هک گوشی با imei + روش های هک+چگونه از این نوع هک جلوگیری کنیم؟🔴
جلوگیری از ردیابی گوشی
جلوگیری از ردیابی گوشی + 11 روش مهم برای جلوگیری از ردیابی+آیا الان ردیابی می شوید؟🟢
ژانویه 25, 2023
سایت هک
سایت هک + معرفی سایت ها و برنامه های هک + 12 سایت هک و تمرین تست نفوذ🔴
فوریه 11, 2023

هک گوشی با imei + روش های هک+چگونه از این نوع هک جلوگیری کنیم؟🔴

هک گوشی با imei

هک گوشی با imei

هک گوشی با imei یکی از خطراتی است که از بیخ گوش همه ما خواهد گذشت!. افراد زیادی هستند که حتی نمی دانند این کد چیست. در صورتی که می توان با استفاده از آن گوشی های هوشمند را ردیابی و حتی هک کرد. به همین دلیل هم افرادی که می خواهند در استفاده از گوشی های هوشمند خود امنیت زیادی داشته باشند باید از این کد خبر داشته باشند. در این مقاله می خواهیم روش های هک گوشی با imei را به شما بگوییم. بنابراین اگر می خواهید این روش ها را یاد بگیرید یا در برابر این روش ها از خود محافظت کنید تا انتها همراه ما باشید!.

هک گوشی با imei

من چند سوال در مورد شماره IMEI و اطلاعات و سرقت هویت دارم. در حین جستجوی آنلاین، پاسخ های متناقضی زیادی در مورد این موضوع پیدا کردم و الان می خواهم توضیحی بدهم. به طور فرضی، دشمن من شماره IMEI  گوشی هوشمند من را در دست دارد. آیا او می تواند داده های من را با آن بدزدد یا مشاهده کند؟

تا آنجایی که من میدانم با شماره IMEI میتوانید دزدی گوشی را گزارش کنید . علاوه بر این می توانید گوشی خود را به طور کامل بلاک کنید. یا می توانید IMEI را در دستگاه دیگری شبیه سازی کنید. اگر فردی IMEI من را در دستگاه دیگری شبیه سازی کند، به غیر از خطر مسدود شدن IMEI، چه پیامدها و عواقبی دارد؟. اگر کسی شماره IMEI من را داشته باشد، چه کاری می تواند انجام دهد؟

همچنین می دانم که اگر شخصی شماره IMEI شما را داشته باشد، می‌تواند به راحتی به حساب WhatsApp شما هک کند.  البته این در صورتی است که شماره تلفن شما را نیز داشته باشد. زیرا IMEI به عنوان رمز عبور برای WhatsApp در نظر گرفته می‌شود. این من و شما را کمی نگران می کند. چون همین چیز هاست که باعث می شود هک گوشی با imei به راحتی انجام شود.

IMEI چیست و چگونه می تواند به من کمک کند؟

IMEI مخفف “International Mobile Equipment Identity” است. این یک شماره منحصر به فرد برای شناسایی یک دستگاه در شبکه تلفن همراه است. می توانید آن را به عنوان شماره تامین اجتماعی تلفن خود در نظر بگیرید. دارای 15 رقم است و به هر تلفن GSM اختصاص داده می شود . دستگاه های CDMA دارای یک شماره MEID هستند.

این شماره در مواقعی که گوشی شما گم یا دزدیده می شود مفید است. نه، به طور جادویی تلفن را به شما باز نمی‌گرداند، اما می‌توانید مطمئن شوید که هرکس آن را پیدا کرده یا دزدیده است، نمی‌تواند از آن استفاده کند. شرکت مخابراتی شما می‌تواند فهرست کردن یک دستگاه را بر اساس شماره IMEI آن رد کند و از سایر اپراتورها نیز درخواست کند که همین کار را انجام دهند. این بدان معنی است که تلفن دیگر تماس برقرار نمی کند/دریافت نمی کند یا به صورت آنلاین از طریق شبکه تلفن همراه متصل نمی شود، حتی با یک سیم کارت جدید.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک تلگرام با شماره تلفن

 

یک شماره IMEI نیز هنگام خرید گوشی دست دوم مفید است. با کمک سرویسی مانند CheckMend، می‌توانید بررسی کنید که آیا تلفن مورد نظرتان گم شده است، فهرست رد شده است، مشمول ادعای مالکیت شده است یا خیر. این سرویس رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است و فقط یک دلار هزینه دارد.

هک گوشی با imei

هک گوشی با imei و ردیابی آن به صورت مداوم می تواند انجام شود

مهم:

این شماره همچنین جزئیات دیگری را در مورد یک تلفن نشان می دهد. اینها شامل برند و مدل، سال عرضه و مشخصات می شود. می‌توانید با مراجعه به IMEI.info و تایپ شماره IMEI تلفن خود، این کار را امتحان کنید . این کار برای آشنایی بیشتر با هک گوشی با imei لازم است!.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار

 

چگونه شماره IMEI را پیدا کنیم؟

اکنون که می دانید IMEI چیست، بیایید نحوه پیدا کردن آن را بررسی کنیم. ساده ترین راه برای پیدا کردن آن در تلفن اندرویدی شماره گیری *#06# است و پس از آن شماره باید روی صفحه نمایش شما ظاهر شود. اگر تلفن دو سیم کارته دارید، دو شماره را مشاهده خواهید کرد – یکی برای هر اسلات سیم کارت. همچنین می توانید IMEI را در تنظیمات دستگاه خود با رفتن به تنظیمات > درباره تلفن > IMEI بررسی کنید.

چگونه IMEI خود را با استفاده از کد شماره گیری پیدا کنید:

برنامه تلفن خود را باز کنید.
*#06# را شماره گیری کنید.
IMEI همراه با اطلاعات دیگر نشان داده می شود.

چگونه IMEI خود را با استفاده از تنظیمات پیدا کنید:

برنامه تنظیمات را باز کنید.
به قسمت About phone بروید.
به سمت پایین به IMEI بروید، جایی که شماره فهرست شده را خواهید دید.

توجه: این دستورالعمل‌ها با استفاده از Google Pixel 4a با 5G دارای Android 12 جمع‌آوری شده‌اند. به خاطر داشته باشید که ممکن است برخی از مراحل بسته به سخت‌افزار و نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید متفاوت باشد.

هک گوشی با imei

برای این که نتوانند گوشی شما را هک کنند از imei خود محافظت کنید

راه های دیگر برای یافتن آن

برخی از تلفن‌ها شماره IMEI را در پشت چاپ می‌کنند. در حالی که اگر دستگاه قدیمی‌تری دارید، ممکن است آن را در زیر درب باتری قابل جابجایی چاپ کنید. روی سینی سیم کارت چند گوشی هم نوشته شده. این می تواند برای هک گوشی با imei خطرناک باشد.

آخرین گزینه این است که اگر هنوز آن را دارید، بسته بندی گوشی را بررسی کنید. سازنده ممکن است آن را روی برچسبی که در جایی در جعبه خرده فروشی قرار دارد چاپ کند.

از هر روشی که استفاده می کنید، حتماً شماره را یادداشت کرده و ایمن نگه دارید. به این ترتیب، در صورتی که دستگاه خود را گم کنید، می‌توانید آن را به شرکت مخابراتی خود بدهید. همچنین، مطمئن شوید که آن را با افراد دیگر به اشتراک نمی گذارید. سارقان اغلب می توانند شماره های IMEI تمیز را روی دستگاه هایی که می دزدند اعمال کنند.

چگونه بفهمیم که از طریق imei هک شدیم یا نه؟

دزدی گوشی های هوشمند در سال های اخیر به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است و یک مطالعه نشان می دهد که در سال 2013 حدود 3.1 میلیون آمریکایی خود را در معرض شکست این روند قرار دادند. این تقریباً دوبرابر چیزی بود که سازمان قبلاً تخمین زده بود سال قبل دزدیده شده .

اما پیشرفت فناوری به گونه‌ای است که ممکن است تلفن شما از شما دزدیده شود حتی اگر مانند کارت اعتباری در اختیار شما باشد. و یک روش معمول که این سناریو می تواند خود را نشان دهد اگر شماره IMEI شما هک شده باشد. هر تلفن هوشمند یا تلفن همراه دارای یک شماره سریال منحصر به فرد IMEI یا شناسه بین المللی تجهیزات تلفن همراه است که به عنوان مشخصه شناسایی آن عمل می کند. IMEI را می توان برای تعیین شماره مدل، کشور مبدا و حتی اینکه آیا گوشی به عنوان گم شده یا دزدیده شده گزارش شده است، استفاده کرد.

در واقع، شبکه‌های تلفن همراه از شماره‌های IMEI برای تأیید دستگاه‌های معتبر استفاده می‌کنند تا بتوانند دسترسی به شبکه را به تلفن‌هایی که توسط صاحبان مربوطه گم شده یا دزدیده شده‌اند، ممنوع کنند. برای اینکه بفهمید شماره IMEI شما هک شده است، باید بدانید که چگونه شماره IMEI را بررسی کنید در ادامه بخوانید تا ببینید اگر IMEI شما هک شده باشد به چه معناست، چرا مردم در وهله اول این کار را انجام می دهند، و اگر متوجه شدید که برای شما اتفاق افتاده است، چه کاری می توانید انجام دهید؟

هک گوشی با imei

هک گوشی با imei از طریق گوشی هوشمند و سیم کارت شما انجام می شود

آیا هک گوشی هوشمند با imei برای من اتفاق افتاده؟

متاسفانه این امکان وجود دارد که شخصی IMEI شما را هک کند. اگر این سناریو اجرا شود، مشکلات مختلفی وجود دارد که با آن مواجه خواهید شد. به عنوان مثال، اگر شخصی IMEI تلفن هوشمند یا تلفن همراه شما را داشته باشد، می تواند دستگاه تلفن همراه شما را شبیه سازی کند. مشکل چیست؟

اگر تلفن شما و تلفن شبیه سازی شده هر دو به طور همزمان روشن باشند – در حالی که هر دو تلاش می کنند به یک شبکه دسترسی پیدا کنند – ارائه دهنده خدمات بی سیم شما می تواند به طور خودکار دستگاه شما و دستگاه کلون شده را غیرفعال کند. همچنین، برنامه هایی مانند WhatsApp از IMEI شما به عنوان یک شناسه استفاده می کنند. بنابراین اگر شخصی شماره IMEI شما را داشته باشد، به طور بالقوه می تواند به راحتی به حساب WhatsApp شما دسترسی پیدا کند.

بنابراین، اگر در حال خرید یک تلفن دست دوم یا تعمیر شده هستید، بهتر است شماره IMEI را با ارائه دهنده خدمات بی سیم خود و احتمالاً با یکی از پایگاه های داده آنلاین که امکان چنین بررسی را فراهم می کند، بررسی کنید. همچنین می توانید IMEI خود را که یک شماره سریال 15 رقمی است، با تایپ *#06# روی صفحه کلید خود مشاهده کنید. شماره IMEI شما بلافاصله روی صفحه گوشی هوشمند یا تلفن همراه شما نمایش داده می شود.

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 از بین بردن هک گوشی با 6 روش مطمئن

چرا مردم شماره های IMEI را هک می کنند؟

پاسخ کوتاه این است … پول. متأسفانه، جرم و جنایت بهای کسانی را می دهد که با به دست آوردن منافع غیرقانونی به جیب خود مشکلی ندارند. سناریوی واقعی زیر را در نظر بگیرید که در آن یک حلقه جرم و جنایت گوشی های هوشمند را دزدیده است. کاری که آنها انجام می دهند این است که دستگاه ها را بدزدند، IMEI ها را تغییر دهند و سپس آنها را به مشتریان بفروشند. در این نمونه خاص، سارقان قفل الگو را غیرفعال کردند و به داده های گوشی های هوشمند دسترسی پیدا کردند.

سپس آنها با استفاده از یک برنامه تمام داده ها را حذف می کنند. سپس گوشی های هوشمند به دستگاهی متصل می شوند که به صورت الکترونیکی اعداد IMEI را تغییر می دهد. وقتی Statista می گوید که در سال 2016 2.1 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود داشت و این تعداد تا سال 2020 می تواند به 2.87 میلیارد افزایش یابد، می توانید قدردانی کنید. محبوبیت مداوم این دستگاه ها و همچنین شاید با این واقعیت کنار بیایید که این تقاضای سیری ناپذیر احتمالاً همچنان مورد توجه سارقانی است که به دنبال پول نقد از این روند هستند.

اگر برای شما اتفاق افتاد چه کاری باید انجام دهید؟

ممکن است هک گوشی با imei برای شما انجام شده یا شبیه سازی شده است. یکی از راه هایی که می توانید متوجه شوید مشکلی وجود دارد این است که از خدمات بی سیم خود بخواهید که سوابق تلفن و انتقال داده شما را ارائه دهند. به این ترتیب، می توانید لیست ها را اسکن کنید تا ببینید آیا مغایرتی وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر دارد. همچنین باید از ارائه‌دهنده خدمات بی‌سیم خود بخواهید که IMEI شما را مسدود کند تا هرگونه شبیه‌سازی از تلفن هوشمند یا تلفن همراه شما مسدود شود. همچنین می‌توانید با یک شخص ثالث مستقل تماس بگیرید. تا یک آزمایش تشخیصی را انجام دهید تا متوجه شوید که آیا تلفن شما هک شده است یا خیر.

اگر مشکوک هستید که IMEI شما هک یا شبیه سازی شده است، قطعاً باید به ارائه دهنده خدمات بی سیم خود اطلاع دهید تا بتوان تحقیقاتی را آغاز کرد. هک شدن شماره IMEI شما یک موضوع جدی است . زیرا ممکن است با یک وقفه در سرویس با تلفن هوشمند خود مواجه شوید یا تلفن همراه.  همچنین این امکان وجود دارد که سارقان بتوانند به اطلاعات شخصی شما برای تقلب در شناسنامه دسترسی داشته باشند. اما چرا با دانستن اینکه چگونه شماره IMEI را بررسی کنید، امیدواریم در صورت قربانی شدن، بتوانید مشکل را برطرف کنید.