چگونه بفهمیم اینستا هک شده ؟😀 - 6 روش تشخیص هک شدن اینستاگرام که حتما باید بدانید!!
بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام
بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام 🔄 – 3 نکته مهم برای جلوگیری از هک شدن دوباره
آوریل 20, 2022
انجمن هکر ها
انجمن هکر ها چیست؟ -💥 معرفی 10 انجمن برتر هکری جهانی و محبوب ترین ها
آوریل 27, 2022

چگونه بفهمیم اینستا هک شده ؟😀 – 6 روش تشخیص هک شدن اینستاگرام که حتما باید بدانید!!

چگونه بفهمیم اینستا هک شده

چگونه بفهمیم اینستا هک شده

همه ی ما از اینستاگرام استفاده می کنیم. مشخص است که استفاده از اینستاگرام یک سری از خطرات را برای ما به همراه دارد. یکی از سوالاتی که همه ی کاربران می پرسند این است که چگونه بفهمیم اینستا هک شده. در این مقاله می خواهیم به این سوال شما پاسخ دهیم. دقت داشته باشید که همه ی شما در معرض خطر هک شدن قرار دارید. پیشنهاد می کنیم اگر از اینستاگرام استفاده می کنید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

در صورت هک شدن اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

پروفایل های رسانه های اجتماعی ما به بخش عمده ای از زندگی ما تبدیل شده اند. ما از آنها برای ارتباط، بیان و تجارت استفاده می کنیم و هک شدن حساب شما می تواند عواقب زیادی داشته باشد. اگر فکر می کنید که شخصی پروفایل اینستاگرام شما را هک کرده است، می توانید اقداماتی را برای پیدا کردن، بازیابی حساب و جلوگیری از مشکلات بعدی انجام دهید.

وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، می تواند به طرز باورنکردنی شخصی باشد. برای برخی از افراد، این راه اصلی آنها برای برقراری ارتباط با افراد مهم زندگی خود مانند دوستان و خانواده است. برای دیگران، می تواند منبع امرار معاش باشد، مانند کانالی برای تبلیغ محصولات و خدمات آنها.

با این، جای تعجب نیست که از دست دادن دسترسی به حساب اینستاگرام شما می تواند استرس زیادی را برای افراد بی شماری ایجاد کند. متأسفانه، افراد بد زیادی وجود دارند که به دنبال سوء استفاده از دیگران با سرقت مشخصات اینستاگرام آنها برای سرقت هویت یا استفاده از آن برای انجام انواع کلاهبرداری هستند. در اینجا نحوه اطلاع از هک شدن اکانت اینستاگرام، نحوه بازیابی آن و جلوگیری از وقوع آن آورده شده است.

 

نکته حرفه ای:

حساب های اینستاگرام حاوی داده های ارزشمندی هستند. برای ایمن نگه داشتن این اطلاعات و جلوگیری از هک شدن حساب خود، کافی است از یک راه حل امنیت سایبری شخص ثالث با ویژگی محافظت از حساب اینستاگرام استفاده کنید.

چگونه بفهمیم اینستا هک شده

هکر ها همیشه در حال حمله به شما هستند

چگونه بفهمیم اینستا هک شده است؟

بررسی فعالیت ورود به سیستم
شماره تلفن و ایمیل خود را در تنظیمات تأیید کنید
به دنبال اعلان‌های گزارش جدید در ایمیل خود باشید
به فید و استوری های خود نگاهی بیندازید
پیام های دایرکت اینستاگرام خود را باز کنید
نظرات مشکوک را مرور کنید

1-چگونه بفهمیم اینستا هک شده؛بررسی فعالیت ورود به سیستم

سریعترین راه برای اطلاع از اینکه آیا شخصی بدون رضایت شما از حساب اینستاگرام شما استفاده می کند یا خیر، بررسی فعالیت ورود به سیستم است. اگر یک لاگین مشکوک پیدا کردید که متعلق به شما نیست، ممکن است متعلق به یک هکر باشد.

2-فعالیت لاگین در اینستاگرام

برای بررسی اینکه اینستاگرام شما به چه دستگاه هایی وارد شده است، به پروفایل اینستاگرام خود بروید و دکمه همبرگر را انتخاب کنید. سپس، تنظیمات > امنیت > فعالیت ورود را انتخاب کنید. سپس، فهرست مناطق را مرور کنید و ببینید آیا ورود از مکان‌های غیرمعمول وجود دارد یا خیر.

 

اگر به طور منظم از VPN استفاده می کنید، اینستاگرام ممکن است مکانی را که آدرس IP شما از آن خارج می شود، ثبت کند. با این کار، همچنین خوب است بررسی کنید که آیا آدرس IP خروجی شما با محل فعالیت ورود به سیستم شما مطابقت دارد یا خیر.

3- چگونه بفهمیم اینستا هک شده؛ شماره تلفن و ایمیل خود را در تنظیمات تأیید کنید

اینستاگرام هنگام ارسال اطلاعات ورود، اعلان‌های امنیتی و غیره از اطلاعات تماس شما استفاده می‌کند. با این، جای تعجب نیست که چرا جزئیات تماس شما یکی از اولین چیزهایی است که هکرها هنگام کنترل حساب اینستاگرام تغییر می دهند.
نحوه بررسی جزئیات اطلاعات شخصی اینستاگرام

اگر مشکوک هستید که شخصی در تلاش است تا کنترل نمایه شما را به دست آورد، به سرعت شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را در صورتی که هنوز به روز و صحیح هستند بررسی کنید. برای بررسی جزئیات تماس ذخیره شده خود در اینستاگرام، به تنظیمات > حساب > اطلاعات شخصی بروید.

4-به دنبال اعلان‌های گزارش جدید در ایمیل خود باشید

برای کسانی که زمان زیادی را در برنامه رسانه های اجتماعی می گذرانند، اینستاگرام به خوبی از استفاده شما آگاه خواهد بود. هر زمان که به دستگاه‌های جدید وارد می‌شویم، مخصوصاً در مکان‌های غیرعادی، اینستاگرام هشداری را به آدرس ایمیل ما ارسال می‌کند.

اگر ایمیلی مبنی بر ورود غیرمعمول اینستاگرام دریافت کردید، ممکن است نشانه این باشد که حساب شما به اندازه کافی امن نیست. وقتی صحبت از ایمیل های مرتبط با امنیت می شود، اینستاگرام از آدرس ایمیل security@mail.instagram.com استفاده می کند. علاوه بر این، ایمیل‌های اعلان امنیتی رسمی اینستاگرام نیز دارای پیوندی برای بازگرداندن خودکار تغییرات مشکوک خواهند بود.

متأسفانه، برخی از هکرها شناخته شده اند که این ایمیل را برای وسایل شرور خود کپی می کنند. به همین دلیل، بهتر است هر ایمیلی که ادعا می شود از اینستاگرام است را به دقت بررسی کنید، به خصوص زمانی که از شما می خواهد روی یک لینک کلیک کنید.

 

📝📝📝 برای مطالعه بیشتر : هک گوشی همسر را چگونه می توان انجام داد؟

 

5- چگونه بفهمیم اینستا هک شده؛به فید و استوری های خود نگاهی بیندازید

در برخی موارد، هکرها ممکن است بدون رضایت شما مطالبی را در فید یا استوری اینستاگرام شما ارسال کنند. اگر متوجه شدید که حساب شما دارای عکس‌ها، ویدیوها یا داستان‌هایی است که به خاطر ندارید پست کرده باشید، ممکن است شخصی از حساب شما استفاده کند.

نکته مهم: این روزها، افزودن پیوند به داستان‌ها، به خصوص در زمانی، آسان‌تر از همیشه است

شما بیش از ده هزار دنبال کننده یا یک حساب تایید شده دارید. اگر یکی از این موارد را دارید، هکرها ممکن است بخواهند شما را هدف قرار دهند، بنابراین می توانند پیوندهای ناپدید شده ای را پست کنند که دنبال کنندگان شما می توانند روی آنها کلیک کنند.

6-پیام های دایرکت اینستاگرام خود را باز کنید

هکرهایی که جزئیات ورود به حساب کاربری اینستاگرام را سرقت می کنند، به طور مداوم به دنبال راه هایی برای فریب دادن دوستان، خانواده و فالوورها هستند. یکی از روش های متداول انجام این کار از طریق قابلیت دایرکت پیام اینستاگرام است.

فرقی نمی‌کند که آن‌ها روی لینک‌های مشکوک کلیک کنند یا برای یک موقعیت اضطراری برای شما پول بفرستند، DM اینستاگرام شما کانال اصلی بسیاری از بازیگران بد برای سوء استفاده از افرادی است که به شما اعتماد دارند.

چگونه بفهمیم اینستا هک شده

هک شدن شما ممکن است با استفاده از ایمیل یا لینک یا حتی دایرکت مسیج باشد

7-چگونه بفهمیم اینستا هک شده؛نظرات مشکوک را مرور کنید

بسیاری از ما لحظات ناخوشایندی را داریم که در آن نظرات مشکوک ارسال می کنیم.اما هکرها اغلب این کار را یک قدم فراتر می گذارند. اغلب، این نظرات مشکوک به صورت عمومی و ربات مانند ظاهر می شوند و به پست های عمومی اینستاگرام پاسخ می دهند. اگر متوجه شدید که در مورد نظری که ننوشته اید اعلان، لایک یا پاسخ دریافت می کنید، احتمالاً هکری است که از حساب شما استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: بدافزار چیست؟

آیا می توان از طریق DM اینستاگرام هک شد؟

اگر به سادگی به DM اینستاگرام پاسخ دهید، راهی برای هک شدن شما وجود ندارد. با این حال، اگر روی پیوندهای مشکوکی که به خارج از برنامه و به وب سایت دیگری منتهی می شود، کلیک کنید، ممکن است از طریق DM اینستاگرام هک شوید. همچنین، ممکن است به دلیل استفاده از برنامه های شخص ثالث، جزئیات ورود به سیستم را به خطر بیاندازید.

اگر می‌خواهید خود را در معرض خطر قرار ندهید، بهتر است روی هر پیوند خارجی در اینستاگرام کلیک نکنید. به خصوص اگر کسی را که آن را ارسال می‌کند، نمی‌شناسید. علاوه بر این، بهتر است قبل از کلیک کردن روی پیوندها، بررسی آنها را به عادت تبدیل کنید، حتی اگر از طرف شخصی باشد که می‌شناسید. پس از همه، ممکن است از یک هکر نیز باشد.

 

حالا ممکن است با رعایت همه ی اصول امنیت باز هم هک شدید! . در این حالت باید هر طور شده اکانت خود را بازیابی کنید. وقتی صحبت از بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام می شود، چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 

نحوه بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام:

آدرس ایمیل خود را برای علائم هک بررسی کنید
با بازنشانی رمز عبور، همه دستگاه ها را از سیستم خارج کنید
هک را به اینستاگرام گزارش دهید

آدرس ایمیل خود را برای علائم هک بررسی کنید

درک این نکته مهم است که راه های متعددی وجود دارد که هکرها می توانند به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کنند. در واقع، ممکن است علامتی باشد که سایر جزئیات ورود آنلاین شما نیز در معرض خطر هستند. در صورت امکان، آدرس ایمیل خود را بررسی کنید .تا متوجه شوید که آیا آن نیز هک شده است یا خیر.

صندوق ارسال یا پوشه ارسالی خود را برای مواردی که ارسال نکرده اید بررسی کنید
پوشه سطل زباله ایمیل خود را برای هر ایمیلی که به خاطر نمی آورید حذف کرده اید باز کنید
در مورد قوانین احتمالی ارسال ایمیل تحقیق کنید

اگر هکری توانسته بود به ایمیل شما وارد شود، احتمالاً می‌تواند همچنان به حساب‌های شما دسترسی داشته باشد، حتی اگر روش‌های امنیتی اضافی را در نظر بگیرید. به همین دلیل، ایمن سازی ایمیل شما همیشه باید اولین قدم باشد.

بیشتر بخوانید: هک شبکه های اجتماعی

با بازنشانی رمز عبور، همه دستگاه ها را از سیستم خارج کنید

در حال حاضر، تنها راه برای لاگین کردن همه دستگاه‌ها، بازنشانی رمز عبور اینستاگرام است. با بازنشانی گذرواژه و خارج کردن همه افراد، می‌توانید مطمئن شوید که هیچ شخص دیگری به حساب شما وارد نشده است.اگر این کار را انجام دهید نیازی ندارید جواب این سوال را بدانید که چگونه بفهمیم اینستا هک شده. چون هر هکری هم باشد از بین می رود!.

1. اکانت اینستاگرام خود را باز کنید

2. به صفحه ورود به سیستم بروید

3. برای اندروید:

روی دریافت کمک برای ورود به سیستم ضربه بزنید
آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری خود را وارد کنید.

4. برای کاربران iOS:

روی رمز عبور را فراموش کرده اید؟
سپس آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری خود را وارد کنید.

5. روی Next ضربه بزنید.

پس از آن، دستورالعمل های بیشتری در مورد نحوه ادامه به شما داده می شود، که عبارت است از ارسال لینک ورود به ایمیل خود یا از طریق پیامک. پس از بازنشانی رمز عبور، حساب شما از تمام دستگاه های موجود که هنوز از رمز عبور قدیمی استفاده می کنند خارج می شود.

نحوه گزارش هک اکانت اینستاگرام

اگر متوجه شدید که هکر توانسته آدرس ایمیل، شماره تلفن یا روش‌های دیگری را که می‌تواند برای دسترسی مجدد به حساب شما استفاده شود جایگزین کند، می‌توانید آن را به اینستاگرام گزارش دهید.

قبل از تهیه گزارش با اینستاگرام، حتماً شرحی از تجربه خود تهیه کنید که شامل جزئیات زیر است:

دسته نام کاربری اینستاگرام شما و دسته های قبلی
آدرس ایمیل اصلی یا شماره تلفن همراه مرتبط با حساب
زمان و تاریخی که دسترسی به حساب خود را از دست دادید
جایی که قبلاً وارد آن شده اید
دستگاه هایی که قبلاً به آنها دسترسی داده اید

چگونه اکانت هک شده در اینستاگرام را گزارش کنیم؟

از یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که به پروفایل اینستاگرام شما برود
روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید
گزارش را انتخاب کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید

هنگامی که درخواست پشتیبانی خود را ارسال کردید، تیم پشتیبانی اینستاگرام ممکن است اطلاعات بیشتری را برای تأیید هویت شما درخواست کند. به عنوان مثال، ممکن است از شما بخواهند در حالی که سر خود را به جهات مختلف می چرخانید، یک سلفی ویدیویی بگیرید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

چگونه بفهمیم اینستا هک شده؟؛چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

پیشگیری بهتر از درمان است . پس قبل از اینکه بپرسید چگونه بفهمیم اینستا هک شده به فکر پیشگیری باشید.اگر قبلاً هک اینستاگرام را تجربه کرده اید، ممکن است خوب باشد اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که این هک دوباره تکرار نمی شود. در اینجا چند راه سریع و موثر برای جلوگیری از هک حساب اینستاگرام در آینده وجود دارد.

یک رمز عبور قوی ایجاد کنید
احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید
با یک حساب اینستاگرام ایمن تر شروع کنید

یک رمز عبور قوی ایجاد کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد موانع برای هکرهای احتمالی استفاده از یک رمز عبور قوی است. هنگام ایجاد یک رمز عبور قوی، مطمئن شوید که از ترکیبی از حروف، اعداد و نمادهایی استفاده کنید که حدس زدن آنها دشوار است. تا حد امکان، رمز عبور را 14 علامت بلند کنید تا از هکرهایی که با استفاده از زور وحشیانه سعی در هک کردن شما دارند جلوگیری کنید.

برای تغییر رمز عبور، به نمایه خود بروید و روی نماد همبرگر کلیک کنید. سپس، تنظیمات > امنیت > رمز عبور را انتخاب کنید. سپس رمز عبور فعلی و رمز عبور جدید خود را دو بار تایپ کنید.

چگونه بفهمیم اینستا هک شده

با استفاده از مهندسی اجتماعی و فیشینگ بسیاری از اکانت ها هک شده اند

نحوه تغییر دادن رمز اکانت اینستاگرام

پس از تغییر رمز عبور، تمامی لاگین های قبلی مرتبط با رمز عبور قدیمی شما نیز از سیستم خارج می شوند.

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (2FA)

اینستاگرام علاوه بر داشتن رمز عبور قوی، به کاربران خود اجازه می دهد تا از احراز هویت دو مرحله ای یا 2FA استفاده کنند. 2FA گاهی احراز هویت دو عاملی نامیده می‌شود.این یک فرآیند امنیتی است که دو راه مجزا را برای تأیید هویت خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با اینستاگرام، می‌توانید از واتس‌اپ، یک برنامه احراز هویت، پیام متنی یا حتی سایر دستگاه‌های قابل اعتماد به عنوان روش دوم احراز هویت استفاده کنید.

چگونه احراز هویت  دوعاملیرا در حساب اینستاگرام خود فعال کنیم

برای راه اندازی این بخش امنیتی در حساب اینستاگرام خود، به پروفایل اینستاگرام خود بروید و نماد همبرگر را انتخاب کنید. سپس به Settings > Security > Two-Factor Authentication بروید. از آنجا، می توانید روی روش دلخواه خود برای دریافت کدهای خود ضربه بزنید.