هک ایمیل + راه های جلوگیری، روش های هک ، بازگردانی ایمیل هک شده🟢
چگونه هک یاد بگیریم
چگونه هک یاد بگیریم ؟+ بهترین دوره های آموزشی هک خارجی+هک اخلاقی و قانونی🚨
آگوست 6, 2022
هک حساب های بانکی
هک حساب های بانکی + 5 روش هک حساب های بانکی +6روش جلوگیری از هک
آگوست 14, 2022

هک ایمیل + راه های جلوگیری، روش های هک ، بازگردانی ایمیل هک شده🟢

هک ایمیل

هک ایمیل

ایمل ها مهمترین اجزای همه ی حساب های شما هستند. این مسئله می تواند به شما کمک کند که بدانید امنیت ایمیل به شدت مهم است. هک ایمیل می تواند به هک شدن همه اکانت های شما منجر شود. حتی می توانید خودتان این موضوع را امتحان کنید. با داشتن ایمیل می توانید به راحتی همه ی حساب ها را هک کنید!

حتی می توان هک گوشی از طریق جیمیل یا ایمیل را نیز انجام داد . علاوه بر گوشی های موبایل هر دستگاه و یا هر اکانتی که به ایمیل شما متصل باشد از این طریق قابل هک است . اگر می خواهید بیشتر درباره ی هک ایمیل یاهو و حواشی آن بدانید ، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

روش های هک ایمیل

آیا تا به حال فکر کرده اید که مجرمان سایبری چگونه رمز عبور ایمیل را هک می کنند؟ ممکن است در برخی موارد فکر کرده باشید که چگونه حساب های ایمیل را فقط به خاطر جلوگیری از هک شدن حساب خود هک کنید. چندین تکنیک وجود دارد که می توانید برای هک رمز عبور یک حساب ایمیل بررسی کنید. هیچ حساب ایمیلی در برابر هک مصون نیست. در اینجا چند راه عملی برای هک کردن حساب های ایمیل آورده شده است.

 

1. Keylogging

مسلما، این ساده ترین گزینه برای اکثر افرادی است که می خواهند یاد بگیرند چگونه رمز عبور ایمیل را هک کنند. Keylogging مستلزم ضبط هر ضربه کلیدی است که توسط کاربر روی صفحه کلید کامپیوتر تایپ می شود. شما می توانید این کار را با استفاده از یک برنامه جاسوسی معروف به Keylogger انجام دهید.

برای نصب برنامه روی کامپیوتر به مهارت خاصی نیاز ندارید. کی لاگرها همچنین در حالت مخفی کار می کنند، چیزی که تشخیص آنها را پس از نصب سخت می کند. اگر دسترسی فیزیکی به رایانه مورد نظر ندارید، جای نگرانی نیست زیرا برخی از کی لاگرها نصب از راه دور را ارائه می دهند.

Keylogging بدون شک ساده ترین تکنیک هک است که هکرها برای سرقت اطلاعات حساس از قربانیان استفاده می کنند. علاوه بر هک ایمیل ، Keylogging می تواند برای جاسوسی از پیام های متنی، تماس های تلفنی و سایر رمزهای عبور هدف شما استفاده شود.

2. فیشینگ

این یک تکنیک هک ایمیل پیچیده‌تر در مقایسه با Keylogging است. فیشینگ مستلزم استفاده از صفحات وب جعلی است که به گونه ای طراحی شده اند که با وب سایت های قانونی یکسان باشد. هنگام اجرای این تکنیک هک مهندسی اجتماعی، فیشرها معمولاً صفحات ورود جعلی را ایجاد می کنند که شبیه به جیمیل، یاهو یا سایر ارائه دهندگان خدمات ایمیل هستند. هنگامی که سعی می کنید اعتبار ورود خود را در صفحات ورود جعلی وارد کنید، هکرها می توانند بلافاصله اطلاعات را بدزدند.

به طور مشابه، فیشرها می توانند ایمیلی مشابه آنچه که گوگل یا یاهو معمولا ارسال می کنند ارسال کنند. اغلب، چنین ایمیل هایی حاوی پیوندهایی به صفحات ورود جعلی هستند که از شما می خواهند اطلاعات حساب ایمیل خود را به روز کنید یا رمز عبور را تغییر دهید. همچنین می‌توان یک شخصیت آنلاین از شخصی که می‌شناسید ایجاد کرد و از آن برای فریب دادن شما برای ارائه اعتبارنامه ورود به ایمیل خود استفاده کرد. برای اجرای موفقیت آمیز یک حمله فیشینگ، فرد به دانش هک قابل توجهی با تجربه قبلی در HTML، زبان های اسکریپت مانند PHP/JSP و CSS نیاز دارد.

در اکثر حوزه های قضایی، فیشینگ یک جرم کیفری در نظر گرفته می شود. متأسفانه، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای برای حساب های ایمیل شما نمی تواند کمک کننده باشد. بنابراین باید قبل از دادن اعتبارنامه ورود به ایمیل خود مراقب باشید. قبل از ارائه جزئیات، آدرس وب را که ایمیل از آنجا صادر می شود، دوباره بررسی کنید. اگر از ابتدا درخواست تغییر رمز عبور نکرده اید، ایمیل های مشکوکی را که از شما می خواهند رمز عبور را تغییر دهید نادیده بگیرید.

هک ایمیل

هک ایمیل یکی از خطرناکترین هک های دنیاست!

حدس زدن و بازنشانی رمز عبور

این یکی دیگر از تکنیک های مهندسی اجتماعی است که توسط هکرهای ایمیل استفاده می شود. اگر در حال یادگیری نحوه هک کردن حساب های ایمیل هستید، نباید نگران تکنیک حدس زدن/تنظیم رمز عبور باشید. استفاده از این تکنیک برای دسترسی به صندوق پستی افرادی که می شناسید آسان تر از افراد غریبه است. این روش شامل دستکاری ذهن قربانی هدف برای کشف اطلاعات شخصی وی است.

حدس زدن رمز عبور و بازنشانی نیاز به قدرت تفکر بی عیب و نقص و مهارت های اجتماعی دارد، بنابراین نیاز به شناخت قابل توجهی از قربانی مورد نظر است. اغلب، هکرهایی که از این تکنیک استفاده می کنند، اعضای نزدیک خانواده، دوستان یا همکاران هستند. چنین افرادی اطلاعات قابل توجهی در مورد شما از جمله سرگرمی ها، تاریخ تولد و سایر جزئیات شخصی شما دارند. بنابراین، تشخیص رمز عبور ایمیل شما و به ویژه سؤال امنیتی برای آنها آسان تر است.
افسانه هایی درباره نحوه هک کردن حساب های ایمیل

در تلاش برای یادگیری نحوه هک رمز عبور ایمیل ، چندین چیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. بسیاری از وب سایت ها خوانندگان را در مورد تکنیک های هک ایمیل گمراه می کنند. هیچ برنامه آماده ای برای هک حساب های ایمیل وجود ندارد، به جز کی لاگر. بنابراین، باید مراقب وب سایت هایی باشید که قصد فروش برنامه هایی را دارند که می توانند به شما در هک کردن حساب ایمیل شخص دیگری کمک کنند.

مهم:

به همین ترتیب، شما باید از وب سایت هایی که ادعا می کنند آموزش هایی را می فروشند که می توانند به شما نحوه هک رمزهای عبور ایمیل را آموزش دهند، دوری کنید. حتی ممکن است تعجب کنید که بدانید برخی از این وب سایت ها از شما می خواهند آدرس ایمیل خود را ارائه دهید. این پیشروی اکثر حوادث هک ایمیل است. برای شما غم انگیز است که حساب ایمیل خود را در تلاش برای هک کردن حساب شخص دیگری از دست بدهید.

همه کسانی که یاد می گیرند چگونه رمزهای عبور را هک کنند، قصد ندارند مجرم سایبری شوند. این مهارت ارزش یادگیری دارد زیرا شما را در موقعیت بهتری برای ایمن سازی حساب ایمیل خود قرار می دهد. هک ایمیل برای کسانی که می خواهند به هکرهای اخلاقی تبدیل شوند نیز یک مهارت ضروری است. هنگام یادگیری نحوه هک کردن ایمیل ها، نباید امنیت ایمیل خود را فراموش کنید.

محافظت در برابر هک ایمیل

اگر ایمیل شما هک شود، ممکن است احساس کنید که کل زندگی دیجیتال شما در دستان دیگری است. در اینجا، نحوه تشخیص هک شدن ایمیل خود را بیابید، سایر حساب های ایمیل هک شده را شناسایی کنید . یاد بگیرید که پس از هک شدن ایمیل چه کاری باید انجام دهید. سپس، دریابید که چگونه یک برنامه امنیتی قوی می تواند ایمیل شما را ایمن نگه دارد.

چگونه می توانم بفهمم که شخصی حساب ایمیل من را هک کرده است؟

علائم هشدار دهنده هک ایمیل همه نشان می دهد که اتفاقی بدون کنترل شما برای ایمیل شما می افتد. برای مثال، اگر خارج از صندوق ورودی ایمیل خود قفل شده باشید، این نشانه قوی است که حساب یاهو شما هک شده است. اگر هک شدید، فوراً اقدامات بازیابی را انجام دهید. در اینجا نگاهی دقیق به رایج‌ترین شاخص‌هایی است که نشان می‌دهد ممکن است ایمیل شما در معرض خطر قرار گیرد.

شما قفل شده اید پس از به دست آوردن کنترل، هکرهای ایمیل ممکن است رمز عبور ایمیل شما را تغییر دهند تا از ورود مجدد شما جلوگیری کنند. مطمئن شوید که رمز عبور خود را به درستی وارد کرده اید – اما اگر رمز عبور ایمیل شما دیگر کار نمی کند، ممکن است یک حساب ایمیل در معرض خطر داشته باشید.

تنظیمات حساب شما تغییر کرده است. تنظیمات حیاتی حساب، مانند ایمیل بازیابی و شماره تلفن یا گزینه‌های 2FA، نباید توسط کسی جز شما تغییر داده شود. اگر متوجه شدید که اینها متفاوت هستند، ممکن است یک حساب ایمیل هک شده داشته باشید.

مهم:

ایمیل هایی در پوشه Sent شما وجود دارد که شما ارسال نکرده اید. اگر شما در پوشه Sent خود ایمیل ارسال نکرده اید، ممکن است شخص دیگری ارسال کرده باشد. ایمیل‌هایی که خودتان ارسال نکرده‌اید، نشانه‌ای قوی از نقض ایمیل هستند. اما از آنجایی که برخی از هکرهای ایمیل می دانند که ایمیل ها را پس از ارسال آنها حذف کنند، ممکن است همیشه متوجه این پرچم قرمز نشوید.

شما درخواست‌ها یا تأییدیه‌های تغییر رمز عبور را دریافت کرده‌اید. هکرها می‌توانند به بانک‌های محبوب، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های الکترونیکی و سایر سایت‌ها رفته و آدرس ایمیل شما را در آنجا آزمایش کنند. ایمیل‌های تغییر گذرواژه درخواست‌نشده می‌توانند نشان دهند که شخصی در تلاش است تا بفهمد از کدام سایت‌ها استفاده می‌کنید، سپس کنترل حساب‌های شما را در اختیار بگیرد.

مخاطبین شما به شما می گویند. اگر شخصی اکانت ایمیل شما را هک کرده و شروع به ارسال ایمیل های عجیب و غریب به مخاطبین شما کرده است، ممکن است شروع به شنیدن در مورد آن کنید. اگر افراد گزارش دهند که ایمیل های عجیب و غریب از شما دریافت کرده اند، ممکن است حساب ایمیل شما به خطر بیفتد.

شما متوجه ورود از آدرس‌ها و مکان‌های IP ناآشنا می‌شوید. ارائه دهنده ایمیل شما باید به شما اجازه دهد تا تاریخچه ورود به حساب خود را مشاهده کنید. آدرس‌های IP مورد استفاده برای دسترسی به حساب خود را همراه با موقعیت مکانی و در برخی موارد مرورگر و نوع دستگاه را خواهید دید. آدرس های IP ناشناس ممکن است متعلق به یک هکر ایمیل باشد.

اگر همه چیز در ایمیل شما عادی است، اما متوجه رفتارهای عجیب و غریب در سایر برنامه های خود شده اید، ممکن است به جای ایمیل شما، گوشی شما هک شده باشد.

چگونه بفهمم اکانت ایمیل من هک شده است؟

با مشاهده تاریخچه ورود به حساب ایمیل خود می توانید متوجه شوید که ایمیل شما هک شده است یا خیر. این نشانی‌های IP، مکان‌ها و انواع دستگاه‌های همه ورودهای اخیر را به شما نشان می‌دهد.

در اینجا نحوه بررسی نقض حساب email آورده شده است:

صندوق ورودی ایمیل خود را باز کنید و روی جزئیات در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

لیستی از ورودهای اخیر به همراه اطلاعات مربوطه را خواهید دید. آدرس IP خود را پیدا کنید و آن را با آدرس های IP مورد استفاده برای دسترسی به حساب ایمیل خود بررسی کنید.

 

اگر آدرس‌های IP غیر از آدرس شما به حساب شما دسترسی داشته باشند، احتمالاً هک شده است. به دنبال سایر علائم هشدار دهنده رایج هک ایمیل باشید تا از امنیت آن مطمئن شوید.

چگونه ایمیل من هک شده؟

رایج ترین دلایل هک شدن ایمیل شما عبارتند از کلاهبرداری های فیشینگ، خارج نشدن از رایانه های مشترک و عادت های نامناسب رمز عبور. در اینجا نگاهی دقیق به اینکه چگونه شخصی حساب ایمیل شما را به خطر انداخته است.

شما گرفتار یک کلاهبرداری فیشینگ شدید که از شما خواسته رمز عبور خود را “تأیید” کنید. اگرچه این ایمیل‌های فیشینگ می‌توانند قانع‌کننده باشند، هرگز به هیچ پیام غیرمنتظره‌ای که از شما می‌خواهد رمز عبور، شماره حساب، آدرس یا هر گونه اطلاعات دیگری از این نوع خود را تأیید کنید، پاسخ ندهید.

این ایمیل ها از تکنیک های مهندسی اجتماعی استفاده می کنند تا شما را فریب دهند تا رمز عبور ایمیل خود را تحویل دهید. آنها بسیار موثر هستند، به همین دلیل است که فیشینگ ابزار مورد علاقه بهترین هکرهای جهان است.پس از استفاده از رایانه شخصی یا دستگاه عمومی، از حساب خود خارج نشدید. اگر از رایانه شخصی عمومی برای بررسی ایمیل خود استفاده می کنید، همیشه پس از اتمام کار از سیستم خارج شوید. اما بهتر است هنگام استفاده از رایانه شخصی مشترک از ورود به هر حسابی خودداری کنید.

نکته مهم:

هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا این ماشین‌ها به بدافزار آلوده هستند یا نرم‌افزارهای جاسوسی مانند کی‌لاگر روی آن‌ها نصب شده‌اند، وجود ندارد، که آنها را به یک خطر بزرگ تبدیل می‌کند.شما از یک رمز عبور ضعیف و آسان برای حدس زدن استفاده کرده اید یا از یک رمز عبور در چندین سایت استفاده کرده اید. مطمئن شوید که گذرواژه‌های شما برای همه سایت‌ها و سرویس‌های مختلفی که استفاده می‌کنید طولانی و منحصربه‌فرد هستند، سپس همه رمزهای عبور جدید و پیچیده خود را با یک مدیر رمز عبور خوب پیگیری کنید.

هکرها اعتبار ایمیل شما را در یک نقض داده به دست آوردند. اگر گذرواژه‌ها را بین حساب‌ها بازیافت کنید، فقط یک حساب در معرض خطر برای یک هکر لازم است تا به همه آنها دسترسی پیدا کند. هکرها می توانند رمزهای عبور را از وب تاریک خریداری کنند، جایی که افراد دیگر پس از نقض موفقیت آمیز داده، آنها را می فروشند.

شما از یک شبکه Wi-Fi ناامن استفاده کردید که در آن هکرها قادر به استراق سمع اطلاعات شما و رهگیری رمزهای عبور شما بودند. شبکه‌های وای‌فای عمومی رایگان، مانند شبکه‌های کافه‌ها و فرودگاه‌ها، اغلب امنیت صفر دارند. این بدان معناست که هر کسی می‌تواند روی شبکه بنشیند و تمام ترافیکی که از طریق آن جریان دارد را رهگیری کند – از جمله جزئیات ایمیل شما.

هک ایمیل

حتی اگر گوشی شما سرقت شود بهتر از این است که هک ایمیل شما انجام شود!

آیا کسی می تواند ایمیل شما را فقط با آدرس ایمیل شما هک کند؟

اگر یک هکر آدرس ایمیل شما را بداند، می تواند از انواع تکنیک های هک ایمیل برای شکستن آن استفاده کند. آنها می توانند برای شما ایمیل های فیشینگ ارسال کنند یا سعی کنند رمز عبور شما را بشکنند. افرادی که به دستگاه شما دسترسی فیزیکی دارند می توانند یک کی لاگر نصب کنند یا از نرم افزار کنترل والدین برای نظارت بر ایمیل های شما استفاده کنند.

اگر ایمیل شما هک شد چه باید کرد؟

پس از نقض ایمیل، سریعا اقدام کنید تا هکر را از حساب خود خارج کنید. نکات امنیتی ایمیل زیر به شما کمک می کند تا کنترل ایمیل خود را دوباره بدست آورید و از هک ایمیل در آینده جلوگیری کنید.

رمزعبور خود را تغییر دهید

فرآیند بازیابی رمز عبور را برای ارائه دهنده ایمیل خود شروع کنید و رمز عبور جدیدی تنظیم کنید که هم طولانی و هم منحصر به فرد باشد. اگر از رمز عبور ایمیل قدیمی خود برای حساب های دیگر استفاده کرده اید، آن رمزهای عبور را نیز تغییر دهید – و مطمئن شوید که همه آنها متفاوت هستند.

اختیاری: ایجاد یک حساب ایمیل جدید. داشتن چندین حساب ایمیل به طور همزمان یک راه خوب برای جلوگیری از ایمیل های اسپم است. استفاده از آدرس ایمیل «سوزکننده» برای آزمایش‌های رایگان، خبرنامه‌ها و غیره می‌تواند از رسیدن هرزنامه به آدرس ایمیل واقعی دیگر شما جلوگیری کند.

سوالات امنیتی خود را تغییر دهید

اگر ارائه‌دهنده ایمیل شما از سؤالات امنیتی استفاده می‌کند – مانند اولین مدرسه یا نام مادرتان – این موارد را در اسرع وقت تغییر دهید. هکرها می توانند پاسخ سوالاتی از این دست را از حساب های رسانه های اجتماعی شما بیابند، به خصوص اگر تمایل به اشتراک گذاری بیش از حد آنلاین دارید.

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را روشن کنید

اگر ارائه‌دهنده ایمیل شما احراز هویت دو مرحله‌ای را ارائه می‌کند، اکنون آن را تنظیم کنید. اگرچه 2FA 100٪ ضد گلوله نیست، اما بسیار امن تر از چند سؤال امنیتی آسان برای حدس زدن است. 2FA را به یک جزء اصلی از شیوه های امنیتی ایمیل خود تبدیل کنید.

احراز هویت دو مرحله ای می تواند به محافظت از حساب ایمیل شما در برابر هک کمک کند. احراز هویت دو مرحله ای یک لایه امنیتی اضافی به حساب ایمیل شما اضافه می کند.

به مخاطبین خود بگویید

به مخاطبین خود هشدار دهید که ایمیل شما به خطر افتاده است . آنها باید مراقب ایمیل های مشکوکی باشند که به نظر می رسد توسط شما ارسال شده است. به آنها بگویید که این پیام ها را خودتان نفرستاده اید و آنها باید فوراً آنها را حذف کنند.

نرم افزار امنیتی خود را به روز کنید

اطمینان حاصل کنید که هر نرم افزار امنیتی در دستگاه های شما به جدیدترین نسخه موجود به روز شده است. اگر هنوز با ابزارهای امنیتی آنلاین اختصاصی از خود محافظت نمی کنید، از همین امروز شروع کنید. AntiVirus از ایمیل‌های فیشینگ و وب‌سایت‌ها و همچنین جاسوس‌افزاری که هکرهای ایمیل دوست دارند استفاده کنند، محافظت می‌کند.

حساب های خود را بازیابی کنید با بازیابی حساب های خود و بیرون راندن هکرهای ایمیل برای همیشه از خود در برابر هک های آینده محافظت کنید. برای اطلاع از نحوه بازیابی حساب های ایمیل هک شده جیمیل، یاهو و مایکروسافت به خواندن ادامه دهید.

 

چگونه یک ایمیل هک شده را بازیابی کنیم؟

اگر ایمیل شما هک شد، برای رفع این وضعیت، اخراج هکر و بازیابی حساب خود دیر نیست. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه حساب ایمیل خود را با Google، Yahoo و Microsoft بازیابی کنید.

اگر به دلیل تغییر رمز عبور یک هکر نمی توانید وارد شوید، مراحل زیر به شما کمک می کند تا یک حساب ایمیل هک شده را بازیابی کنید.
وارد حساب کاربری هک شده ایمیل خود شوید

اگر نمی توانید وارد شوید، به صفحه بازیابی حساب بروید.

به سوالات تا حد امکان دقیق پاسخ دهید.

برای اطمینان از بهترین نتایج، هنگام پاسخ دادن، نکات بازیابی حساب را دنبال کنید.

فعالیت حساب ایمیل خود را مرور کنید

به حساب یاهو خود بروید و در منوی سمت چپ روی Security کلیک کنید.

روی بررسی رویدادهای امنیتی در کادر رویدادهای امنیتی اخیر کلیک کنید.

اگر رویدادی را مشاهده کردید که نمی‌شناسید، روی خیر، من نبودم کلیک کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

اگر رویدادی را متعلق به خود می‌دانید، روی بله کلیک کنید.

مهمترین بخش:

فعالیت دستگاه حساب ایمیل خود را بررسی کنید

حساب یاهو خود را باز کنید و از منوی سمت چپ گزینه Security را انتخاب کنید.

به سمت پایین به کادر دستگاه های شما بروید و روی مدیریت دستگاه ها کلیک کنید.

دستگاه را نمی شناسم؟ برای هر دستگاه ناشناس، سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.

اکانت ایمیل هک شده یاهو را بازیابی کنید

به صفحه راهنمای ورود به سیستم یاهو بروید.

ایمیل یا نام کاربری یاهو، آدرس ایمیل بازیابی یا شماره تلفن خود را وارد کنید. روی Continue کلیک کنید.

دستورالعمل ها را برای بازیابی حساب خود از طریق ایمیل، تلفن یا سوالات امنیتی دنبال کنید.

اکانت ایمیل هک شده مایکروسافت را بازیابی کنید

به صفحه بازیابی رمز عبور مایکروسافت بروید.

دستورالعمل ها را برای تغییر رمز عبور خود دنبال کنید.

وارد شوید و برای بررسی فعالیت مشکوک به امنیت > فعالیت ورود به سیستم > مشاهده فعالیت من بروید.

به صفحه اصول اولیه امنیت بروید و داده های شخصی خود را تأیید یا به روز کنید.

برای دستورالعمل های دقیق تر در مورد تعمیر و بازیابی حساب مایکروسافت پس از هک ایمیل، صفحه پشتیبانی بازیابی حساب مایکروسافت را بررسی کنید.

اگر یک کلاهبردار آدرس ایمیل شما را داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

کلاهبرداران می توانند از آدرس ایمیل شما برای ارسال ایمیل های فیشینگ و دسترسی به سایر حساب های شما استفاده کنند. از دیگر دلایلی که هکرها آدرس ایمیل شما را می خواهند می توان به سرقت اطلاعات شخصی یا حتی پول شما اشاره کرد. هنگامی که یک هکر اطلاعات شخصی حساس شما را در اختیار داشته باشد، تنها چند مرحله کوتاه برای سرقت هویت است.

اگر حساب ایمیل شما هک شود، انواع اطلاعات شخصی ممکن است به سرقت برود. اگر ایمیل شما هک شود، انواع اطلاعات شخصی در خطر است.

چگونه حساب ایمیل خود را در برابر هکرها ایمن کنیم؟

یک رمز عبور ایمیل طولانی و منحصر به فرد تنظیم کنید

بهترین رمزهای عبور طولانی – حداقل 15 کاراکتر – و منحصر به فرد هستند. به این معنی که شما از آنها در چندین حساب استفاده نمی کنید. استفاده از رمزهای عبور طولانی و منحصر به فرد یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هک شدن ایمیل شماست.

از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

همه گذرواژه‌های منحصربه‌فرد خود را به‌طور ایمن با یکی از بهترین مدیریت‌های رمز عبور ذخیره کنید. بنابراین نیازی نیست خودتان آنها را به خاطر بسپارید. اکثر مدیران رمز عبور نیز رمزهای عبور قوی را برای شما تولید می کنند . به شما دلیل دیگری برای استفاده از مدیر رمز عبور می دهد.

هک ایمیل

ایمیل ها می توانند حاوی لینک هایی باشند که باعث شوند شما هک شود

2FA را فعال کنید

اگر قبلاً از 2FA استفاده نمی‌کنید، آن را در اسرع وقت روشن کنید. با استفاده از آن، یک هکر برای نفوذ به حساب شما به چیزی بیش از رمز عبور ایمیل شما نیاز دارد . که کار را برای آنها بسیار دشوارتر می کند.

از دستگاه های خود با رمز عبور محافظت کنید

شخصی که به رایانه، تلفن یا رایانه لوحی شما دسترسی دارد می تواند به راحتی ایمیل شما را باز کند. یک رمز عبور یا قفل پین تنظیم کنید تا فقط شما بتوانید از دستگاه های خود استفاده کنید.

همیشه نرم افزار خود را به روز کنید

از آنجایی که نرم افزار قدیمی ممکن است حاوی نقص های امنیتی باشد که هکرها می توانند از آنها سوء استفاده کنند، همیشه نرم افزار خود را در صورت امکان به روز کنید. این شامل سیستم عامل شما (OS) و همچنین هر برنامه در دستگاه شما می شود. تا جایی که امکان دارد، به‌روزرسانی خودکار را روشن کنید.

در رسانه های اجتماعی بیش از حد به اشتراک نگذارید

هکرها می‌توانند داده‌های شخصی شما را از رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری کنند . از آن برای شکستن سؤالات امنیتی حساب شما استفاده کنند. اگر می‌توانید اطلاعات شخصی را از رسانه‌های اجتماعی دور نگه دارید . سؤالات امنیتی را انتخاب نکنید که به راحتی توسط شخصی که نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی شما را مرور می‌کند به آنها پاسخ دهد.

پیوست های ناشناخته را باز نکنید

از آنجایی که برخی از پیوست‌ها می‌توانند حاوی بدافزار باشند، هرگز آن‌ها را باز نکنید. مگر اینکه فرستنده را بشناسید و منتظر دریافت پیوست از سوی او باشید. دانستن فرستنده کافی نیست. ممکن است خودشان هک شده باشند.

روی لینک ها در ایمیل ها کلیک نکنید

ایمیل‌های کلاهبرداری می‌توانند شامل پیوندهایی باشند که شما را به وب‌سایت‌های مخربی که می‌توانند اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری کنند، می‌آورند. اگر 100% از یک ایمیل مطمئن نیستید، خودتان از وب سایت فرستنده بازدید کنید . صفحه پیوند داده شده را از این طریق بیابید.

با علائم هشدار دهنده ایمیل های فیشینگ آشنا شوید

فیشینگ یک روش محبوب برای هکرها برای جمع آوری داده های شخصی است زیرا روی افراد زیادی کار می کند. به خود بیاموزید ایمیل های فیشینگ را شناسایی کنید تا بتوانید از تعامل با آنها و به خطر انداختن اطلاعات خود جلوگیری کنید.