ویندوز 11 + معرفی ویژگی های جدید ،مقایسه ویندوز 10 و 11 ،رابط کاربری
مهندسی اجتماعی
مهندسی اجتماعی + معرفی 5 روش حمله و هک با مهندسی اجتماعی + روش جلوگیری🟢
سپتامبر 20, 2022
هک دوربین گوشی
هک دوربین گوشی با شماره + معرفی برنامه هک دوربین
سپتامبر 25, 2022

ویندوز 11 + معرفی ویژگی های جدید ،مقایسه ویندوز 10 و 11 ،رابط کاربری

ویندوز 11

ویندوز 11

.همه ما امروزه با سیستم عامل ویندوز سرو کار دارریم. حتی افرادی که در رایانه های خود سیستم عامل مک یا لینوکس دارند باز هم با سیستم عامل ویندوز سرو کار دارند. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به جدیدترین ویندوز ارائه شده توسط مایکروسافت بپردازیم. ویندوز 11 که می تواند یک آپدییت جدید باشد از هر آن چیزی که شما نیاز دارید. بنابراین ببا ما همراه باشید.

 

ویندوز 11

 

پس از بیش از نیم دهه، مایکروسافت سرانجام نسخه بعدی را در مجموعه سیستم عامل خود در پاییز سال گذشته منتشر کرد. اگرچه ویندوز 11 به طور رسمی سال گذشته منتشر شد. اما هنوز به سیستم عامل خانگی برای رایانه های شخصی ویندوز تبدیل نشده است.

در حالی که عرضه تدریجی یکی از دلایل آن است، این تنها دلیل نیست. مهمترین دلیل عدم تمایل به ارتقا است. ارتقای سیستم عامل ویندوز همیشه یک تصمیم بزرگ است. اگر شما نیز با مهمترین سؤالات مربوط به ویندوز 11، به طور خاص، «چطور است»، «چه تفاوتی با ویندوز 10 دارد» و «آیا ارزش آن را دارد که ارتقا دهید»، درگیر هستید، تنها نیستید. . تردید شما کاملاً تضمین شده است. اما ناراحت نباش ما اینجا هستیم تا به این سوالات برای شما پاسخ دهیم. بنابراین، دست و پنجه نرم کنید، این سفر کمی طولانی‌تر خواهد بود.

بررسی کوتاه ویندوز 11

بررسی ویندوز 11 در یک نگاه:
جوانب مثبت منفی
ظاهری تمیزتر و زیباتر. الزامات سخت افزاری سخت تر
گزینه ها و طرح بندی های بیشتر برای مدیریت فضای صفحه نمایش شما. به یک CPU جدید نیاز دارد.
به روز رسانی عالی برای گیمرها. سازگاری با برخی تغییرات رابط کاربری زمان می برد.
پشتیبانی از برنامه های اندروید برخی از ویژگی های مهم ویندوز 10 وجود ندارد

پتانسیل برای بهبود عملکرد بدون به روز رسانی مستقل – تنها راه برای به روز رسانی ویندوز 10 است.
بنابراین، کاربران ویندوز 7 باید مسیر طولانی را طی کنند.

اکنون، زمان بررسی عمیق ویندوز 11 است، تغییرات عمده و جایگاه آنها .همچنین بررسی نظر موافق یا مخالف ارتقاء به سیستم عامل جدید.

بررسی طراحی ویندوز 11

برجسته ترین و واضح ترین تغییر در ویندوز 11 باید از نظر طراحی باشد. ویندوز 11 با پنجره‌های شفاف و شیشه‌ای مات و گوشه‌های گرد، تغییرات زیبایی را در رابط ایجاد می‌کند. زیبایی شناسی قطعاً یک تغییر خوشایند است، که تغییرات اساسی به کل تجربه می دهد – بله، آنها تفاوت زیادی ایجاد می کنند. طراوت و تازگی آنها به سیستم عامل به نظر می رسد، حداقل برای من مدت هاست. من مدتها منتظر پیچیدگی آنها برای سیستم عامل بودم که به نوعی به امضای این دوره تبدیل شده است.

به محض اینکه وارد منوی استارت شوید، تقریباً بلافاصله متوجه لهجه‌های جدید و لبه‌های نرم‌تر خواهید شد. منوی استارت شاید بیشترین به‌روزرسانی‌ها را داشته باشد، اگرچه هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا آنها را بهبود می‌بخشد یا خیر.

دکمه استارت در مرکز

ویندوز 11 دکمه Start را در جلو و وسط می آورد و آن را از گوشه سمت چپ که قبلاً همیشه در آن قرار داشت دور می کند. شخصاً، عادت کردن به دکمه Start در مرکز، برای من تنظیم چندانی نبود. مشکلی که اکثر مردم با قرار گرفتن دکمه Start در مرکز با آن مواجه هستند، این واقعیت است که این دکمه به حرکت خود ادامه می دهد. اگر برنامه های بیشتری باز باشد، دکمه Start به سمت چپ تغییر می کند. اگر نگه داشتن دکمه Start در سمت چپ برای شما مشکل ساز است، می توانید به راحتی آن را به سمت چپ برگردانید.

منوی شروع حداقل

خود منوی استارت تغییر کرده است – و این تغییری است که موضوع بحث‌های زیادی بوده است. برای من، منوی استارت جدید بهبودی در سادگی آن است. همانطور که مایکروسافت به عنوان هدف اعلام کرد، برخلاف منوی به هم ریخته ویندوز 10، حس آرامش و راحتی را برمی انگیزد.

اما اگر طرفدار ساده نگه داشتن چیزها نیستید، منوی Start شما را ناامید خواهد کرد. اکثر کاربرانی که عاشق کاشی های زنده در ویندوز 10 بودند، دوره عذاب آور و خسته کننده ای را برای آنها سپری کرده اند. اگر بیش از حد به آنها وابسته هستید، یک استدلال برای ماندن در ویندوز 10 وجود دارد.

منوی Start اکنون دارای بخشی است که برنامه های پین شده را به شما نشان می دهد و قسمتی دیگر که جدیدترین فایل ها و برنامه های شما را نشان می دهد. فایل‌هایی را که برای شما مهم هستند در این بخش در تمام دستگاه‌های ویندوزی که با همان حساب مایکروسافت استفاده می‌کنید، مشاهده خواهید کرد، زیرا آنها توسط ابر مایکروسافت پشتیبانی می‌شوند.

ویندوز 11

ویندوز 11 به عنوان یکی از جدیدترین سیستم عامل های دنیاست

مهم

این چیز دیگری است که در ویندوز 11 متفاوت است. برای استفاده از Windows 11 Home، باید با یک حساب مایکروسافت وارد شوید. در این جبهه اعتراض هایی صورت گرفته است، اما به نظر من نیازی به طرح موضوع نبود. اکثر سیستم‌عامل‌ها، مانند macOS و ChromeOS، از شما می‌خواهند که به حساب Apple یا Google وارد شوید.

برای مشاهده همه برنامه‌ها در رایانه شخصی خود، می‌توانید به راحتی روی دکمه «همه برنامه‌ها» از منوی Start کلیک کنید. مخالفان ویندوز 11 احساس می کنند که دسترسی به همه برنامه ها یک مرحله بسیار زیاد است زیرا منوی استارت در ویندوز 10 همه برنامه ها را دقیقاً در آنجا نشان می دهد. اما اگر یک منوی شروع حداقلی را ترجیح می دهید، مشکلی نخواهد بود. و اکثر ما از گزینه جستجو برای یافتن برنامه ها در رایانه شخصی خود استفاده می کنیم.

 

بیشتر بخوانید : هک گوشی از طریق جیمیل

 

نوار وظیفه یا تسک بار

تغییرات طراحی در سراسر سیستم عامل بسیار زیاد است. از نوار وظیفه گرفته تا کاوشگر فایل، تغییرات زیادی خواهید دید. آیکون های نوار وظیفه نیز در ویندوز 11 در مرکز قرار دارند و هیچ نوار جستجو یا کورتانا نیز وجود ندارد. گزینه جستجو اکنون منوی جستجو است و مرحله اضافی ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید.

ویندوز 10 با بازتر کردن دکمه‌های نوار وظیفه (اگر نمی‌خواهید آن را در تنظیمات تغییر دهید) به طور کامل مشخص می‌کند که کدام برنامه‌ها در حال اجرا هستند. این تمایز در ویندوز 11 از بین رفته است و تعیین برنامه های باز را برای برخی دشوار می کند.

جستجوگر فایل

به نظر من تغییری که File Explorer در ویندوز 11 ایجاد کرده است، تنها چیزی است که کاملاً بدون مشکل است. از پانل کناری گرفته تا نوار ساده در بالا، همه چیز طراحی زیبای ویندوز 11 را منعکس می‌کند.

فایل اکسپلورر جدید نه تنها برای چشمان آسان است، بلکه طبق گزارش‌ها در ویندوز 11 تب‌هایی نیز دریافت می‌کند – چیزی که کاربران مدت‌هاست به دنبال آن بودند. اگرچه ارتقا هنوز اینجا نیست، مطمئن باشید که خواهد بود. این چیز دیگری است که برای ویندوز 11 در حال انجام است.

اعلان ها و تنظیمات سریع

مرکز اطلاع رسانی

Action Center از ویندوز 10 از بین رفته و با پنل های کوچکتری جایگزین شده است که به اعلان ها و تنظیمات سریع جدا می شوند. با کلیک بر روی تاریخ و زمان، صفحه تقویم و اعلان ها ظاهر می شود، در حالی که تنظیمات سریع یک پانل کاملا مجزا دارند.

چیزهایی برای دوست داشتن و متنفر بودن با این به روز رسانی وجود دارد. به عنوان مثال، تنظیمات سریع را می توان به راحتی با یک دکمه ویرایش ساده درست روی پانل سفارشی کرد. اما دکمه‌های نوار وظیفه برای وای‌فای، صدا و باتری، پانل تنظیمات سریع را باز می‌کنند، نه پاپ‌آپ را برای هر تنظیمات. البته، در بخش ظاهر، هیچ شکایتی وجود ندارد زیرا همه چیز با زیبایی شناسی ویندوز 11 مطابقت دارد.

پنل تنظیمات سریع

عادت کردن به این تغییر ممکن است کمی طول بکشد، اما به نظر من دلیل کافی برای خودداری از ارتقا به ویندوز 11 نیست. کاربران صفحه لمسی نیز با کشیدن انگشت از سمت راست به آن دسترسی پیدا می کنند.

بررسی ویژگی های ویندوز 11

علیرغم تغییرات بسیاری در طراحی در ویندوز 11، این تنها چیزی نیست که در ویندوز 11 جدید است. ویندوز 11 دارای ویژگی های جدید زیادی برای افتخار است و برخی از ویژگی های گذشته را بهبود بخشیده است، و قطعا ارزش آن را دارند.

Snap Layouts و Snap Groups

اگرچه ویندوز 10 دارای Snap Assist نیز می باشد، ویندوز 11 این ویژگی را با Snap Layouts و Snap Groups به طور بی نهایت بهبود بخشیده است. Snap Layouts مزاحمت‌هایی را که مجبور به “snap” برنامه‌ها در مکان‌هایی مانند آنچه در ویندوز 10 باید انجام دهید را کاهش می‌دهند.

با نگه داشتن ماوس روی دکمه حداکثر کردن، ابزار ظاهر می شود و می توانید به راحتی از هر یک از طرح بندی های Snap موجود برای ضربه زدن به پنجره فعلی روی صفحه استفاده کنید. با این حال، تعداد طرح‌بندی‌هایی که دریافت می‌کنید به مشخصات سخت‌افزار و اندازه صفحه نمایش شما بستگی دارد. طرح‌بندی‌های سه ستونی فقط برای صفحه‌هایی با 1920 پیکسل مؤثر یا عرض بیشتر در دسترس هستند.

Snap Groups

 

با Snap Groups، دسترسی به پنجره هایی که با هم جدا کرده اید، کار بسیار آسانی است. Snap Group از نوار وظیفه در دسترس است، بنابراین می توانید هر زمان که بخواهید، گروه بسته شده یا برنامه واحد را باز کنید. اگر چندین بار آنها را روی یک مانیتور خارجی باز کنید، طرح بندی Snap نیز حفظ می شود.

آنها شخصاً چندوظیفگی را در ویندوز 11 برای من بسیار آسان کرده‌اند. و عدم نیاز به کشیدن برنامه‌ها در موقعیتی که برای جدا کردن آنها وجود دارد یکی از دلایل اصلی آن است. اما جریان روان برای کل فرآیند نیز آسیبی نمی‌بیند. و اگر کاربرانی بودند که از اسنپ کردن در ویندوز 10 اطلاعی نداشتند، گزینه maximize آنها را در ویندوز 11 بسیار قابل مشاهده تر می کند. در مجموع، اگر به دنبال دلایلی برای ارتقاء به ویندوز 11 هستید، این ویژگی با افتخار روی آن ایستاده است. آن لیست، صراحتاً از شما می خواهد که ارتقا دهید.

دسکتاپ های مجازی

اگرچه ویندوز 10 نیز دارای نمای کار است، اما همیشه یک ویژگی واضح نبوده است. در ویندوز 11، نمایش وظیفه یکی از دکمه های برجسته در نوار وظیفه است. اما مهم‌تر از همه، راه‌اندازی و استفاده از چند دسکتاپ در ویندوز 11 آسان‌تر است. کل این فرآیند بسیار دشوار بود و در ویندوز 10 آنقدر ساده نبود.

دسکتاپ مجازی یک ابزار بهره وری عالی برای جداسازی پروژه های مختلف یا برنامه های کاری و شخصی شما در دسکتاپ جداگانه است. اگرچه تفاوت بین دسک‌تاپ‌ها، در اصل، تزئینی است – نمی‌توانید برنامه‌های مختلفی را روی دسک‌تاپ‌های مختلف نصب کنید – من هنوز آن را فوق‌العاده مفید می‌دانم. برنامه های باز روی هر دسکتاپ برای آن منحصر به فرد است و باعث می شود که پیمایش بین آنها بسیار کارآمدتر شود. همچنان می توانید از کلید لوگوی ویندوز + میانبر صفحه کلید Tab یا دکمه نمای کار در نوار وظیفه برای جابجایی بین دسکتاپ های مختلف استفاده کنید.

مهم:

ویندوز 11 همچنین پیشرفت های دیگری را به این تجربه اضافه می کند. اکنون می‌توانید به راحتی بین دسکتاپ‌های مختلف جابه‌جا شوید، مانند کاربران مک، با استفاده از حرکت حرکتی چهار انگشتی روی صفحه ترک. همچنین اکنون می‌توانید پس‌زمینه‌های مختلفی را در دسک‌تاپ‌های مختلف داشته باشید، که تشخیص آن‌ها را آسان‌تر می‌کند – چیزی که قبلاً امکان‌پذیر نبود. مطمئناً این یک ویژگی است که به شدت برای ویندوز 11 مورد علاقه است.

برنامه های اندروید

زمانی که مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 11 را پیش نمایش کرد، اجرای برنامه های اندروید یکی از جذاب ترین نکات بود. و حتی اگر این ویژگی برای اولین بار در ویندوز 11 ارائه نشد

در دسترس قرار گرفت، اکنون راه خود را به سیستم هایی باز کرده است که نیازهای سخت افزاری را برآورده می کنند. از آنجایی که الزامات سخت افزاری برای استفاده از برنامه های اندروید مانند ویندوز 11 است، سیستم هایی که سیستم عامل را بدون هیچ راه حلی اجرا می کنند با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.

برنامه‌های اندروید یا از طریق فروشگاه برنامه آمازون یا از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس هستند، جایی که کاربر برای راه‌اندازی و راه‌اندازی زیرسیستم نیازی به گذر از حلقه‌های اضافی ندارد.

در کنار برنامه‌های اندروید، ویندوز 11 همچنین دارای PWA (برنامه‌های وب پیشرو) در فروشگاه مایکروسافت خواهد بود. مایکروسافت استور نیز به نظر من بسیار پیشرفت کرده است. کار فروشگاه نرم‌تر از ویندوز 10 است. و تعداد زیادی برنامه و حتی فیلم و برنامه تلویزیونی برای دانلود وجود دارد.

PC Game Pass و Auto-HDR

چند زمینه وجود دارد که بدون شک ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 پیشرفت کرده است و بازی یکی از آن بخش های ظریف است. ویندوز 11 تجربه گیمرها را به سطح جدیدی ارتقا می دهد. بازی یکی از نکات برجسته در افشای ویندوز 11 و با دلیل موجه بود. با ادغام پاس بازی Xbox در ویندوز 11، گیمرها به بازی های بیشتری نسبت به قبل روی رایانه شخصی دسترسی خواهند داشت، چیزی که به شدت مورد نیاز بود.

اما چیزی که برای گیمرها یک مورد قوی تر برای ارتقا به ویندوز 11 ایجاد می کند، جذابیت Auto-HDR و DirectStorage است. برای کاربرانی که سخت‌افزار مناسبی دارند، Auto-HDR و DirectStorage در ویندوز 11 لذت‌بخش خواهند بود. با HDR، تفاوت بصری در بازی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، واقعاً با طیف کاملاً جدیدی از رنگ‌ها روی صفحه، به آن‌ها جان می‌بخشد. و با DirectStorage API در ویندوز 11، رندر دنیای مجازی گسترده تر از همیشه خواهد بود. کاربران ویندوز 10 از این مزایا برخوردار نخواهند شد.

ویندوز 11

ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 تغییرات زیادی داشته است

ابزارک ها

مایکروسافت ابزارک ها را در ویندوز 11 معرفی کرد و آن را به عنوان یکی از بزرگترین ویژگی های ویندوز 11 به نمایش گذاشت. به نظر من، تنها چیزی که آنها برای آنها در نظر گرفته اند، پنجره شیشه ای زیبا است که با بقیه طراحی های ویندوز 11 مطابقت دارد.

ویجت‌ها دارای کاشی‌های به‌روزرسانی خودکار هستند که آب‌وهوا، اخبار، تقویم، سهام، امتیازات ورزشی و غیره را به شما نشان می‌دهند. این چیز کاملاً جدید یا انقلابی نیست، زیرا بسیاری از ما با ویجت‌ها آشنا هستیم. حتی به نظر تکراری از پاپ آپ News and Interests است که مایکروسافت اخیراً به ویندوز 10 اضافه کرده است. فکر نمی کنم کاربران ویندوز 10 چیزی را در این بخش از دست بدهند.

زمان بارگذاری

شاید موضع من در آینده تغییر کند. قرار است ابزارک ها به شما کمک کنند چیزهایی را که برای شما مهم هستند – سریع پیدا کنید. اما بیشتر اطلاعات فقط به هم ریخته هستند.  زمان بارگذاری می تواند بهتر باشد.

مایکروسافت دکمه ویجت ها را به گوشه سمت چپ نوار وظیفه منتقل کرده است، جایی که کاربرانی را که به طور تصادفی در کنار دکمه Start روی آن نگه داشته اند، باگ نمی کند. این حداقل از مزاحم بودن آن جلوگیری می کند، چیزی که قبلاً با بستن منوی Start ثابت می کرد – چیزی که بسیاری از کاربران فکر می کردند یک باگ است.

بنابراین، حتی اگر این یک ویژگی دیوانه کننده نباشد که باید برای امتحان کردن آن عجله کنید، در برابر ویندوز 11 نیز کار نمی کند – دیگر نه. کاربران صفحه لمسی با کشیدن انگشت از لبه سمت چپ صفحه به داخل، به راحتی به ویجت ها دسترسی پیدا می کنند.

ادغام تیم ها

اگر از Teams for Personal استفاده می کنید، ویندوز 11 را دوست خواهید داشت. با نقطه ورود Chat در نوار وظیفه، ویندوز 11 استفاده از Microsoft Teams را برای ارتباط با دوستان و خانواده بسیار آسان می کند. با توجه به اهمیت یک برنامه چت ویدیویی خوب در دو سال گذشته، ادغام منطقی است.

اما حتی اگر خیلی مشتاق Teams نباشید، این برنامه سرعت رایانه شما را کاهش نمی دهد زیرا نسخه سبک تر برنامه Teams Personal است که مایکروسافت سال گذشته منتشر کرد. و همیشه می توانید آن را از نوار وظیفه حذف کنید و از شروع خودکار آن در هنگام ورود جلوگیری کنید.

بررسی تجربی ویندوز 11

استفاده از ویندوز 11 تجربه بسیار خوبی بوده است، اما تنها در صورتی که دستگاهی داشته باشید که به راحتی از آن پشتیبانی می کند. اگر دستگاهی ندارید که الزامات سیستم را برآورده کند و همچنان ویندوز 11 را با استفاده از یکی از راه‌حل‌های متعدد موجود دریافت کنید، این تجربه چندان خوشایند نخواهد بود. اغلب اوقات، حتی فرآیندهای ساده نیز زمان زیادی را می‌گیرند و برنامه‌ها هر از چند گاهی پاسخ نمی‌دهند.

در حین استفاده از ویندوز 11، چند ابزار جدید و پیشرفت هایی وجود دارد که تجربه را حتی بهتر می کند.

ابزار جدید Snipping در ویندوز 11 همه چیز را فراتر از ابزار Snip & Sketch در ویندوز 10 می برد و کل فرآیند را حتی یکپارچه تر می کند. حتی با معرفی تایمرها، گزینه ای برای به تاخیر انداختن فرآیند اسکرین شات را اضافه می کند.

حتی برنامه تنظیمات در ویندوز 11 بی نهایت بهتر است. با نوار کناری ناوبری در سمت چپ، پیدا کردن مسیر خود را در برنامه آسان تر می کند. این شامل تنظیمات بیشتر و بیشتر در حال حاضر نیز می شود، به خوبی در راه خود را به یک روز جایگزین کنترل پنل به طور کامل.

ویندوز 11 همچنین اپلیکیشن Your Phone را از ویندوز 11 بهبود بخشیده و نام آن را Phone Link تغییر داده است. این باعث می شود که تلفن اندرویدی شما به رایانه شخصی شما به قدری بدون مشکل وصل شود که حتی کاربران مک نیز به آن متصل شوند

ممکن است حسادت کند با این برنامه نه تنها می توانید تماس ها یا پیام هایی را در رایانه شخصی خود دریافت کنید، بلکه هر برنامه ای را از تلفن خود در رایانه خود نیز باز کنید. حتی پاسخ دادن به اعلان‌های سایر برنامه‌های پیام‌رسان نیز بدون دردسر است.

برنامه ها:

بسیاری از برنامه‌های دیگر مانند برنامه Photos، پخش‌کننده رسانه جدید، برنامه ضبط صدا و برنامه‌های Paint تغییرات اساسی داشته‌اند. حتی برنامه‌هایی مانند برنامه Mail و Calendar نیز باید به‌روزرسانی شوند، که مبتنی بر عشق جدید ویندوز 11 به PWA است. PWA دیگری که ویندوز 11 اضافه می کند Clipchamp است. این یک ابزار عالی برای ویرایش ویدیو است، که به عنوان یک برنامه موجود در رایانه های شخصی ویندوز 11 ارائه می شود. حتی برنامه هایی مانند Notepad و Calculator نیز بهبود یافته اند.

یکی از مواردی که در ویندوز 11 بسیار بهبود یافته است، حالت تاریک است. به دلیل پنجره های شفاف بسیار سازگارتر است و بهتر به نظر می رسد. بسیاری از برنامه های جدید نیز اکنون از آن پشتیبانی می کنند، از جمله Notepad و Calculator.

چه چیزی در این ویندوز کم است؟

مواردی وجود دارند که دیگر بخشی از ویندوز 11 نیستند و برخی از آنها از دست خواهند رفت.

کورتانا دیگر به طور پیش فرض بخشی از سیستم عامل نیست. اما می توانید آن را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.
هیچ کاشی زنده ای در منوی استارت وجود ندارد. اما می توانید برخی اطلاعات را از ابزارک ها دریافت کنید.
ویژگی تایم لاین ویندوز 10 نیز از بین رفته است. اما مقداری جایگزین به شکل بخش Recommended در منوی Start وجود دارد که فایل‌ها و برنامه‌های اخیر شما را نشان می‌دهد.

حالت اختصاصی تبلت نیز وجود ندارد. بنابراین، کاربران تبلت خود را در یک مشکل می بینند و باید دوباره یاد بگیرند که چگونه از بسیاری از ویژگی ها استفاده کنند. حرکات سه انگشتی صفحه لمسی جدید وجود دارد، اما وقتی از تبلت خود در حالت افقی استفاده می کنید، این حرکات غیرعملی می شوند. اما همه چیز برای کاربران تبلت بد نیست. برخی از اضافات جالب مانند گزینه های قلم و ترفندهای جدید برای صفحه کلید روی صفحه وجود دارد.