شنود تماس + انواع شنود تماس تلفنی و مکالمات + روش انجام و روش جلوگیری🟢
لگ ویندوز 10
لگ ویندوز 10 + 6 دلیل ایجاد لگ در ویندوز + روش های برطرف کردن لگ در لپتاپ🟢
اکتبر 8, 2023
کند شارژ شدن گوشی + 9 دلیل این مشکل + 7 روش رفع این مشکل برای همه گوشی ها!🟢
اکتبر 16, 2023

شنود تماس + انواع شنود تماس تلفنی و مکالمات + روش انجام و روش جلوگیری🟢

شنود تماس

شنود تماس

شنود تماس می تواند به هک شدن همه جانبه ی شما منجر شود. تصور کنید که فردی تمامی صحبت های شما را بشنود. حتی از آهنگ هایی که می خوانید تا صحبت های خانوادگی شما همگی ناامن خواهند بود. ممکن است با آشنایان خودتان در مورد رمز عبور های مختلف صحبت کنید. ممکن است شماره تلفن های مختلفی که با آن ها در ارتباط هستید را بگویید. همه این موارد به شما بستگی دارد. پس برای این که از شنود تماس یا استراق سمع جلوگیری کنید تا پایان مقاله همراه ما باشید. در این مقاله روش شنود هم به شما گفته می شود. اما از آن فقط برای فرزندان زیر 18 سال خودتان می توانید استفاده کنید.

شنود تماس چیست؟ آیا انجام آن قانونی است؟

شما این صحنه را بارها در برنامه های تلویزیونی یا فیلم ها دیده اید. شخصی در حال گفتگوی تلفنی است و در مورد طرح هایی با انگیزه های غیرقانونی صحبت می کند، در حالی که تیمی از مقامات دولتی یا پلیس از طریق شنود تلفنی به تماس ها گوش می دهند. در واقعیت، شنود تماس معمولاً توسط مجریان قانون و دولت با رهگیری هرگونه ارتباط سیمی، شفاهی یا الکترونیکی، اغلب برای جمع‌آوری شواهد برای محاکمه استفاده می‌شود. قانوني بودن شنود تماس تاريخي طولاني دارد كه امروزه هنوز مورد بحث است. قوانینی وجود دارد که باید از شما محافظت کند.

شنود تماس ، نظارت بر مکالمات تلفنی و الکترونیکی توسط شخص ثالث است. این امر با قرار دادن یک دستگاه نظارتی، که به عنوان “اشکال” نیز شناخته می‌شود، بر روی خود سیم یا از طریق سایر فرآیندهای داخلی از طریق ارتباطات الکترونیکی، مانند sniffers بسته، که برنامه‌هایی هستند که داده‌ها را در شبکه جمع‌آوری می‌کنند، به دست می‌آید. نام شنود تماس از فرآیند اصلی استفاده از یک شیر برقی در خط تلفن گرفته شده است که ابتدا با تلگراف در اواسط دهه 1800 شروع شد.

در بسیاری از موارد، شنود تماس برای جمع آوری اطلاعات بدون رضایت یک طرف استفاده می شود. این اطلاعات معمولاً در انجام تحقیقات جنایی از جمله پذیرش جرم استفاده می شود.

تاریخچه مختصری از شنود تماس

مانند هر فناوری جدید، اغلب افرادی هستند که می خواهند از آن برای منافع خود استفاده کنند. در مورد تلفن و تلگراف، شنود تماس از زمان اختراع آنها وجود داشته است. به عنوان مثال در سال 1862،کالیفرنیا قانونی را وضع کرد که شنود تلگراف ها را پس از معرفی به غرب آمریکا پس از اینکه یک دلال سهام در حال گوش دادن به خطوط تلگراف شرکتی دستگیر شد . سپس اطلاعات شنیده شده را به معامله گران سهام فروخت، منع کرد.

اولین مورد ثبت شده از شنود توسط مجری قانون در دهه 1890 توسط پلیس در شهر نیویورک رخ داد. اما مجری قانون سابقه طولانی در گوش دادن به مکالمات از طریق شنود قبل از آن داشته است. در طول پرونده دهه 1890، مجریان قانون متوجه شدند که بدون حکم از هتل‌های محلی شنود می‌کردند. اما محکوم نشدند زیرا آنها هیچ گونه حریم خصوصی را نقض نکردند. اصلاحیه چهارم فقط ارتباطات ملموسی مانند پست یا خانه فیزیکی را پوشش می دهد.

در اوایل دهه 1900، چندین قاضی به دنبال صدور حکم برای شنود تماس برای محافظت از حریم خصوصی افراد بودند. تا سال 1968 بود که قانون کنترل جرم و خیابان های ایمن الزام به علت احتمالی و احکام فردی را الزامی کرد. حتی با دستور جدید، شنود تماس امروزی اغلب در منطقه خاکستری قرار می گیرد که بسیاری استدلال می کنند که نیازی به حکم ندارد. در واقع، در سال 1994، قانون کمک‌های ارتباطی برای اجرای قانون به مجریان قانون اجازه داد که شرکت‌های مخابراتی را روزانه هزاران دلار جریمه کنند. اگر آنها شبکه‌های جدیدی با ارتباطات شنود نسازند.

با پیشرفت مداوم فناوری ارتباطات و نگرانی در مورد حریم خصوصی افراد، قانونی بودن استراق سمع همچنان مورد بحث است.

شنود تماس

شنود تماس می تواند حتی چند سال طول بکشد

آیا استراق سمع قانونی است؟

قانون حفظ حریم خصوصی ارتباطات الکترونیکی یا ECPA در سال 1986، “از ارتباطات سیمی، شفاهی و الکترونیکی در زمانی که این ارتباطات برقرار می شوند، در حال انتقال هستند و زمانی که در رایانه ذخیره می شوند، محافظت می کند.” طبق تعریف، شنود تماس غیرقانونی است. اما قانون استثنائات زیادی دارد که در شرایط خاصی، به ویژه برای مجریان قانون، آن را قانونی می کند.

بسیاری از کشور ها قوانین تک حزبی را در مورد قانونی بودن شنود تماس وضع کرده اند. این بدان معناست که تنها یک طرف باید با ضبط یا افشای ارتباطات موافقت کند. به عنوان مثال، شما می توانید موافقت کنید که خود را در مکالمه با شخص دیگری ضبط کنید و با این کار نیازی به رضایت طرف مقابل برای قانونی شدن ضبط ندارید. اما اگر طرف مقابل در شرایطی باشد که قانون دوطرفه دارد، ضبط مکالمه غیرقانونی خواهد بود. با این حال، اگر شخص دیگری شما و شخص دیگری را ضبط می کند، آن شخص قانون را زیر پا می گذارد، زیرا شخص ثالثی است و با ضبط مکالمه موافقت نمی کند.

 

آیا می توانید از خود در برابر استراق سمع محافظت کنید؟

شنود تماس، اگرچه غیرقانونی است مگر توسط مجریان قانون و دولت. اما همچنان می تواند اتفاق بیفتد، به خصوص اگر شما کسب و کاری هستید که با اطلاعات حساس کار می کنید. جاسوسی شرکتی می تواند از طریق شنود تماس رخ دهد. نرم افزار شنود تماس را می توان به راحتی به صورت آنلاین توسط هر کسی خریداری کرد. برنامه‌هایی وجود دارند که به هکرها اجازه می‌دهند یک پیام متنی ارسال کنند که می‌تواند میکروفون را فعال کند و به هر کسی اجازه دهد به مکالمه شما گوش دهد.

برای محافظت از خود و کسب و کارتان در برابر شنود تماس و هک های ناخواسته، چند قدم وجود دارد که می توانید برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی خود انجام دهید.

از رایانه های خود محافظت کنید

یک فایروال شخصی نصب کنید و از یک VPN یا شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید تا به حفظ امنیت اطلاعات رایانه شما و همچنین رمز عبور قوی که مرتباً آن را تغییر می دهید کمک کند. هنگامی که در حال مسافرت یا خارج از منزل هستید، از استفاده از شبکه Wi-Fi عمومی که به راحتی در دسترس هکرها است، خودداری کنید. شرکت ها باید مطمئن شوند که زیرساخت فناوری اطلاعات آنها دارای امنیت گسترده و نرم افزار به روز شده است.

بدانید چه کسی به داده‌های شما دسترسی دارد

اگر صاحب کسب‌وکاری با داده‌های حساس هستید، مطمئن شوید که کسانی که به آن داده‌ها دسترسی دارند قابل اعتماد هستند و یک بررسی پیشینه کامل انجام داده‌اید. کارمندان مشکوک ممکن است نیاز به بررسی بیشتر با یک بازپرس خصوصی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها شرکت شما را برای اسرار شنود نمی کنند.

از دستیاران مجازی اجتناب کنید

برای افراد و حتی مشاغل بزرگ، داشتن دستیار مجازی می تواند راحت باشد. با این حال، الکسای آمازون و خانه گوگل می توانند مکالمات شما را ردیابی کنند و اطلاعات خصوصی را در اختیار شرکت قرار دهند. از آنجایی که این دستگاه‌ها همیشه «روشن» هستند، تشخیص اینکه چه کسی واقعاً گوش می‌دهد را برای شما دشوار می‌کنند.

مکالمات خود را ساده نگه دارید

اگر مشکوک هستید که ممکن است شنود شده باشید، سعی کنید از صحبت کردن در مورد چیزهای خصوصی روی تلفن یا از طریق هر گونه ارتباطات الکترونیکی مانند پیامک و ایمیل خودداری کنید. هرچه کمتر بگویید، بهتر است، تا زمانی که بتوانید تایید کنید که شنود شده‌اید.

چه چیزی را می توان شنود کرد؟

از قرن حاضر، محدودیت های شنود تماس در ایالات متحده شامل ایمیل ها و صفحات الکترونیکی می شود. با توجه به اینکه امروزه تقریباً همه شنود تماس شامل پیام‌های فوری است، این حرکت خوبی است. اکنون می‌توان پیام‌های فوری را در هر زمان و هر مکان انجام داد. می‌توانید از برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده همچون تلگرام یا واتساپ استفاده کنید. (قبلاً بهترین برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری شده را شرح داده‌ایم.) با این حال، همه نمی توانند برنامه های پیام رسانی فوری را که استفاده می کنند کنترل کنند.

از طریق پیام های فوری، هکرها می توانند یادداشت های صوتی، پیام ها، فیلم ها و تماس های شما را رهگیری کنند. بهتر است بدانید که این کار به هر دو صورت انجام می شود: بازرسان نیز به دلیل شنود، مجرمان را سریعتر پیدا می کنند. دلایل قانونی و غیرقانونی شنود در ادامه این مقاله آمده است.

شرکت‌های خصوصی در لحظه ثبت‌نام اطلاعات شما را محکم می‌گیرند. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک همه کلیدهای داده‌های شما را دارند، بنابراین شما اساساً تمام تخم‌های خود را در یک سبد قرار می‌دهید. این باعث می‌شود استراق سمع‌کنندگان هیجان‌زده‌تر شوند، به‌خصوص اگر اسرار بزرگی برای حفظ کردن دارید. همچنین کمکی نمی کند که رهگیری پیام های آنلاین آسان تر از دسترسی به پیام های متنی SMS شما باشد.

شنود تماس

شنود تماس از روز های اولی که مکالمات تلفنی به وجود آمده است وجود داشته!

نکته:

تفاوت اصلی بین رهگیری پیام های فوری و پیام های متنی SMS، رهگیرهای GSM است. این مخفف عبارت Global System for Mobile Communications Interceptors است. دستگاه‌هایی مانند این سیگنال‌های تلفن همراه شما را مجبور می‌کنند تا به سیستم‌های خود متصل شوند، نه به تکرارکننده‌های شما.

 تکرار کننده ها چیستند؟

به طور خلاصه، تکرارکننده‌ها سیگنال‌های تلفن شما را دریافت می‌کنند و دوباره آن را ارسال می‌کنند و پیام‌های شما را برای پوشش مسافت‌های طولانی راحت‌تر می‌کنند. اینها این امکان را برای شخصی که با او صحبت می کنید می تواند پیام شما را دریافت کند. با استفاده از رهگیرها، شنودها می توانند به تک تک تلفن های موجود در محدوده GMS خود نگاهی بیاندازند. بدون در نظر گرفتن ارائه دهنده خدمات شما، تمام داده هایی را که می تواند دریافت کند، ذخیره و تجزیه و تحلیل می کند.

اولین شکل شنود تماس از طریق تلفن است، بنابراین جای تعجب نیست که امروزه این یک ماده شنود برجسته است. شنود تماس تلفن ساده ترین روش شنود تا به امروز است. با قطع دوشاخه های گوشی، یک شنود تماس سیم های تلفن شما را در معرض دید قرار می دهد. از این طریق می توان امور خصوصی شما را عمومی کرد. برای این کار فقط باید سیم های بیرونی را به سیم های شخصی تلفن خود متصل کنید.

انواع شنود تماس چیست؟

استفاده از نرم افزار شنود تلفن همراه

یکی از بهترین و البته ساده ترین راه ها برای تمام کاربران حتی افرادی که هیچ دانشی در زمینه برنامه نویسی ندارند، استفاده از نرم افزارهای شنود است. نرم افزارهایی وجود دارند که امکان شنود تماس را از طریق هک کردن تلفن همراه هدف فراهم می کنند .

s-child یکی از این برنامه هاست که با نفوذ به دیتابیس گوشی هدف علاوه بر شنود تماس بسیاری از قابلیت های دیگر از جمله هک اینستاگرام و هک واتساپ ، تلگرام و … را  در اختیار کاربر قرار می دهد . این برنامه همچنین دارای قابلیت های ارسال موقعیت مکانی، نمایش تصاویر گالری (هک گالری)، دسترسی به پیامکها، نمایش لیست تماس ها و … می باشد .

نصب این برنامه بسیار ساده است و شما می توانید حتی بدون دسترسی به گوشی شخص مورد نظر از راه دور او را هک کنید . البته توجه داشته باشید که این برنامه برای نظارت والدین بر فرزندانشان ساخته شده است و استفاده های دیگر از آن مورد تایید سامانه نمی باشد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش نحوه ی نصب برنامه s-child به 👈 سایت اس چایلد 👉  مراجعه نمایید.

 

شنود انتقالی

یکی از رایج ترین اشکال شنود، شنود انتقالی است. این روش دستگاه ها را از طریق یک فرستنده رادیویی با یک میکروفون متصل به سیم “انتقالی” می کند.

به بیان ساده تر، باگ وسیله ای نامحسوس است که اطلاعات صوتی را دریافت کرده و از طریق امواج رادیویی به اشتراک می گذارد. این فقط در صورتی کار می کند که یک گیرنده رادیویی با باگ خود جفت شده باشد. زیرا سیگنال های رادیویی آن را دریافت می کند.

از آنجا، یک شنود تماس داده‌هایی را که دریافت می‌کند، رمزگذاری و تجزیه و تحلیل می‌کند. این نوع شنود در فیلم ها رایج است. اغلب می‌بینید که قهرمان‌ها (یا تبهکاران) در داخل یک ون می‌مانند و منتظر می‌مانند تا باگ‌هایشان اطلاعات را دریافت کنند.

شنود ضبط کننده

شکل بعدی شنود تماس،شنود تماس ضبط شده است. این یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای درک است و دقیقاً همان چیزی را انجام می‌دهد که نامش نشان می‌دهد: ضبط کردن صدا

ضبط و شنود تماس صرفاً ضبط صوت‌هایی هستند که به خطوط تلفن متصل می‌شوند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، سیم های تلفن در معرض دید جایی هستند که شنود تماس فرستنده های خود را متصل می کند. این فرآیند کلید موفقیت‌آمیز شنود تماس است. اما همچنین ساده‌ترین راه برای استفاده از دستگاه است.

این نوع شنود تماس های تلفنی شبیه به فرآیند افشای سیم های تلفن است. فقط شما سیم را به آنها وصل نمی کنید. شما یک ضبط کننده وصل می کنید. از آنجایی که این ساده‌ترین راه است، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای گرفتار شدن نیز هست. پنهان کردن ضبط‌کننده‌ها آسان نیست و مردم به سرعت متوجه می‌شوند که خطوط تلفن‌شان فاش شده است. با این حال، ضبط کننده ها نیز دیجیتال می شوند. این ممکن است گرفتار شدن شنودها را دشوارتر کند.

شنود سیمی

شنودهای سیم سخت از روش “سیم در معرض” استفاده می کنند. این اولین شکل شنود است. برای کار افراد باید به سیم های تلفن و خطوط ارتباطی دسترسی فیزیکی داشته باشند. از آنجایی که این خطوط امکان حرکت صداها را فراهم می کند، افشای آنها و اتصال آنها به خط خود پیام های ارسال شده را آشکار می کند.

در این روش استراق سمع، افراد مجموعه دومی از سیم ها را به یک خط اصلی ارتباطی متصل می کنند. از آنجا، با استفاده از یک دستگاه، سیگنال ها از طریق مجموعه دوم سیم ها دوباره ارسال می شوند. به اندازه کافی آسان به نظر می رسد، اما اتصال مجموعه دوم سیم ها نیاز به دیگری دارد

مردم اغلب این نوع شنود تماس را ساده‌ترین کار می‌نامند و از بسیاری جهات هم همینطور است. با این حال، اکثر شنودها از این روش اجتناب می کنند زیرا ذاتاً زمان بر است. با استفاده از شنودهای سیمی سخت، باید در صف منتظر بمانید تا مردم گوشی هایشان را بردارند. مگر اینکه بدانید کسی چه ساعتی تماس برقرار می کند، شنود سیمی سخت کمترین کارایی را دارد.

شنود تماس

شنود تماس روش های مختلفی دارد

شنود تماس نرم

سخت ترین روش اما رایج ترین روش امروزی، شنود مکالمات تلفنی نرم است. در این روش نیازی به انجام مقدمات شنود توسط افراد نیست. این نیازی به خطوط آشکار، سیم های ثانویه، یا اشکال ندارد.

شنود تماس نرم به تغییر سیستم نرم افزاری تلفن مربوط می شود. به همین دلیل، شنود تماس نرم قابل انعطاف است. این روش تلفن افراد را نادیده می گیرد، اما می تواند کل سیستم های تلفن را نیز نادیده بگیرد. نمونه ای از این صرافی های خصوصی یا PBX است که یک خط تلفن داخلی است که توسط شرکت ها استفاده می شود. اگرچه امروزه این روش محبوب ترین است، اما موانعی بر سر راه آن وجود دارد. اول، شما نمی توانید سیستم هایی را که به آنها دسترسی کامل ندارید لغو کنید.

در کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا، شرکت‌ها از نظر قانونی موظفند در صورت لزوم هرگونه تماس، ایمیل و اطلاعات را به سازمان‌های دولتی بدهند. بنابراین، استراق سمع نرم موفق عمدتاً از طریق ابزارهایی مانند اینها انجام می شود.

دوم، ناآگاهانه است که فرض کنیم شرکت‌های بزرگ لایه‌های امنیتی آماده برای PBX خود ندارند.

سوم، برای انجام یک استراق سمع نرم به تخصص نرم افزاری جدی نیاز دارید. این کار فقط برای هرکسی نیست – اگر می‌خواهید کار به نحو احسن انجام شود، باید فردی با تجربه فنی را جذب کنید.