بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام 🔄 - 3 نکته مهم برای جلوگیری از هک شدن دوباره
تعمیر هک گوشی
از بین بردن هک گوشی با کد لغو هک❤️+ 6 روش کاربردی
آوریل 19, 2022
چگونه بفهمیم اینستا هک شده
چگونه بفهمیم اینستا هک شده ؟😀 – 6 روش تشخیص هک شدن اینستاگرام که حتما باید بدانید!!
آوریل 21, 2022

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام 🔄 – 3 نکته مهم برای جلوگیری از هک شدن دوباره

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

.همه ی ما از اینستاگرام استفاده می کنیم و این موضوع باعث شده که همه چیز در مورد اینستاگرام برای ما دغدغه ی مهمی باشد. یکی از این دغدغه ها این است که در صورت هک شدن یا غیر فعال شدن اکانت چه باید کرد. به شما توصیه می کنیم که هر طور شده با استفاده از روش های مختلف اقدام به امتحان کردن روش های زیر برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام کنید.

آیا بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام ممکن است؟

از آنجایی که اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است، همچنین یکی از سایت هایی است که هدف هزاران حمله هکری قرار گرفته است. تعداد زیاد کاربران آن، این پلتفرم را به ویژه برای فیشینگ و اقدامات مخرب مشابه جذاب می کند.

اگر اخیرا اکانت اینستاگرام شما هک شده است، برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام به صفحه خوبی مراجعه کرده اید. ما هر آنچه را که در مورد این وضعیت ناگوار بدانیم به اشتراک خواهیم گذاشت. صرف نظر از اینکه هنوز کنترل رمز عبور خود را دارید یا خیر، این امید وجود دارد که بتوانید حساب خود را تا زمانی که برای همیشه حذف نشده است ذخیره کنید. بیایید از اصول اولیه شروع کنیم و با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار کنیم.

اینستاگرام من هک شده؛ چه کار کنم؟

نشانه هایی که اکانت های اینستاگرام شما هک شده اند می توانند به روش های مختلفی ظاهر شوند. شاید شما متوجه محتوای ارسال شده ای شده اید که سرپرستی آن را نداشته اید. یا شاید فقط زمانی متوجه شدید که بخش ورود به سیستم را بررسی کرده اید، یک شکست وجود دارد. در بدترین حالت، ممکن است متوجه شده باشید که دسترسی به پروفایل خود را از دست داده اید .زیرا هکر رمز عبور، نام کاربری شما را تغییر داده یا حتی ممکن است حساب را حذف کرده است.

طبق گفته اینستاگرام، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید پس از هک شدن اکانت خود برای بازیابی آن استفاده کنید. ما دستورالعمل های دقیق برای هر روش را در زیر ارائه خواهیم کرد.

1-به دنبال ایمیل اینستاگرام بگردید

آیا ایمیلی از «security@mail.instagram.com» دریافت کرده اید که به شما اطلاع می دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است؟ در این صورت، اگر شما کسی نیستید که سعی در تغییر آدرس داشتید، می‌توانید این عمل را لغو کنید. فقط پیوند “حساب خود را در اینجا امن کنید” را در پایین پیام انتخاب کنید.

شاید هکر رمز عبور یا سایر اطلاعات مهم حساب شما را تغییر داده است. در این صورت می توانید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید.

توجه: اگر پیوند «حساب خود را در اینجا ایمن کنید» شما را به صفحه خطا می‌فرستد، احتمالاً پیوند موجود در ایمیل شما منقضی شده است. اگر این اتفاق افتاد، به مراحل بعدی بروید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

هکر ها مدام با روش های مختلف تلاش می کنند که شما را هک کنند

2-یک لینک ورود بخواهید

حساب‌های اینستاگرام اغلب هک می‌شوند، به همین دلیل است که این پلتفرم راه‌های مختلفی برای تأیید اینکه شما صاحب حساب هستید، دارد. یکی از آنها ارسال لینک ورود به شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما است.

3-در اینجا نحوه درخواست شما برای ارسال نوشته شده است

به صفحه ورود اینستاگرام بروید.
اگر از دستگاه Android استفاده می کنید، «دریافت کمک برای ورود به سیستم» را انتخاب کنید. اگر از مرورگر وب یا آیفون استفاده می‌کنید، «رمز عبور را فراموش کرده‌اید؟» را انتخاب کنید.
نام کاربری، ایمیل و شماره تلفن مرتبط با حساب هک شده خود را تایپ کنید.
«بعدی» را فشار دهید.
اگر هر یک از اطلاعات مرحله 3 را فراموش کردید، “به کمک بیشتری نیاز دارید؟” را انتخاب کنید. زیر دکمه “بعدی” و دستورالعمل های ارائه شده در آنجا را دنبال کنید.
مکانی را که می خواهید لینک ورود به سیستم را دریافت کنید، انتخاب کنید. این می تواند ایمیل یا تلفن شما باشد.
روی «ارسال لینک ورود» ضربه بزنید.
دستورالعمل های پیوند ورود از طریق تلفن (پیامک) یا ایمیل خود را دنبال کنید.

از طرف دیگر، می توانید یک کد از اینستاگرام برای تأیید مالکیت حساب خود درخواست کنید.

4-برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام فقط مراحل زیر را طی کنید:

به صفحه ورود به سیستم بروید و “دریافت کمک برای ورود به سیستم” را انتخاب کنید.
مشخصات حساب خود را وارد کنید.
روی «به کمک بیشتری نیاز دارید؟» ضربه بزنید.
اگر چندین اکانت اینستاگرام دارید، اکانتی را که به کمک نیاز دارید انتخاب کنید.
جایی را که می‌خواهید کد را دریافت کنید انتخاب کنید، سپس روی «ارسال کد امنیتی» ضربه بزنید.

5-تایید هویت

اگر برای حسابی که هیچ عکسی از شما ندارد درخواست تأیید ارسال کنید، یک ایمیل خودکار از تیم پشتیبانی اینستاگرام دریافت خواهید کرد. آنها از شما می خواهند آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که برای ایجاد حساب کاربری خود استفاده کرده اید و همچنین دستگاهی را که استفاده کرده اید (اندروید، آیفون، آی پد و غیره) وارد کنید.

اگر اینستاگرام شما عکس‌هایی از شما دارد، تیم پشتیبانی از شما می‌خواهد یک ویدیوی سلفی ارسال کنید که نشان می‌دهد سر خود را به جهات مختلف می‌چرخانید. این روش به آنها کمک می کند تا مشخص کنند که آیا شما مالک واقعی حساب خود هستید یا خیر.

اینستاگرام درخواست شما را بررسی خواهد کرد و به محض تکمیل تایید به شما پاسخ خواهد داد. اگر آنها درخواست را رد کردند، همیشه می توانید درخواست جدیدی ارسال کنید.

اگر هیچ یک از مراحل زیر به شما کمک نکرد کنترل حساب اینستاگرام خود را دوباره به دست آورید، یکی از روش های زیر را امتحان کنید:

یک ایمیل بازنشانی رمز عبور برای خود ارسال کنید.
با استفاده از این فرم آنلاین با اینستاگرام تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تیک آبی اینستاگرام

روش اعتراض به هک شدن اکانت از طریق پشتیبانی

یکی از راه های بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق پشتیبانی است. اگر فکر می‌کنید حساب شما در حین هک غیرفعال شده است، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر نسبت به این اقدام اعتراض کنید:

اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.
نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.
از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.

اگر یک پیام غیرفعال ظاهر شود، ممکن است یک مشکل ورود ساده وجود داشته باشد. با این حال، اگر هکر حساب کاربری را حذف کرده باشد، راهی برای بازیابی آن وجود ندارد. در عوض، می‌توانید با استفاده از همان آدرس ایمیل برای یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام ثبت نام کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

گاهی تلاش دیگران برای ورود به اکانت شما یکی از دلایلی است که اکانت شما غیر فعال شده

چگونه از هک شدن در آینده محافظت کنیم؟

چند بار این جمله را شنیده اید: “از یک رمز عبور قوی شامل حداقل یک حرف بزرگ، اعداد، نمادها و غیره استفاده کنید.” حتی اگر یک رمز عبور قوی یک بلوک ضروری برای حفظ امنیت حساب کاربری اینستاگرام شما است، اغلب بیش از این زمان نیاز دارد. امن ترین راه برای محافظت از حساب اینستاگرام خود در برابر هک شدن مجدد، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای است.

1-احراز هویت دوعاملی را فعال کنید

این ابزار امنیتی قدرتمند از شما می‌خواهد هر بار که از یک دستگاه جدید وارد می‌شوید، کد امنیتی را از یک برنامه وارد کنید. یا کد را به تلفن همراهتان ارسال می‌کند. بنابراین حتی اگر یک هکر با استفاده از رمز عبور شما از دستگاه دیگری به حساب شما نفوذ کند، برای دریافت کد باید به صندوق پیامک تلفن شما نیز دسترسی داشته باشد. این باعث می شود هکر تقریباً غیرممکن باشد که تلاش را به پایان برساند.

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای، از صفحه «امنیت» اینستاگرام خود دیدن کنید. سپس به «احراز هویت دو مرحله‌ای» بروید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید. اگر این کار را انجام دهید به احتمال 99 درصد دیگر نیازی به بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام نخواهید داشت.

2-مراقب فعالیت ورود به پیج خود باشید

با دنبال کردن مراحل زیر می توانید به لیست تمام دستگاه هایی که در حال حاضر وارد حساب خود شده اند دسترسی پیدا کنید:

به صفحه “تنظیمات” اینستاگرام بروید.
به «Security» و سپس «Login Activity» بروید.

همانطور که فهرست را مرور می‌کنید، حتماً دستگاه‌ها یا مکان‌های ناشناخته را بررسی کنید. روی هر فعالیتی که مشکوک می‌دانید ضربه بزنید و «Log Out» را انتخاب کنید. فراموش نکنید که پس از اتمام خروج از دستگاه های مشکوک، رمز عبور خود را تغییر دهید.

3-از فیشرها دور بمانید

اینستاگرام یک ویژگی مفید به نام «ایمیل‌ها از اینستاگرام» دارد که به شما امکان می‌دهد ارتباطاتی که شرکت برای شما ارسال می‌کند را مشاهده کنید. هر بار که فکر می‌کنید شخصی می‌خواهد با ارسال ایمیل‌هایی که وانمود می‌کنند از اینستاگرام است، وارد حساب شما شود، از این ویژگی استفاده کنید. هکرها ممکن است به اشتباه به شما هشدار دهند که شخصی در تلاش است به حساب شما نفوذ کند و باید بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید.

برای بررسی اینکه آیا این ایمیل از اینستاگرام آمده است یا خیر، به «تنظیمات»، سپس «امنیت» و سپس «ایمیل‌ها از اینستاگرام» بروید.

یک برگه «امنیت» با تمام ایمیل‌هایی که پلتفرم برای شما در دو هفته گذشته ارسال کرده است، خواهید دید.

اگر هشدار ایمیل در مورد تلاش برای ورود به سیستم یا تغییر رمز عبور از اینستاگرام می آید، باید فوراً با تغییر جزئیات ورود خود نسبت به آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از هک اینستاگرام

سوالات متداول درباره بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

اگر هنوز پاسخ تمام سوالات خود را پیدا نکرده اید، به خواندن ادامه دهید.

چگونه هویت خود را تأیید کنم؟

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شده است و تمام مراحل بالا را امتحان کرده اید، باید برای کمک بیشتر با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید. اما، وقتی این کار را انجام دادید، باید ثابت کنید که مالک اصلی حساب هستید. اینستاگرام دو گزینه را در اختیار کاربران خود قرار می دهد:

1. اگر تصاویری از خود در حساب اینستاگرام خود دارید، می توانید یک سلفی ویدیویی برای شرکت ارسال کنید.

2. اگر هیچ عکسی از خود در حساب خود ندارید، باید ثابت کنید که مالک اصلی هستید. می‌توانید حساب ایمیل یا شماره تلفن مورد استفاده برای ایجاد حساب و دستگاهی را که استفاده کرده‌اید (یعنی آیفون، اندروید، رایانه و غیره) تأیید کنید.
اگر نتوانم به ایمیلی که برای اینستاگرام استفاده می کنم دسترسی پیدا کنم، چه کاری می توانم انجام دهم؟

با فرض اینکه باید دوباره به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید، باید به ایمیل لیست شده در حساب اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. طبق خط مشی اینستاگرام، باید ایمیل خود را در حساب خود به روز کنید (اگر می توانید) یا سعی کنید دوباره به آن حساب ایمیل دسترسی پیدا کنید.

متأسفانه، اگر نتوانید دوباره به حساب ایمیل خود دسترسی پیدا کنید، اینستاگرام به شما اجازه دسترسی به پروفایل اینستاگرام خود را نخواهد داد.

آیا بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام ممکن است؟

اگر شخصی اکانت اینستاگرام شما را هک کرد و شما توانستید کنترل آن را دوباره به دست آورید، یکی از افراد خوش شانس هستید. این تجربه اغلب می تواند به یک انتظار طولانی و نامطمئن تبدیل شود، به خصوص اگر تیم پشتیبانی اینستاگرام را درگیر کنید. برای جلوگیری از قربانی شدن حملات مخرب، مطمئن شوید که حساب خود را با یک رمز عبور قوی و احراز هویت دو مرحله ای ایمن کنید. همچنین، هرگز روی پیوندهای تایید نشده و پیشنهادهایی که به نظر می رسد بیش از حد خوب به نظر می رسند، کلیک نکنید.

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد چه باید کرد؟

اولین قدم برای رفع هک اکانت اینستاگرام این است که به دنبال ایمیلی از security@mail.instagram.com بگردید. که از شما بپرسد آیا آدرس ایمیل خود را تغییر می دهید یا خیر. اگر چنین ایمیلی دریافت کردید، می توانید به سادگی روی پیوند “بازگرداندن این تغییر” در ایمیل کلیک کنید.

با این حال، همه این ایمیل را دریافت نمی کنند، و کلیک کردن روی پیوند همیشه کار نمی کند. به عنوان مثال، اگر نام کاربری یا رمز عبور شما تغییر کرده باشد، این تکنیک کار نمی کند.

بیشتر بخوانید : برنامه هک اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

پشتیبانی اینستاگرام معمولا به درخواست ها پاسخ می دهد اما باید صبر داشته باشید!

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد و رمز عبور شما تغییر کرد چه باید کرد؟

اگر رمز عبور اینستاگرام شما تغییر کرده است، باید لینک ورود را درخواست کنید. در اینجا چه باید کرد:

به صفحه ورود اینستاگرام بروید
برای راهنمایی در بخش ورود/فراموشی رمز عبور روی لینک کلیک کنید
شماره تلفن، آدرس ایمیل و نام کاربری که هنگام ایجاد حساب کاربری هک شده ارائه کرده اید را وارد کنید
بر روی دکمه “بعدی” کلیک کنید
توجه داشته باشید، باید روی “به کمک بیشتری نیاز دارید؟” کلیک کنید. اگر نمی توانید آدرس ایمیل، نام کاربری یا شماره تلفن مرتبط با حساب هک شده خود را به خاطر بسپارید، زیر دکمه “بعدی” را فشار دهید. این به چندین مرحله دیگر نیاز دارد
انتخاب کنید که آیا می خواهید پیوند ورود به فیس بوک، آدرس ایمیل یا تلفن شما ارسال شود
روی “ارسال لینک ورود” کلیک کنید
روی لینک ورود کلیک کنید
یک مجموعه کاملاً جدید از دستورالعمل ها را دنبال کنید

نحوه گزارش هک اکانت خود به اینستاگرام

برای گزارش به اینستاگرام مبنی بر هک شدن حساب کاربری خود، باید فرمی را در وب سایت آنها پر کنید .که تمام جزئیات حساب خود را برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام در آن ذکر کنید. در آنجا «اکانت من هک شد» را انتخاب کرده و روی «درخواست پشتیبانی» کلیک کنید. وقتی پشتیبانی به شما باز می گردد، باید هویت خود را از طریق:

گرفتن کد
نوشتن آن کد روی یک تکه کاغذ و گرفتن عکس از خودتان در حالی که تکه کاغذ را در دست گرفته اید (سلفی ترجیح داده می شود)
نمایش شماره تلفن یا آدرس ایمیل استفاده شده برای حساب هک شده

توجه داشته باشید، مرحله آخر بسیار دشوار است. به خصوص اگر از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید. اینستاگرام عکسی را که ارسال کرده اید با کد با سایر تصاویر موجود در حساب اینستاگرام شما مقایسه می کند تا هویت شما را تأیید کند.

نکته مهم:

ممکن است اینستاگرام از شما بخواهد که به جای گرفتن یک سلفی، یک سلفی ویدیویی بفرستید و سر خود را به جهات مختلف بچرخانید تا هویت خود را تأیید کنید.