جلوگیری از ردیابی گوشی + 11 روش مهم برای جلوگیری از ردیابی+آیا الان ردیابی می شوید؟🟢
هک سایت وردپرسی + معرفی همه روش های هک + روش های تشخیص هک وردپرس🔴
دسامبر 20, 2022
هک گوشی با imei
هک گوشی با imei + روش های هک+چگونه از این نوع هک جلوگیری کنیم؟🔴
ژانویه 29, 2023

جلوگیری از ردیابی گوشی + 11 روش مهم برای جلوگیری از ردیابی+آیا الان ردیابی می شوید؟🟢

جلوگیری از ردیابی گوشی

جلوگیری از ردیابی گوشی

تلفن های همراه مدرن مجهز به سیستم های GPS هستند که به طور مداوم اطلاعات موقعیت مکانی ما را ضبط و ذخیره می کنند. اگر می‌خواهید گوشی گمشده‌ای را پیدا کنید یا بهترین مسیر را برای یک سفر جاده‌ای انتخاب کنید، این یک ویژگی مفید است. اما  این ویژگی همچنین به برنامه‌ها، شرکت‌های تبلیغاتی و حتی هکرها اجازه می‌دهد تا به مکان شما دسترسی داشته باشند. گاهی اوقات بدون اطلاع شما. در این مقاله می خواهیم به شما روش های جلوگیری از ردیابی گوشی را اطلاع بدهیم!.

جلوگیری از ردیابی گوشی

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه ردیابی گوشی خود را غیرممکن کنید، در جای درستی هستید. این راهنما استراتژی هایی برای محافظت از اطلاعات موقعیت مکانی شما ارائه می دهد و نحوه تشخیص اینکه تلفن شما ردیابی می شود را توضیح می دهد.

هیچ روش واحدی برای جلوگیری از ردیابی تلفن شما توسط افراد وجود ندارد. اما اقداماتی وجود دارد که می توانید برای محدود کردن اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود و محافظت از داده های GPS خود انجام دهید.

خدمات مکان یابی را غیرفعال کنید
نرم افزارهای جاسوسی را اسکن و حذف کنید
از مرورگر خصوصی استفاده کنید
حالت هواپیما را روشن کنید
برنامه های ناآشنا را حذف کنید
از حساب Google خود محافظت کنید
از VPN استفاده کنید
گوشی را خاموش کنید
از وای فای عمومی که با رمز عبور محافظت نمی شود خودداری کنید
ردیابی موقعیت مکانی را در برنامه های رسانه های اجتماعی غیرفعال کنید
سیم کارت خود را قفل کنید

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار

 

1-خدمات موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

هنگامی که یک برنامه را برای اولین بار دانلود می کنید، ممکن است یک اعلان مجوز دریافت کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید اجازه دسترسی به مکان فعلی خود را بدهید یا خیر. بسیاری از مردم بدون فکر کردن روی «اجازه» کلیک می‌کنند، اما این همیشه بهترین ایده نیست. با دادن مجوز به برنامه برای استفاده از موقعیت مکانی شما، ممکن است به آن اجازه دهید داده های GPS شما را ردیابی و ذخیره کند، حتی زمانی که از آن استفاده نمی کنید. شرکت‌ها اغلب این اطلاعات را به تبلیغ‌کنندگان، صندوق‌های پوشش ریسک یا سایر مشاغلی که می‌توانند از آن سود ببرند، می‌فروشند.

برای کمک به جلوگیری از ردیابی مکان شما توسط برنامه‌ها، می‌توانید سرویس‌های مکان را برای برخی از برنامه‌ها خاموش کنید یا آنها را به طور کامل در تنظیمات تلفن خود غیرفعال کنید. اگر خدمات مکان خاموش باشد، افراد همچنان می‌توانند تلفن شما را ردیابی کنند. اما برنامه‌ها نمی‌توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. این یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از ردیابی گوشی است.

برای غیرفعال کردن خدمات موقعیت یابی در گوشی های اپل و اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید:

اندروید

تنظیمات گوشی خود را باز کنید
به پایین بروید و روی Location کلیک کنید
نوار لغزنده خدمات مکان را روی خاموش قرار دهید

اپل

تنظیمات گوشی خود را باز کنید
روی Privacy کلیک کنید
روی Location Service کلیک کنید
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی را خاموش کنید

2-جاسوس افزار را اسکن و حذف کنید

برخی از هکرها برای جمع آوری و فروش داده های حساس، نرم افزارهای جاسوسی مخرب را روی دستگاه ها نصب می کنند. اگر تلفن شما به نرم افزارهای جاسوسی آلوده شود – چه از طریق یک برنامه مخرب یا دانلود – یک مهاجم می تواند از آن برای دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی شما استفاده کند.

خوشبختانه راه هایی برای شناسایی و حذف نرم افزارهای جاسوسی از گوشی شما وجود دارد. ساده ترین راه برای انجام این کار، نصب یک ابزار حذف جاسوس افزار است. یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد می تواند دستگاه شما را برای بدافزار اسکن کند و دستورالعمل هایی برای حذف ایمن آن ارائه دهد. با این حال، برخی از برنامه هایی که به عنوان ابزار آنتی ویروس تبلیغ می کنند، در واقع جعلی هستند، بنابراین قبل از اینکه تصمیم به دانلود آنها بگیرید، در مورد برنامه های قابل اعتماد تحقیق کنید.

3-از یک مرورگر خصوصی استفاده کنید

مرورگرهای اینترنتی محبوب – مانند گوگل کروم یا فایرفاکس – از موقعیت مکانی شما برای انجام کارهای مختلف، از هدف قرار دادن تبلیغات گرفته تا شخصی سازی نتایج جستجو، استفاده می کنند. اگر به دنبال رستوران هایی در نزدیکی خود یا کارهایی برای انجام دادن در منطقه خود هستید، این می تواند مفید باشد، اما به این معنی است که مرورگر به طور مداوم مکان و سایر اطلاعات شخصی شما را ذخیره می کند.

برای جلوگیری از این امر، می‌توانید ردیابی موقعیت مکانی را در تنظیمات حریم خصوصی مرورگر خود خاموش کنید یا به مرورگر خصوصی بروید. موتورهای جستجوی خصوصی مانند DuckDuckGo و MetaGer به شما امکان می‌دهند بدون جمع‌آوری آدرس IP، مکان یا اطلاعات جستجوی خود در وب بگردید. این امر خطر دسترسی هکرها به موقعیت مکانی یا سایر اطلاعات حساس شما را از طریق فعالیت آنلاین شما کاهش می دهد. این یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از ردیابی گوشی است که افراد به آن توجه نمی کنند!.

جلوگیری از ردیابی گوشی

شرکت هایی مانند فیسبوک می توانند گوشی شما را ردیابی کنند!

4-حالت هواپیما را روشن کنید

اگر مشکوک هستید که شخصی از فعالیت آنلاین شما برای ردیابی دستگاه شما استفاده می کند، می توانید تلفن خود را در حالت هواپیما قرار دهید. این کار تلفن شما را از شبکه های تلفن همراه قطع می کند و از دسترسی برخی خدمات آنلاین به مکان شما جلوگیری می کند. با این حال، زمانی که دستگاه شما در حالت هواپیما است، نمی توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید یا از عملکردهای کلیدی مانند تماس و پیامک استفاده کنید، بنابراین احتمالاً باید به دنبال راه حل دائمی باشید.

5-برنامه های ناآشنا را حذف کنید

یک برنامه یا دانلود ناآشنا که نصب نکرده اید می تواند نشانه این باشد که یک هکر گوشی شما را با نرم افزارهای جاسوسی آلوده کرده است. دانلودهای مخرب برای دسترسی و سرقت اطلاعات حساس مانند اطلاعات کاربری ورود به سیستم، فعالیت دیجیتال و حتی داده های GPS طراحی شده اند. برای محافظت از خود در برابر این نوع کلاهبرداری ها، باید هر برنامه ناآشنا را فورا حذف کنید. این یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از ردیابی گوشی و حفظ امنیت است.

6-از حساب Google خود محافظت کنید

اگر یک حساب Google دارید، مهم است که تنظیمات مکان خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مکان خود را با افراد ناخواسته به اشتراک نمی گذارید. اگر در گذشته موقعیت مکانی خود را با شخصی به اشتراک گذاشته اید، ممکن است همچنان بتواند از طریق Google به آن دسترسی داشته باشد.

گوگل همچنین دارای قابلیتی است که به شما امکان می دهد تمام حرکات گذشته خود را حتی زمانی که انجام نمی دهید ردیابی کنید . اگر می‌خواهید ببینید کجا بوده‌اید یا به یاد داشته باشید که چگونه به جایی برسید، می‌تواند مفید باشد. اما اگر کسی حساب Google شما را هک کند، شما را آسیب‌پذیر می‌کند.

برای ایمن نگه داشتن حساب Google خود و محافظت از اطلاعات موقعیت مکانی خود در برابر مهاجمان، فراموش نکنید که رمز عبور و تنظیمات حریم خصوصی خود را مرتباً به روز کنید. همچنین می‌توانید ردیابی موقعیت مکانی Google را خاموش کنید یا سابقه حرکت خود را در تنظیمات تلفن خود حذف کنید.

7-از VPN استفاده کنید

تصویری از یک قفل روی صفحه کامپیوتر در کنار متن زیر: یک VPN فعالیت آنلاین شما را رمزگذاری می کند و از دسترسی هکرها به آدرس IP یا مکان دقیق شما جلوگیری می کند. البته در ایران به لطف فیلترینگ های شدید همه از VPN برای هر نوع کاری استفاده می کنند!.

استفاده از یک VPN قابل اعتماد یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از دسترسی هکرها، شرکت ها و تبلیغ کنندگان به آدرس IP و مکان دقیق شما است. یک VPN با رمزگذاری داده های شما و تغییر مسیر ترافیک آنلاین شما از طریق یک سرور خارجی کار می کند. اگر شخص ثالثی بخواهد منبع فعالیت شما را مشاهده کند، به جای روتر واقعی شما، به یکی از سرورهای VPN بسیاری بازمی گردد. این تضمین می کند که اتصال شما خصوصی باقی می ماند و از دسترسی هکرها به مکان، آدرس IP یا فعالیت آنلاین شما جلوگیری می کند.

8-گوشی را خاموش کنید

اگر متوجه شدید که شخصی تلفن شما را ردیابی می کند و به یک راه حل سریع نیاز دارد، خاموش کردن کامل آن باعث قطع ارتباط با شبکه ها و داده های GPS می شود. ممکن است ردیاب همچنان بتواند آخرین مکان شناخته شده شما را ببیند، اما زمانی که دستگاه شما خاموش است، هیچ به‌روزرسانی بی‌درنگ دریافت نمی‌کند.

اگر در خطر فوری هستید یا زمانی برای غیرفعال کردن خدمات ردیابی ندارید، این کار مفید است، اما راه حل دائمی نیست. هنگامی که تلفن خود را دوباره روشن کردید، باید اقدامات بیشتری را برای ایمن کردن دستگاه خود و حذف برنامه‌ها یا بدافزارهای ناخواسته انجام دهید.

9-از وای فای عمومی که با رمز عبور محافظت نمی شود خودداری کنید

اتصال به وای فای عمومی همیشه خطرناک است، به خصوص اگر از رمز عبور محافظت نشده باشد. هکرها معمولاً از Wi-Fi عمومی برای انجام حملات سایبری دوقلو، انسان در وسط و دیگر انواع حملات سایبری که برای نصب بدافزار یا سرقت داده‌های حساس طراحی شده‌اند، استفاده می‌کنند. برای کاهش خطر نصب نرم افزارهای جاسوسی توسط هکرها بر روی تلفن شما، باید در صورت امکان از وای فای عمومی اجتناب کنید و فقط به شبکه های محافظت شده با رمز عبور متصل شوید.

جلوگیری از ردیابی گوشی

در بسیاری از وب سایت ها شما اجازه ردیابی را می دهید بدون این که خبر داشته باشید!

10-ردیابی موقعیت مکانی را در برنامه های رسانه های اجتماعی غیرفعال کنید

برنامه های رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان و خانواده یا همگام شدن با افراد مشهور مورد علاقه شما عالی هستند. اما قابلیت های ردیابی موقعیت مکانی و جمع آوری داده ها آنها را به معدن طلایی برای شرکت ها و هکرهایی تبدیل می کند که امیدوارند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. برای جلوگیری از استفاده افراد از برنامه هایی مانند فیس بوک یا اینستاگرام برای ردیابی موقعیت مکانی شما یا جمع آوری داده های حساس، باید ردیابی موقعیت مکانی را غیرفعال کنید.

می‌توانید این کار را با خاموش کردن اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی برای برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی در تنظیمات تلفن خود انجام دهید. اگر از فیس‌بوک یا اسنپ چت استفاده می‌کنید، می‌توانید مستقیماً به تنظیمات برنامه بروید . حتما ردیابی موقعیت مکانی را خاموش کنید. یا افرادی را که می‌توانند موقعیت مکانی شما را ببینند محدود کنید. این به طور کامل از ذخیره اطلاعات مکان شما توسط برنامه جلوگیری نمی کند. اما می تواند دسترسی سایر کاربران را به آن دشوارتر کند.

11-سیم کارت خود را قفل کنید

حتی اگر کاربر گوشی هوشمند نباشید، هکرها یا سازمان‌های دولتی همچنان می‌توانند با دسترسی به سیم‌کارت، مکان دستگاه شما را ردیابی کنند. سیم کارت یک دستگاه حافظه کوچک است. که به شما امکان می دهد با اتصال به دکل های تلفن محلی تماس برقرار کنید. یا پیامک ارسال کنید و از داده های تلفن همراه استفاده کنید. سیم کارت شما برای دستگاه شما منحصر به فرد است . می توانید از آن برای ردیابی موقعیت مکانی تلفن خود در صورت گم شدن یا دزدیده شدن آن استفاده کنید. متأسفانه، هکرها می توانند ارتباطات بین سیم کارت و ارائه دهنده تلفن همراه شما را برای دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی شما رهگیری کنند.

می توانید قفل سیم کارت را برای کمک به محافظت از دستگاه خود در برابر ردیاب های شخص ثالث انجام دهید. با این حال، قبل از انجام این کار، باید پین پیش فرض سیم کارت (شماره شناسایی شخصی) خود را تأیید کنید. اکثر اپراتورها برای هر دستگاهی از یک دستگاه استفاده می‌کنند. اما حدس زدن نامناسب بارها می‌تواند شما را به طور کامل از سیم‌کارت خود قفل کند. اگر مطمئن نیستید، باید با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید تا پین پیش‌فرض را تأیید کنید.

هنگامی که پین پیش فرض را دانستید، می توانید مراحل زیر را برای قفل کردن سیم کارت خود دنبال کنید:

اندروید

تنظیمات گوشی خود را باز کنید
روی Security یا Biometrics and Security کلیک کنید
روی سایر تنظیمات امنیتی کلیک کنید
تنظیم قفل سیم کارت را انتخاب کنید
قفل سیم کارت را فعال کنید

اپل

تنظیمات گوشی خود را باز کنید
روی Cellular کلیک کنید
پین سیم کارت را انتخاب کنید
پین پیش فرض را وارد کنید

هنگامی که سیم کارت شما قفل شد، باید پین را تغییر دهید تا افراد نتوانند با استفاده از نسخه پیش فرض به دستگاه شما دسترسی داشته باشند.

چه کسی می تواند موقعیت مکانی شما را ردیابی کند؟

هکرها تنها افرادی نیستند که می توانند از دسترسی به موقعیت مکانی تلفن شما سود ببرند. گروه‌ها و سازمان‌های زیر معمولاً از داده‌های GPS و فعالیت دیجیتالی برای ردیابی مکان کاربران تلفن همراه استفاده می‌کنند. شما باید برای همه ی این افراد جلوگیری از ردیابی گوشی را انجام دهید.

تبلیغ کنندگان

اگر تا به حال یک تبلیغ آنلاین برای یک فروشگاه یا خرده‌فروش محلی دیده‌اید، احتمالاً از ردیابی موقعیت مکانی استفاده کرده‌اند. تبلیغ‌کنندگان دیجیتال اغلب تبلیغات را بر اساس مکان، اولویت‌ها و فعالیت آنلاین کاربران هدف قرار می‌دهند. زیرا بسیاری از مرورگرها، برنامه ها و وب سایت ها به موقعیت مکانی شما نیاز دارند.. آن ها اطلاعات موقعیت مکانی شما را ذخیره می کنند. دسترسی به آن برای تبلیغ کنندگان سخت نیست. در واقع، شرکت‌ها روزانه مقادیر زیادی از داده‌های کاربر را بدون اینکه کاربران متوجه شوند به تبلیغ‌کنندگان می‌فروشند.

برنامه ها و وب سایت ها

هر بار که آنلاین می شوید یا به اینترنت متصل می شوید، برنامه ها و وب سایت های بی شماری به اطلاعات موقعیت مکانی شما دسترسی دارند. آنها این کار را به دلایل متعددی انجام می دهند. از فروش محصولات و خدمات شخصی گرفته تا ارتباط شما با دوستان و خانواده در منطقه شما. اگر تنظیمات اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی تلفن خود را باز کنید، می‌توانید ببینید کدام برنامه‌ها مجوز استفاده از موقعیت مکانی شما را دارند.

هکرها

شرکت ها و تبلیغ کنندگان تنها کسانی نیستند که ممکن است بخواهند از اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی شما کسب درآمد کنند. با هک کردن دستگاه تلفن همراه شما، مهاجمان می توانند داده های GPS یا سایر اطلاعات حساس شما را بدزدند و به اشخاص ثالث بفروشند. برخی از روش‌های رایجی که هکرها برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند.  شامل نصب بدافزار، ربودن پروفایل‌های آنلاین شما یا دسترسی به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شماست.

سازمان های دولتی

سازمان های دولتی مرتباً مکان کاربران و سایر داده های شخصی را از شرکت های فناوری خریداری می کنند. در حالی که آژانس‌ها در ایالات متحده قرار است قبل از ردیابی داده‌های تلفن یا جی‌پی‌اس افراد، حکمی دریافت کنند. اما همیشه در مورد نحوه استفاده از اطلاعات جمع‌آوری‌شده شفاف نیستند.

در سال 2020، وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت ایالات متحده سوابق موقعیت مکانی تلفن همراه را از یک پایگاه داده تجاری خریداری کرده. تا از آن برای اجرای قوانین مهاجرت استفاده کند. علاوه بر این، برخی از دولت‌ها از ردیابی مکان در طول همه‌گیری کووید-19 برای اجرای دستورات فاصله‌گذاری اجتماعی و کمک به ردیابی تماس استفاده کردند.

دوستان و خانواده

ردیابی موقعیت مکانی همیشه چیز بدی نیست. در واقع، برخی از برنامه‌ها برای والدین و اعضای خانواده طراحی شده‌اند تا به دلایل ایمنی مکان فرزندشان را پیگیری کنند. Life360، Kidslox و FamiSafe نمونه‌های محبوب برنامه‌هایی هستند که به اعضای خانواده اجازه می‌دهند مکان‌های یکدیگر را به اشتراک بگذارند. حتی برخی از آنها با تشخیص تصادف همراه هستند. تا در صورت تصادف فرزندانشان به والدین اطلاع دهند. بنابراین باید قبل از جلوگیری از ردیابی گوشی حواستان به این افراد باشد!.

اسنپ چت همچنین دارای یک ویژگی مکان یابی محبوب است. که به کاربران امکان می دهد موقعیت مکانی دوستان خود را در حین استفاده از برنامه مشاهده کنند. اگر اسنپ چت یا برنامه اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی روی گوشی خود نصب کرده‌اید، باید تنظیمات برنامه را بررسی کنید. تا ببینید چه کسی به موقعیت مکانی شما دسترسی دارد. در حالی که این برنامه ها معمولاً بی ضرر هستند، مهم است که تأیید کنید فقط دوستان و خانواده تأیید شده می توانند مکان شما را ببینند.

چگونه بفهمیم تلفن شما ردیابی می شود؟

بدافزار طوری طراحی شده است که محتاطانه باشد و تشخیص اینکه آیا تلفن شما ردیابی می شود یا خیر. با این حال، چند نشانه آشکار می تواند به یک عفونت جاسوس افزار اشاره کند.

تصویری که سه علامت نشان می دهد که شخصی تلفن شما را ردیابی می کند: مصرف داده شما بسیار بیشتر از حد معمول است، باتری تلفن شما بسیار سریعتر از حد معمول خالی می شود، تلفن شما روشن می شود یا به طور غیرمنتظره ای راه اندازی مجدد می شود.

میزان استفاده از داده ها بیشتر از حد معمول است

ممکن است مصرف ماهانه داده شما به طور غیرعادی زیاد باشد. این می تواند نشان دهنده این باشد که یک هکر نرم افزارهای جاسوسی را روی تلفن شما نصب کرده است. برنامه‌های مخرب از داده‌ها برای ارسال اطلاعات به دستگاه هکر استفاده می‌کنند. بنابراین احتمالاً وقتی این برنامه‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، متوجه افزایش استفاده از داده‌ها خواهید شد.

باتری شما به سرعت از بین می رود

بسیاری از چیزها می توانند باعث تخلیه سریع باتری گوشی شوند . از اجرای بیش از حد برنامه ها تا استفاده از شارژر ناسازگار. با این حال، ممکن است متوجه کاهش ناگهانی عمر باتری یا داغ شدن گوشی شما بیش از حد معمول شده‌اید. دراین حالت می‌تواند نشانه‌ای از هک گوشی باشد. هکرها اغلب از برنامه های مخرب برای ردیابی مکان کاربران استفاده می کنند . این برنامه ها می توانند به سرعت باتری گوشی شما را خالی کنند.

تلفن شما به طور غیرمنتظره ای راه اندازی مجدد یا روشن می شود

اگر یک برنامه مخرب در پس‌زمینه گوشی شما اجرا می‌شود، می‌تواند باعث روشن شدن، راه‌اندازی مجدد یا انجام سایر اقدامات غیرمنتظره شود. اگر متوجه شدید که گوشی شما بدون اعلان روشن می‌شود یا هر اقدامی را انجام می‌دهد، باید یک آنتی ویروس اسکن کرده و مجوزهای موقعیت مکانی خود را بررسی کنید.

جلوگیری از ردیابی گوشی

ردیابی می تواند هم لحظه ای باشد و هم به صورت ضبط شده

سوالات متداول درباره جلوگیری از ردیابی گوشی

آیا مردم می توانند شماره تلفن شما را ردیابی کنند؟

یک فرد معمولی نمی تواند به راحتی مکان دقیق شخصی را تنها با یک شماره تلفن ردیابی کند. با این حال، برنامه‌های «دستگاهم را پیدا کن» وجود دارد. که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از شماره تلفن و Google یا Apple ID گوشی گمشده خود را ردیابی کنند. ممکن است شخصی به شماره تلفن و اطلاعات ورود به سیستم شما دسترسی داشته باشد.   او می‌تواند از این برنامه‌ها برای ردیابی موقعیت مکانی شما استفاده کند. اما با موارد بالا می توانید جلوگیری از ردیابی گوشی را انجام دهید.

وب‌سایت‌های جستجوی تلفن معکوس همچنین به کاربران اجازه می‌دهند با وارد کردن شماره تلفن افراد، افراد را جستجو کنند.  اما نتایج همیشه دقیق نیستند. این وب‌سایت‌ها ممکن است منطقه عمومی محل زندگی مالک تلفن را نشان دهند. البته نمی‌توانند مکان دقیقی را تعیین کنند، به خصوص اگر شماره چندین مالک قبلی داشته باشد.

آیا می توان ردیابی تلفن همراه را به طور کامل خاموش کرد؟

گوشی‌های هوشمند برای اشتراک‌گذاری و استفاده از داده‌های GPS طراحی شده‌اند. پس غیرفعال کردن کامل ردیابی موقعیت مکانی تقریبا غیرممکن است. گفته می شود، شما می توانید این اطلاعات و داده ها را به حداقل برسانید

آیا پلیس می تواند گوشی شما را ردیابی کند؟

پلیس بدون دلیل تلفن شما را ردیابی نمی کند. اما در مواقع اضطراری یا اگر مشکوک به فعالیت مجرمانه باشد، می تواند به تاریخچه موقعیت مکانی دستگاه شما دسترسی داشته باشد. پس از صدور حکم، پلیس می‌تواند از طریق ارائه‌دهنده تلفن همراه به داده‌های GPS گوشی دسترسی پیدا کند . سپس مکان فعلی یا آخرین مکان شناخته شده آن را مشاهده کند. پلیس و ارائه‌دهندگان تلفن همراه می‌توانند هر تلفنی را که به شبکه تلفن همراه متصل است، ردیابی کنندو مگر اینکه تلفن خاموش یا خاموش باشد.

تلفن شما هرگز 100 درصد غیرقابل ردیابی نخواهد بود. اما بررسی منظم بدافزار و محدود کردن اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی می‌تواند به جلوگیری از افتادن داده‌های GPS شما به دست افراد نادرست کمک کند. برای محافظت از اطلاعات خود در همه دستگاه های خود، دانلود یک نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد یا رمزگذاری فعالیت آنلاین خود با VPN را در نظر بگیرید. فقط با همین کار ها می توانید جلوگیری از ردیابی گوشی را انجام دهید.