برنامه روت گوشی + معرفی 12 برنامه روت گوشی + معایب و مزایای روت کردن گوشی!🔴
هک پسورد گوشی
هک پسورد گوشی + 8 روش هک رمز عبور + 7 روش جلوگیری از هک رمز عبور!🔴
نوامبر 12, 2022
آموزش هک گوشی
آموزش هک گوشی + معرفی سایت های آموزشی + سایت تمرین هک + مراحل هک!💀
نوامبر 26, 2022

برنامه روت گوشی + معرفی 12 برنامه روت گوشی + معایب و مزایای روت کردن گوشی!🔴

برنامه روت گوشی

برنامه روت گوشی

برنامه روت گوشی برنامه ای است که می تواند به شما کمک کند از قید و بند چارچوب های تعیین شده در گوشی اندروید آزاد شوید!. روت کردن گوشی های اندروید می تواند به شما کمک کند که استفاده از روش های مختلف برای هر نرم افزاری را داشته باشید. قبل از این که این مقاله را بخوانید به شما هشدار می دهیم که قبل از روت کردن گوشی خود حتما اطلاعات کامل در این زمینه را به دست آورید. ضمن این که مشورت کردن با یک متخصص در زمینه گوشی اندروید می تواند به شما کمک زیادی کند!.

روت کردن گوشی هوشمند چیست؟

روت چیست ؟ روت کردن تلفن ها، صرف نظر از سیستم عامل، معمولاً به معنای کشف نوعی باگ است. که به شما امکان می دهد محافظت های داخلی را دور بزنید و کنترل کامل روی سیستم عامل را به دست آورید . برای تبدیل شدن به کاربر “روت” که همه امتیازات و همه دسترسی ها را دارد. روت کردن گاهی اوقات “جیل بریک” نامیده می شود. زیرا به کاربر اجازه می دهد از محدودیت های سیستم عامل خارج شود.

در اکوسیستم اندروید، از آنجایی که این پلتفرم مبتنی بر مجوزهای لینوکس و مالکیت سیستم فایل است، روت کردن به معنای دسترسی «ابر کاربر» است. روت کردن به طور کلی با استفاده از ابزار Android SDK برای باز کردن قفل بوت لودر و سپس فلش یک تصویر سفارشی روی دستگاه انجام می شود. برخی از برنامه های شخص ثالث ممکن است به شما پیشنهاد روت کردن دستگاه شما را بدهند، اما کاربران باید به ویژه در این مورد محتاط باشند، زیرا پتانسیل معرفی بدافزار یا سایر حفره های امنیتی را دارند.

همه کسانی که گوشی را روت می کنند، با پیدا کردن یک باگ، وارد آن نمی شوند. برای مثال، گوشی‌های اندرویدی که برای اهداف توسعه فروخته می‌شوند، ممکن است به روت کردن اجازه دهند تا به فرآیند تست و اشکال‌زدایی کمک کند.

مهم:

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که روت کردن با باز کردن قفل گوشی متفاوت است. به ویژه در ایالات متحده، تلفن ها اغلب با یارانه ارائه شده توسط یک شرکت مخابراتی فروخته می شوند. برای کمک به اجرای شرایط قرارداد، تلفن‌ها ممکن است توسط شرکت مخابراتی پیکربندی شوند تا فقط در شبکه‌های خاصی قابل استفاده باشند. غیرفعال کردن این کنترل‌ها «باز کردن قفل» تلفن نامیده می‌شود، اما این امر مستلزم کسب مجوزهای ابرکاربر نیست.

 

📒 📕 📗 📘 📙 بیشتر بخوانید : هک گوشی با شماره تلفن چگونه انجام می شود ؟

 

چرا مردم گوشی های خود را روت می کنند؟

مردم به دلایل زیادی گوشی های هوشمند را روت می کنند. آنها ممکن است بخواهند یک برنامه خاص را نصب کنند، تنظیمات خاصی را تغییر دهند یا دوست نداشته باشند که به آنها گفته شود با تلفن خود چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری نمی توانند انجام دهند.

در سال های اولیه گوشی های هوشمند اندرویدی، روت کردن در بین علاقه مندان به فناوری به عنوان راهی برای حذف سفارشی سازی رابط کاربری ساخته شده توسط سازندگان به پلتفرم اندروید محبوب بود. در موارد دیگر، انگیزه حذف برنامه های از پیش بارگذاری شده بوده است.

برنامه روت گوشی

برنامه روت گوشی ای که از آن استفاده می کنید می تواند اثرات جدی ای بر کارایی گوشی شما داشته باشد

چگونه می توان تشخیص داد که گوشی روت شده است؟

کاربرانی که مطمئن نیستند گوشی آنها روت شده است یا نه، چندین راه برای بررسی دارند.

وجود یک برنامه روت گوشی مانند Kinguser یا Superuser روی دستگاه نشانه آشکاری است که دستگاه روت شده است. این برنامه‌ها معمولاً به عنوان بخشی از فرآیند روت کردن نصب می‌شوند تا امکان دسترسی به امتیازات ابرکاربر را فراهم کنند. کاربران همچنین می‌توانند یک برنامه root checker یا یک کلاینت ترمینال را دانلود کنند تا تعیین کنند که آیا دسترسی superuser پیکربندی شده است یا خیر.

با دستگاه‌های اندرویدی سامسونگ که دارای Samsung Knox هستند، کاربر می‌تواند به سادگی به تنظیمات رفته و روی «About Phone» ضربه بزند تا نسخه‌های نرم‌افزار دستگاه خود را بررسی کند. هر گونه بی نظمی در نرم افزار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آیا روت کردن گوشی هوشمند یک خطر امنیتی است؟

روت کردن برخی از ویژگی‌های امنیتی داخلی سیستم عامل را غیرفعال می‌کند و این ویژگی‌های امنیتی بخشی از چیزی است که سیستم عامل را ایمن نگه می‌دارد و داده‌های شما را در برابر قرار گرفتن در معرض یا خرابی ایمن نگه می‌دارد. از آنجایی که گوشی‌های هوشمند امروزی در محیطی مملو از تهدیدات مهاجمان، برنامه‌های باگ یا مخرب و همچنین اشتباهات تصادفی گاه به گاه توسط کاربران مورد اعتماد کار می‌کنند، هر چیزی که کنترل‌های داخلی در سیستم عامل اندروید را کاهش دهد، خطر بیشتری را نشان می‌دهد.

تعیین کمیت افزایش سطح ریسک سخت است، زیرا بستگی به نحوه روت شدن گوشی و اتفاقات بعدی دارد. اگر کاربر گوشی هوشمند خود را روت کند و کاری خارج از استفاده معمولی روزانه انجام ندهد، اشاره کردن و گفتن «این یک مشکل امنیتی بزرگ است» دشوار می‌شود. اما اگر یک تلفن روت شده از بررسی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار و وصله‌های امنیتی خودداری کند (یا نتواند آنها را نصب کند، زیرا هسته دیگر به درستی امضا نشده است)، حتی تلفنی که به روشی بسیار عادی استفاده می‌شود، به آرامی به یک بمب ساعتی تبدیل می‌شود که نرم‌افزارها و برنامه‌های قدیمی را اجرا می‌کند.

از سوی دیگر، مدیران فناوری اطلاعات می‌دانند که بسیاری از کاربران گوشی‌های خود را روت می‌کنند و سپس دست به رفتارهای ناامن می‌زنند، مانند نصب برنامه‌های غیرقانونی یا بدافزار – حتی ناخواسته. در این صورت، خطر امنیتی به سرعت افزایش می یابد.

برنامه روت گوشی

در اینجا لیستی از نرم افزارهای روت کننده محبوب اندروید آمده است:

Dr.Fone-Root
Magisk Manager
فراماروت
KingRoot
اودین
SuperSU
روت مستر
Firmware.mobi
AdAway
روت با یک کلیک
آی روت
ریشه بایدو

#1) Dr.Fone-Root

بهترین گزینه برای روت و آنروت دستگاه های اندرویدی بدون ابطال گارانتی.

Dr.Fone-Root یکی از بهترین نرم افزارهای روت اندروید است. توسعه دهندگان ادعا می کنند که برنامه 100 درصد ایمن و ایمن است که گارانتی را باطل نمی کند. بسیاری از دستگاه های اندرویدی قدیمی و جدید را پشتیبانی می کند.

امکانات:

پشتیبانی از بیش از 7000 دستگاه
سازگار با اندروید 2.1 و بالاتر.
استفاده از برنامه گارانتی را باطل نمی کند.
دستگاه را روت کنید.

حکم: Dr.Fone-Root بهترین برنامه برای روت کردن دستگاه های اندرویدی است. تقریباً از تمام دستگاه های اندرویدی پشتیبانی می کند. همچنین می‌توانید دستگاه خود را روت کنید تا تنظیمات گوشی خود را بازیابی کنید.

قیمت: رایگان

شماره 2) Magisk Manager

بهترین گزینه برای روت بدون سیستم دستگاه های اندرویدی جدید و قدیمی به صورت رایگان.

Magisk Manager یک نرم افزار روت منبع باز اندروید است زیرا به روت “بدون سیستم” گوشی شما اجازه می دهد. مزیت این روش این است که به شما امکان می دهد به روز رسانی های سیستم عامل را دریافت کنید. این برنامه وضعیت دستگاه روت شده را پنهان می کند که آن را با Netflix و سایر برنامه های مالی که به ویژگی SafetyNet اندروید متکی هستند سازگار می کند.

امکانات برنامه روت گوشی:

ریشه بدون سیستم
مخفی کردن وضعیت روت شده
به دریافت به‌روزرسانی‌های سیستم عامل ادامه دهید.

حکم: Magisk Manager یکی از بهترین برنامه های روت اندروید است. می توانید از این نرم افزار برای روت کردن دستگاه خود و بهبود تجربه تلفن استفاده کنید. این برنامه گوشی شما را بدون تغییر کد اصلی روت می کند.

قیمت: رایگان

شماره 3) Framaroot

بهترین گزینه برای روت یک کلیک دستگاه اندرویدی شما بدون کامپیوتر به صورت رایگان.

Framaroot به شما این امکان را می دهد که دستگاه خود را به راحتی روت کنید. شما می توانید اکثر دستگاه های اندرویدی را با استفاده از برنامه روت کنید. این به شما امکان می دهد دستگاه را بدون نیاز به نوشتن هیچ دستور ADB روت کنید. این برنامه همچنین به شما این امکان را می دهد که اگر می خواهید تنظیمات را بازیابی کنید، دستگاه خود را روت کنید.

امکانات:

دانلود با یک کلیک
اکسپلویت های متعدد
دستگاه را روت کنید.

حکم: Framaroot می تواند تقریباً تمام دستگاه های اندرویدی را روت کند. همچنین می توانید هر زمان که بخواهید دستگاه خود را از حالت روت خارج کنید.

قیمت: رایگان

برنامه روت گوشی

برنامه روت گوشی باعث می شود که شما بتوانید سیستم عامل خود و چارچوب های مختلفی که دارد را از بین ببرید

شماره 4) KingRoot

KingRoot از اکسپلویت های سیستم برای روت کردن دستگاه های اندرویدی استفاده می کند. برنامه ریشه با سیستم عامل های اندروید مدل قدیمی کار می کند. می‌تواند دستگاه‌های سامسونگ و سونی را بدون حذف ویژگی‌های امنیتی SONY_RIC و Samsung KNOX روت کند.

امکانات:

جلوگیری از تشخیص ناکس سامسونگ
Sony_RIC را ببندید.
دستگاه را روت کنید.

حکم: KingRoot یک برنامه عالی برای روت کردن دستگاه های اندرویدی مدل قدیمی است. این برنامه می تواند بر اساس مدل دستگاه، اکسپلویت صحیح سیستم را از ابر اعمال کند. اگر می‌خواهید فقط بدون فلش کردن بازیابی شخص ثالث در دستگاه، فقط دسترسی ریشه داشته باشید، این یک برنامه توصیه می‌شود.

قیمت: رایگان

شماره 5) اودین

Odin به شما اجازه می دهد تا سیستم عامل را روی دستگاه های سامسونگ نصب کنید. این برنامه می تواند نسخه های مختلف اندروید از جمله Gingerbread، Ice Cream Sandwich، Jellybean، KitKat، Lollipop و Marshmallows را فلش کند. بعد از اینکه دستگاه خود را با استفاده از یک برنامه روت اندروید روت کردید، می توانید از دستگاه برای نصب یک کاستوم رام استفاده کنید.

امکانات این برنامه روت گوشی:

راه اندازی مجدد خودکار
پارتیشن بندی مجدد
قفل فلش.

حکم: برنامه Odin می تواند پس از روت کردن دستگاه اندروید شما یک رام کاستوم نصب کند. این فقط برای دستگاه های سامسونگ در دسترس است. پس از روت کردن گوشی اندرویدی خود باید از برنامه استفاده کنید. قبل از استفاده از برنامه، توصیه می شود رام استوک دستگاه خود را که در Sammobile.com موجود است کپی کنید.

قیمت: رایگان

 

📒 📕 📗 📘 📙 بیشتر بخوانید : برنامه هک گوشی اندروید

 

شماره 6) SuperSU

بهترین برای دسترسی روت دستگاه های اندرویدی به صورت رایگان.

SuperSU یک ابزار مدیریت دسترسی ریشه عالی است که برای دستگاه های اندرویدی توسعه یافته است. این برنامه یک نرم افزار روت است که به شما کمک می کند مجوزهای برنامه را در دستگاه روت شده خود مدیریت کنید. استفاده از این برنامه به شما این امکان را می دهد که پس از روت کردن، از دستگاه خود در برابر برنامه های مضر محافظت کنید.

امکانات:

مدیریت دسترسی ریشه
جداسازی فضای نام کوه.
دسترسی ریشه چند کاربره
از برنامه بعد از روت محافظت کنید.

حکم: SuperSU از دستگاه اندرویدی شما پس از روت محافظت می کند. می‌توانید دسترسی به برنامه‌ها را برای محافظت از دستگاهتان مدیریت کنید. این به شما امکان می دهد برنامه هایی را مدیریت کنید که بر لایه های اصلی سیستم عامل اندروید کنترل دارند.

قیمت: رایگان

شماره 7) RootMaster

RootMaster یک برنامه عالی برای روت آسان دستگاه اندرویدی است. فقط با یک کلیک می توانید دستگاه خود را روت کنید. این برنامه به شما امکان می دهد بدون استفاده از نرم افزارهای شخص ثالث به root دسترسی کامل داشته باشید.

امکانات:

دستگاه ها را بدون اتصال به رایانه روت کنید.
روت با یک کلیک
دستگاه را روت کنید.

حکم: RootMaster یک برنامه روت سریع اندروید است. این توسط برنامه نویسان با تجربه در XDA توسعه یافته است. این برنامه سبک وزن و آسان برای استفاده در دستگاه های اندرویدی است.

قیمت: رایگان

#8) Firmware.mobi

Firmware.mobi یک برنامه برای نصب تصاویر سیستم عامل اندروید استوک است. همچنین می توانید از این برنامه برای ایجاد یک بسته CF-Auto-Root استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید تصاویر سفارشی ذخیره شده در Dropbox را اضافه کنید. می توانید از لیستی انتخاب کنید که اندازه فایل، هش SHA-1 و MD5 را نشان می دهد.

امکانات:

تصویر سیستم عامل سهام را پیدا کنید.
بسته CF-Auto-Root را سفارشی کنید.

حکم: Firmware.mobi برای کاربران حرفه ای که جزئیات فنی در مورد تلفن های اندرویدی را می دانند مناسب است. ما آن را برای کاربرانی که از فرآیندهای پیچیده روت کردن اطلاعی ندارند توصیه نمی کنیم.

قیمت: رایگان

شماره 9) AdAway

بهترین برای مسدود کردن تبلیغات در دستگاه های روت شده و روت نشده اندروید 8.0 و بالاتر به صورت رایگان.

AdAway برنامه ریشه اندروید ایده آل برای مسدود کردن تبلیغات در تلفن های هوشمند است. دارای فهرست گسترده ای از IP های تبلیغاتی است که تضمین می کند اکثر تبلیغات مسدود می شوند. همچنین می توانید IP های سفارشی خود را برای مسدود کردن و قرار دادن تبلیغات در لیست سفید اضافه کنید.

امکانات این برنامه روت گوشی:

مسدود کردن تبلیغات در دستگاه های اندرویدی روت شده و روت نشده.
لیست های مسدود کننده و تبلیغات از پیش تعریف شده را دانلود کنید.
مسدود کردن IP های سفارشی
ثبت درخواست های DNS

حکم: AdAway یک برنامه عالی برای مسدود کردن تبلیغات ناخواسته است. برنامه در هنگام راه اندازی اجرا می شود و به نظارت بر اتصال شبکه ادامه می دهد. ممکن است سرعت گوشی را کند کند زیرا برای نظارت و مسدود کردن تبلیغات نیاز به منابع دارد.

قیمت: رایگان

شماره 10) روت با یک کلیک

One-Click Root یک برنامه روت اندروید با کاربری آسان است. شما می توانید دستگاه اندروید خود را تنها با یک کلیک روت کنید. برنامه روت کردن نیازی به اتصال به رایانه ندارد. شما می توانید دستگاه خود را مستقیماً از سیستم عامل اندروید روت کنید.

امکانات این برنامه گوشی:

پشتیبانی از اندروید 1.5 – 7.0
پشتیبانی آنلاین.
بدون نیاز به دانش فنی
فرآیند برگشت پذیر با پرداخت هزینه

حکم: One-Click مطابق با نام خود است زیرا به شما امکان می دهد دستگاه خود را تنها با یک کلیک یک دکمه روت کنید. می توانید با خیال راحت دستگاه خود را از طریق پشتیبانی چت زنده با توسعه دهندگان روت کنید. این یک برنامه ایده آل برای مبتدیانی است که می خواهند یک راه ساده برای روت کردن دستگاه های اندرویدی خود داشته باشند.

قیمت:

پایه: رایگان
پشتیبانی مشتری نامحدود: 11.65 دلار در ماه
حذف تبلیغات بدون روت کردن: از 29.95 دلار شروع می شود
دستگاه UnRoot: 39.95 دلار

شماره 11) iRoot

بهترین برای روت کردن تقریباً تمام نسخه های دستگاه های اندرویدی به صورت رایگان.

iRoot یکی دیگر از نرم افزارهای عالی برنامه اندروید است. این برنامه به شما امکان فلش کردن کاستوم رام ها و کرنل را برای تغییر پوسته و همچنین نصب آخرین برنامه های اندروید می دهد. این برنامه می‌تواند تمامی گوشی‌های محبوب سامسونگ، اچ‌تی‌سی و دیگر گوشی‌های خود را روت کند.

امکانات:

برنامه ریشه با یک کلیک.
رام و کرنل کاستوم فلش.
حذف تبلیغات در برنامه ها

حکم: iRoot یک برنامه اندروید رایگان است که استفاده از آن آسان است. تنها با یک کلیک می توانید دستگاه خود را روت کنید. هنگامی که دستگاه خود را روت کردید، برنامه به شما امکان می دهد عملکرد برنامه را افزایش دهید، تبلیغات را از تلفن حذف کنید و موارد دیگر را به صورت رایگان.

قیمت: رایگان

#12) ریشه بایدو

Baidu Root توسط یک شرکت چینی به نام Baidu Inc ساخته شده است. این برنامه تقریباً هر نوع دستگاه اندرویدی را روت می کند. این می تواند گوشی های محبوب را با نرم افزار عامل اندروید روت کند. موتور ریشه هوشمند یکپارچه فعالیت های مخرب را نظارت می کند و از گوشی شما پس از روت کردن محافظت می کند.

امکانات این برنامه روت گوشی:

پشتیبانی از بیش از 6000 گوشی
سازگار با اندروید 2.2 – 4.4.
موتور روت هوشمند
نظارت بر رفتارهای مخرب
بوت بهبود یافته از Kai.

حکم: Baidu Root یک برنامه روت اندروید با کاربری آسان و ساده است. یک اشکال برنامه این است که فقط به زبان چینی در دسترس است. شما از یک کتابچه راهنمای آنلاین که به زبان انگلیسی نوشته شده است استفاده خواهید کرد تا بدانید چگونه دستگاه اندرویدی خود را با استفاده از برنامه روت کنید.

قیمت: رایگان

برنامه روت گوشی

روت گوشی با توجه به محدودیت ها و عدم محدودیت ها به راحتی قابل تشخیص است

نتیجه

Dr.Fone-Root بهترین برنامه برای روت کردن و روت کردن دستگاه شما بدون ابطال گارانتی است. اگر می خواهید روت بدون سیستمی داشته باشید که به برنامه هایی که به Android SafetNet متکی هستند اجازه می دهد به کار خود ادامه دهند، Magisk Manager را در نظر بگیرید. در صورتی که می خواهید پس از روت کردن یک کاستوم رام نصب کنید، Odin را امتحان کنید.

اگر دستگاه شما با سایر برنامه های روت اندرویدی که در اینجا بررسی شده اند، سازگاری ندارد، Baidu Root را در نظر بگیرید. این برنامه به زبان چینی است، اما می‌توانید کتابچه‌های راهنما به زبان انگلیسی را به صورت آنلاین پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد در منوها برای روت کردن دستگاه خود پیمایش کنید.

یک گوشی هوشمند روت شده – به خصوص گوشی که به روز نمی شود – یک مشکل امنیتی ایجاد می کند که با گذشت زمان بدتر می شود. به طور مشابه، برخی از ویژگی‌های امنیتی مهم تلفن‌های هوشمند، مانند محیط اجرای مورد اعتماد سامسونگ (TEE)، می‌توانند هنگام روت شدن گوشی هوشمند غیرفعال شوند. سپس، برنامه‌های کاربردی وابسته به امنیت TEE برای ذخیره‌سازی کلید رمزگذاری یا پارتیشن‌های خانه/کار، برای مثال، یا به طور کامل کار نمی‌کنند یا دیگر امن نیستند. به همین دلیل است که اکثر مدیران فناوری اطلاعات به شدت از روت کردن تلفن‌ها خودداری می‌کنند.

سوالات متداول

سوال شماره 1) چگونه یک گوشی اندرویدی را روت کنیم؟

پاسخ: با پچ کردن تصویر بوت می توانید گوشی اندروید خود را روت کنید. وصله دستی تصویر بوت پیچیده و خطرناک است. با استفاده از یکی از برنامه های روت اندرویدی که در این مقاله بررسی شده است، می توانید به راحتی گوشی خود را با خطر کمتری وصله کنید.

سوال شماره 2) آیا روت کردن گوشی بی خطر است؟

پاسخ: به یاد داشته باشید که روت کردن گوشی، گوشی را در برابر خطرات آسیب پذیر می کند. نرم افزار اندروید بر خلاف ویندوز با اولویت امنیت طراحی شده است. مدل امنیتی از نصب برنامه های مضر جلوگیری می کند. روت کردن گوشی برای نصب برنامه های شخص ثالث می تواند گوشی شما را در برابر بدافزارها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و انواع دیگر خطرات آسیب پذیر کند.

س 3) آیا می توانم گوشی خود را بعد از روت کردن روت کنم؟

پاسخ: بعد از روت می توانید گوشی خود را روت کنید. اکثر برنامه‌های روت اندروید گزینه‌هایی برای روت کردن دستگاه و بازگرداندن گوشی به تنظیمات پیش‌فرض دارند.

 

س 4) آیا می توان گوشی من را بدون اطلاع من روت کرد؟

پاسخ: خیر امکان روت دستگاه های اندرویدی از راه دور وجود ندارد. تنها زمانی می توان گوشی را روت کرد که گوشی شما به رایانه و نرم افزار Android Debug Bridge (ADB) متصل باشد.

س 5) معایب روت کردن چیست؟

پاسخ: روت کردن گوشی اندرویدی گارانتی سازنده را باطل می کند. همچنین دستگاه شما را در برابر ویروس ها و حملات آنلاین آسیب پذیر می کند. اگر دستورالعمل ها رعایت نشود، تلفن شما می تواند به یک آجر بی فایده تبدیل شود.

توجه: ما هیچ مسئولیتی در قبال ضرر ناشی از استفاده از هر یک از برنامه های روت کردن اندروید بررسی شده در این پست وبلاگ نداریم. برای روت ایمن دستگاه خود باید دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.