انواع هک - معرفی 14 نوع هک و انواع هکر های دنیای سایبری که قدرتمند هستند! 🤖
پیشگیری از هک وای فای
جلوگیری از هک وای فای با این 7 روش! 😵- نکات مهم در تنظیمات مودم روتر که باید رعایت کنید
می 9, 2022
بهترین نرم افزار ریکاوری
بهترین نرم افزار ریکاوری چیست؟ معرفی 10 نرم افزار برتر برای بازیابی اطلاعات پاک شده!
می 17, 2022

انواع هک ❤️ معرفی 14 نوع هک و انواع هکر های دنیای سایبری که قدرتمند هستند

انواع هک

انواع هک

فناوری، ابزارها و محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت نحوه کار و زندگی ما را تغییر داده است. آنها زندگی ما را ساده کرده اند و راحتی را در همه جنبه ها، چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی، افزایش داده اند. با این حال، فناوری همچنین نگرانی‌ها و خطرات امنیت سایبری زیادی را ارائه کرده است که می‌تواند هر دو حوزه زندگی ما را ویران کند. یکی از این خطراتی که ما را تهدید می کند هک است. در این مقاله قصد داریم به شما انواع هک را معرفی کنیم.

تاثیرات هک روی زندگی های ما!

کسب‌وکارها همراه با اعتماد مشتری و شهرت صنعت متحمل ضرر میلیونی شده‌اند. به طور مشابه، افراد به دلیل جنایات و تهدیدهای ناشی از افشای داده های شخصی تحت وحشت قرار گرفته اند.

هکرها و روش‌های هک آن‌ها در حال پیشرفت هستند. زیرا آنها نیز متخصصان ماهری هستند. برخی از مهارت های خود برای انجام جنایات استفاده می کنند، در حالی که برخی توسط سازمان ها برای مبارزه با هکرهای بد استخدام می شوند.و اگر می‌خواهید از خود و کسب‌وکارتان در برابر هک‌ها و هکرها محافظت کنید، لازم است بدانید در صنعت امنیت سایبری و انواع هک‌ها و هکرها چه می‌گذرد.

این مقاله با انواع مختلف هک ها و هکرها آشنا می شود تا آنها را تشخیص دهد و اقدامات امنیتی صحیح را برای حفظ امنیت انجام دهد.

هک چیست؟

هک عملی است که توسط یک فرد یا هکرها برای به خطر انداختن امنیت سازمان از طریق دسترسی به داده ها، شبکه ها، سیستم ها و برنامه ها و انجام حملات انجام می شود. استفاده نادرست از دستگاه ها و سیستم ها یک کسب و کار را از نظر مالی و شهرت ویران می کند.

هک از سیستمی سرچشمه می گیرد که توسط هکری استفاده می شود که دارای مهارت های کدنویسی و نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری پیشرفته است. در هک‌های مدرن، هکرها از روش‌های مخفیانه استفاده می‌کنند که برای نادیده گرفتن چشم تیم‌های فناوری اطلاعات و تیم‌های نرم‌افزار امنیت سایبری برای انجام حملات طراحی شده‌اند. آنها می توانند کاربران را فریب دهند تا پیوندها و پیوست های مخرب را باز کنند، که بیشتر منجر به افشای اطلاعات حساس می شود.

نمونه‌هایی از هک‌ها می‌تواند شامل استقرار ویروس و کد مخرب، حملات Man-in-the-Middle، DDoS، DoS، فیشینگ، باج‌افزار و غیره باشد.

انواع هک

هکر ها به سه گروه اصلی کلاه سیاه سفید و خاکستری تقسیم می شوند

انواع هک

در اینجا انواع مختلف هک وجود دارد:

1-فیشینگ

فیشینگ یکی از انواع هک و در واقع تلاشی است که توسط مجرمان سایبری برای سرقت هویت و پول شما از طریق ایمیل انجام می شود. هکرها شما را مجبور می کنند اطلاعات شخصی خود از جمله اعتبار بانکی، رمز عبور، جزئیات کارت و غیره را واگذار کنید.

مهاجم با استفاده از کلماتی که بسیار واقعی به نظر می رسند، ایمیلی برای شخصی ارسال می کند. آنها مانند فردی که می توانید به او اعتماد کنید، مانند مصاحبه کننده، مدیر بانک، کارمند خدمات و غیره عمل می کنند. با حملات دیگری مانند تزریق کد، حملات شبکه و بدافزار ترکیب می‌شود تا هک را ممکن کند.

انواع مختلفی از حملات فیشینگ وجود دارد، مانند فیشینگ ایمیلی، فیشینگ نیزه ای، صید نهنگ، ضرب و شتم، ویشینگ و…

2- DoS و DDoS

حمله انکار سرویس (DoS) بر روی یک شبکه یا ماشین متمرکز می‌شود تا آن را خاموش کرده و برای کاربران نهایی غیرقابل دسترس کند.در اینجا، مهاجمان سایبری عملکرد یک دستگاه را با سیل کردن شبکه یا ماشین با درخواست‌های نامحدود قطع می‌کنند تا ترافیک عادی قادر به دسترسی به آن نباشد.

DoS دو نوع است:

حملات Buffer Overflow: این حمله زمان CPU، فضای هارد دیسک و حافظه را هدف قرار می دهد و همه آنها را مصرف می کند تا سیستم از کار بیفتد و بر رفتار سرور تأثیر بگذارد.

حملات سیل: این حمله سرورها را با مقدار سیل بسته های داده هدف قرار می دهد. مهاجم ظرفیت سرور را بیش از حد اشباع می کند و در نتیجه DoS ایجاد می کند. برای موفقیت آمیز کردن حملات سیل DoS، مهاجم باید پهنای باند بیشتری نسبت به ماشین مورد نظر داشته باشد.

در حمله DDoS، سیل ترافیک از منابع مختلفی می آید. این حمله از DoS حیاتی تر است زیرا نمی توانید منابع مختلف را در یک زمان ببندید.

3-طعمه و سوئیچ

Bait and Switch تکنیکی است که توسط کلاهبرداران برای سرقت اطلاعات شخصی و اعتبار ورود به سیستم از طریق تبلیغات و راه‌های مورد اعتماد استفاده می‌شود. آن‌ها کاربران را فریب می‌دهند تا از سایت‌های مخرب بازدید کنند و تمام جزئیات را زیر نظر کاربران می‌برند. پس در نهایت یکی از انواع هک است.

این حملات عمدتاً از فضای تبلیغاتی فروخته شده توسط وب سایت ها شکل می گیرند. هنگامی که مهاجمان فضای تبلیغاتی را خریداری می کنند، بلافاصله تبلیغ را با یک لینک مخرب جایگزین می کنند و در نتیجه مرورگر را قفل می کنند و سیستم ها را به خطر می اندازند.بازاریابی محتوای مبتنی بر اینترنت کانال اصلی حملاتی است که در آن کاربران فریب می‌خورند تا پیوندهایی را باز کنند، که بعداً مشخص می‌شود که مخرب است.

4- انواع هک و دزدی کوکی

سرقت کوکی یک تاکتیک ربودن است که در آن مهاجم به اطلاعات کاربر دسترسی پیدا می کند. در اینجا، شخص ثالث داده‌های جلسه ناامن را کپی می‌کند و از آن برای جعل هویت کاربر استفاده می‌کند. معمولاً زمانی اتفاق می افتد که کاربر از طریق Wi-Fi عمومی یا یک شبکه محافظت نشده از سایت های مورد اعتماد بازدید می کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، مهاجم می تواند از اطلاعات یا حساب برای ارسال پیام های نادرست، انتقال پول یا انجام کارهای مخرب دیگر استفاده کند. اگر کاربر از اتصالات SSL برای ورود به سیستم استفاده کند و از استفاده از شبکه های محافظت نشده برای دسترسی به سایت ها اجتناب کند، می توان از آن جلوگیری کرد.

5-ویروس، تروجان، بدافزار

ویروس یک برنامه کامپیوتری است که به کامپیوتر یا نرم افزار دیگری متصل می شود تا به سیستم آسیب برساند. هکرها کد را در برنامه وارد می کنند و منتظر می مانند تا کسی برنامه را اجرا کند. به این ترتیب آنها برنامه های دیگر و دستگاه هایی مانند گوشی های موبایل را آلوده می کنند.

استفاده از برنامه هک گوشی نیز یکی از روش های رایجی است که بسیاری از هکر ها از آن بهره می برند.

یک تروجان برنامه ای را اجرا می کند که می گوید بی ضرر و مفید است. در واقع، این کار کارهای مخربی انجام می دهد، درست مانند اسب های تروا که توسط یونانی ها برای حمله به دشمنان در شب استفاده می شد.تروجان به جای هدف قرار دادن یک سیستم نرم افزاری، نصب بدافزارهای دیگر را در سیستم هدف قرار می دهد و در نتیجه کاربران را فریب می دهد.

کرم یک بدافزار مشابه ویروس است. این پیلود مخرب را اجرا می کند و در سیستم های رایانه ای خود را تکرار می کند. تنها تفاوت در تکنیک پخش آنهاست. یک ویروس یک برنامه میزبان می خواهد، اما یک کرم در برنامه مستقل خود زندگی می کند. آنها گاهی اوقات خود به خود و بدون هیچ گونه دخالت انسانی پخش می شوند.

علاوه بر این، انواع مختلفی از تهدیدات مخرب دیگر مانند باج افزار، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، نرم افزارهای جاسوسی، روت کیت ها، ربات ها و بسیاری دیگر وجود دارد.

انواع هک

رمز عبور بخش بسیار مهمی از امنیت یک بخش است

6-حملات کلیک جک

ClickJacking که به عنوان یک حمله اصلاح UI شناخته می شود، کاربران را از طریق چندین لایه مات یا شفاف هدف قرار می دهد تا آنها را فریب دهد. هنگامی که کاربر بدون اینکه بداند روی دکمه اشتباه کلیک می کند، روی دکمه یا پیوند کلیک می کند، اطلاعات خود را به دست افراد اشتباه از دست می دهد.

فرض کنید در حال بازدید از یک وب سایت هستید و صفحه را بررسی می کنید. ناگهان، وقتی می‌خواهید روی یک پیوند کلیک کنید، ممکن است تبلیغات دیگری را ببینید که به شما امکان می‌دهند روی آن پیوند کلیک کنید. بنابراین، مهاجمان شما را به صفحه دیگری هدایت می کنند. مهاجمان ClickJacking اینگونه عمل می کنند.

به عنوان مثال، هنگامی که از وب سایت www.wyz.com بازدید می کنید و شیوه نامه ها یا کادرهای متنی را در صفحه می بینید، پیشنهادات رایگان و سایر پیشنهادات مناسب دریافت می کنید که شما را برای باز کردن پیوند جذب می کند. به این ترتیب، اعتبار ورود و اطلاعات شخصی خود را از دست می دهید.

7-WAP جعلی

نقطه دسترسی بی سیم (WAP) تکنیکی است که برای اتصال بسیاری از کاربران در یک زمان از طریق یک کانال عمومی استفاده می شود. WAP جعلی به معنای انجام همان کار با جعل کردن و یکی از انواع هک است.

در اینجا، یک هکر معمولا یک مکان عمومی را انتخاب می کند که در آن وای فای رایگان وجود دارد، مانند فرودگاه، مراکز خرید و کافی شاپ های محلی.

گاهی اوقات آنها Wi-Fi را برای کاربران تنظیم می کنند که اجازه دسترسی رایگان را می دهد و مانند یک نینجا بازی می کند. در این صورت، شما آزادانه تمام اطلاعات خود را هنگام ورود به حساب Wi-Fi و سایر وب سایت های محبوب ارائه می دهید. به این ترتیب اکانت های فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و سایر اکانت های شما را نیز هک می کنند.

8-کی لاگر

Keylogger که به آن ضبط صفحه کلید یا ثبت کننده ضربه زدن به صفحه کلید نیز می گویند، تکنیکی است که برای ضبط هر ضربه کلید بر روی دستگاه یا رایانه استفاده می شود. همچنین دارای نرم افزاری است که می توانید از آن در گوشی های هوشمند خود استفاده کنید.

هکرها اغلب از یک کی لاگر برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم، داده های حساس سازمانی و موارد دیگر استفاده می کنند. در واقع نرم افزاری است که هر فعالیتی از جمله کلیک ماوس را ثبت می کند. شما همچنین کی لاگرهای سخت افزاری را پیدا می کنید که در آن دستگاهی بین CPU و صفحه کلید قرار داده شده است که ویژگی های زیادی برای ضبط رکوردها فراهم می کند.

هکرها از این تکنیک برای دسترسی به شماره حساب، کد پین، شناسه ایمیل، رمز عبور و سایر اطلاعات محرمانه شما استفاده می کنند.

 

چنانچه تمایل دارید بیشتر و مفصل تر درباره ی این روش هک بدانید ، مقاله ی کی لاگر چیست را مطالعه نمایید.

 

9-استراق سمع

استراق سمع یک تهدید امنیتی قدیمی است که در آن مهاجم با دقت به ارتباطات شبکه گوش می دهد تا اطلاعات خصوصی مانند به روز رسانی مسیریابی، داده های برنامه، شماره شناسایی گره و بسیاری موارد دیگر را به دست آورد.

هکر از داده ها برای به خطر انداختن گره ها در ایجاد اختلال در مسیریابی، کاهش عملکرد برنامه و شبکه استفاده می کند. بردارهای آن شامل ایمیل، شبکه های تلفن همراه و خطوط تلفن است.

10-حملات آب چاله

waterhole یک حمله کامپیوتری است که در آن یک هکر وب سایت هایی را که یک سازمان یا فرد اغلب استفاده می کند، مشاهده یا حدس می زند. سپس مهاجمان آن وب سایت ها را از طریق بدافزار آلوده می کنند و بنابراین، برخی از اعضا نیز از این حمله آلوده می شوند.

شناسایی این تکنیک دشوارتر است زیرا هکرها به دنبال یک آدرس IP خاص برای حمله و دریافت اطلاعات خاص هستند. هدف هدف قرار دادن سیستم کاربر و دسترسی به وب سایت های مورد نظر است.

11-تزریق SQL

تزریق SQL (SQLi) حمله ای است که در آن مهاجم از کدهای مخرب برای دستکاری پایگاه داده استفاده می کند. به این ترتیب، آنها به اطلاعاتی که در پایگاه داده یک سازمان نگهداری می شوند، دسترسی پیدا می کنند. آن‌ها برای مشاهده داده‌ها، از جمله داده‌های کاربران، داده‌های کسب‌وکار، و موارد دیگر، با درخواست‌های برنامه تداخل می‌کنند.

هنگامی که آنها دسترسی پیدا کردند، می توانند داده ها را حذف کنند یا آنها را تغییر دهند، که باعث تغییر در رفتار برنامه ها می شود. در برخی موارد، هکر به حقوق اداری دست می یابد که برای یک سازمان بسیار مضر است.

SQLi برنامه های کاربردی وب یا وب سایت هایی را هدف قرار می دهد که از پایگاه داده های SQL مانند Oracle، SQL Server، MySQL و غیره استفاده می کنند. این قدیمی‌ترین و خطرناک‌ترین حمله است که پس از موفقیت آمیز بودن، هکرها را قادر می‌سازد تا به اسرار تجاری، داده‌های شخصی و مالکیت معنوی یک شرکت دسترسی داشته باشند.

12-حملات Brute Force

حمله brute force یکی از انواع هک آسان برای هکر است. که بر روش‌های آزمون و خطا برای شکستن رمزهای عبور، کلیدهای رمزگذاری، اعتبارنامه‌های ورود و غیره تمرکز دارد. مهاجمان از طریق تمام موارد ممکن تلاش می کنند تا مورد مناسب را بدست آورند.

در اینجا، brute force به این معنی است که هکرها از تلاش‌های اجباری برای ورود به حساب‌های خصوصی استفاده می‌کنند. این یک روش قدیمی حمله است، اما همچنان در بین هکرها محبوب و موثر است. هکرها از تبلیغات سود می برند، داده های خصوصی را سرقت می کنند، بدافزار را پخش می کنند، y را ربوده اند

سیستم ما برای فعالیت های مخرب، خراب کردن شهرت وب سایت و موارد دیگر.

انواع مختلفی از نیروی بی رحم وجود دارد که مهاجمان برای دسترسی به آنها از آنها استفاده می کنند. برخی از این حملات عبارتند از حملات brute force ساده، حملات فرهنگ لغت، حملات brute force ترکیبی، حملات brute force معکوس و…

13-جعل DNS (مسمومیت کش DNS)

در این مورد، سوابق DNS جایگزین توسط یک مهاجم برای هدایت ترافیک به یک سایت مخرب به عنوان یکی از انواع هک استفاده می شود.

به عنوان مثال، شما تازه وارد کالج شده اید و سالمندان شماره کلاس درس را تغییر می دهند. بنابراین، در کلاس درس اشتباهی قرار می گیرید. این اتفاق می افتد تا زمانی که فهرست درست پردیس را دریافت کنید.

جعل DNS نیز به همین صورت عمل می کند. هکر داده های نادرست را در کش وارد می کند تا پرس و جوهای DNS به شما پاسخ نادرستی بدهد و در نتیجه وب سایت های اشتباه را وارد کنید. این حمله تحت یک تهدید سایبری فریبنده قرار دارد.

14-شکستن پسوردها

شکستن رمز عبور روشی است که هکرها برای دریافت اعتبارنامه استفاده می کنند. حمله brute force نیز یک تکنیک شکستن رمز عبور است. این ها هر دو یکی از ابتدایی ترین اما مهم ترین انواع هک هستند.

در این مورد، تمام رمزهای عبور باید با تابع استخراج کلید (KDF) ذخیره شوند. اگر به صورت متن ساده ذخیره شود، مهاجمی که پایگاه داده را هک می کند، تمام اطلاعات حساب را دریافت می کند. آنها از تکنیک های مختلفی برای شکستن رمزهای عبور استفاده می کنند، مانند فیشینگ، بدافزار، حمله رنگین کمان، حدس زدن، جستجوی فرهنگ لغت و غیره.

هکر کیست و چگونه انواع هک را انجام می دهد؟

هکر شخصی است که دارای مهارت های شبکه، برنامه نویسی، کامپیوتر و سایر مهارت ها برای حل مشکلات یا ایجاد مشکل است. آنها برای نصب بدافزار، از بین بردن داده ها، سرقت اطلاعات، اختلال در دستگاه ها و بسیاری موارد دیگر به سیستم رایانه نفوذ می کنند. این بدان معنا نیست که همه هکرها بازیگران بدی هستند. آنها می توانند هم خوب باشند و هم بد. در برخی موارد، هک به عنوان یک رویه قانونی توسط افراد قانونی به منظور ایمن سازی سیستم ها و داده ها یا کشورشان استفاده می شود.

با این حال، حداکثر هکرها از مهارت های فنی خود برای آسیب رساندن به سازمان ها و افراد با سرقت یا افشای اطلاعات آنها، درخواست باج، تخریب وجهه آنها در صنعت و غیره استفاده می کنند.هکرها دیوار امنیتی یک سازمان را می شکنند تا به تلفن ها، دستگاه های اینترنت اشیا، کل سیستم های محاسباتی، شبکه ها، تبلت ها و رایانه ها دسترسی غیرمجاز داشته باشند. آنها از ضعف شبکه یا سیستم برای ورود و انجام حملات استفاده می کنند. این ضعف ها بر دو نوع هستند – فنی و اجتماعی.

بعد از معرفی انواع هک اکنون نوبت به آشنایی انواع مختلف هکرهاست

شما می دانید هک چیست و انواع هک را هم یاد گرفتید!.

اما چه کسی پشت این همه هک است و چگونه می توان آنها را شناسایی کرد و از هم متمایز کرد؟

از آنجایی که همه هکرها مجرم نیستند، بیایید انواع مختلف هکرها را بشناسیم و بین آنها تفاوت قائل شویم.

هکرهای کلاه سفید

هکرهای کلاه سفید هکرهای مجاز هستند که دانش فنی برای یافتن آسیب‌پذیری‌ها در شبکه‌ها و سیستم‌ها را دارند. آنها حق دارند سیستم ها را هک کنند تا آسیب پذیری های امنیتی را بررسی کنند تا از هکرهای جنایتکار در امان بمانند.

آنها نقاط ضعف و ضعف در سیستم امنیتی را برطرف می کنند و از سازمان در برابر نقض داده ها و انواع مختلف حملات خارجی و داخلی محافظت می کنند.

انواع هک

فیشینگ یکی از معروف ترین جملات برای هک کردن افراد مختلف است

هکرهای کلاه سیاه

هکرهای کلاه سیاه مهارت های مشابه هکرهای کلاه سفید را دارند اما از آنها برای اهداف اشتباه استفاده می کنند. به آنها مجرمان سایبری گفته می شود که با نیت مجرمانه یا مخرب وارد سیستم می شوند.

هکرهای کلاه سیاه دارای مجموعه مهارت های پیشرفته ای برای انجام حملات احتمالی هستند. آنها به دنبال آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی برای انجام حملات می‌گردند تا از نظر پول و اعتبار به سازمان آسیب جدی وارد کنند.

هکرهای کلاه خاکستری

یک هکر کلاه خاکستری دوباره یک متخصص امنیتی است که راه آسانی برای هک کردن سیستم ها و شبکه ها پیدا می کند. آنها بین هکرهای کلاه سیاه و هکرهای کلاه سفید قرار دارند.

چگونه؟

آنها در این فعالیت‌ها شرکت می‌کنند تا به صاحب وب‌سایت کمک کنند تا آسیب‌پذیری‌ها را بشناسد یا اطلاعات را سرقت کند. بر اساس فعالیت آنها دسته بندی می شوند. برخی از هکرهای کلاه خاکستری برای لذت بردن خود اقدام به هک می کنند. آنها هیچ مجوزی ندارند، اما نحوه استفاده از مهارت های خود را انتخاب می کنند.

Kiddies اسکریپت

Script kiddies همچنین به عنوان هکرهای آماتور شناخته می شوند زیرا مهارت های پیشرفته ای در زمینه هک ندارند. آنها از اسکریپت های هکرهای با تجربه برای هک سیستم ها و شبکه ها پیروی می کنند.

به طور کلی، بچه های اسکریپت این فعالیت ها را فقط برای جلب توجه هکرهای با تجربه انجام می دهند. آنها دانش کاملی از فرآیند ندارند اما به اندازه کافی برای پر کردن یک آدرس IP با ترافیک بیش از حد کافی هستند. به عنوان مثال، بچه های اسکریپت می توانند در معاملات خرید جمعه سیاه هک کنند.

هکتیویست

هکتیویست ها گروهی از افرادی هستند که فعالیت های هکتیک را برای هدف قرار دادن تروریست ها، پدوفیل ها، فروشندگان مواد مخدر، سازمان های مذهبی و غیره انجام می دهند.

هکتیویست ها فعالیت های خاصی را برای حمایت از اهداف سیاسی انجام می دهند. آنها کل سازمان یا صنعت خاصی را هدف قرار می دهند که احساس می کنند با شیوه ها و دیدگاه های آنها همخوانی ندارد.

هکر مخرب خودی/سوت‌زن

یک خودی مخرب فردی است که انواع هک را انجام می دهد. مانند یک پیمانکار، کارمند سابق، شریک و غیره که به شبکه، داده ها یا سیستم یک سازمان دسترسی دارد. او قصد دارد.

بطور غیرقانونی از محدودیت های دسترسی به داده های خود سوء استفاده می کند و فراتر می رود.

شناسایی آن‌ها سخت‌تر است، زیرا دسترسی مجاز به داده‌ها را دارند و همه مسیرها را کاملاً واضح می‌دانند تا هک را به روشی برنامه‌ریزی‌شده اجرا کنند. امنیت ابر نیز به دلیل خودی های مخرب به خطر افتاده است.

هکرهای کلاه سبز

هکرهای کلاه سبز در زمینه هک افراد تازه کار یا می توان گفت بی تجربه هستند. آنها با مکانیسم های امنیتی و عملکرد درونی وب آشنا نیستند. بنابراین انواع هک بسیار کمی را می توانند هدایت کنند.

هکرهای کلاه سبز فاقد تجربه هستند، اما میل عمیقی برای یادگیری تکنیک های بالا رفتن در لیست رتبه بندی دارند. آنها لزوماً بازیگران تهدید کننده نیستند، اما می توانند در حین تمرین طراحی خود باعث آسیب شوند.

گاهی اوقات، آنها خطرناک هستند، زیرا از نتایج آن اطلاعی ندارند. اینها می توانند باعث بدترین حالتی شوند که حل آن دشوار است.

هکرهای کلاه آبی

هکرهای کلاه آبی با سایر هکرها متفاوت هستند و انواع هک متفاوتی را انجام می دهند. زیرا آنها شبکه و سیستم یک سازمان را برای سرقت چیزی هدف قرار نمی دهند. آنها انتقام جویان هستند که سیستم های کامپیوتری را هک می کنند تا از یک سازمان انتقام بگیرند.

آنها از تکنیک هایی برای دسترسی به حساب ها یا ایمیل های مختلف استفاده می کنند. هنگامی که آنها اطلاعات را در اختیار دارند، با ارسال پیام‌های نامناسب و غیره شروع به سوء استفاده از پروفایل‌ها می‌کنند. گاهی اوقات، کارمندان سابق سرورهای شرکت‌ها را هک می‌کنند تا اطلاعاتی مانند داده‌های محرمانه را بدزدند و تمام اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهند تا به شهرت آسیب برسانند.

هکرهای رد هت ( کلاه قرمز) هکرهای تحت حمایت دولت/کشور

هکرهای کلاه قرمزی تا حدودی مانند هکرهای کلاه سفید هستند، اما مجاز به انجام عملیات هک نیستند. هکرهای کلاه قرمزی برای جلوگیری از هکرهای کلاه سیاه یا سایر هکرها هر کاری انجام می دهند و هر قدمی برمی دارند. آنها به عنوان جنگی علیه هکرهای غیرقانونی شناخته می شوند و سرورها و منابع آنها را از بین می برند.

گاهی اوقات آنها یک راه غیرقانونی را برای برنامه ریزی هک انتخاب می کنند. به طور خلاصه، هکرهای کلاه قرمزی با دنبال کردن مسیر اشتباه، کار درست را انجام می دهند. آنها معمولاً سیستم های افراد وحشتناک را آلوده می کنند، حملات DDoS را راه اندازی می کنند و از ابزارهایی برای دسترسی به سیستم هکر بد برای تخریب آن استفاده می کنند.

هکرهای نخبه

هکرهای الیت ماهرترین هکرها در زمینه هک هستند. آنها مسیر خود را یا به عنوان یک هکر کلاه سفید یا یک هکر کلاه سیاه انتخاب می کنند. نفوذ به سیستم‌ها و جمع‌آوری اطلاعات برای آن‌ها بسیار کار است، زیرا مهارت‌های فوق‌العاده‌ای دارند.

هکرهای نخبه، بهره‌برداری‌های خود را از روی مهارت‌ها و درکی که از سیستم‌ها دارند، می‌نویسند. آنها اغلب از توزیع لینوکس ساخته شده توسط خودشان بر اساس نیاز خود استفاده می کنند که در آن همه ابزارهای هک را در اختیار دارند.

چه یک سیستم عامل ویندوز، یونیکس، مک یا سیستم عامل لینوکس باشد، هکرهای نخبه در هر محدوده ای متخصص هستند.

تروریست های سایبری

تروریست‌های سایبری با بستن تمام زیرساخت‌های اصلی، مانند عملیات دولتی، حمل‌ونقل، انرژی و غیره، جمعیت را هدف قرار می‌دهند. هر حمله سایبری که به روش‌های غیرمستقیم به مردم آسیب برساند، تروریسم سایبری نامیده می‌شود.

آنها می خواهند از طریق ارعاب یا تهدید به دستاوردهای ایدئولوژیک یا سیاسی دست یابند. تروریست های سایبری با تجربه می توانند با استفاده از مهارت های خود سیستم های دولتی را تخریب کنند. آنها ممکن است پیامی تروریستی برای حملات بیشتر بگذارند.

نتیجه

دانستن هک ها و هکرهای مختلف شما را در جریان خطرات فعلی امنیت سایبری قرار می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا بین هکرها تمایز قائل شوید زیرا آنها بازیگران بدی نیستند. بنابراین، می توانید اقدامات امنیتی مناسب را در زمان مناسب برای جلوگیری از حملات و به حداقل رساندن خطرات انجام دهید.