هک غیر قانونی چیست؟ +هک غیر قانونی در ایران/تفاوت با هک قانونی+10 ابزار آن
هک حساب های بانکی
هک حساب های بانکی + 5 روش هک حساب های بانکی +6روش جلوگیری از هک
آگوست 14, 2022
برنامه هک گوشی اندروید
برنامه هک گوشی اندروید+ معرفی 11 برنامه هک گوشی اندروید+ روش های جلوگیری از هک😍
آگوست 30, 2022

هک غیر قانونی چیست؟ +هک غیر قانونی در ایران/تفاوت با هک قانونی+10 ابزار آن🚨

هک ها انواع مختلفی دارند. همانطور که هکر ها هدف ها و روش های مختلفی برای هک کردن دارند این که قانونی باشند و غیر قانونی هم بستگی به کار آن ها دارد. در این مقاله می خواهیم شما را با هک غیر قانونی آشنا کنیم. در صورتی که می خواهید به زمینه ی هک ورود کنید و نمی دانید که از کجا شروع کنید اولین قدم همین است. شما در ابتدا باید هک غیر قانونی و قانونی را بشناسید و بدانید که می خواهید در کدام دسته فعالیت کنید. البته ما به شما توصیه می کنیم که همیشه در جاده ی قانونی برانید!.

هک غیر قانونی یا قانونی؟ (هکرهای اخلاقی، هکتیویست ها)

زمانی که در زمینه امنیت سایبری شروع به کار کردم، در مورد هک کردن یک کامپیوتر یا یک شبکه کامپیوتری کنجکاو شدم. زیرا این مفهومی است که بسیار محبوب است. برنامه های تلویزیونی زیادی وجود دارند که داستان هک دارند. گاهی اوقات، مرد خوب یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری را هک می کند. گاهی اوقات یک شرور این کار را انجام می دهد. بنابراین، از آنجایی که در آن زمان با قوانین امنیت سایبری آشنا نبودم، به این فکر کردم که آیا هک قانونی است یا خیر.

بنابراین، آیا هک غیرقانونی است؟ .

هک کردن غیرقانونی است. البته اگر بدون اجازه صاحب رایانه یا شبکه رایانه ای آن را انجام دهید. هک بدون اجازه می تواند جرایم جنایی و در صورت مجرم شناخته شدن به زندان ببرد. تجاوز هکرها به یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری به دلایلی مانند سرقت داده ها، جاسوسی، دزدی دریایی و اخاذی همه اجزاء هک غیر قانونی هستند.

من متوجه شدم که در ایالات متحده، اگر در هک غیرقانونی شرکت کنید، می توانید در دادگاه ایالتی یا فدرال تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید. هک غیرقانونی شامل پنج تا ده سال زندان یا جریمه می شود. در ایران اما بسته به این که اطلاعات مورد نظر تا چه اندازه جابجا شده است مجازات خواهید شد. البته در صورتی که شاکی شخصی داشته باشید تنها راه جلب رضایت اوست!.

مهم:

هک غیرقانونی از زمانی که هکرها به گروه‌هایی تبدیل شده‌اند و هک را به یک سندیکای جرایم سازمان‌یافته تبدیل می‌کنند، برای بسیاری از مردم تهدیدی شده است. بسیاری از شرکت ها میلیون ها دلار برای تقویت سیستم های امنیت سایبری خود در برابر هکرها هزینه می کنند.

در حالی که توجه به هک غیرقانونی مطمئناً چیزی نبود که من بخواهم انجام دهم، به دلیل عواقب قانونی، تصمیم گرفتم به قانونی بودن انواع خاصی از هک کردن نگاه کنم. اولین نقطه تماس من این بود که به هکرها نگاه کنم و ببینم که آیا تفاوت‌هایی در انواع هکرها وجود دارد، زیرا ممکن است درک فعالیت‌هایی که آنها در آن شرکت داشتند را آسان‌تر کند.هکرها بسته به عملکردشان به گروه های مختلفی طبقه بندی می شوند. آنها شامل هکرهای کلاه سفید، هکرهای کلاه سیاه، هکرهای خاکستری، هکرهای بچه اسکریپت و هکریست ها هستند.

هک غیر قانون

هک غیر قانونی

هک غیر قانونی می تواند توسط یک ویروس هم انجام شود!

انواع هکر ها

یک هکر کلاه سفید یک حرفه ای با مهارت و تخصص در امنیت سایبری است. سازمان ها و سازمان های دولتی هکرهای کلاه سفید را استخدام می کنند تا سیستم های آنها را هک کنند و نقاط ضعف را شناسایی کنند تا بتوانند آنها را برطرف کنند.هکر کلاه سیاه دقیقا نقطه مقابل هکر کلاه سفید است. یک هکر کلاه سیاه دانش و مهارت در امنیت سایبری دارد، اما از آن برای نیت اشتباه استفاده می کند. هکرهای کلاه سیاه به شبکه کامپیوتری سازمان نفوذ کرده و داده ها، سرمایه ها و اطلاعات حساس را سرقت می کنند.

هکر حد وسط!

از سوی دیگر، یک هکر کلاه خاکستری بدون اجازه مالک به قصد آشکار کردن ضعف وارد یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری می شود. هکر برای آشکار کردن ضعف در سیستم امنیتی وب سایت، درخواست غرامت مالی خواهد کرد.

Script kiddies هکرهایی هستند که امنیت سایبری را نمی شناسند و از ابزارهایی برای دسترسی غیرمجاز به رایانه یا شبکه رایانه ای استفاده می کنند. فرد از اسکریپت های سایر هکرها برای هک کردن رایانه استفاده می کند. بچه‌های اسکریپت از خدمات DDoS-for-hire برای به دست آوردن شهرت یا تنبیه یک فرد یا سازمان خاص استفاده می‌کنند. Script kiddies در جامعه بازی های آنلاین بسیار رایج است.

در نهایت، هکتیویست هکری است که از مهارت های خود برای ارسال پیام های سیاسی، مذهبی یا اجتماعی به یک گروه خاص استفاده می کند. اکثر هکریست ها یک وب سایت خاص را ربوده و پیام های خاصی را برای مخاطب خاصی ارسال می کنند. در سال 2014، Sony Pictures Entertainment توسط یک گروه هکریست معروف به Guardians of Peace هک شد. آنها بیش از صد ترابایت داده حاوی فیلم های منتشر نشده، اطلاعات کارمندان، گذرواژه ها را به دست آوردند و اقدام به ارسال پیام های تهدیدآمیز در حساب ها کردند.

بنابراین؛آیا هکر بودن غیرقانونی است؟

اکثر مردم بر این باورند که هکر شخصی است که در یک اتاق تاریک، کدهایی را در رایانه خود تایپ می کند تا به رایانه یا شبکه های رایانه ای دسترسی پیدا کند. این فعالیت ممکن است سرگرم کننده و جالب به نظر برسد، اما باید بدانید که آیا هکر شدن شما را با مقامات به مشکل می اندازد.

هکر بودن غیرقانونی نیست. با این حال، هک کردن یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری بدون اجازه صاحبان آن غیرقانونی است. چندین فعالیت هک غیرقانونی تلقی می‌شوند، مانند هک کردن به عنوان بخشی از جرایم سازمان‌یافته، هک کردن رایانه یا شبکه برای کسب تبلیغات یا بدنامی، اخاذی از قربانیان هک و جاسوسی از افراد یا سازمان‌ها و حتی هک گوشی همسر بدون اجازه او .

برخی افراد از هک به عنوان نوعی فعالیت سیاسی استفاده می کنند که هنوز غیرقانونی است. حتی هک کردن برای سرگرمی در اکثر کشورها جرم محسوب می شود. همانطور که اشاره کردید، انواع مختلفی از هکرها وجود دارد. اما کاری که انجام می دهند تعیین کننده قانونی بودن آنهاست.چندین گروه جنایت سازمان یافته هک غیرقانونی در شبکه های رایانه ای متعلق به سازمان های برتر جهان را انجام می دهند. یکی از گروه های معروف هک در سطح جهانی به نام Anonymous است که اعضای آن شناخته شده هستند

چرا افراد هک می کنند؟

گاهی اوقات، افراد برای به دست آوردن شهرت در جامعه هکرها، رایانه ها یا شبکه های رایانه ای را هک می کنند که هنوز غیرقانونی است. از آنجایی که بیشتر سازمان‌ها سیستم‌های امنیتی قوی برای وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی خود دارند، برای هک کردن آن‌ها به فردی با مهارت‌های بالا نیاز است.

برخی از افراد، به ویژه هکرهای جوان یا تازه کار، سعی می کنند دانش و قابلیت های هک خود را به گروه های هکری خاص ثابت کنند. بیشتر هک آنها شامل تخریب وب سایت است که در آن اطلاعات خاصی را در یک وب سایت تغییر می دهند.جاسوسی سایبری شکل دیگری از هک غیرقانونی است.

در جاسوسی سایبری، یک هکر برای دسترسی غیرقانونی به شبکه کامپیوتری یک دولت خارجی یا یک شرکت رقیب به کار گرفته می شود. سپس هکر اطلاعات حساس را می دزدد یا داده ها را تغییر می دهد یا هر گونه فعالیتی را طبق دستور کارفرما انجام می دهد.

یک گروه هکر معروف به پاندا موستانگ سابقه برجسته ای در انجام کمپین های جاسوسی سایبری با هدف قرار دادن سازمان ها در سراسر جهان دارد. این گروه متهم به هدف قرار دادن شرکت های مخابراتی در تلاش برای سرقت اسرار 5G است.فعالیت سیاسی تغییر کرده است و برخی افراد از هک برای ارسال پیام به دولت یا یک سازمان خاص استفاده می کنند. هنگامی که یک هکر یا گروهی از هکرها با یک حزب سیاسی یا سیاستمدار خاص موافق نیستند، آنها را با هک کردن وب سایت، شبکه های رایانه ای یا حساب های شخصی رسانه های اجتماعی آنها هدف قرار می دهند.

هک غیر قانونی

حملاتDDos و بد افزار ها مهمترین حملات سایبری هستند!

حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS)

یکی از روش هایی است که بیشتر توسط فعالان استفاده می شود. یک هکر یک حمله DDoS را به یک وب سایت سیاسی انجام می دهد و دسترسی افراد را ممنوع می کند و بر نتیجه انتخابات تأثیر می گذارد.

با این حال، برخی از هکرها دلیل محکمی ندارند، بلکه فقط به دلیل سرگرم کننده بودن، دست به هک غیرقانونی می زنند. اکثر هکرها این کار را به عنوان یک سرگرمی انجام می دهند و افراد یا سازمان های خاصی را هدف قرار می دهند. بیشتر جاده ها در ایالات متحده دارای علائم راهنمایی و رانندگی هستند که مقامات از آنها برای هشدار دادن به کاربران جاده در مورد برخی رویدادها مانند تصادفات استفاده می کنند.

چه نوع هکی قانونی است؟

هر هکی جرم نیست . زیرا برخی از افراد با آموزش هک ، به عنوان هکرهای اخلاقی امرار معاش می کنند. بسیاری از سازمان ها خواهان بهبود سیستم های امنیتی خود هستند و باید از مهارت ها و دانش کارکنان اخلاق مدار برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. برخی از شرکت ها خدمات هک قانونی را از طریق خدمات تست نفوذ ارائه می دهند.

اگر هکر به عنوان بخشی از تحقیق انجام شود، می تواند در هک قانونی شرکت کند. علاوه بر هک قانونی، راه های دیگری نیز وجود دارد که یک فرد یا سازمان می تواند از هک شدن جلوگیری کند، از جمله هک اخلاقی. هک اخلاقی شامل دسترسی هکرها به یک سیستم یا شبکه برای شناسایی نقاط ضعف و توسعه اقدامات متقابل برای محافظت از سیستم یا شبکه در برابر حملات آینده است.

قوانینی وجود دارد که یک هکر اخلاقی باید از آنها پیروی کند. آنها شامل دریافت مجوز از صاحب سیستم کامپیوتری، حفاظت از حریم خصوصی سازمان یا فرد، گزارش کلیه نقاط ضعف شناسایی شده و اطلاع رسانی به فروشندگان سخت افزار و نرم افزار مناسب از نقاط ضعف شناسایی شده می باشد. شورای بین المللی مشاوران تجارت الکترونیک یک برنامه صدور گواهینامه برای آزمایش مهارت های یک فرد دارد. هکرهای اخلاقی باید پس از چند سال گواهینامه خود را تمدید کنند.

هک اخلاقی، نوعی هک قانونی!

هک اخلاقی نیز قانونی است زیرا هکرها از یک تکنیک غیرفعال برای بررسی آسیب پذیری های یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری استفاده می کنند. هکرها از تکنیک هایی استفاده نمی کنند که به رایانه یا شبکه آسیب برساند. هکرها با استفاده از داده ها و مشاهده جزئیات رمزگذاری وب سایت برای بررسی نقاط ضعف تحقیق می کنند. هک تحقیقاتی همچنین شامل استفاده از شبیه‌سازی برای پیش‌بینی اثر یک حمله و نحوه پاسخ به حمله است.

نوع دیگری از هک که قانونی است، تست نفوذ حرفه ای است. تست نفوذ جایی است که یک سازمان از هکرهای حرفه ای استفاده می کند تا سیستم خود را بررسی کرده و قبل از اینکه هکرهای مخرب بتوانند از آنها سوء استفاده کنند، همه آسیب پذیری ها را پیدا کنند. سه نوع تست نفوذ حرفه ای وجود دارد که یک سازمان می تواند بسته به سیستم خود انتخاب کند. آنها شامل تست نفوذ اپلیکیشن تحت وب، تست نفوذ زیرساخت و تست نفوذ اپلیکیشن موبایل هستند.

تست نفوذ برنامه های کاربردی وب زمانی است که یک شرکت از هکرها درخواست می کند که وب سایت یا برنامه های وب خود را از نظر آسیب پذیری آزمایش کنند در حالی که تست نفوذ زیرساخت جایی است که یک سازمان با چندین سرور، روتر، سوئیچ، فایروال و رایانه از آزمایش کنندگان دعوت می کند تا هر گونه ضعف در زیرساخت خود را بررسی کنند.

انواع دیگر هک های قانونی

آزمایش کنندگان باید تمام تجهیزات مورد استفاده سازمان را در سیستم سایبری خود بررسی کنند. در نهایت، تست نفوذ دستگاه تلفن همراه و برنامه تلفن همراه شامل بررسی نقاط ضعف در دستگاه های تلفن همراه و برنامه های ایجاد شده برای دستگاه های تلفن همراه است.

جایزه باگ نوع دیگری از هک قانونی است. یک سازمان از چندین هکر دعوت می‌کند تا سیستم‌هایشان را برای وجود هر گونه آسیب‌پذیری بررسی کنند و در صورت یافتن آن، آن را گزارش می‌کنند. سپس سازمان به هکر پول پرداخت می کند و آسیب پذیری را برطرف می کند. شرکت‌هایی مانند توییتر و فیس‌بوک اغلب افراد را به یافتن نقاط ضعف در سیستم‌های خود دعوت می‌کنند و این به یک شغل پرسود برای برخی از هکرهای حرفه‌ای تبدیل شده است.

هک قانونی یکی از راه‌های محافظت از سیستم یا شبکه شما است. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید به جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ها یا شبکه‌های خود کمک کنید. یکی از راه های جلوگیری از هک کردن همیشه استفاده از نرم افزارهای مجاز از تولیدکنندگان قابل اعتماد است. خیلی ها دوست ندارند برای نرم افزار خاصی پول بپردازند . در نهایت نرم افزار را از وب سایت های ناقص دانلود می کنند. برخی از نرم افزارها ممکن است حاوی ویروس ها یا نرم افزارهای جاسوسی باشند که ممکن است اطلاعات حساسی را از رایانه شما به دست آورند.

 

10 ابزاری که برای هک غیر قانونی به آن ها نیاز دارید!

مشخص است که بسیاری از ابزار هک غیر قانونی را در ایران نمی توانید پیدا کنید. بلکه باید ان ها را به نحوی از خارج از کشور دریافت کنید. به هر صورت ما در این مقاله قیمت این ابزار های هک غیر قانونی را برای شما در آمازون نوشته ایم.

10. Keyllama 4MB USB Value Keylogger

کی لاگر دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش نشان می دهد. آخرین بیت از فعالیت های صفحه کلیدی که نظارت می کند را ثبت کنید. این یکی کاملاً مخفیانه نصب می شود . هیچ نرم افزاری نمی تواند وجود آن را تشخیص دهد.می تواند به اندازه یک سال تایپ کردن را ضبط کند.

9. HackRF One

این فرستنده و گیرنده رادیویی فوق العاده قدرتمند، قادر به انجام انواع دستکاری های به شدت خطرناک  برای هک غیر قانونی است. حتی می توان از آن برای باز کردن قفل درهای ماشین استفاده کرد. (317.95 دلار، آمازون)

8. Tomssmartcam Mini Hidden Camera USB

دوربین‌های جاسوسی مخفی برای هک غیر قانونی بسیار رایج هستند. این یکی شاید به طور طبیعی هکر پسند باشد. زیرا به نظر می‌رسد – و هست – یک USB معمولی. می‌تواند تا دو ساعت در هر جایی ضبط کند. سپس فوراً در رایانه قرار می‌گیرد و فیلم‌ها آماده مشاهده هستند. همچنین مانند یک USB معمولی کار می کند، در صورتی که کسی به شما برای انتقال صفحات گسترده یا چیزی دیگر نیاز داشته باشد. (39.99 دلار، آمازون)

7. ضبط کننده جاسوسی دیجیتال EyeSpy

به معنای واقعی کلمه خود را یک باگ می نامد. این دستگاه می‌تواند به مدت 140 ساعت تنها با زدن سوئیچ ضبط کند و فقط زمانی ضبط می‌کند که مردم واقعاً صحبت می‌کنند. (119 دلار، آمازون)

6. آداپتور شبکه آلفا

اگر تا به حال خواستید یک شبکه وای فای را هک کنید، این یکی از معدود آداپتورهایی است که به منظور نظارت بر شبکه های دیگر و ارسال غیرفعال داده ها تنظیم شده است. نه اینکه بخواهید یک شبکه وای فای را هک کنید. شما نباید بخواهید هیچ یک از کارهای موجود در این لیست را انجام دهید. فقط برای اینکه ما شفاف باشیم (32.99 دلار، آمازون)

5. کیت Proxmark 3

این دستگاه می‌تواند برچسب‌های RFID را بخواند و کپی کند، که در همه جا به عنوان راهی برای ردیابی موارد با استفاده از فرکانس الکترومغناطیسی خاص برچسب‌ها استفاده می‌شود. آن امضا را کپی کنید و می توانید به هر چیزی که آن برچسب به آن دسترسی دارد دسترسی پیدا کنید.

(325 دلار، آمازون)

4. Ubertooth One

این قابلیت نظارت و ردیابی هر دستگاه بلوتوث مجاور را دارد. چند سال پیش، زمانی که بلوتوث‌ها به نظر می‌رسیدند که منحصراً در حوزه کسب‌وکارهای پر سر و صدایی هستند که باید به‌خوبی تحت نظر قرار گیرند، مفیدتر بود. اما هنوز هم بسیار جالب بود.

(127.95 دلار، آمازون)

3. ماگسپوف

با استفاده از این دستگاه می توانید تمام کارت های اعتباری خود و هر چیز دیگری را با نوار مغناطیسی در یک دستگاه کپی و ذخیره کنید. سپس اطلاعات کارت مورد نظر را بدون نیاز به همراه داشتن پلاستیک واقعی به صورت بی سیم انتقال دهید. وب‌سایت Magspoof تأکید می‌کند که انجام هیچ‌کدام از این کارها با کارت‌های اعتباری دیگران، فقط برای ثبت امکان‌پذیر نیست. اما احتمالاً بهتر است علیه شرکت افراد شرط‌بندی نکنید. (75 دلار، آمازون)

هک غیر قانونی

هکر های غیر قانونی به عنوان هکر هایی کلاه سیاه شناخته می شوند

2. کیف ماموریت تاریکی فارادی

اگر فقط خواندن این لیست شما را پارانویا کرده است، اکنون در لیست دیگری قرار گرفته اید. آستر به گونه ای طراحی شده است که از رسیدن همه سیگنال ها به دستگاه های الکترونیکی داخل آن جلوگیری کند. این یکی به اندازه کافی برای یک لپ تاپ بزرگ است. اگرچه مدل های ارزان تر فقط برای تلفن ها طراحی شده اند. مشخص است که این به عنوان یک ابزرا مفید برای هک غیر قانونی تلقی نمی شود. اما هکر های زیادی آن را در آمازون خریداری کرده اند!. (95 دلار، آمازون)

1. Raspberry Pi

در مقایسه با بسیاری از موارد موجود در این لیست، به راحتی می توان استفاده غیر شرورانه از Raspberry Pi را مشاهده کرد. این فقط یک کامپیوتر مینیاتوری است . حتی با یک کیس هم اذیت نمی شود، چه برسد به صفحه نمایش داخلی! . همچنین یک مرکز فرماندهی محاسباتی قابل حمل همه منظوره خوب است.مهم نیست که چه کاری انجام می دهید. آنجا، تقریباً مفید است!

 

 

راه های ساده برای کاهش احتمال هک شدن

با توجه به اینکه هک کردن یک مشکل گسترده در جامعه فعلی ما است، باید از خود در برابر آن محافظت کنید. در اینجا چند راه ساده وجود دارد که می توانید شانس هک شدن خود را کاهش دهید.

1-

یکی از روش‌هایی که یک هکر برای دسترسی به سیستم‌ها یا شبکه‌ها استفاده می‌کند، ارسال ایمیل با بدافزار است. هنگامی که گیرنده ایمیل را باز می کند و یک پیوست را دانلود می کند. یا روی پیوند کلیک می کند، بدافزار سیستم را آلوده می کند هکر می تواند به راحتی به شبکه دسترسی پیدا کند. بنابراین، مهم است که از باز کردن ایمیل‌های افرادی که نمی‌شناسید اجتناب کنید. اگر به طور تصادفی ایمیلی از فرستنده باز کردید، نمی دانید، هیچ پیوستی را باز نکنید. یا روی پیوندهای داخل ایمیل کلیک نکنید.

2-

همچنین استفاده از رمزهای عبوری که به سختی شکسته می شوند بسیار مهم است. هکرها افراد باهوشی هستند و اگر از رمزهای عبور آسانی مانند نام خود و به دنبال آن سال تولد خود استفاده کنید، دسترسی آنها به حساب های شما زمان زیادی طول نخواهد کشید.سعی کنید با ترکیب الفبا، اعداد و کاراکترهای خاص از یک رمز عبور سخت استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که رمزهای عبور متفاوتی برای حساب های مختلف دارید. همچنین باید سعی کنید رمز عبور خود را حفظ کنید، رمزهای عبور خود را در رایانه خود ذخیره نکنید.

3-

از وصله ها و به روز رسانی ها برای محافظت از رایانه یا شبکه رایانه خود در برابر هکرها استفاده کنید. فناوری همچنان رو به جلو حرکت می کند . هکرها در حال توسعه راه های جدیدی برای دور زدن سیستم های امنیتی هستند که در حال حاضر توسط سازمان های مختلف استفاده می شود. به روز رسانی ها شما را در برابر هک غیر قانونی به شدت محافظت می کنند.

شرکت‌های نرم‌افزاری پچ‌هایی را برای محصولات خود به‌روزرسانی یا منتشر می‌کنند. تا آنها را در برابر حملات سایبری ایمن نگه دارند. آیا به اصلاح یا به روز رسانی سیستم امنیتی خود ادامه می دهید؟. اگر پاسخ شما مثبت است احتمال دسترسی هکرها به شبکه یا سیستم شما را کاهش خواهید داد.

4-

داشتن یک نسخه پشتیبان در هنگام برخورد با هکرها نیز مهم است. گاهی اوقات دور نگه داشتن هکرها کار سختی است .زمانی که آنها به کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری شما دسترسی پیدا کنند، قبل از اینکه کنترل را پس بگیرید می توانند آسیب زیادی وارد کنند. اگر هکرها داده های حیاتی را حذف کنند، در صورت نداشتن نسخه پشتیبان، ممکن است ضرر زیادی متحمل شوید.

اگر اطلاعات اصلی را در اثر حمله سایبری از دست دادید، باید از تمام اطلاعات حیاتی خود در یک سیستم جداگانه نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که داده‌ها را رمزگذاری می‌کنید اگر هکری به اطراف مراجعه کرد.

نتیجه

اگر فرد تصمیم بگیرد از مهارت های خود برای کمک به دیگران استفاده کند، یک هکر می تواند حرفه خوبی باشد. با این حال، برخی تصمیم می گیرند از مهارت های خود برای ایجاد درد عاطفی از طریق تجاوز به حریم خصوصی یا اخاذی از قربانیان استفاده کنند. در ایالات متحده، قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای ایالات متحده به جلوگیری از هک کمک می کند.یعنی برای کسانی که در دادگاه های فدرال به دلیل هک شدن مجرم شناخته شوند مجازات تعیین می کند. هر ایالت همچنین قوانینی در مورد هک و سایر فعالیت های غیرقانونی مرتبط با رایانه دارد.

هک اخلاقی در مورد بهبود امنیت رایانه ها یا شبکه های رایانه ای است. هکرهای اخلاقی در بهبود امنیت سیستم و ارائه راه های جدید برای محافظت از اطلاعات حیاتی در اینترنت مفید هستند.

بسیاری از شرکت‌ها خدمات هک اخلاقی را ارائه می‌دهند. اگر احساس می‌کنید سیستم یا شبکه شما نیاز به بررسی دارد، می‌توانید برای خدمات آنها تماس بگیرید. همچنین می توانید از برخی از پیشنهادات این مقاله برای جلوگیری از دسترسی هکرها به سیستم یا شبکه خود استفاده کنید.