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که آن‌ها در حال آزمایش اینفلوئنسر مارکتینگ باشند و نام و نام تجاری خود را در آنجا معرفی کنند.

نکات مثبت امنیتی:

هک brute-force تقریبا غیرممکن است
احراز هویت دو مرحله ای
پشتیبانی منظم مشتری
پشتیبانی از VPN و آنتی ویروس

معایب امنیتی:

بسیاری از مشارکت کنندگان شخص ثالث
جمع آوری داده های ثابت
نشت های متعدد در گذشته

امنیت شبکه های اجتماعی

برای استفاده از شبکه های اجتماعی باید بیشتر احتیاط کنید

شماره 8 VKontakte

Vkontakte اغلب به اختصار VK نامیده می شود. یک برنامه رسانه اجتماعی روسی است که کاملاً شبیه فیس بوک است. این شباهت هم در رابط کاربری اپلیکیشن و هم در امنیت زیر آن قابل مشاهده است.در امنیت شبکه های اجتماعی این نرم افزار رتبه 8 گرفته است!.

مزایای اصلی VK نسبت به فیس بوک این است که به اندازه همتای آمریکایی خود سایت رسانه اجتماعی محبوبی (به جز روسیه) نیست. همچنین، بخش‌های خوبی از کد زیر به خط سیریلیک روسی کدگذاری شده‌اند. در حالی که این به طور مستقیم امنیت وب سایت را بهبود نمی بخشد، تعداد افرادی که قادر به کرک کردن یا سوء استفاده از کد هستند را کاهش می دهد. همچنین احتمال کمتری وجود دارد که یک هکر هر کسی را از مرکز پشتیبانی مشتری توسعه فریب دهد.

نکات مثبت امنیتی:

هک brute-force تقریبا غیرممکن است
احراز هویت دو مرحله ای
پشتیبانی منظم مشتری
پشتیبانی از VPN و آنتی ویروس

معایب امنیتی:

جمع آوری داده های ثابت
رابطه نامعلوم با دولت RF

شماره 7 لینکدین

اگرچه اکانت‌های رسانه‌ای در لینکدین بیشتر از مسائل اجتماعی و چت به کسب و کار سنجیده می‌شوند، اما هنوز هم گروهی از افراد همفکر هستند که دوست دارند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. در بسیاری از مکان‌ها و به‌ویژه شرکت‌های فناوری، به جای رزومه از حساب لینکدین استفاده می‌شود.

از آنجایی که این پلتفرم بیشتر بر روی محتوای تولید شده توسط کاربر در رابطه با تجارت و بازاریابی متمرکز است، چندین ویژگی امنیتی در شبکه گنجانده نشده است. در درجه اول، هیچ پیام رمزگذاری شده و همچنین امکان استفاده از نام مستعار وجود ندارد.

نکات مثبت امنیتی:

برای هکرها فریبنده نیست
پشتیبانی خوب از مشتری
پشتیبانی یکپارچه از VPN برای موبایل و دسکتاپ

معایب امنیتی:

بدون رمزگذاری
بدون گمنامی
داده های ظریف مورد استفاده برای تأیید

شماره 6 اینستاگرام

این پلتفرم رسانه اجتماعی پایگاه اصلی همه اینفلوئنسرها و افرادی است که زندگی کاملا جعلی دارند. از قضا، حتی اگر اکثر مردم صدها تصویر از چهره، خانه و کارهای روزمره خود را در این سایت به اشتراک می گذارند، گزینه بزرگی برای حفظ حریم خصوصی وجود دارد.

یعنی پیام‌هایی که از طریق سرورهای اینستاگرام عبور می‌کنند رمزگذاری شده و دسترسی مستقیم از سمت توسعه‌دهنده فیس‌بوک (مالک اینستاگرام) در دسترس نیست. بنابراین، Zucc در واقع نمی تواند ببیند که شما در حال لغزش به DM ها هستید.

علاوه بر این، اگر از VPN استفاده می کنید، هیچ اثری از برچسب جغرافیایی آپلود شده روی تصاویر شما وجود نخواهد داشت.

در نهایت، اگر می‌خواهید یک تأثیرگذار باشید، احتمالاً در حال حاضر یکی از نکات اصلی بهداشت سایبری را دنبال می‌کنید و آن ایجاد یک جعلی در

شخصیت اینترنتی

نکات مثبت امنیتی:

رمزگذاری پیام
احراز هویت دو مرحله ای
پشتیبانی منظم مشتری
پشتیبانی از VPN و آنتی ویروس

معایب امنیتی:

چند مشارکت کننده شخص ثالث
جمع آوری داده های ثابت
اطلاعات شرکت مادر درز کرد

شماره 5 یوتیوب

یوتیوب تنها یکی از پلتفرم های رسانه اجتماعی گوگل است که تا به امروز باقی مانده است و اکنون به عنوان یک نهاد جداگانه در شرکت آلفابت فعالیت می کند.

اگر فقط یکی از مخاطبان هستید، استفاده از YouTube می تواند کاملاً ایمن باشد. از آنجایی که دیگر نیازی به یک حساب Google+ متصل برای دسترسی ندارد، مقدار داده‌ای که باید بگذارید حداقل است.

اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید، زندگی شما مانند یک شخصیت رسانه ای آسان نخواهد بود و باید اقدامات خاصی برای محافظت از خود انجام دهید. به طور کلی، عدم افشای اطلاعات شخصی بیش از حد ضروری کافی است.

در حالی که چندین ویژگی امنیتی نصب شده است، شما همچنان هم اطلاعات شخصی و هم اطلاعات بانکی خود را با پلتفرم به اشتراک خواهید گذاشت. به دلیل این داده ها، باید بهداشت سایبری عالی را رعایت کنید و یک سیستم امنیت سایبری خوب نصب کنید.

نکات مثبت امنیتی:

حداقل نیاز به داده های کاربر
ویژگی های امنیتی خوب
محتوای محافظت شده توسط کاربر
پشتیبانی یکپارچه از VPN و Anti-Spyware

معایب امنیتی:

نیازهای عظیم داده سازندگان
جزئیات اطلاعات بانکی
جمع آوری مداوم داده های کاربر

شماره 4 توییتر

شبکه‌های اجتماعی میکروبلاگینگ مانند توییتر به داده‌های زیادی برای ثبت‌نام و استفاده نیاز ندارند. گزینه‌های افزونه شخص ثالث زیادی در داخل توییتر وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند. این باعث می شود که امنیت شبکه های اجتماعی افزایش پیدا کند.

سطح امنیت برای کاربران به سطح استفاده آنها بستگی دارد. به هر کسی توصیه می شود که به دلایل فنی و اجتماعی تا حد امکان در توییتر ناشناس باشد. از آنجایی که بحث‌ها در این پلتفرم کاملاً قابل اشتعال هستند، چندین کاربر گزارش داده‌اند که مورد حمله قرار گرفته یا حتی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

خوشبختانه، اگر از Le VPN استفاده می‌کنید، می‌توانید به طور مرتب موقعیت مکانی خود را تغییر دهید، که می‌توان آن را از طریق توییت‌ها ردیابی کرد و در نتیجه هم IP و هم مکان خود را پنهان کرد.

نکات مثبت امنیتی:

ناشناس بودن کامل احتمالی
امنیت قوی روی سرورها
پشتیبانی کامل از VPN، Anti-Spyware و Anti-Virus

معایب امنیتی:

بدون رمزگذاری
عدم پشتیبانی خوب از مشتری
هدف گذاری مکرر

شماره 3 Reddit

از آنجایی که در گذشته چندین حادثه با این پلتفرم اجتماعی محبوب وجود داشت، چندین ویژگی برای افزایش ایمنی و ناشناس ماندن کاربران فعال آنها معرفی شد.

در درجه اول، تقریباً هیچ جمع آوری داده در وب سایت وجود ندارد. در حالی که باید از ایمیل خود استفاده کنید، نیازی نیست که ایمیل اصلی یا متصل به شماره تلفن باشد. این بدان معنی است که حتی اگر نشتی وجود داشته باشد، چیز زیادی نمی توان پیدا کرد.

علاوه بر این، ویژگی کارمای اجتماعی قابل تشخیصی وجود دارد که نشان می‌دهد آیا کاربران قبلاً رفتار سمی از خود نشان داده‌اند یا خیر، احتمال تشکیل اوباش به دلیل اطلاعات نادرست را کاهش می‌دهد.

نکات مثبت امنیتی:

نیازهای بسیار کم داده کاربر
امنیت قوی در سرورها
ویژگی های امنیتی بومی
اعتدال خوب
پشتیبانی کامل از VPN، Anti-Spyware و Anti-Virus

معایب امنیتی:

بدون رمزگذاری بومی

شماره 2 واتس اپ

واتس اپ در رقابت برای عنوان بهترین برنامه پیام رسانی بین پلتفرم های رسانه های اجتماعی، هیچ یک از نقص های موجود را با شرکت مادر خود فیس بوک به اشتراک نمی گذارد. این باعث می شود که امنیت شبکه های اجتماعی با هم متصل و پیوسته باشد.

اول از همه، WhatsApp هیچ سرور مرکزی ندارد و تمام ارتباطات P2P با یک اتصال عالی P2P انجام می شود. در حالی که داده ها در دستگاه ها ذخیره می شوند، در هیچ کجای اینترنت وجود ندارند.

علاوه بر این، برای اضافه کردن شخصی به واتس اپ به یک شماره تلفن شخصی نیاز دارید. این امر باعث می‌شود کسی نتواند وانمود کند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شماست.

نکات مثبت امنیتی:

رمزگذاری عالی P2P
ویژگی های امنیتی بومی
ناشناس بودن کامل احتمالی
جمع آوری اطلاعات وجود ندارد
پشتیبانی کامل از VPN، Anti-Spyware و Anti-Virus

معایب امنیتی:

از شماره تلفن استفاده می کند
بدون نظارت
عدم تعدیل برای محتوا

📝📝📝 بیشتر بخوانید : هر آنچه می خواهید درباره ی جلوگیری از هک واتساپ و رفع هک واتساپ بدانید.

 

شماره 1 تلگرام

تلگرام یک برنامه پیام رسان عجیب است و یکی از تامین کننده های اصلی امنیت شبکه های اجتماعی است. زیرا ترکیبی از رابط کاربری پیام رسان فیس بوک و ویژگی های امنیتی واتس اپ است. این ترکیب آن را به یک پلت فرم شبکه اجتماعی برتر تبدیل می کند، زیرا نظارت بهتری نسبت به WhatsApp دارد.

این رمزگذاری عالی P2P دارد و ناشناس بودن کامل را برای کسانی که آن را می خواهند ارائه می دهد.

تلگرام همچنین برای تایید اکانت خود به شماره تلفن نیاز دارد، اما پس از اتصال، دیگر به آن شماره نیاز نخواهید داشت. این بدان معناست که می‌توانید به راحتی با استفاده از Google Voice یا شماره‌ای از Burner.com یا فقط یک سیم‌کارت رایتر در صورتی که در منطقه خود در دسترس دارید، برای برنامه درخواست دهید.

نکات مثبت امنیتی:

بدون نیاز به داده های شخصی
رمزگذاری عالی P2P
ویژگی های امنیتی بومی
ناشناس بودن کامل احتمالی
جمع آوری اطلاعات وجود ندارد
پشتیبانی کامل از VPN، Anti-Spyware و Anti-Virus

معایب امنیتی:

برای تأیید به شماره تلفن نیاز دارد
بدون نظارت
عدم تعدیل برای محتوا

به کسی اعتماد نکن؟!

برای امنیت شبکه های اجتماعی ضرب المثلی وجود دارد که می گوید اینترنت جایی است که مردان مرد هستند، زنان مرد و دختران 12 ساله مأمور اف بی آی هستند. در حالی که این یک شوخی است. اما این مثل بیان می کند که  جعل هویت آنلاین در واقع بسیار آسان است.

همانطور که شما با یک حساب کاربری ناشناس از خود محافظت می کنید، شخص دیگری نیز می تواند این کار را انجام دهد. اما، افراد همچنین می‌توانند از مجموعه‌های کاملی از داده‌ها استفاده کنند تا شما را به این باور برسانند که در طرف مقابل یک شخص واقعی هستند.

هر زمان که از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، همیشه از VPN استفاده کنید و هرگز در مورد زندگی شخصی خود با غریبه ها صحبت نکنید. مکان ها، نام ها و روابط را برای خود نگه دارید، زیرا ممکن است یک مجرم سایبری را با داده ها تغذیه کنید.

امنیت شبکه های اجتماعی

برای استفاده از هر کدام از گوشی های هوشمند یا لپتاپ های خود اول امنیت را بالا ببرید

نتیجه

اکثر مقالاتی که در مورد وب سایت ها و برنامه های رسانه های اجتماعی پیدا می کنید و بر امنیت سایبری تمرکز می کنند، نسبتاً منفی هستند. اما، این بدان معنا نیست که شما باید استفاده از این پلتفرم ها را متوقف کنید.

کاری که باید انجام دهید این است که در یک ارائه دهنده VPN ممتاز سرمایه گذاری کنید و بهداشت سایبری را با جدیت رعایت کنید. با استفاده از Le VPN می توانید آدرس IP خود را با سرورهای سراسر جهان پنهان کنید و با کمی تخیل می توانید یک شخصیت آنلاین برای آنلاین شدن خود بدون اینکه کسی بداند شما کی هستید یا اطلاعات دیگری در مورد شما داشته باشد بسازید.

روش های افزایش امنیت شبکه های اجتماعی

از آنجایی که شرکت های ایرانی و مردم ایرانی بیشتر و بیشتر وقت خود را در سایت های رسانه های اجتماعی می گذرانند، خطرات امنیتی در سراسر پلت فرم های رسانه های اجتماعی در حال افزایش است. تنها در سال 2016، کلاهبرداری های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین و توییتر تا 150 درصد افزایش یافته است. در همین حال، حتی گزارش‌های جدیدتر نشان می‌دهد که حملات رسانه‌های اجتماعی پیچیده‌تر می‌شوند.

این برای کسب و کارهای ایرانی که برای ساخت برندهای خود در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند چه معنایی دارد؟ امنیت دیجیتال بیش از هر زمان دیگری مهم است. در اینجا شش راه ساده برای بهبود امنیت پروفایل های اجتماعی شرکت شما آورده شده است.

1-از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

“FacebookLogin123″قطعا هک می شود!. در عوض، رمزهای عبور باید ترکیبی از اعداد، نمادها و حروف بزرگ و کوچک باشد. همچنین مطمئن شوید که حداقل هر سه ماه یک بار رمز عبور خود را تغییر دهید. در صورت امکان، به احراز هویت دو مرحله ای نیاز داشته باشید تا بیش از یک رمز عبور واحد بین پروفایل های اجتماعی خود و یک هکر احتمالی وجود داشته باشد. و صحبت از ورود به سیستم: به یاد داشته باشید که هر زمان که نمایه ای استفاده نمی شود از سیستم خارج شوید.

2-فقط به تنظیمات پیش فرض تکیه نکنید.

هنگامی که یک نمایه رسانه اجتماعی ایجاد می کنید، به طور خودکار طبق تنظیمات پیش فرض تنظیم می شود. مشکل اینجاست که اکثر این تنظیمات نشان دهنده ضعیف ترین استانداردهای امنیتی در هر پلتفرم رسانه اجتماعی معین است. به همین دلیل بسیار مهم است که به صورت دستی تنظیمات حریم خصوصی حساب های رسانه های اجتماعی خود را سفارشی کنید تا امنیت آنها را به حداکثر برسانید.

3-حساب های شخصی و تجاری را به هم مرتبط نکنید.

این امر باعث می شود هکرها هم کسب و کار شما و هم کارمندان شما را هدف قرار دهند. زیرا اگر یک مجموعه از اطلاعات ورود به سیستم را پیدا کنند، به چندین حساب دسترسی خواهند داشت. بنابراین، حفظ امنیت شبکه های اجتماعی رمز عبور و نام کاربری متمایز برای هر پروفایل رسانه اجتماعی مهم است. در یک یادداشت مرتبط، مطمئن شوید که امتیازات مدیریت را فقط به آن دسته از کارمندانی محدود کنید که برای انجام کار خود به این دسترسی نیاز دارند. این به شما کمک می‌کند تا در صورت حمله سایبری به حساب(های) شما، آسیب‌پذیری‌ها از کجا می‌آیند.

4-مراقب چیزهایی که به اشتراک می گذارید باشید.

پست کردن در مورد عقب نشینی شرکت شما ممکن است راهی بی ضرر برای نشان دادن اطلاعات بیشتر به مشتریان خود در مورد برند شما به نظر برسد – اما همچنین به همه در رسانه های اجتماعی اعلام می کند که ممکن است دفتر شما متروک شود و در نتیجه برای دزدان احتمالی دعوت نامه ایجاد کند. این تنها یک نمونه از روش هایی است که پست های رسانه های اجتماعی می توانند به طور ناخواسته امنیت شرکت شما را به خطر بیندازند. برای جلوگیری از این اتفاق، به همه کارمندان آموزش دهید تا ذهنیتی متمرکز بر امنیت داشته باشند، و لازم است که همه پست‌ها قبل از پخش زنده توسط بیش از یک نفر (با توجه به تهدیدات امنیتی احتمالی) بررسی شوند.

5-از داده های خود در نقاط دسترسی فیزیکی محافظت کنید.

در حالی که بیشتر توصیه‌های رسانه‌های اجتماعی بر جلوگیری از حملات سایبری تمرکز می‌کنند، اگر دستگاه‌های کاری شما (مانند تبلت یا لپ‌تاپ) به سرقت برود، داده‌های شما نیز ممکن است به دست مخرب بیفتد. برای جلوگیری از سرقت فیزیکی داده های رسانه های اجتماعی و سایر اطلاعات حساس، روی یک سیستم امنیتی برای دفتر خود سرمایه گذاری کنید.
از شر حساب هایی که استفاده نمی شوند خلاص شوید.

وقتی یک حساب رسانه اجتماعی به برند شما کمکی نمی کند، در دسترس قرار دادن اطلاعات شرکت در اختیار هکرهای بالقوه هیچ فایده ای ندارد. اگر به طور منظم یک پلتفرم رسانه اجتماعی خاص را به روز نمی کنید، پس حساب را ببندید .تا اطلاعات بالقوه حساس را در فضای مجازی باقی نگذارید.

با اجرای استراتژی های قبلی، به حفظ امنیت پروفایل های رسانه های اجتماعی شرکت خود کمک می کنید، حتی زمانی که هکرها تلاش های خود را برای نفوذ تشدید می کنند.