دور زدن اینترنت ملی + 5 روش جهانی برای از بین بردن فیلترینگ و دسترسی به اینترنت آزاد!🚨
استعلام هک گوشی
استعلام هک گوشی +13 علائم خطر هک+روش های هک شدن و محافظت از خود!🟢
نوامبر 12, 2023
وای فای 6
وای فای 6 چیست؟ + معرفی کامل + نحوه استفاده + مقایسه با اینترنت 5G 🟢
نوامبر 14, 2023

دور زدن اینترنت ملی + 5 روش جهانی برای از بین بردن فیلترینگ و دسترسی به اینترنت آزاد!🚨

دور زدن اینترنت ملی

دور زدن اینترنت ملی

دور زدن اینترنت ملی یکی از آرزوهای ایرانیان است. البته ایرانیان این کار را سالهاست که به خووبی انجام می دهند. اما در حال حاضر به دلیل این که با شرایط فیلترینگ شدیدی رو به رو هستیم باید روش های مختلف ان آشنا بشوید. در این مقاله قصد داریم همه ی روش های دور زدن اینترنت ملی را به شما بگوییم. دقت داشته باشید که استفاده از این روش ها گاهی رایگان است و گاهی هزینه دارد. علاوه بر این سرعت اتصال شما در روش های مختلف می تواند متفاوت باشد. پس خودتان در نهایت بهترین روش را باید انتخاب کنید.

دور زدن اینترنت ملی

یکی از مشکلات رو به رشد در دنیای آنلاین مدرن، پیشرفت آهسته اما پیوسته محدودیت ها و سانسور آنلاین است. اینترنت به عنوان یک نیروی مدرن برای اتصال مردم در سراسر جهان و حذف محدودیت‌های موجود، ذاتاً با چنین سانسور و محدودیت‌هایی مخالف است. با وجود این، شرکت‌های مختلف، دولت‌ها و حتی ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) تلاش خود را برای ایجاد این نوع مشکلات انجام داده‌اند. اما اگر یک چیز به طور قطع در مورد ماهیت نوآورانه اینترنت وجود داشته باشد، این است که هر زمان که مشکلی وجود داشته باشد، جامعه همیشه برای ارائه راه‌حل قیام خواهد کرد.

این سوال که آیا اینترنت باید بدون محدودیت و کاملا رایگان باشد، موضوعی حساس است. از یک طرف، مفاهیم مهمی مانند آزادی بیان و آزادی بیان وجود دارد که باید در حوزه آنلاین محافظت شوند. از سوی دیگر، اینترنت می تواند مملو از محتوای مضر به خصوص برای کودکان باشد. بنابراین ممکن است دلایل قانونی برای محدود کردن جنبه‌های خاصی از اینترنت وجود داشته باشد. با این حال، شکی وجود ندارد که دولت‌ها و نهادها از قدرت خود سوء استفاده می‌کنند . یعنی این زمینه‌های موجود اینترنت را فراتر از حد لازم محدود می‌کند، به ویژه در کشورهایی مانند روسیه و چین یا بیشتر از همه ایران.

بنابراین در این مقاله به انواع محدودیت های آنلاین اعمال شده در مناطق مختلف جهان می پردازیم.  سپس پنج روش برتر برای دور زدن محدودیت های اینترنتی را ارائه می دهیم. به آن برسیم.

تعریف محدودیت اینترنت

هر مانعی که توسط هر موسسه، شرکت، شخص یا دولت بر سر آزادی اکتشاف اینترنت بدون هیچ محدودیتی ایجاد شود، نوعی محدودیت اینترنت محسوب می شود. انواع مختلفی از محدودیت های اینترنتی وجود دارد و لزوماً همه آنها ذاتاً مضر نیستند. گاهی اوقات آنها برای حفظ منافع یک شرکت و منحصراً در دامنه های آنلاین آن شرکت خاص انجام می شوند. این دلایل مشروع و محجوب خصوصی واقعاً معتبر است. به محض اینکه زمینه ای برای محدودیت فراهم شود، طرف های دیگر به بهانه محدودیت های خود را اعمال می کنند . اینجاست که محدودیت اینترنت از کنترل خارج می شود و مضر می شود.

محدودیت اینترنت قبلاً از کنترل خارج شده است. بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی در سال 2012 از جامعه جهانی اینترنت، 71 درصد از مردم از سراسر جهان بر این باور بودند که دسترسی آزاد و بدون محدودیت آنها به اینترنت توسط موسسات و دولت ها با مانع مواجه می شود. در حالی که 83 درصد از افراد مشابه در همان نظرسنجی معتقد بودند که دسترسی رایگان به اینترنت یک حق اساسی بشر است. با توجه به این که این نظرسنجی مربوط به یک دهه پیش است، با اطمینان می توان گفت که درجه سانسور فقط به سمت بدتر شدن تغییر کرده است. اما مظاهر اصلی محدودیت اینترنت چیست و چگونه می توان محدودیت های اینترنت را دور زد؟

انواع و انگیزه های محدودیت اینترنت

پدیده محدودیت اینترنت اشکال مختلفی به خود می گیرد و باعث می شود دور زدن اینترنت ملی زیاد شود. گاهی اوقات به صورت رسمی به عنوان مجموعه ای از مقررات تایید می شود. در موارد دیگر، این سانسور مستقیم است، و برخی اوقات سیاست تحمیلی خصوصی یک شرکت است. در این قسمت تمام تلاشم را کرده ام تا دسته بندی های محدودیت اینترنت را به هفت دسته کلی محدود کنم. اینها برای نمایش کامل انگیزه‌ها و روش‌های متفاوتی که محدودیت اینترنت روی می‌دهد کافی نخواهد بود. اما کافی است تا درک سطحی از چرایی این اتفاق را به ما بدهد و سپس می‌توانیم از این دانش برای مقابله با آن در صورت لزوم استفاده کنیم.

دور زدن اینترنت ملی

دور زدن اینترنت ملی با استفاده از یک سری سرور ها مانند پروکسی و وی پی ان انجام می شود

کنترل والدین

اول، ما کنترل والدین را داریم، که یکی از مشروع ترین، اگر نه کاملاً ضروری، محدودیت اینترنت است. برخلاف اکثر اشکال دیگر محدودیت اینترنت، این محدودیت سازمانی، با انگیزه سیاسی یا نهادی نیست که بر مخاطبان بزرگ تحمیل شود. در عوض، این مجموعه‌ای از محدودیت‌های شخصی است که برای کودکان تعریف شده است تا از آنها در برابر محتوای مضر در پلتفرم آنلاین محافظت کند، از جمله اشکال مختلف محتوای بزرگسالان و بازیگران مخربی که به دنبال سوء استفاده از کودکان هستند. بسیاری از خدمات آنلاین مختلف با بسته‌ای برای کودکان ارائه می‌شوند که به والدین اجازه می‌دهد تجربه فرزند خود را به محتوایی محدود کنند که برای آنها ایمن تلقی می‌شود.

سانسور

این روش و انگیزه پشت اجرای محدودیت اینترنت به مراتب مضرترین هستند. این امر که معمولاً توسط دولت های کشورهای مختلف تحمیل می شود، مستقیماً با هدف ساکت کردن برخی عقاید سیاسی و ایدئولوژیک مردم است و به نوبه خود مستقیماً آزادی بیان و آزادی بیان را تضعیف می کند. با این حال، برخی از کشورهای دارای انگیزه مذهبی به محدود کردن دسترسی به محتوای آنلاین بزرگسالان، مانند ترکیه، رضایت دارند. در حالی که در کشورهای دیگر مانند کره شمالی، دسترسی به اینترنت که وجود دارد کاملاً محدود به محتوای ملی و دولتی است. میانه از کشورهایی مانند چین، روسیه، ایران، مصر و عربستان سعودی تشکیل شده است که محتوای سیاسی مخالفان خود را سانسور و فیلتر می کنند.

Geo-Blocks

Geo-Bocks عمل محدود کردن بخش ها یا کل محتوای یک دامنه برای یک منطقه خاص از جهان است. این روش محدودیت اینترنت توسط برخی از دولت ها و همچنین شرکت های خصوصی و حتی توسط سرویس های استریم انجام می شود. دولت هایی مانند ایالات متحده دامنه های دولتی خود را به محدوده IP کشورهایی که آنها را تحریم کرده اند، مانند کوبا محدود می کنند. معروف‌تر این است که محدوده‌های IP خاصی وجود دارند که از دسترسی به محتوای خاصی در رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند توییتر و یوتیوب محروم هستند.

خدمات پخش جریانی، مانند آمازون پرایم، دسترسی برخی کشورها را به محتوای خاص محدود می کند. با این حال، این بیشتر به دلیل تعهدات قراردادی از پیش تعیین شده در رابطه با انتشار محتوا در آن مناطق است. این پیاده سازی اینترنت لزوماً مضر نیست، اما می تواند از کنترل خارج شود و به نژادپرستی آنلاین کمک کند.

محدودیت های ISP

ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، به اختصار ISP شناخته می‌شوند. اینها مستقیماً بر روی محتوای موجود و محتوای محدود به عنوان بخشی از ارتباطی که برای شما ارائه می‌کنند، چه در محل کار یا در خانه، کنترل دارند. برخی از ISP ها سیاست های خاصی دارند که باعث می شود محتوای خاصی را در اتصال شما محدود کنند. در مواقع دیگر، در برخی کشورها، طبق قانون، آنها موظفند دسترسی به محتوای خاصی را محدود کنند، که این گسترش سانسور اینترنتی ایالات مختلف است که در بالا ذکر شد. از بین انواع مختلف محدودیت های اینترنت، محدودیت های ISP راحت تر قابل دور زدن هستند زیرا در سطح سطح اجرا می شوند.

محدودیت های خود تحمیلی (وب تاریک یا دارک وب)

تخمین زده می شود که حدود 96 درصد کل اینترنت از وب سایت های فهرست نشده تشکیل شده است. وب‌سایت فهرست‌نشده، وب‌سایتی است که در هیچ موتور جستجو فهرست نشده است و دسترسی به آن نیز محدود است. در حالی که اکثر این وب سایت ها وب سایت های ساده و غیر مضر هستند، تعداد زیادی از آنها وب سایت هایی هستند که فعالیت مجرمانه را ارائه می دهند.

این وب‌سایت‌های فهرست‌نشده، اغلب سایه‌دار، در مجموع به عنوان «وب تاریک» شناخته می‌شوند. وب‌سایت‌هایی مانند جاده ابریشم، که یک فروشگاه آنلاین بود، عمداً دسترسی را محدود می‌کنند. تا در معرض قرار گرفتن و احتمال گرفتار شدن کمتر شوند. بنابراین بخشی از وب وجود دارد که عمدا خود را به وب تاریک محدود می کند. برای دسترسی به دارک وب حتی فردی که در آمریکاست دور زدن اینترنت ملی را انجام می دهد. چون نمی خواهد مکان و موقعیت خود را به خطر بیندازد!.

حفاظت از حق چاپ یا همان کپی رایت

کپی رایت یکی از مهمترین قوانین است. که در بسیاری از کشورها و حوزه های قضایی مختلف با هدف حمایت از مالکیت معنوی هنرمندان، تولیدکنندگان محتوا، شرکت های بازی های ویدیویی، کارگردانان فیلم و نویسندگان وضع شده است.

بنابراین در حوزه‌هایی که این قانون وجود دارد و اجرا می‌شود، یکی از روش‌های اصلی اجرای آن، محدود کردن و مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌های تورنت و استریم است. استرالیا، برزیل، چین، فرانسه، آلمان، سنگاپور، ترکیه و بریتانیا دسترسی به چنین وب سایت هایی را مسدود می کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر، اگرچه مسدود نشده اند، اما استفاده از آنها به روش هایی که قوانین کپی رایت را تضعیف می کند غیرقانونی است.

سیاست های شرکت ها

مشابه با Geo-blocking، وب‌سایت‌های خاصی ممکن است دسترسی لایه‌ای را به افراد خاص و محدوده IP خاصی محدود کنند. این سیاست‌ها همیشه از خود شرکت سرچشمه نمی‌گیرند، بلکه اغلب برای پیروی از سایر قوانینی که توسط دولت معرفی می‌شوند، معرفی می‌شوند.

به عنوان مثال، یک کسب و کار کوچک یا متوسط ممکن است اجازه دسترسی به محدوده IP خاص را خطرناک بداند. بسیاری از شرکت‌ها از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین در راستای سیاست‌های دولت، دسترسی کاربران اینترنتی روسی را مسدود کرده‌اند. یک شرکت تجاری همچنین ممکن است با حملات آنلاین از محدوده IP یک کشور مواجه شود و تصمیم بگیرد دسترسی به آن محدوده IP را مسدود کند.

 

نحوه دور زدن اینترنت ملی: روش های اصلی

اکنون که دقیقاً می‌دانیم در قالب مسدود کردن اینترنت مختلف با چه چیزی سر و کار داریم، بیایید بهترین روش‌ها برای دور زدن محدودیت‌های اینترنت را مورد بحث قرار دهیم. در طول سالیان متمادی، توجه قابل توجهی به این موضوع از سوی جامعه فناوری اطلاعات به منظور تسهیل دسترسی جهانی و رایگان به اینترنت برای همه مردم در سراسر جهان صورت گرفته است. در این بخش، من به پنج روش اصلی برای عبور از محدودیت های اینترنت می پردازم. این راه حل ها مطلق نیستند، بنابراین اگر با محدودیت های اینترنت مواجه هستید، گزینه ها را در نظر بگیرید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

1-VPN: ساده ترین راه حل برای دور زدن اینترنت ملی

شبکه های خصوصی مجازی یکی از ساده ترین و محبوب ترین راه ها برای دور زدن محدودیت های اینترنت هستند. طبق یک مطالعه اخیر، بیش از 1.2 میلیارد کاربر اینترنت حداقل یک بار از VPN استفاده کرده اند. VPN تونلی است که از یک پروتکل خاص برای ایجاد مجازی یک شبکه خصوصی با استفاده از یک سرور مقصد که تونل به آن است استفاده می کند.

با استفاده از این آدرس IP جایگزین، می توانید اکثر اتصالات اینترنتی را دور بزنید. چه توسط ایالت شما یا توسط خود وب سایت های مربوطه تحمیل شده باشند.

بسیاری از خدمات VPN مختلف وجود دارد که مهمترین آنها Express VPN و NordVPN هستند. که هر دو بسیار محبوب هستند و VPN مبهم ارائه می کنند. همچنین تعداد زیادی پروتکل مختلف مانند OpenVPN، L2TP/IPSec، SSTP، IKEv2، PPTP، و غیره وجود دارد. در حالی که موارد مختلف زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و حجم عظیمی از داده ها را می توان در مورد VPN ها به دست آورد. می خواهید محدودیت های گذشته را دریافت کنید، VPN ها ساده ترین شرط شما هستند.

برخی از افراد ممکن است بپرسند که چگونه می توان محدودیت های اینترنت را در اندروید دور زد. و چگونه محدودیت های اینترنت در آیفون را دور بزنیم؟ تعداد زیادی سرویس VPN وجود دارد که خدمات خود را برای این پلتفرم ها نیز ارائه می دهند، بنابراین جای نگرانی نیست. می توانید یک سرور یا یک VPS خریداری کنید و VPN خود را نیز روی آن ایجاد کنید. برای تبدیل شدن به یک شهروند دیجیتال کاملاً ناشناس، بهتر است یک VPS با ارزهای دیجیتال خریداری کنید.

دور زدن اینترنت ملی

در ایران فیلترینگ به شدت زیاد است و تقریبا بدون دسترسی آزاد هستید!

2-تور: مسیر آزادی اینترنت و وب تاریک (دارک وب)

Tor یک پروژه منبع باز است. که ماموریت خود را برای ارائه دسترسی رایگان به اینترنت برای همه کاربران در سراسر جهان دارد. یکی از معتبرترین و با سابقه ترین پروژه ها در نوع خود است. Tor بیشتر از طریق مرورگر Tor استفاده می شود، یک مرورگر اینترنتی که برای دور زدن محدودیت های اینترنت طراحی شده است. مرورگر Tor از شبکه بسیار پیچیده ای از تونل های آنلاین استفاده می کند. تا آدرس IP شما را مخفی کند و به شما امکان دسترسی آزادانه به اینترنت را بدهد. همچنین دارای Tor VPN داخلی است که یک راه حل ثانویه را اضافه می کند.

Tor نه تنها در دور زدن محدودیت های اینترنتی بسیار مفید است. بلکه ابزاری عالی برای ناشناس ماندن آنلاین و حفظ حریم خصوصی آنلاین است. Tor همچنین به پل‌های آنلاین همتا به همتا اجازه می‌دهد که دسترسی آنلاین رایگان را حتی در موارد سانسور کامل اینترنت تسهیل کند. آخرین اما نه کم‌اهمیت، Tor به عنوان یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دسترسی به وب تاریک فوق‌الذکر شناخته می‌شود.

3-تغییر DNS: ساده

آدرس DNS شما به طور پیش‌فرض توسط ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی یا ISP شما تعریف می‌شود. در مواردی که محدودیت از طرف ارائه دهنده اعمال می شود، یکی از روش ها فیلتر کردن آدرس DNS است. تا زمانی که می خواهید به یک دامنه خاص دسترسی پیدا کنید، به طور خودکار به وب سایت دیگری ارسال شود. معمولاً، این تقلیدها برای آدرس IP نیز اعمال می‌شوند. اما در این شانس کوچک که DNS تنها مؤلفه تحت تأثیر قرار می‌گیرد، تغییر دستی آدرس DNS شما می‌تواند محدودیت را برطرف کند.

گاهی اوقات، این ارائه دهنده خدمات اینترنت نیست که DNS شما را مسدود کرده است. بلکه وب سایت های خاصی مانند مورد بسیاری از کاربران روسی که می خواهند به سرویس های غربی دسترسی پیدا کنند، آنها را مسدود کرده اند. استفاده از یک آدرس DNS جایگزین ممکن است در این سناریوها نیز کار کند و محدودیت را برطرف کند. با این روش می توانید دور زدن اینترنت ملی را به نحو احسن انجام دهید!.

4-سرورهای پروکسی: یک راه حل واسطه

سرورهای پروکسی روش بسیار مفید دیگری برای دور زدن محدودیت های اینترنت هستند. پروکسی ها از سروری تشکیل شده اند که دسترسی کاربر به دامنه ها و محتوای مسدود شده را تسهیل می کند. با این حال، در مقایسه با VPN متفاوت عمل می کند. در اتصال VPN، شما اساساً از طریق اتصال به خود سرور و استفاده از آن، از اتصال دیگری استفاده می کنید. اما زمانی که از پروکسی استفاده می کنید، از خود سرور دیگر استفاده نمی کنید.

در عوض، سرور بین شما و محتوای مسدود شده قرار دارد. هنگامی که درخواستی را ارسال می کنید، سرور پروکسی درخواست شما را منعکس می کند و آن را از طرف شما ارسال می کند. سپس محتوای رفع انسدادی را که دریافت کرده است به شما نشان می دهد که گویی اصلاً مسدود نشده است.

انواع مختلفی از پروکسی ها مانند پروکسی های فوروارد و پراکسی های معکوس وجود دارد. که بسته به شرایط می توانند کاملاً مفید باشند. با این حال، آنها برای یک کاربر معمولی کمی پیچیده در نظر گرفته می شوند.

دور زدن اینترنت ملی

گاهی برای امنیت خودتان مجبور هستید که دور زدن اینترنت ملی را انجام دهید

5-SSH Tunneling: فنی شدن

Secure Shell یکی دیگر از روش های تونل زنی است. که می توان از آن برای دور زدن محدودیت های اینترنت استفاده کرد. استفاده از پروتکل SSH برای استفاده از سرور مقصد دیگر به عنوان یک اتصال برای دور زدن محدودیت ها تا حدودی شبیه به استفاده از VPN است. تفاوت این است که SSH یک پروتکل VPN در نظر گرفته نمی شود . اگر می خواهید از یک پوسته ایمن برای رفع انسداد اینترنت استفاده کنید، باید اصول اولیه کدنویسی را بدانید.

SSH اغلب به عنوان یک پروتکل دسترسی از راه دور برای اتصال به VPS استفاده می شود. اما شما همچنین می توانید اتصال و شبکه خود را فقط به سرور مقصد تونل کنید . از آن IP و DNS جایگزین برای استفاده از اینترنت بدون محدودیت هایی که ممکن است از آن رنج می برید استفاده کنید. محیط بومی شما اگر انجام همه اینها سخت است، می توانید از یک کلاینت SSH نیز برای تسهیل فرآیند استفاده کنید. در اینجا فهرستی از ده مشتری برتر SSH برای ویندوز آمده است.

نتیجه

محدودیت ها و سانسور اینترنت بدون شک در سراسر جهان در حال افزایش است.  امیدوارم هر ساله روش های جدیدتر و موثرتری برای دور زدن اینترنت ملی وجود داشته باشد. VPN ها، پروکسی ها و تونل سازی SSH.  سه راه حل از پنج راه حلی که در این مقاله معرفی کردیم، به سرور مقصد نیاز دارند تا برای مشتری کار کنند. سرورهای سنتی هنوز قابل اعتماد هستند. اما سرورهای خصوصی مجازی یا گزینه های VPS حتی بهتر هستند و محبوبیت آنها در حال افزایش است.

اگر می‌خواهید پروکسی، VPN یا سرور SSH خود را برای دور زدن محدودیت‌ها اجرا کنید، Cloudzy یک سرور است که سرورهای VPS با کیفیت بسیار قابل تنظیم خود را ارائه می‌کند. که دارای گزینه‌های Linux و Windows VPS OS هستند. شما می توانید یکی از 15 مرکز داده ما را برای میزبانی این سرور انتخاب کنید. خود سرورها خصوصی و امن هستند . شما می توانید بسته های مناسبی را که برای این منظور طراحی شده اند دریافت کنید.

سوالات متداول

بهترین روش دور زدن محدودیت های اینترنت چیست؟

تمام روش‌های دور زدن محدودیت‌های اینترنت ذکر شده در این مقاله قابل اعتماد هستند. VPN تا حد زیادی ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای انجام این کار است.

چرا اینترنت من برخی از وب سایت ها را مسدود می کند؟

این می تواند به دو عامل اصلی برگردد. یا محدوده IP شما توسط خود وب سایت مسدود شده است. یا به هر دلیلی، ISP شما دسترسی شما را به آن دامنه مسدود کرده است. در هر صورت می توانید از راه حل های ذکر شده برای دور زدن تقلیدها استفاده کنید.

چگونه می توان محدودیت های اینترنت را بدون VPN دور زد؟

ساده ترین، اگرچه نه موثرترین روش انجام این کار بدون VPN، تغییر آدرس DNS است. با این حال، اگر می خواهید کمی فنی شوید و به سراغ روش پیشرفته تری بروید، تونل SSH بهترین راه برای انجام این کار است.