برنامه هک و انواع آن- برنامه هایی که برای هک کردن تخصصی باید استفاده کنید!
رفع هک واتساپ
رفع هک واتساپ سریع و کامل❤️ نکات امنیتی که همه کاربران واتساپ باید بدانند!
مارس 19, 2022
جلوگیری از هک واتساپ
جلوگیری از هک واتساپ ❤️ بهترین روش های تضمینی و کاربردی
مارس 26, 2022

برنامه هک و انواع آن- برنامه هایی که برای هک کردن تخصصی باید استفاده کنید!

برنامه هک

برنامه هک

قلمرو هک اخلاقی یا تست نفوذ با ظهور ابزارهای خودکار شاهد تغییر شدیدی بوده است. در حال حاضر، چندین ابزار که می توانند روند آزمایش را سرعت ببخشند در حال توسعه هستند. هک اخلاقی به سازمان ها در حفاظت بهتر از اطلاعات و سیستم های خود کمک می کند. همچنین یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت های متخصصان امنیتی یک سازمان است. تبدیل هک اخلاقی به بخشی از تلاش های امنیتی یک سازمان می تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله قصد داریم به شما انواع برنامه هک را معرفی کنیم.

بهترین انواع برنامه هک

1. Nmap (نقشه شبکه)

مورد استفاده در اسکن پورت، یکی از مراحل هک اخلاقی، بهترین برنامه هک تا کنون است. در درجه اول یک ابزار خط فرمان بود، سپس برای سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس یا یونیکس توسعه یافت و نسخه ویندوز Nmap اکنون در دسترس است.

Nmap اساساً یک نقشه‌بردار امنیت شبکه است که می‌تواند خدمات و میزبان‌ها را در یک شبکه کشف کند و در نتیجه یک نقشه شبکه ایجاد کند. این نرم افزار چندین ویژگی را ارائه می دهد که به کاوش در شبکه های کامپیوتری، کشف میزبان و همچنین تشخیص سیستم عامل کمک می کند. از آنجایی که اسکریپت قابل توسعه است، تشخیص آسیب‌پذیری پیشرفته را ارائه می‌کند . همچنین می‌تواند با شرایط شبکه مانند تراکم و تأخیر در حین اسکن سازگار شود.

 

2. نسوس

ابزار هک اخلاقی بعدی در لیست Nessus است. Nessus شناخته شده ترین اسکنر آسیب پذیری در جهان است که توسط امنیت شبکه پایدار طراحی شده است. این رایگان است و عمدتا برای استفاده غیر سازمانی توصیه می شود. این اسکنر آسیب پذیری شبکه به طور موثر باگ های مهم را در هر سیستم مشخصی پیدا می کند.

Nessus می تواند آسیب پذیری های زیر را شناسایی کند:

خدمات وصله نشده و پیکربندی نادرست
رمزهای عبور ضعیف – پیش فرض و رایج
آسیب پذیری های مختلف سیستم

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : هک گوشی با شماره

 

3. نیکتو

Nikto یک اسکنر وب است که چندین وب سرور را برای شناسایی نرم افزارهای قدیمی، CGI یا فایل های خطرناک و سایر مشکلات اسکن و آزمایش می کند. این می‌تواند با گرفتن کوکی‌های دریافتی، بررسی‌ها و پرینت‌های خاص سرور و همچنین عمومی را انجام دهد. این یک ابزار رایگان و منبع باز است که مشکلات مربوط به نسخه را در 270 سرور بررسی می کند و برنامه ها و فایل های پیش فرض را شناسایی می کند.

برنامه هک

برنامه هک بسیار متعدد هستند اما نمی توانید از ان ها به صورت آزادانه استفاده کنید

در اینجا برخی از ویژگی های اصلی نیکتو آورده شده است:

ابزار منبع باز
سرورهای وب را بررسی می کند و بیش از 6400 CGI یا فایل هایی را که بالقوه خطرناک هستند شناسایی می کند
سرورها را برای نسخه های قدیمی و همچنین مشکلات مربوط به نسخه بررسی می کند
افزونه ها و فایل های پیکربندی نادرست را بررسی می کند
برنامه ها و فایل های ناامن را شناسایی می کند

4. کیسمت

این بهترین ابزار هک اخلاقی است که برای آزمایش شبکه های بی سیم و هک LAN بی سیم یا wardriving استفاده می شود. به طور غیر فعال شبکه ها را شناسایی می کند و بسته ها را جمع آوری می کند و با کمک ترافیک داده، شبکه های غیر چراغی و پنهان را شناسایی می کند.

Kismet اساساً یک ردیاب و آشکارساز شبکه بی سیم است که با سایر کارت های بی سیم کار می کند و از حالت raw-monitoring پشتیبانی می کند.

ویژگی های اساسی Kismet شامل موارد زیر است:

روی سیستم عامل لینوکس اجرا می شود که ممکن است Ubuntu، Backtrack یا بیشتر باشد
گ این برنامه هک اهی اوقات برای ویندوز قابل استفاده است.

 

📚📚📚 درباره ی هک لینوکس بیشتر بخوانید .

 

5. NetStumbler

این نیز یک ابزار هک اخلاقی است که برای جلوگیری از wardriving استفاده می شود که بر روی سیستم عامل های مبتنی بر ویندوز کار می کند. این می تواند شبکه های IEEE 902.11g، 802 و 802.11b را شناسایی کند. نسخه جدیدتری از این به نام MiniStumbler اکنون در دسترس است.

ابزار هک اخلاقی NetStumbler موارد زیر را دارد:

شناسایی پیکربندی شبکه AP (نقطه دسترسی).
یافتن علل تداخل
دسترسی به قدرت سیگنال های دریافتی
شناسایی نقاط دسترسی غیرمجاز

6. Acunetix

این ابزار هک اخلاقی وبرنامه هک کاملاً خودکار است و بیش از 4500 آسیب‌پذیری وب، از جمله هر نوع XSS و SQL Injection را شناسایی و گزارش می‌دهد. Acunetix به طور کامل از جاوا اسکریپت، HTML5 و برنامه های تک صفحه ای پشتیبانی می کند تا بتوانید برنامه های پیچیده احراز هویت شده را بررسی کنید.

ویژگی های اساسی عبارتند از:

نمای تلفیقی
ادغام نتایج اسکنر در سایر سیستم عامل ها و ابزارها
اولویت بندی ریسک ها بر اساس داده ها

7. نتسپارکر

اگر ابزاری می‌خواهید که عملکرد هکرها را تقلید کند، Netsparker را می‌خواهید. این ابزار آسیب پذیری ها را در API های وب و برنامه های کاربردی وب مانند اسکریپت بین سایتی و تزریق SQL شناسایی می کند.

امکانات عبارتند از:

به صورت online موجود است.

با از بین بردن نیاز به تأیید دستی در زمان صرفه جویی می کند

8. مزاحم

این ابزار یک اسکنر کاملاً خودکار است که نقاط ضعف امنیت سایبری را جستجو می کند، خطرات یافت شده را توضیح می دهد و به رفع آنها کمک می کند. Intruder بخش اعظم مدیریت آسیب پذیری را بر عهده می گیرد و بیش از 9000 بررسی امنیتی را ارائه می دهد.

امکانات شامل:

وصله‌های گمشده، پیکربندی‌های نادرست و مشکلات رایج برنامه‌های وب مانند اسکریپت بین سایتی و تزریق SQL را شناسایی می‌کند. مشخص است که با استفاده از این برنامه هک می توانید به راحتی کار خود را انجام دهید.
با Slack، Jira، و ارائه دهندگان اصلی ابر ادغام می شود
نتایج را بر اساس زمینه اولویت بندی می کند
به طور فعال سیستم ها را برای آخرین آسیب پذیری ها اسکن می کند

برنامه هک

هکر ها معمولا از برنامه های هک استفاده نمی کنند

9. Nmap

Nmap یک اسکنر امنیتی و پورت منبع باز و همچنین یک ابزار کاوش شبکه است. برای هاست های مجرد و شبکه های بزرگ به طور یکسان کار می کند. کارشناسان امنیت سایبری می‌توانند از Nmap برای موجودی شبکه، نظارت بر آپ‌تایم میزبان و سرویس، و مدیریت برنامه‌های ارتقای سرویس استفاده کنند.

از جمله ویژگی های آن:

بسته های باینری را برای ویندوز، لینوکس و Mac OS X ارائه دهید
شامل یک ابزار انتقال داده، هدایت مجدد و اشکال زدایی است
نمایشگر نتایج و رابط کاربری گرافیکی

10. متاسپلویت

Metasploit Framework منبع باز است و Metasploit Pro یک پیشنهاد تجاری با ۱۴ روز آزمایش رایگان است. Metasploit برای آزمایش نفوذ طراحی شده است و هکرهای اخلاقی می توانند کدهای بهره برداری را علیه اهداف راه دور ایجاد و اجرا کنند.

ویژگی ها عبارتند از:

پشتیبانی از پلتفرم های مختلف
ایده آل برای یافتن آسیب پذیری های امنیتی
برای ایجاد ابزارهای فرار و ضد پزشکی قانونی عالی است

11. Aircrack-Ng

استفاده از شبکه بی‌سیم در حال افزایش است، بنابراین حفظ امنیت Wi-Fi اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. Aircrack-Ng مجموعه ای از ابزارهای خط فرمان را به هکرهای اخلاقی ارائه می دهد که امنیت شبکه Wi-Fi را بررسی و ارزیابی می کند. Aircrack-Ng به فعالیت هایی مانند حمله، نظارت، آزمایش و شکستن اختصاص داده شده است. این ابزار از Windows، OS X، Linux، eComStation، 2Free BSD، NetBSD، OpenBSD و Solaris پشتیبانی می کند.

از جمله ویژگی های آن:

از صادرات داده ها به فایل های متنی پشتیبانی می کند
این می تواند کلیدهای WEP و WPA2-PSK را شکسته و کارت های Wi-Fi را بررسی کند
از چندین پلتفرم پشتیبانی می کند

12. Wireshark

Wireshark یک ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل بسته های داده است و همچنین می تواند بازرسی عمیق تعداد زیادی از پروتکل های ایجاد شده را انجام دهد. شما می توانید نتایج تجزیه و تحلیل را به فرمت های مختلف فایل مانند CSV، PostScript، Plaintext و XML صادر کنید.

امکانات:

ضبط زنده و تجزیه و تحلیل آفلاین را انجام می دهد
پشتیبانی از پلتفرم های مختلف
به قوانین رنگ‌آمیزی اجازه می‌دهد تا لیست‌های بسته را برای تسهیل تجزیه و تحلیل تنظیم کنند
رایگان است

13. OpenVAS

Open Vulnerability Assessment Scanner ابزاری کاملاً ویژه است که تست‌های احراز هویت و احراز هویت نشده و تنظیم عملکرد را انجام می‌دهد. برای اسکن در مقیاس بزرگ طراحی شده است.

OpenVAS دارای قابلیت های مختلف پروتکل های اینترنتی و صنعتی سطح بالا و پایین است که توسط یک زبان برنامه نویسی داخلی قوی پشتیبانی می شود.

14. SQLMap

SQLMap یک ابزار منبع باز است که تشخیص و بهره برداری از عیوب SQL Injection و کنترل سرورهای پایگاه داده را خودکار می کند. می توانید از آن برای اتصال مستقیم با پایگاه های داده خاص استفاده کنید. SQLMap به طور کامل از یک دوجین تکنیک تزریق SQL پشتیبانی می کند (کوور مبتنی بر بولی، پرس و جوهای مبتنی بر خطا، پرس و جوهای انباشته، کور مبتنی بر زمان، مبتنی بر پرس و جو UNION، و خارج از باند).

ویژگی های SQLMap عبارتند از:

موتور تشخیص قدرتمند
پشتیبانی از اجرای دستورات دلخواه
از MySQL، Oracle، PostgreSQL و غیره پشتیبانی می کند.

15. Ettercap

Ettercap یک ابزار رایگان است که برای ایجاد پلاگین های سفارشی مناسب است.

از جمله ویژگی های آن:

فیلتر کردن محتوا
اتصالات زنده رد می کنند
تجزیه و تحلیل شبکه و میزبان
تشریح فعال و غیرفعال بسیاری از پروتکل ها

16. مالتگو

Maltego ابزاری است که برای تجزیه و تحلیل لینک و داده کاوی اختصاص داده شده است. این به چهار شکل می آید: نسخه رایگان انجمن، Maltego CE. Maltego Classic، که قیمت آن 999 دلار است. Maltego XL، 1999 دلار هزینه دارد، و محصولات سرور مانند Comms، CTAS، و ITDS، از 40000 دلار شروع می شود. Maltego برای کار با نمودارهای بسیار بزرگ مناسب است.

ویژگی های آن عبارتند از:

پشتیبانی از ویندوز، لینوکس و سیستم عامل مک
جمع آوری اطلاعات و داده کاوی در زمان واقعی را انجام می دهد
نتایج را به صورت گرافیکی خوانا نشان می دهد

 

17. John the Ripper

این ابزار رایگان برای شکستن رمز عبور ایده آل است. برای شناسایی رمزهای عبور ضعیف یونیکس ایجاد شده است و می تواند در DOS، Windows و Open VMS استفاده شود.

امکانات:

یک کرکر قابل تنظیم و چندین کرکر رمز عبور مختلف را در یک بسته ارائه می دهد
حملات فرهنگ لغت را انجام می دهد
رمزهای عبور رمزگذاری شده مختلف را آزمایش می کند

19. اسکنر IP Angry

این یک ابزار رایگان  یا اسکن آدرس‌های IP و پورت‌ها، اگرچه مشخص نیست که از چه چیزی عصبانی است. می توانید از این اسکنر در اینترنت یا شبکه محلی خود استفاده کنید و از Windows، MacOS و Linux پشتیبانی می کند.

ویژگی های ذکر شده:

می تواند نتایج را در قالب های مختلف صادر کند
ابزار رابط خط فرمان
با تعداد زیادی واکشی کننده داده قابل توسعه است

برنامه هک

برای استفاده از انواع برنامه هک باید مجوز داشته باشید

20. S-child

این برنامه یکی از برنامه هایی است که در ایران تولید شده است. بنابراین می توانید با استفاده از پشتیبانی به راحتی سوالات و مشکلات خود را بیان کنید. هزینه ی این نرم افزار نسبت به بسیاری از نمونه های خارجی قوی تر عمل کرده است. بنابراین می توانید به وب سایت اس چایلد مراجعه کنید و با استفاده از روش هایی که گفته شده است نرم افزار را خریداری کنید.

 

آیا استفاده از برنامه هک قانونی است؟

اگر هر دو شرایط زیر را داشته باشید می توانید از ابزارهای هک استفاده کنید:

شما از ابزارهای هک کلاه سفید استفاده می کنید
شما از سایت هدفی که قصد «حمله» به آن را دارید، مجوز کتبی گرفته اید.

نتیجه

با افزایش تهدیدات امنیتی اینترنت، کارفرمایان اکنون با گذراندن دوره هایی مانند دوره هک اخلاقی گواهی شده برای جلوگیری از جرایم متقلبانه و سرقت هویت، به دنبال هکرهای اخلاقی ماهر و دارای گواهی هستند. کاربران نهایی همیشه ضعیف‌ترین حلقه‌هایی بوده‌اند که مجرمان سایبری با استفاده از آن‌ها حتی دفاع‌های بسیار پیچیده را شکست می‌دهند. در گذشته اخیر شاهد چندین کسب و کار بزرگ بوده ایم که نقض های امنیتی بزرگی را اعلام کرده اند. ابزارهای هک اخلاقی به شرکت ها کمک می کند تا کاستی های احتمالی در امنیت اینترنت را شناسایی کرده و از نقض داده ها جلوگیری کنند.

دقت داشته باشید که روش های مختلفی که برای هک وجود دارد همگی اخلاقی نیستند. این موضوع می تواند برای افرادی که می خواهند هک را شروع کنند مشکلاتی را به وجود بیاورد. بسیاری از افرادی که هک اخلاقی را انجام می دهدن در صورتی که بدون اطلاع باشد ممکن است به مشکلات قانونی برخورد کنند. چه برسد به این که افراد با استفاده از مهارت های خود را برنامه ها بدون مجوز و اطلاع اقدام به هک کنند.

بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده کردن از برنامه های هک نمی تواند ضرری به آن ها بزند و ردیابی قانونی آن ها غیر ممکن است . در صورتی که ردیابی این افراد هم آسان است.