نرم افزار تشخیص چهره + معرفی 11 نرم افزار برتر جهانی + ویژگی های همه آنها!🟢
ردیابی با گوگل مپ
ردیابی با گوگل مپ + معرفی 4 نرم افزار ردیابی با گوگل مپ + توقف ردیابی با گوگل مپ🟢
آوریل 16, 2023
برنامه های ضروری ویندوز + معرفی 30 برنامه کاربردی برای شما! + توضیح هر برنامه🟢
می 5, 2023

نرم افزار تشخیص چهره + معرفی 11 نرم افزار برتر جهانی + ویژگی های همه آنها!🟢

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره به شما کمک می کند ویژگی های مختلفی را در مورد چهره ی افراد پیدا کنید. مطمئنا کاربرد این نرم افزار ها فقط این نیست که چهره شما را از دیگران تشخیص بدهند. بلکه کار های دیگری مانند آنالیز چهره و یا تشخیص فرم کلی صورت را برای شما انجام می دهند. به هر صورت شما می توانید با استفاده از این نرم افزار ها کار خود را به راحتی انجام دهید. در این مقاله به شما این نرم افزار ها را به صورت کامل معرفی می کنیم.

11 نرم افزار تشخیص چهره در سال 2021

نرم‌افزار تشخیص چهره (FRS) یک نرم‌افزار بیومتریک است که چهره‌های موجود در تصاویر را با پایگاه داده موجود از هویت‌ها با استفاده از هوش مصنوعی و ML مطابقت می‌دهد. این مقاله درک جامعی از FRS و ابزارهای برتر موجود در بازار در سال 2021 ارائه می دهد.

نرم‌افزار تشخیص چهره (FRS) به عنوان ابزاری بیومتریک برای تطبیق چهره‌ها در تصاویر، معمولاً از عکس‌ها و عکس‌های ویدیویی، با پایگاه داده موجود از هویت‌ها تعریف می‌شود. این مقاله به شما درک جامعی از FRS، چک لیستی برای انتخاب نرم افزار مناسب و ابزارهای برتر موجود در بازار در سال 2021 می دهد.

بیشتر بخوانید : 👈👈👈 چگونه از چت جی پی تی چگونه استفاده کنیم ؟

نرم افزار تشخیص چهره چیست؟

نرم‌افزار تشخیص چهره (FRS) به عنوان ابزاری بیومتریک برای تطبیق چهره‌ها در تصاویر، معمولاً از عکس‌ها و عکس‌های ویدیویی، با پایگاه داده موجود از هویت‌ها تعریف می‌شود. می توان آن را به سه بخش تقسیم کرد: تشخیص (پیدا کردن چهره در یک تصویر)، تجزیه و تحلیل (نقشه برداری از چهره)، و تشخیص (تأیید هویت).

نمونه ای از فناوری تشخیص چهره، قابلیت برچسب گذاری خودکار عکس در فیس بوک یا حتی Google Photos است. رسانه‌های اجتماعی و غول‌های فناوری مانند اینها، با مرتب‌سازی پایگاه داده‌های موجود از تصاویر آپلود شده، یک کاربر را در عکس به چهره نشان می‌دهند. از آنجایی که ویژگی‌های صورت بسیار پیچیده‌تر از سایر روش‌های بیومتریک موجود مانند اثر انگشت و عنبیه چشم هستند، ابزارهای FRS به الگوریتم‌های پیچیده و هوشمند مصنوعی نیاز دارند.

بر اساس گزارشی که در سال 2021 پنجره جدیدی را توسط NIST باز می‌کند، الگوریتم‌های تشخیص چهره اکنون دارای میانگین ضریب خطای 0.08 درصدی در مقایسه با 4.1 درصد در سال 2014 هستند. نرم افزار تشخیص این فقط الگوریتم‌های اساسی نیستند، ما اکنون میکروکنترلرها و پردازنده‌های قدرتمندتر و فناوری دوربین پیشرفته‌تری برای لنزها و پردازش روی تراشه داریم. دسترسی به این سخت افزار در قالب گوشی های هوشمند به یک موهبت برای صنعت FRS تبدیل شده است.

 

بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار و از راه دور

 

هر FRS یا همان نرم افزار تشخیص چهره خوب دارای سه جزء کلیدی است:

سخت افزار برای گرفتن تصاویر این تصاویر را می توان از دستگاه های مستقل نیز وارد نرم افزار کرد.
هوشمندی برای مقایسه چهره های گرفته شده با داده های موجود.
پایگاه داده، به عنوان مثال، مجموعه ای از هویت های موجود. اینها می توانند هر چیزی باشند، از پایگاه داده کارمندان گرفته تا تصاویر پاک شده از رسانه های اجتماعی. (لطفاً توجه داشته باشید که تصاویر پاک شده در شبکه های اجتماعی غیراخلاقی هستند.)

اکنون، بیایید بفهمیم که FRS چگونه کار می کند.

تشخیص:

تشخیص با استخراج چهره از تصویر وارد شده به سیستم شروع می شود. پس از آن، ویژگی های مختلف در صورت انسان مشخص می شود. برخی از ویژگی های صورت با افزایش سن و اندازه تغییر نمی کند. اینها شامل فاصله بین چشم ها، عمق حدقه چشم و شکل بینی است. حدود 80 ویژگی از این قبیل به نام “نقاط برجسته” وجود دارد. سپس اندازه گیری های این نشانه ها برای ایجاد یک کد در کنار هم قرار می گیرند. این کد «پرینت چهره» نامیده می شود و برای هر شخصی منحصر به فرد است.

Matching:

سپس این چهره با چاپ های ذخیره شده در سیستم مطابقت داده می شود. در این مرحله، تصویر از چندین لایه فناوری عبور می کند تا از صحت اطمینان حاصل شود. از آنجایی که اکثر پایگاه های داده ما در حال حاضر عکس های دو بعدی هستند، تصاویر پایگاه داده باید توسط لایه ای از فناوری پردازش شوند. این پردازش معمولاً شامل بیرون کشیدن نشانه‌های چهره برای شبیه‌سازی همتایان سه بعدی آن‌ها است. اگر تصویر موضوع دارای وضوح پایین است، باید آن را رمزگذاری و رمزگشایی کرد تا جزئیات با وضوح مورد نظر تولید شود. الگوریتم‌ها باید تفاوت‌های نور، حالت چهره و زاویه را در نظر بگیرند.

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره می تواند به کمک شرکت ها برای حضور و غیاب کارمندان بیاید

شناسایی:

هدف این مرحله بستگی به این دارد که نرم افزار تشخیص چهره برای چه چیزی استفاده می شود – نظارت یا احراز هویت. این مرحله در حالت ایده آل باید یک تطابق 1:1 برای سوژه ایجاد کند. این ممکن است به روش های مختلف انجام شود، یک پاس سریع برای محدود کردن گزینه ها، سپس فعال کردن لایه های پیچیده تر. برخی از شرکت ها بافت پوست را همراه با الگوریتم های تشخیص چهره برای افزایش دقت تجزیه و تحلیل می کنند.

 

چه کسی از نرم افزار تشخیص چهره استفاده می کند؟

شرکت هایی مانند Mastercard در حال حاضر از FRS به عنوان یک شناسه در هنگام پرداخت ها و برای امنیت ساختمان استفاده می کنند. FRS کاربردهای بالقوه ای در خرده فروشی، بخش مهمان نوازی، بانک ها، دستگاه های خودپرداز و فرودگاه ها دارد. شرکت‌های مبتنی بر تجارت موبایل تا حد زیادی از FRS سود خواهند برد. شرکت های بازاریابی به دنبال استفاده از FRS برای خدمات مشتری شخصی هستند.

به عنوان مثال، برخی از کسب و کارهای تجارت الکترونیکی که عینک می فروشند، در حال کار بر روی استفاده از FRS برای توصیه عینک هایی هستند که برای ساختار صورت شما خوب به نظر می رسند. این نیاز به مراجعه به فروشگاه برای امتحان کردن آنها را نفی می کند. با این حال مهمترین موارد استفاده امروزی از FRS در امنیت نهفته است.

 

بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک تلگرام با شماره تلفن چگونه انجام می شود ؟

 

ویژگی های کلیدی ضروری یک نرم افزار FRS

نرم افزار تشخیص چهره می تواند برای احراز هویت، نظارت یا بازاریابی استفاده شود. بسته به مورد استفاده شما، در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی وجود دارد که باید هنگام در نظر گرفتن گزینه های FRS به دنبال آنها باشید:

پایگاه داده آموزش دیده و در حال رشد: میزان دقت هر FRS به پایگاه داده ای بستگی دارد که هوش مصنوعی آن بر روی آن آموزش دیده است. داده ها باید به طور مداوم در حال رشد باشند، با تنوع از نظر جنسیت و قومیت. داده‌های آموزشی نیز باید از نظر نور، زوایا و حالات چهره متفاوت باشند. یک پایگاه داده خوب همچنین وضوح های مختلفی از تصاویر را برای کار با سیستم حمل می کند. برنامه های یادگیری ماشین فقط به اندازه پایگاه داده ای که برای یادگیری استفاده می کنند خوب هستند و FRS نیز از این قاعده مستثنی نیست.

امنیت و حریم خصوصی کاربر:

هر نرم افزار بیومتریک ارتباط تنگاتنگی با هویت افراد دارد. این به این معنی است که داده های جمع آوری شده توسط FRS (در این مورد، چهره نگاری ها) بسیار حساس هستند. داده های کاربر باید در فواصل زمانی معین رمزگذاری و پاکسازی شوند. ارائه‌دهندگان نرم‌افزار باید برنامه‌ای قوی در صورت نقض داده‌ها داشته باشند.

دقت الگوریتم:

معیارهای کلیدی که هنگام در نظر گرفتن FRS باید به آن توجه کرد، نرخ پذیرش نادرست (FAR) و نرخ رد کاذب (FRR) است. FAR زمانی است که تصاویر مختلف به طور نادرست به عنوان یکسان تطبیق داده شوند. در این صورت، اگر از آن برای امنیت استفاده می‌کنید، ممکن است به شخص اشتباهی اجازه دسترسی داده شود. در FRR، تصاویر دقیق به طور کاذب با هم مطابقت ندارند. در این صورت ممکن است از دسترسی فرد مناسب منع شود. در یک سناریوی امنیتی عملی، FAR باید کم و FRR بالا باشد.

مقیاس پذیری:

برای شرکت های بزرگی که به دنبال استفاده از FRS برای احراز هویت هستند، مقیاس پذیری ضروری است زیرا نرم افزار باید در چندین مکان مستقر شود.

سازگاری و پشتیبانی:

ارائه دهندگان FRS باید گزینه های بازگشتی را در نظر بگیرند. در صورت خرابی سیستم، پشتیبانی و نظارت انسانی ممکن است در زمانی که سیستم به حالت عادی بازگردد مورد نیاز باشد. همچنین برای راه‌اندازی سخت‌افزار، به‌ویژه دوربین‌ها، برای حداکثر دقت، پشتیبانی لازم است.

شفافیت و اخلاق:

FRS تنها در سال گذشته چندین بار به دلیل عدم شفافیت در این زمینه مورد انتقاد قرار گرفته است. اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید برای جمع‌آوری داده‌های آموزشی یا نقض حریم خصوصی کاربر به اقدامات غیراخلاقی مانند پاکسازی رسانه‌های اجتماعی متوسل نمی‌شود.

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره با کمک یک اسکنر یا دوربین می تواند با هوش مصنوعی همراه شود

نرم افزار برتر تشخیص چهره در سال 2021

نرم‌افزار تشخیص چهره معمولاً به‌عنوان یک نرم‌افزار مستقل در دسترس نیست، اما معمولاً به عنوان بخشی از خدمات ارائه می‌شود. کسب‌وکارهایی که می‌خواهند فناوری تشخیص چهره را با محصولات و برنامه‌های خود ادغام کنند، می‌توانند راه‌حل‌های نرم‌افزاری مبتنی بر وب را که امروزه در دسترس است، انتخاب کنند. در اینجا 10 نرم افزار برتر تشخیص چهره موجود در بازار امروز را مشاهده می کنید.

سلب مسئولیت: این لیست ها بر اساس اطلاعات عمومی و وب سایت های فروشنده است. به خوانندگان توصیه می شود که تحقیقات گسترده خود را در مورد هر نرم افزار جلسه انجام دهند. شرکت ها بر اساس حروف الفبا فهرست شده اند.

1. Amazon Rekognition

تجزیه و تحلیل چهره و جستجوی چهره برای تأیید کاربر، شمارش افراد و موارد استفاده از ایمنی عمومی استفاده می شود.
تشخیص می تواند اشیا و صحنه ها را با برچسب گذاری به آنها شناسایی کند. آمازون این مزیت را دارد که مجموعه داده عظیمی در اختیار دارد. این دقت را تضمین می کند.

Rekognition به کاربران این امکان را می دهد که برچسب های سفارشی را به اشیا و صحنه ها مطابق با نیازهای تجاری اضافه کنند. این امر نرخ موفقیت بازی بالاتر را تضمین می کند. تنها کاری که کسب و کار باید انجام دهد ارائه تصاویری از اشیاء و مکان هایی است که باید شناسایی شوند.

آمازون تعدیل محتوا را ارائه می دهد. دارای یک مجموعه داده آزمایش شده است که از آن برای پرچم گذاری محتوای نامناسب استفاده می کند. همچنین تشخیص متن برای تشخیص نام ها را فراهم می کند.

2. Betaface

این سه نوع خدمات ارائه می دهد – SDK های تشخیص چهره، خدمات توسعه نرم افزار مشتری، و خدمات وب میزبانی شده.
خدمات می تواند تشخیص چهره ساده یا تشخیص چهره، شناسایی و تأیید پیچیده باشد.
از اندازه‌گیری‌های بیومتریک برای ردیابی ویژگی‌های چهره در تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کند. می تواند احساسات و قومیت را تشخیص دهد.

همچنین می تواند پوست، مو، ویژگی های صورت و شکل مدل مو را ردیابی کند.
این نرم افزار راه حل های نظارت تصویری و امنیتی را ارائه می دهد.

پایگاه مشتری: پایگاه مشتریان Betaface شامل آژانس های تبلیغاتی و سرگرمی وب، تولیدکنندگان محتوای رسانه ای و توسعه دهندگان نرم افزار B2B است.

3. BioID

سرویس وب BioID: این یک پیشنهاد SaaS است که می تواند در محل یا در فضای ابری مستقر شود.
تشخیص زنده بودن: این یک سرویس تشخیص برای تشخیص حضور کاربر با استفاده از تشخیص چهره، چشم و صدا است. برای جلوگیری از کلاهبرداری آنلاین و شناسایی هویت استفاده می شود

PhotoVerify: این راه حل فناوری تشخیص چهره را با سرویس تشخیص زنده بودن BioID ترکیب می کند تا عکس هایی را که به عنوان اثبات هویت استفاده می شوند تأیید کند.

پایگاه مشتری: این راه حل به شرکت هایی پاسخ می دهد که نیاز به شناسایی و امضای الکترونیکی دارند. این خدمات به خدمات مالی، KYC با بیومتریک، اجاره خودرو سلف سرویس، مراقبت های بهداشتی و برگزارکنندگان آزمون آنلاین ارائه می دهد.

4. Cognitec

Cognitec FRS مقیاس پذیر و قابل تنظیم را از طریق معماری سیستم باز خود از طریق “FaceVacs” به مشتریان ارائه می دهد.

Cognitec برای سازمان هایی که به دنبال راه حل های امنیتی مبتنی بر FRS و کنترل جمعیت هستند، بهترین کار را انجام می دهد. حضور گسترده ای در بازار تشخیص چهره دارد و می تواند راه حل های موثر و در مقیاس بزرگ را با حداقل هزینه های راه اندازی ارائه دهد.

5. DeepVision AI

DeepVision AI راه حل های FRS را برای بازاریابی و برنامه ریزی و برای مشاغلی که به دنبال استفاده از تأیید چهره برای امنیت هستند، ارائه می دهد.

این برنامه داده‌های مربوط به قدمت را در یک منطقه خاص از شهر با تشخیص سن، جنسیت و قومیت جمع‌آوری می‌کند. از این داده‌ها برای کمک به تبلیغ‌کنندگان و برندها برای هدف قرار دادن مشتریان با تبلیغات شخصی‌شده استفاده می‌شود. تشخیص چهره و تایید برای امنیت. راه حل تأیید چهره DeepVision، افراد را توسط کاربران مانند مجریان قانون برای امنیت شناسایی می کند. این یک داشبورد تجزیه و تحلیل بلادرنگ ارائه می دهد که می تواند سفارشی شود.

6. Face++

تشخیص چهره برای تشخیص چهره، مقایسه چهره و جستجوی چهره.
تشخیص بدن انسان برای تشخیص بدن، تشخیص اسکلت و طرح کلی بدن.
زیباسازی تصویر برای ادغام چهره ها در چندین عکس.
تشخیص تصویر – برای برچسب زدن چهره ها روی عکس ها.

Face++ SDK ها و APIها را برای استفاده از هر یک از این فناوری‌ها به همراه خدمات ابری سفارشی فراهم می‌کند. پیشنهادات API آن شامل تشخیص چهره، مقایسه، جستجو، اطلاعات نقطه عطف چهره، تشخیص احساسات، تخمین نگاه چشم، تجزیه و تحلیل وضعیت پوست و بازسازی صورت سه بعدی است. پیشنهادات SDK آن شامل مقایسه چهره و اطلاعات شاخص چهره است.

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره بر اساس نقاط حساس صورت و برآمدگی ها کار می کند

7. FaceFirst

FaceFirst قصد دارد از DigitalID برای جایگزینی کارت ها و رمزهای عبور استفاده کند. این به طور عمده راه حل های مبتنی بر FRS را در چهار زمینه کلیدی ارائه می دهد:

راه حل های امنیتی: این راه حل ها شامل احراز هویت، کنترل دسترسی، تأیید هویت و تأیید سن است.
تعامل با مشتری: برای برنامه های وفاداری و تبلیغات شخصی.
ایمنی: برای جلوگیری از ضرر و کاهش تقلب با هشدار در زمان واقعی برای تلاش های جعل هویت.
بینش کسب و کار: برای امتیازدهی احساسات، تجزیه و تحلیل ترافیک، تجزیه و تحلیل صوتی، و تجزیه و تحلیل تقلب توسط مشاغل.

8. کایروس

Kairos خدمات وب مبتنی بر FRS و یک SDK را برای کسب و کارها فراهم می کند تا راه حل های خود را یکپارچه کنند. خدمات تشخیص چهره، شناسایی و تأیید را ارائه می دهد. این نرم افزار همچنین می تواند داده های جمعیتی مهم را ردیابی کند. ویژگی برچسب‌گذاری خودکار آن، جستجو و فهرست‌بندی سریع‌تر تصاویر و ویدیوها را امکان‌پذیر می‌کند.

کایروس در حال حاضر در تحقیقات بازار، مدیریت سرمایه، خودروسازی، بانکداری، سلامت و امنیت استفاده می شود.  Kairos اسناد و پشتیبانی آنلاین را از طریق ایمیل ارائه می دهد. Kairos یک برنامه آزمایشی رایگان 14 روزه دارد. سه طرح ارائه می دهد: Student Cloud با 19 دلار در ماه، Developer Cloud با 99 دلار در ماه و Business Cloud با 249 دلار در ماه.

9. SenseTime

SenseTime علاوه بر خدمات FRS مستقل، فناوری تجزیه و تحلیل چهره و بدن را نیز ارائه می‌کند. راه حل های آن دارای دقت بالایی هستند. خدماتی مانند:

موقعیت یابی نقطه مشخصه صورت: بدون توجه به زوایای عریض، تغییر حالات یا حرکت، تعیین موقعیت مشخصه مشخص می شود.
ویژگی های صورت: راه حل می تواند بیش از ده ویژگی چهره را به دقت تشخیص دهد.
تشخیص زنده بودن: راه حل تأیید کاربر برای جلوگیری از حملات جعل.
نقطه ویژگی بدن: برای تجزیه و تحلیل بدن استفاده می شود و از 14 نقطه مشخصه بدن برای تشخیص قسمت های مختلف از جمله در هنگام حرکت استفاده می کند.

پایگاه مشتریان SenseTime شامل برنامه ریزان شهری هوشمند و شرکت هایی در بخش های خودرو، مراقبت های بهداشتی و تبلیغات است.  SenseTime اسنادی را برای کاربران فراهم می کند.

10. Sky Biometry

شناسایی چهره
تعیین صفت
تشخیص چهره

پایگاه مشتریان فعلی Sky Biometry شامل مشاغلی است که کمپین های تبلیغاتی، مدیریت عکس، احراز هویت کاربر، یا تعدیل جامعه، مانند تعدیل و تأیید پروفایل دوستیابی را انجام می دهند.  این نرم افزار مستندات API دقیق را به صورت آنلاین ارائه می دهد. زمان پاسخگویی پشتیبانی بر اساس طرح اشتراک انتخاب شده متفاوت است.

Sky Biometry دارای سه طرح قیمت‌گذاری است – اولی رایگان، دومی 50 یورو در ماه و سومی 100 یورو در ماه. حتی ممکن است برای یک طرح قیمت گذاری سفارشی با Sky Biometry تماس بگیرید. برنامه های اشتراک بر اساس تعداد تماس های API در ماه/روز/ساعت و تعداد تگ های آموزش دیده است.

 

11. Trueface.ai

Trueface.ai راه‌حل‌های FRS را در سه حالت ارائه می‌کند – با یک SDK، یک ظرف قابل استقرار، و یک راه‌حل نرم‌افزار plug-and-play (بتا). این نرم افزار چهار سرویس اصلی را ارائه می دهد:

تشخیص چهره
تشخیص سلاح
تجزیه و تحلیل فضایی
راستی‌آزمایی زنده برای جلوگیری از تلاش‌های جعلی

پایگاه مشتریان آن متشکل از شرکت هایی از بخش های فین تک، آموزش، امنیت، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی و مهمان نوازی است. همچنین راه حل هایی را برای سازمان های دولتی ارائه می کند.

Trueface.ai مستندات آنلاین را ارائه می دهد و یک مرکز توسعه دهنده فعال دارد.  قیمت از 99 دلار در ماه برای هر سرویس شروع می شود.  Trueface برای مشاغل با تخصص کدنویسی ایده آل است. این ممکن است زمانی که راه حل plug-and-play آن از نسخه بتا پیشرفت کند، تغییر کند.

نتیجه

فناوری تشخیص چهره دیگر چیزی در آینده نیست. اکنون اینجاست و بسیاری از سازمان‌ها استفاده از FRS را برای اهداف امنیتی، بازاریابی و تجاری آغاز کرده‌اند. تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتق شده از FRS می تواند برای تجزیه و تحلیل پیش بینی و تجهیز بیشتر محصولات استفاده شود. برای استقرار موفق FRS، شرکت ها باید هر راه حل FRS را با یک مجموعه داده جامع و معنی دار آزمایش کنند.