جلوگیری از هک واتساپ ❤️ بهترین روش های تضمینی و کاربردی
برنامه هک
برنامه هک و انواع آن- برنامه هایی که برای هک کردن تخصصی باید استفاده کنید!
مارس 25, 2022
تروجان
تروجان چیست؟ 🐴- معرفی انواع تروجان ها و نحوه جلوگیری از اثرات مخرب آن ها!
مارس 29, 2022

جلوگیری از هک واتساپ ❤️ بهترین روش های تضمینی و کاربردی

جلوگیری از هک واتساپ

جلوگیری از هک واتساپ

جلوگیری از هک واتساپ یکی از مواردی است که شما باید هر طور شده یاد بگیرید!. به دلیل این که این روز ها هک این اپلیکیشن به شدت رایج شده است. در این مقاله به شما روش هایی که یک هکر می تواند شما را هک کند و همچنین روش هایی که یک فرد می تواند برای جلوگیری از هک واتساپ انجام دهد را خواهیم گفت.

جلوگیری از هک واتساپ

هفته گذشته، خبر مهمی درباره هک واتساپ انتشار یافت . موضوع خبر هک شدن واتس اپ جف بزوس، مدیر عامل آمازون و گوشی او توسط عربستان سعودی بود. گزارشی از گاردین حاکی از آن است که تلفن بزوس از طریق یک فایل ویدیویی ارسال شده در واتس اپ هک شده است. در این گزارش آمده است که تلفن همراه بزوس در سال 2018 توسط شاهزاده سعودی هک شده و اطلاعاتی به ارزش یک گیگابایت از دستگاه به سرقت رفته است.

در حالی که برخی مسائل در مورد این گزارش مطرح شده است که با «اطمینان متوسط ​​به بالا» بیان می‌کند که تلفن جف بزوس هک شده است. اما باعث ایجاد ترس امنیتی برای کاربران عادی می‌شود. به هر حال، اگر تلفن یکی از قدرتمندترین افراد جهان هک شود، همین اتفاق ممکن است برای هر یک از ما نیز بیفتد.

همچنین از آنجایی که عده ی زیادی در اینترنت به دنبال راهی برای هک گوشی همسر یا دوستان خود هستند ، احتمالا افراد زیادی درحال یادگیری هک هستند و هر لحظه ممکن است شما یکی از قربانی ها باشید.

در اینجا هفت نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا از حمله هکرها از طریق واتس اپ محافظت کنید. همچنین می توانید درباره ی روش های از بین بردن هک گوشی نیز مطالعه نمایید.

رمزگذاری انتها به انتها را جدی بگیرید

همه کاربران واتس‌اپ باید مطمئن شوند که چت‌هایشان رمزگذاری شده است. برای تأیید اینکه یک چت رمزگذاری شده است، چت را باز کنید، روی نام مخاطب ضربه بزنید. تا صفحه اطلاعات مخاطب باز شود و سپس روی رمزگذاری ضربه بزنید تا کد QR و شماره 60 رقمی را مشاهده کنید. رمزگذاری سرتاسر واتس‌اپ تضمین می‌کند که فقط شما و مخاطبتان می‌توانید پیام‌هایی را که رد و بدل می‌شود بخوانید و هیچ‌کس دیگری این پیام ها را نمی خواند. حتی خود واتساپ!.

روی هیچ لینک مشکوکی کلیک نکنید

آیا پیوسته پیوندهای تصادفی را به عنوان پیام از مخاطب خود در واتس اپ دریافت می کنید؟ .خوب، پس هرگز نباید روی پیوندهایی که به نظرتان ماهیگیر (افرادی که فیشینگ انجام می دهند) هستند کلیک کنید. در واقع، ایده خوبی است که ابتدا از طریق مخاطب خود بدانید که پیوند ارسال شده چیست و سپس روی آن کلیک کنید. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که واتس‌اپ بر روی ویژگی «پیوند مشکوک» کار می‌کند، که به کاربران آسان‌تر می‌دهد تا از معتبر بودن یا نبودن یک لینک خاص مطلع شوند.

جلوگیری از هک واتساپ

مهمترین روش جلوگیری از هک واتساپ استفاده از رمز عبور و تایید دو مرحله ای است

برای جلوگیری از هک واتساپ تنظیمات حریم خصوصی را تغییر دهید

واتس اپ گزینه های مختلفی برای حفظ حریم خصوصی در اختیار کاربران قرار می دهد. پلتفرم پیام‌رسانی گزینه‌هایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا انتخاب کنند که عکس نمایه، وضعیت و سایر جزئیات خود را با چه کسی به اشتراک بگذارند. این ایده خوبی است که تنظیمات را به “فقط مخاطبین” تغییر دهید. این بدان معناست که فقط شماره تلفنی که در تلفن هوشمند شما ذخیره شده است می تواند عکس نمایه، وضعیت، شماره تلفن و وضعیت حذف خودکار شما را نیز ببیند.

در صورت سرقت یا گم شدن گوشی، واتس اپ را غیرفعال کنید

گم شدن تلفن یک پدیده بسیار رایج است. در این صورت، باید اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه شخص دیگری آن را هک کند و به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند، آن را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن اکانت واتس اپ به تنظیمات رفته و گزینه Delete my account را وارد کرده و شماره تلفن را وارد کرده و سپس روی گزینه Delete my account کلیک کنید.

فراموش نکنید که از واتس اپ وب خارج شوید

ما اغلب تمایل داریم در دفتر واتس اپ وارد وب سایت شویم و سپس حساب را روی دسکتاپ باز بگذاریم. این عادت در واقع می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. شخص دیگری که روی همان رایانه شخصی می نشیند می تواند بدون اینکه شما متوجه شوید به همه چت های شما دسترسی داشته باشد. خروج از واتساپ وب قبل از ترک دفتر، تمرین خوبی است. فقط چند ثانیه طول می کشد تا دوباره وارد شوید. فقط کد را اسکن کنید و کارتان تمام است.

قفل کردن صفحه واتساپ برای جلوگیری از هک واتساپ

گزینه صفحه قفل واتس اپ موجود در اندروید را برای جلوگیری از هک واتساپ امتحان کنید. این تضمین می کند که هیچ کس دیگری جز شما نمی تواند حساب WhatsApp خود را باز کند. کافی است به منوی تنظیمات، حریم خصوصی بروید و سپس گزینه قفل صفحه را انتخاب کنید. سپس باید اثر انگشت خود را ثبت کنید. پس از تکمیل فرآیند، هر بار که برنامه واتس اپ را باز می کنید، باید اثر انگشت خود را اسکن کنید. این یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند.

 

💚💚💚بیشتر بخوانید : چنانچه فکر می کنید واتساپ شما اکنون هک شده و به دنبال راهی برای رفع آن هستید و یا می خواهید با علائم هک شدن واتساپ آشنا شوید پیشنها می کنم مقاله ی 👈👈👈  رفع هک واتساپ  👉👉👉 را مطالعه نمایید.💚💚💚

 

 

تایید دو مرحله ای

واتس‌اپ حدود دو سال پیش ویژگی «تأیید دو مرحله‌ای» را معرفی کرد. این ویژگی امنیت بیشتری را به حساب واتس اپ شما اضافه می کند. برای فعال کردن تایید دو مرحله ای، واتس اپ را باز کنید، به تنظیمات بروید، روی Account، تایید دو مرحله ای کلیک کنید و آن را فعال کنید. واتس اپ همچنین از شما می خواهد که آدرس ایمیل صحیح خود را وارد کنید.

در اینجا نحوه فعال کردن تأیید دو مرحله ای در واتس اپ آورده شده است

واتس‌اپ در یک وبلاگ رسمی اشاره کرد که «این آدرس ایمیل به واتس‌اپ اجازه می‌دهد تا پیوندی از طریق ایمیل برای شما ارسال کند .تا در صورت فراموش کردن پین شش رقمی خود، تأیید صحت دو مرحله‌ای را غیرفعال کند. همچنین به محافظت از حساب شما کمک کند. ما این آدرس ایمیل را برای تأیید صحت آن تأیید نمی کنیم. ما به شدت توصیه می کنیم که یک دقیق ارائه دهید.آدرس ایمیل خود را ارسال کنید .تا در صورت فراموش کردن پین خود، دسترسی به حساب خود را قفل نکنید.”

ابن پلتفرم پیام‌رسانی همچنین گفت: «اگر ایمیلی برای غیرفعال کردن تأیید دو مرحله‌ای دریافت کردید، اما آن را درخواست نکردید، روی پیوند کلیک نکنید. ممکن است شخصی در حال تلاش برای تأیید شماره تلفن شما در واتس اپ باشد.”

جلوگیری از هک واتساپ

واتساپ جف بزوس هک شد!

هک whatsapp چگونه انجام می شود؟ ( یادگیری روش های هک برای جلوگیری از هک واتساپ  )

ما به روش های جلوگیری از هک واتساپ می پردازیم .باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که هکر ها چه می کنند!. هکر ها به عنوان افرادی که می خواهند هر طور شده به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. مخصوصا متخصصان امنیتی بهتر است که این روش ها را بدانند. اگر هم می خواهید مطمئن شوید که هک نمی شوید می توانید این روش ها را روی واتساپ خودتان پیاده کنید.

واتس اپ یک برنامه پیام رسان محبوب است که به عنوان یک کانال ارتباطی به بخشی ضروری از زندگی ما تبدیل شده است.

با آگاهی از روش هایی که می توان برای هک واتس اپ استفاده کرد، می توانید از آن جلوگیری کنید. سپس، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اقدامات احتیاطی در مورد آن انجام دهید.

1. با بهره برداری از آسیب پذیری ها
2. واتس اپ وب
3. صادرات تاریخچه چت به ایمیل
4. دسترسی به نسخه پشتیبان چت شما
5. جک فایل رسانه ای

1. با بهره برداری از آسیب پذیری ها

هرازگاهی، آسیب‌پذیری‌های جدیدی آشکار می‌شود که می‌توان از آنها برای هک کردن چت‌های واتس‌اپ سوء استفاده کرد. حتی از طریق این آسیب پذیری ها می توان ردیابی گوشی هدف را نیز انجام داد.

برخی از آسیب‌پذیری‌های محبوب واتس‌اپ که سال گذشته ویران کردند، حمله Pegasus و اجرای کد از راه دور از طریق GIF است.

حمله تماس صوتی Pegasus به هکرها اجازه می دهد تا با برقراری تماس صوتی واتس اپ با هدف خود به یک دستگاه دسترسی پیدا کنند. حتی اگر هدف به تماس پاسخ ندهد.اما حمله همچنان می تواند کار کند. ممکن است هدف حتی از آن آگاه نباشد.

در حالی که آسیب پذیری دیگر مربوط به GIF های مخرب است. هنگامی که مشاهده می شود، آنها به مهاجمان اجازه می دهند تا تاریخچه چت WhatsApp خود را ربوده کنند.

در حالی که اینها patch شده اند، همیشه این احتمال وجود دارد که یک مورد جدید ایجاد شود. آسیب پذیری های دیگری نیز در طبیعت وجود دارد. از این رو، همیشه یک خطر امنیتی وجود دارد.

توصیه: همیشه واتس اپ خود را به روز نگه دارید زیرا تیم توسعه دهنده به انتشار وصله های جدید برای مقابله با چنین آسیب پذیری هایی ادامه می دهد. و اگر مدت زیادی است که واتس اپ را به روز نکرده اید، توصیه می کنم فورا این کار را انجام دهید!

2. واتس اپ وب

واتس اپ وب قابلیتی است که برنامه پیام رسانی را در مرورگر دسکتاپ قابل دسترسی می کند. از طریق آن می توانید متن، عکس، فیلم و فایل ارسال و دریافت کنید. چت های شما و همچنین فایل های رسانه ای به طور کامل بین موبایل و دسکتاپ همگام می شوند. این بدان معناست که هر اقدامی که روی هر یک از دستگاه ها انجام می دهید در دستگاه دیگر نیز منعکس می شود.

با این حال، این ویژگی همچنین یک خطر امنیتی را علیه جلوگیری از هک واتساپ ایجاد می کند. شما باید با اسکن کد QR در برنامه WhatsApp تلفن همراه خود، واتس اپ وب را در رایانه شخصی مجاز کنید. هنگامی که دستگاه دسکتاپ مجاز شد، همچنان از طریق رایانه شخصی به چت های WhatsApp شما دسترسی می دهد.

با پیوندهای پیشرفته تر واتس اپ، باید مراقب باشید که در کجا وارد حساب خود می شوید. می‌توانید از همان روش‌های پیشگیری در پیوند واتس‌اپ استفاده کنید که می‌توانید در وب واتس‌اپ.

بنابراین اگر به شخص دیگری با دسترسی مجاز به حساب وب واتس اپ شما اجازه دسترسی به این رایانه شخصی را بدهید، آن شخص می تواند https://web.whatsapp.com/ را در مرورگر باز کند و تمام چت های شما برای آن شخص قابل مشاهده می شود.

از آنجا، شخص می تواند انتخاب کند که چت ها را صادر کند یا از آن اسکرین شات بگیرد، در نتیجه چت واتس اپ شما را هک کرده و حریم خصوصی شما را نقض می کند.

جلوگیری از هک واتساپ

برای جلوگیری از هک واتساپ می توانید امنیت خود را به راحتی از طریق خود واتساپ بالا ببرید

چگونه جلوگیری از هک واتساپ را در این مورد انجام دهم؟

در اینجا تعدادی از کارهایی وجود دارد که می توانید برای ایمن نگه داشتن چت های خود در واتس اپ وب انجام دهید:

هرگز وب واتس اپ خود را روی رایانه شخصی که برای افراد دیگر قابل دسترسی است فعال نکنید. اگر در شرایط ضروری مجبور به انجام این کار هستید، فراموش نکنید که از حساب خود خارج شوید. برای خروج از اکانت وب واتس اپ خود کافیست روی دکمه عمودی سه نقطه کلیک کنید .

از طرف دیگر، می توانید انتخاب کنید که روی گزینه “Keep Me Signed” که در هنگام ورود به واتس اپ ظاهر می شود، کلیک نکنید. با انجام این کار، WhatsApp به طور خودکار هر بار که جلسه شما به پایان می رسد، شما را از سیستم خارج می کند.
هر زمان که وب واتس اپ شما بر روی دستگاهی فعال باشد، برنامه تلفن همراه شما همیشه در پنل اعلان گوشی هوشمند شما را از همین موضوع مطلع می کند. بنابراین اگر این پیام را در زیر مشاهده کردید. با باز کردن برنامه WhatsApp در تلفن > گزینه‌های بیشتر > واتس‌اپ وب > خروج از همه دستگاه‌ها > LOG OUT، سریعاً از همه دستگاه‌ها خارج شوید.

3. صادرات تاریخچه چت به ایمیل

این روش مشابه روش قبلی است . برای هک کردن واتساپ دیگران نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه شما دارد. کمتر از یک دقیقه طول می کشد تا این روش کار کند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخفیانه به دستگاه شما دسترسی پیدا کند .یا با فریب دادن شما یا استفاده از این واقعیت که دستگاه شما قفل نشده است.

برای صادر کردن چت های واتساپ، کافی است واتساپ را باز کنید. روی More Options (گوشه سمت راست بالا) ضربه بزنید و گزینه Export Chat را انتخاب کنید . همه چت ها را به یک شناسه ایمیل ارسال کنید تا بعداً به آن دسترسی پیدا کنید.

توصیه: همیشه دستگاه خود را از طریق پین یا اثرانگشت محافظت کنید .تا کسی از چت شما غافل نگردد. اگر مجبور هستید دستگاه خود را به کسی بسپارید، مطمئن شوید که از یک قفل برنامه در واتس اپ برای ایمن نگه داشتن آن استفاده می کنید.

4. دسترسی به نسخه پشتیبان چت شما

لازم به ذکر است که واتس اپ رمزگذاری انتها به انتها را تنها بر روی پلتفرم خود برای جلوگیری از هک واتساپ ارائه می دهد. این بدان معنی است که لحظه ای که چت های شما واتس اپ را ترک می کنند، رمزگذاری را از دست می دهید.

در حالی که واتس اپ نسخه پشتیبان چت رمزگذاری شده را به عنوان یک لایه ایمنی اضافه کرده است، شما

می توانید از این روش برای ایمن نگه داشتن چت های خود استفاده کنید.

توصیه: مراقب باشید که چه کسی به پشتیبان‌گیری از چت شما دسترسی دارد، و مراقب فرکانس و ابری باشید که از آن پشتیبان‌گیری می‌شود. مطمئن باشید، هیچ کس نمی تواند به نسخه پشتیبان چت رمزگذاری شده شما دسترسی داشته باشد مگر اینکه به دستگاه شما دسترسی داشته باشد.

5. جک فایل رسانه ای

WhatsApp پیام‌های شما را در حین انتقال رمزگذاری می‌کند. اما هنگامی که یک فایل رسانه‌ای به گوشی شما می‌رسد، نمی‌توان آن را تضمین کرد. Media File Jacking آسیب‌پذیری است .که در آن مهاجم از روشی که WhatsApp فایل‌های رسانه‌ای مانند عکس یا ویدیو را دریافت می‌کند .سپس آن فایل‌ها را در حافظه خارجی دستگاه می‌نویسد، استفاده می‌کند.

جک فایل رسانه ای را می توان با نصب یک بدافزار مخرب که در داخل یک برنامه بی ضرر پنهان شده است انجام داد. این بدافزار می تواند فایل های دریافتی در واتس اپ را کنترل کند.

بنابراین وقتی یک فایل جدید وارد می‌شود، بدافزار می‌تواند فایل واقعی را با یک فایل جعلی جایگزین کند .همچنین می‌تواند برای کلاهبرداری از افراد یا به سادگی نظارت بر چت‌های آنها استفاده شود.

چگونه از جک شدن فایل های رسانه ای در واتس اپ جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از هک واتساپ به روش جک فایل رسانه ای در واتس اپ، به تنظیمات > تنظیمات چت > گزینه ذخیره در گالری بروید و آن را خاموش کنید. این از هک شدن چت های واتس اپ شما جلوگیری می کند. اگر مکرراً فضای ذخیره‌سازی شما تمام می‌شود، باید رسانه WhatsApp را فقط با کلیک بر روی رسانه بارگیری کند.