چگونه هک یاد بگیریم ؟+ بهترین دوره های آموزشی هک خارجی+هک اخلاقی و قانونی🚨
هک اینستاگرام بدون نرم افزار
هک اینستاگرام بدون نرم افزار + بهترین روش های هک بدون متوجه شدن هدف شما!💀
جولای 31, 2022
هک ایمیل
هک ایمیل + راه های جلوگیری، روش های هک ، بازگردانی ایمیل هک شده🟢
آگوست 10, 2022

چگونه هک یاد بگیریم ؟+ بهترین دوره های آموزشی هک خارجی+هک اخلاقی و قانونی🚨

چگونه هک یاد بگیریم

چگونه هک یاد بگیریم

چگونه هک یاد بگیریم ؟ – در عصر فناوری امروزی که در آن قرار داریم یاد گرفتن هک یکی از دغدغه های اکثر افراد است. اما این که چگونه هک یاد بگیریم می تواند برای همه چالش باشد. به همین دلیل هم بسیاری از افراد نمی توانند با استفاده از روش های ساده هک کردن را یاد بگیرند. در این مقاله ما می خواهیم با استفاده از روش های مختلف به شما بیاموزیم که چگونه هک یاد بگیریم . در صورتی که به هک کردن علاقه دارید می توانید به راحتی  در این مقاله تمام راه و چاه های این مسیر را بیاموزید.

چگونه هک یاد بگیریم ؟

اگر قصدتان از خواندن این مقاله و یادگیری هک این است که بتوانید گوشی یا کامپیوتر یک شخص را هدف قرار دهید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید باید مقاله های مربوط به هک گوشی و یا معرفی بهترین برنامه های هک را مطالعه نمایید. اما در این مقاله ما درباره ی یادگیری اصولی هک به شکلی که مهارتی کاربردی و درآمد زا برای شما باشد صحبت خواهیم کرد.

همانطور که می دانید هک کردن تنها به معنی هک گوشی همسر یا دوست و آشنا نیست . هکرهای بزرگ و حرفه ای در واقع افرادی هستند که می توانند یک سیستم را از شر حملات سایبری نجات دهند . و یا بلعکس یک سیستم را به طور کل نابود کنند.

حقیقت درباره هک کردن

در فیلم‌ها، هکرها ساعت‌ها در اینترنت پرسه می‌زنند تا اینکه به رازی برخورد می‌کنند یا توسط یک گروه مرموز در «دارک وب» استخدام می‌شوند. با این حال، در دنیای واقعی، هک کردن مانند هر مهارت دیگری است و یادگیری آن به آموزش نیاز دارد. درست مانند ستاره راک بودن نیاز به تمرین دارد. همچنین درک این نکته مهم است که هک فقط برای مجرمانی نیست که سعی در سرقت داده ها یا اختلال در سیستم دارند. گاهی این ابزار قانونی است که سازمان ها برای ایمن نگه داشتن شبکه ها از آن استفاده می کنند.

از آنجایی که بیشتر و بیشتر داده های جهان در شبکه های دیجیتال ذخیره می شود، نیاز به هکرهای “مرد خوب” هرگز بیشتر از این نبوده است. و برای اینکه یاد بگیرید چگونه شروع به رفع این نیاز کنید، لازم نیست منتظر بمانید تا چهره ای سایه دار روی شانه شما ضربه بزند. می توانید در کلاس های هک شرکت کنید یا از طریق یک بوت کمپ فشرده هک بروید. این نوعی هک اخلاقی است که یک فرد با انگیزه می تواند آن را بیاموزد و به یک حرفه تبدیل شود.

چه کسی می تواند هک را یاد بگیرد؟

پاسخ کوتاه: تقریباً هر کسی می تواند هک کردن را یاد بگیرد.

پاسخ طولانی تر این است که برای افرادی با زمینه ها و تیپ های شخصیتی خاص مناسب است. افرادی که دانش برنامه نویسی کامپیوتر و واژگان پایه ای برای استفاده از آن دارند، در این محیط های یادگیری پیشرفت می کنند.

بسیاری از افراد از سایر زمینه های مرتبط با فناوری اطلاعات یا پس از فارغ التحصیلی از کالج با مدرک علوم کامپیوتر وارد امنیت سایبری می شوند. با این حال، بسیاری از هکرها از مسیرهای سنتی بسیار کمتری استفاده می کنند و بسیاری از متخصصان امنیتی با مشخصات بالا مدرک هنرهای لیبرال دارند یا هرگز در کالج شرکت نکرده اند. اما وجه اشتراک این افراد عبارتند از:

  • یک ذهنیت خود شروع کننده
  • کنجکاوی در مورد مسائل امنیتی
  • و مهارت های تفکر انتقادی قوی

یادگیری هک شامل چه چیزی است؟

هر هکر شایسته ای به شما خواهد گفت که آموزش آنها هرگز به طور واقعی انجام نمی شود زیرا باید به همان سرعتی که تهدیدات امنیت سایبری فعلی تکامل یابد.

یک برنامه درسی ارزشمند به شما مهارت های اساسی مانند نحوه کنترل دسترسی به داده ها و انجام تست نفوذ برنامه های وب بر اساس حملات سایبری گذشته را به شما می آموزد. در پایان، باید برای قبولی در امتحانات استاندارد آماده باشید (بله، امتحانات و آزمون هایی برای هک وجود دارد!).

اینها اعتبارنامه هایی هستند که ثابت می کنند شما واجد شرایط شغلی در زمینه امنیت سایبری هستید.

چگونه هک یاد بگیریم

یکی از مهمترین سوالات افراد این است که چگونه هک یاد بگیریم؟

از کجا می توانم هک کردن را یاد بگیرم؟

خبر خوب این است که اگر پشت کامپیوتر نشسته اید، در حال حاضر در نقطه مناسبی برای شروع تمرین هستید. این روزها، چندین دوره آنلاین و بوت کمپ می توانند به شما کمک کنند تا به سرعت مهارت های مورد نیاز خود را به دست آورید.

شما نیازی به حضور در یک کلاس درس فیزیکی ندارید، به این معنی که می توانید بر روی برنامه خود کار کنید، حتی اگر در حال حاضر یک کار تمام وقت داشته باشید. با این حال، کار با یک موسسه معتبر، با برنامه درسی که شما را برای بازار و تهدیدهای امروزی آماده می کند، ضروری است.

جهان به هکرهای (اخلاقی) نیاز دارد!

در حال حاضر، کمبود جهانی متخصصان امنیت سایبری واجد شرایط وجود دارد. طبق cybersecurityventures.com، بیش از 3 میلیون شغل در زمینه امنیت سایبری تکمیل نشده در سراسر جهان وجود دارد. بار اطمینان از ایمن بودن داده های حیاتی اغلب بر دوش اعضای تیم بدون آموزش رسمی است.

با آموزش صحیح، می توانید حرفه خود را شروع کنید. چه بخواهید امنیت سایبری را به یک شغل تمام وقت تبدیل کنید، چه صرفاً یک مجموعه مهارت جدید و بسیار مورد نیاز را به نقش فعلی خود اضافه کنید.حتی اگر تجربه قبلی در زمینه فناوری نداشته باشید، بوت کمپ حرفه ای امنیت سایبری دانشگاه میامی می تواند به شما کمک کند پتانسیل خود را کشف کنید و در کمتر از یک سال وارد این زمینه پر تقاضا شوید. فرم زیر را پر کنید تا امروز با یک مشاور شغلی تماس بگیرید.

تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی معتبر (CEH) می تواند یک حرکت حرفه ای هوشمندانه باشد و می تواند فوق العاده سودآور باشد. نحوه یادگیری هک اخلاقی و بهترین دوره های آنلاین موجود را بیاموزید.

 

چگونه هک یاد بگیریم ؟ 7 دوره آموزشی برای یادگیری هک اخلاقی

هک اخلاقی فرآیند تلاش برای نفوذ به سیستم‌ها و شبکه‌های کامپیوتری با هدف یافتن نقاط ضعف و آسیب‌پذیری (واقعی و بالقوه) است که می‌تواند توسط هکرهای مخرب مورد سوء استفاده قرار گیرد. سپس هر اطلاعاتی که کشف می شود برای بهبود امنیت سیستم و حفره های وصل استفاده می شود. جالب به نظر میرسه؟ سپس یک دوره آنلاین هک اخلاقی برای شما مناسب است.

هک اخلاقی گاهی اوقات به عنوان تست نفوذ، تست نفوذ، یا تیم قرمز شناخته می شود. انواع مختلفی از هکرها وجود دارد و هکرهای اخلاقی معمولاً به عنوان هکرهای کلاه سفید شناخته می شوند. این مهارت بسیار مورد تقاضا است و دوره هک کلاه سفید می تواند حرفه امنیت سایبری شما را شروع کند.

یک جستجوی سریع نتایج زیادی را برای یک دوره آموزشی هک اخلاقی آنلاین به همراه خواهد داشت، اما همه آنها ارزش وقت شما را ندارند. ما در زیر بیشتر در مورد دوره های مورد علاقه خود توضیح می دهیم، اما اگر عجله دارید، در اینجا بهترین انتخاب های ما برای بهترین دوره های هک اخلاقی وجود دارد:

هک اخلاقی و امنیت سایبری

ما طیف وسیعی از انواع دوره ها را در لیست خود قرار داده ایم، اما در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک را اول امتحان کنید باید به آنها فکر کنید:

سطح دوره را شناسایی کنید

سوال ” چگونه هک یاد بگیریم ؟ ” بستگی به فرد هم دارد!.برخی از دوره ها سطح مشخصی از دانش پیش زمینه را در نظر می گیرند. در حالی که برخی دیگر برای مبتدیان کاملاً هدف قرار می گیرند. دوره ای را انتخاب کنید که در سطح مناسب شما باشد.

حداقل الزامات را در نظر بگیرید

به خاطر داشته باشید که برای پیگیری برخی از دوره ها به نرم افزار خاصی نیاز دارید، بنابراین در صورت نیاز آماده باشید تا منابعی را جمع آوری کنید.

به دنبال پیشنهادات ویژه باشید

دوره های پولی اغلب از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، اما ممکن است گران باشند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها پیشنهادات ویژه‌ای ارائه می‌دهند، بنابراین شما در نهایت برای یک دوره با کیفیت برتر هزینه بسیار کمی می‌پردازید.

مراقب کلاهبرداران باشید

هکرهای غیراخلاقی آماتورها را شکار می کنند، بنابراین مراقب باشید با هکرهای غیراخلاقی که قول می دهند با شما همه چیز  را آموزش دهند، کار نکنید.

1. StationX – مجموعه کامل دوره آموزشی هک اخلاقی (پرداخت – مبتدی)

مجموعه دوره کامل هک اخلاقی StationX بهترین انتخاب ما برای بهترین دوره هک اخلاقی است و واقعاً استاندارد طلایی برای آموزش هکرهای کلاه سفید است. این دوره جامع با در نظر گرفتن مبتدیان توسعه داده شده است و حاوی هر آنچه که شما باید در مورد هک اخلاقی و نحوه ایمن سازی سیستم ها در برابر حملات بدانید، می باشد.

با اصطلاحات اولیه شروع می شود و به شما نشان می دهد که چگونه نرم افزار مورد نیاز را نصب کنید، و چگونه یک آزمایشگاه تست نفوذ راه اندازی کنید. به غیر از هک اخلاقی و تست نفوذ، شما همچنین در مورد هک و آزمایش برای وب سایت ها و شبکه ها، مهندسی اجتماعی و استفاده از اندروید برای تست امنیت سیستم کامپیوتری خواهید آموخت.مربی شما در سراسر جهان، زید القریشی، دانشمند کامپیوتر و هکر اخلاقی است.

چگونه هک یاد بگیریم

هکر ها به صورت شبانه روزی مشغول یادگیری هستند!

دوره ها به صورت بسته:

هک اخلاقی از ابتدا
هک وب سایت از ابتدا
هک شبکه از ابتدا
مهندسی اجتماعی از ابتدا
هک با استفاده از اندروید

الزامات:

مهارت های اولیه IT

2. Udemy – آموزش هک اخلاقی از ابتدا (پرداخت – مبتدی)

این یک دوره آموزشی بسیار جامع هک اخلاقی برای مبتدیان مطلق بدون دانش قبلی در مورد هک یا تست نفوذ است. بر روی جنبه عملی تست نفوذ تمرکز می کند، اما از تئوری، به عنوان مثال، نحوه تعامل دستگاه ها در یک شبکه غافل نمی شود.

ابتدا یاد می گیرید که چگونه یک آزمایشگاه تست بر روی دستگاه خود راه اندازی کنید و چگونه سیستم عامل لینوکس کالی را نصب کنید. اگر با لینوکس آشنایی ندارید نگران نباشید. شما به سرعت دستورات اساسی مورد نیاز برای تعامل با ترمینال لینوکس کالی را خواهید آموخت.

نکته: این دوره به عنوان بخشی از بسته نرم افزاری StationX Ethical Hacking گنجانده شده است.

پوشش ها:

تست نفوذ شبکه
دسترسی یافتن
پس از بهره برداری
تست نفوذ برنامه های کاربردی وب

مدت زمان:

15.5 ساعت ویدیوی درخواستی (حدود 135 ویدیو)

الزامات:

مهارت های اولیه IT

 

پیشنهاداتی برای شروع:

Kali Linux، هک اخلاقی و تست نفوذ را شروع کنید! (رایگان – مبتدی) – آموزش کامل نحوه نصب VirtualBox از جمله در ویندوز 8.1 و اجرای Kali Linux در هر محیطی را ارائه می دهد. با نحوه ایجاد یک محیط مجازی و اصول اولیه ترمینال لینوکس آشنا شوید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال سریع اینترنت است. (4 ساعت)

آموزش کالی لینوکس برای مبتدیان (پرداخت – مبتدی) – تمرکز بر پیکربندی سیستم عامل لینوکس کالی برای ایجاد اهداف لینوکس از ابتدا تا هک. نیازی به دانش قبلی در مورد لینوکس نیست. شما باید درک اولیه ای از مفاهیم شبکه و مفاهیم هک اخلاقی مانند اسکن پورت، اسکن آسیب پذیری و غیره داشته باشید. (5.5 ساعت)

3. Cybray- هنر بهره برداری (رایگان – متوسط)

سرریز بافر زمانی اتفاق می‌افتد که یک برنامه در حین نوشتن داده‌ها در بافر، از مرز بافر فراتر رفته و مکان‌های حافظه مجاور را بازنویسی می‌کند و یک آسیب‌پذیری امنیتی بالقوه ایجاد می‌کند. در این دوره آموزشی هک اخلاقی، شما یک اسکریپت پایتون می نویسید و از آن برای هک کردن یک سیستم تحت تاثیر بافر سرریز استفاده می کنید.

پوشش ها:

آسیب پذیری و بهره برداری
سرریز بافر

مدت زمان:

3 ساعت ویدیوی درخواستی

الزامات:

تجربه کدنویسی قبلی

با این دوره چگونه هک یاد بگیریم؟:

دوره های Cybrary کاملا رایگان هستند . طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند، اما اگر می خواهید گواهی پایان کار یا برای دسترسی به ارزیابی ها و امتحانات (تقریباً 99 دلار در ماه) بپردازید. وب سایت به خوبی سازماندهی شده است و گزینه ای برای انتخاب دوره های هک اخلاقی مناسب برای یک مسیر شغلی خاص، به عنوان مثال، تستر نفوذ یا مهندس شبکه، و حتی ایجاد برنامه درسی خود را دارد.

می توانید دوره ها را بر اساس نوع مهارت، سطح یا گواهینامه جستجو کنید. هنگامی که ثبت نام می کنید، به داشبورد خود هدایت می شوید، که دوره هایی را که گذرانده اید یا مشغول آنها هستید، گواهینامه ها و حتی پست هایی که در جامعه Cybrary منتشر کرده اید را نشان می دهد. اگر می خواهید مجموعه ای از دانش ایجاد کنید، پیشرفت خود را پیگیری کنید و در نهایت یک یا چند گواهینامه را انتخاب کنید، این سایت ایده آل است.

4. EH Academy – دوره کامل امنیت سایبری و هک (رایگان – مبتدی تا متوسط)

این دوره آموزشی هک اخلاقی، اصول اولیه هک کلاه سفید را شامل می شود که شامل یک ویدیوی دقیق در مورد چگونگی راه اندازی آزمایشگاه می شود. همچنین با ابزارهای Nmap و Metasploit آشنا خواهید شد و دستورات اساسی ویندوز و لینوکس را یاد خواهید گرفت. نکته جالب این است که در زیر هر ویدیو می توانید نظر بدهید یا سؤالاتی را برای مربی یا سایر دانش آموزان ارسال کنید.

پوشش ها:

مقدمه و مبانی کامپیوتر
راه اندازی آزمایشگاه شما
جمع آوری اطلاعات
هک سیستم
هک وب سرور (سایت).

مدت زمان:

1.5 روز

الزامات:

اتصال به اینترنت قابل اعتماد

بیشتر:

برای هکرهای پیشرفته، EH Academy طیف گسترده‌ای از دوره‌های تخصصی هک اخلاقی را ارائه می‌دهد که اکثر آنها پولی هستند (از 50 تا 200 دلار). به عنوان مثال می توان از Python برای تست نفوذ تهاجمی، تست نفوذ پیشرفته اپلیکیشن موبایل، آموزش تست نفوذ اپلیکیشن iOS، آموزش Metasploit برای تست نفوذ و هک اخلاقی، و آموزش هک و تست نفوذ VoIP استفاده کرد.

5. امنیت تهاجمی – Metasploit Unleashed (رایگان – متوسط ​​تا پیشرفته)

دوره عمیق هک اخلاقی Metasploit Unleashed توسط Offensive Security ارائه شده است. هدف این سازمان از ارائه این دوره، افزایش آگاهی برای کودکان در شرق آفریقا است که محروم هستند. این دوره فرض می کند که شما برخی از اصول را درک می کنید، به عنوان مثال، دستورات رابط خط فرمان و اسکریپت ها.

پوشش ها:

هر آنچه که برای شروع کار با Metasploit باید بدانید
تمرین عملی از جمع‌آوری اطلاعات تا نوشتن یک فوزر ساده

مدت زمان:

خود گام

الزامات:

اتصال به اینترنت قابل اعتماد
یک ماشین مجازی (معروف به Hypervisor) برای میزبانی از آزمایشگاه های شما
حداقل 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی
حافظه رم کافی (برای محاسبه مقدار مورد نیاز خود، زیر الزامات در بخش مقدمه را بررسی کنید)
حداقل نیاز برای VMware Player یک پردازنده 400 مگاهرتز یا سریعتر است (500 مگاهرتز توصیه می شود)
Kali Linux (دانلود در بخش الزامات در بخش مقدمه)
یک ماشین مجازی آسیب پذیر VMware برای اسکن و حمله (دانلود “Metasploitable” در بخش الزامات در بخش مقدمه)

چگونه هک یاد بگیریم

پاسخ به سوال چگونه هک یاد بگیریم بستگی به سطح شما در زمینه اطلاعات دیجیتال دارد

6. Coursera – رمزنگاری (رایگان – متوسط)

با پایان این دوره هک اخلاقی سوالات شما در مورد این که چگونه هک یاد بگیریم برطرف می شود. این دوره توسط دانشگاه مریلند از طریق Coursera ارائه شده است. شما درک محکمی از اصول اولیه رمزنگاری که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، خواهید داشت. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه اینها را برای ایجاد پروتکل های مدرن برای ارتباطات ایمن ترکیب کنید.

پوشش ها:

مبانی و کاربردهای عملی رمزنگاری مدرن

مدت زمان:

7 هفته

الزامات:

برخی از تجربیات مربوط به ریاضیات گسسته و احتمالات پایه
مواجهه قبلی با

الگوریتم ها مفید خواهند بود
آشنایی با برنامه نویسی به زبان C

بیشتر:

MOOC ها (دوره های آنلاین آزاد گسترده) کلاس های آنلاین رایگان در سطح کالج هستند که برای همه آزاد است. آنها ظاهرا “محبوب تر از پنیر هستند.” آنها در اعتبارات مدرک به حساب نمی آیند، اما توسط کارفرمایان آینده به عنوان آموزش در سطح مدرک قدردانی خواهند شد.

روش آموزش معمولاً ویدیویی است، اما مغز مربیان را می توان در انجمن های مجازی و در طول جلسات چت انتخاب کرد. بسته به دوره، انواع مختلفی از ارزیابی وجود دارد، از ارزیابی همتا تا آزمون رسمی. برخی از دوره ها دارای برنامه زمانی ثابتی هستند و اکثر آنها بین شش تا هشت هفته طول می کشد.

7. مقدمه ای بر هک اخلاقی و امنیت سایبری

این دوره رایگان ارائه شده توسط Mindsmapped یک برنامه چهار قسمتی است. برای مبتدیان، در کل شامل 35 سخنرانی است و باید حدود 5 ساعت طول بکشد تا تکمیل شود.

ماژول های چهارگانه عبارتند از:

مقدمه ای بر امنیت سایبری و هک اخلاقی (2 سخنرانی)
فرو رفتن عمیق در هک اخلاقی (3 سخنرانی)
تست نفوذ (6 سخنرانی)
هک اخلاقی (24 سخنرانی)

شما اصول اولیه هک اخلاقی از جمله دقیقاً چیستی و مراحل مختلف آن را خواهید آموخت. این دوره همچنین به آزمایش مجازی سازی و نفوذ، از جمله کاربردهای عملی همه موضوعات می پردازد.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، می توانید چندین دوره هک اخلاقی اضافی که توسط Mindsmapped ارائه شده است را بررسی کنید:

آموزش گواهی هک اخلاقی (CEH).
تست نفوذ با کالی لینوکس
پایتون برای هک اخلاقی: سطح مبتدی تا پیشرفته

چگونه هک یاد بگیریم؟؛آیا هک اخلاقی قانونی است؟

آره. در سال 2015، کتابدار کنگره تعدادی معافیت از قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال 1998 صادر کرد که عملاً به هکرهای کلاه سفید اجازه می‌دهد نرم‌افزار را به نام تحقیق و به شرط افشای هر گونه آسیب‌پذیری که ممکن است پیدا کنند، هک کنند. این موضوع بحث‌برانگیز به‌طور فزاینده‌ای مرتبط است، زیرا اقلام روزمره بیشتر، از جمله وسایل نقلیه، حاوی رایانه هستند.

یک هکر اخلاقی باید از دستورالعمل های (غیررسمی) زیر پیروی کند:

برای تلاش برای نفوذ به سیستم یک سازمان، مجوز صریح (ترجیحاً کتبی) دریافت کنید.
به تمام قوانین و سیاست های شرکت احترام بگذارید.
تمام نقاط ضعف و آسیب پذیری یافت شده را به شرکت اطلاع دهید.
سیستم را به همان شکلی که پیدا شده است رها کنید، یعنی هیچ نقطه ضعفی ایجاد نکنید که در آینده بتوان از آن سوء استفاده کرد.
از کارهایی که روی سیستم انجام می شود، ثبت مکتوب داشته باشید.
برای مثال، با انجام کاری که حقوق کپی رایت، مالکیت معنوی، قوانین حریم خصوصی و غیره را نقض می کند، قوانین یک کشور را نقض نکنید.

چرا یک دوره هک اخلاقی را بگذرانید؟

یک سازمان ممکن است یک هکر اخلاقی را برای تلاش برای هک کردن سیستم کامپیوتری آنها در چارچوب محدودیت های خاصی که توسط قانون شرکت و کشور تعیین شده است استخدام کند. یک شرکت همچنین ممکن است یک کارمند را برای انجام این نقش در داخل آموزش دهد. گاهی اوقات هکرهای اخلاقی به سادگی خود را “گیک” معرفی می کنند که در زمان خود هک می کنند، اما نه به طور مخرب. این نوع هکرها این کار را «برای سرگرمی» انجام می‌دهند و اگر شکارچی جایزه باشند، حتی اگر در سیستم سازمانی شکافی پیدا کنند، پول دریافت می‌کنند.

اگر تصمیم دارید تحت آموزش هکر کلاه سفید قرار بگیرید، در یک شرکت عالی خواهید بود. به عنوان مثال، یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد سر تیموتی جان برنرز لی، که بیشتر به عنوان مخترع شبکه جهانی وب شناخته می شود، این است که او در سال های اولیه خود یک هکر بود.

یکی از بدنام ترین هکرهای کلاه سفید در زمان های اخیر کوین میتنیک است. که یک بار توسط وزارت دادگستری ایالات متحده به عنوان “تحت تعقیب ترین جنایتکار رایانه ای در تاریخ ایالات متحده” توصیف شده است. او پس از گذراندن دوران محکومیت خود برای هک غیرقانونی، اصلاح شد و مشاور حقوقی هک اخلاقی برای بسیاری از شرکت‌های Fortune 500 و همچنین FBI شد.

مهم:

دلیل پرتکرار بودن سوال چگونه هک یاد بگیریم درآمد بالای آن هم هست!.به عنوان یک شغل، هک اخلاقی می تواند بسیار سودآور باشد. طبق موسسه InfoSec، حقوق هکرهای اخلاقی تایید شده در سال 2021 از 45000 تا 129000 دلار متغیر بود. نظرسنجی Indeed در همان سال نشان داد که حقوق هک اخلاقی از حدود 57787 دلار در سال برای یک متخصص امنیت فناوری اطلاعات تا 105973 دلار در سال برای یک مهندس فایروال متغیر است.

گزارش حقوق و دستمزد و شغل متخصصان امنیت سایبری Exabeam 2018 نشان داد که 23.7 درصد از متخصصان امنیتی مورد بررسی دارای گواهینامه CEH هستند (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم).

گواهینامه دوره هک اخلاقی

شناخته شده ترین اعتبار هک اخلاقی، گواهینامه هکر اخلاقی تایید شده (CEH) از EC-Council است. لازم نیست قبل از شرکت در آزمون در دوره خود ثبت نام کنید، اما همه دانشجویان خودآموز باید یک فرآیند رسمی واجد شرایط بودن را طی کنند. می توانید یک یا چند دوره از دوره های ذکر شده در بالا را بگذرانید و به طور جداگانه برای اعتبارسنجی اقدام کنید.

EC-Council همچنین گواهینامه Certified Network Defense Architect (CNDA) را ارائه می دهد. واجد شرایط بودن برای تی

البته، ابتدا باید گواهینامه CEH را از EC-Council دریافت کنید و باید توسط یک آژانس دولتی یا نظامی استخدام شده باشید، یا کارمند قراردادی دولت ایالات متحده باشید.

مهارت های ضروری برای تبدیل شدن به یک هکر استاد

مگر اینکه در زمینه خاصی تخصص داشته باشید، به عنوان مثال، موبایل یا پزشکی قانونی، یک دوره رسمی یک اندازه و مناسب برای همه معمولاً موضوعات زیر را در بر می گیرد:

سرریز بافر، رمزنگاری، انکار سرویس، شمارش، فایروال ها، بهره برداری، انگشت نگاری، چاپ پا، انواع هکرها، هک پلتفرم های موبایل، هک برنامه های کاربردی وب، هک سرورهای وب، تست نفوذ، شناسایی، شبکه های اسکن، ربودن جلسه، اسنیفینگ، مهندسی اجتماعی ، تزریق sql، هک سیستم، ربودن tcp/ip، ابزارهای هک، تروجان ها و درهای پشتی، ویروس ها و کرم ها و هک بی سیم.

چگونه هک یاد بگیریم؟؛سایر منابع هک اخلاقی

دوره های رسمی هک اخلاقی برای آموزش حین کار در یک جایگاه خاص ایده آل هستند. از طرف دیگر، بسیاری از هکرها از خودآموزی حمایت می کنند. مزیت این کار این است که می توانید زمینه مورد علاقه خود را کشف کنید. در زیر برخی از منابع رایگان، آموزش، چالش های عملی و مقالاتی در مورد هک اخلاقی وجود دارد.

با احتیاط به این سایت دسترسی داشته باشید. برخی از این نکات و ترفندها اگر کاملا غیرقانونی نباشند مشکوک هستند. دلیل اینکه ما آن را درج می کنیم این است که یکی از مسئولیت های یک هکر اخلاقی این است که بداند همتای شیطانی او در حال انجام چه کاری است.

Hack This Site

یک زمین آموزشی رایگان، ایمن و قانونی برای هکرها برای آزمایش و گسترش مهارت های هک خود. شامل یک کانال IRC است که در آن می‌توانید با همکلاه‌کنندگان سفید پوست ارتباط برقرار کنید و سؤال بپرسید.

Exploit Exercises

همانطور که از نام آن پیداست، ببینید آیا می توانید آسیب پذیری های کد را در یک سری چالش های پیشرفته هک شناسایی کنید.

Vuln Hub

این سایت یک روش واقعا سرگرم کننده برای تمرین مهارت های خود در کارگاه های عملی ارائه می دهد، به عنوان مثال، یک VM سفارشی را دانلود کنید و سپس سعی کنید دسترسی سطح ریشه را به دست آورید.

یوتیوب

ایده آل برای هکرهای اخلاقی تنبل. تنها چیزی که نیاز دارید پاپ کورن است. به سادگی «دوره هک اخلاقی» را جستجو کنید.
نکته آموزش – آموزش هک اخلاقی یک نمای کلی خوب برای مبتدیان ارائه می دهد.

آموزش Open Security

دوره تکنیک های هک و تشخیص نفوذ تحت مجوز Creative Commons است، بنابراین می توانید از آن برای آموزش کارمندان در خانه استفاده کنید. تمام مواد تامین می شود؛ فقط یک مربی اضافه کنید سازنده دوره برای آموزش در محل در دسترس است.

برای افزایش تجربه یادگیری خود، ممکن است عضویت در یک انجمن هک اخلاقی را در نظر بگیرید یا به یک هکر اخلاقی پول بپردازید تا دانش و تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارد. اگر به ابزار یا پلتفرم خاصی علاقه مند هستید، اکثر فروشندگان نرم افزار هک آموزش های عمیقی را برای برنامه های خود ارائه می دهند.