بن اینستاگرام (instagram ban) چیست؟ + دلایل ایجاد بن و راه کار های رفع کردن آن🟢
برنامه ساعت هوشمند اپل
برنامه ساعت هوشمند اپل + معرفی 23 برنامه رایگان و محبوب برای اپل واچ🟢
سپتامبر 17, 2023
هک حافظه گوشی + 8 چیزی که باعث هک حافظه گوشی می شود +معرفی برنامه🟢
سپتامبر 23, 2023

بن اینستاگرام (instagram ban) چیست؟ + دلایل ایجاد بن و راه کار های رفع کردن آن🟢

بن اینستاگرام

بن اینستاگرام

راهنمای جامع اینستاگرام، درک، پیشگیری، بازیابی و استراتژی‌های اجتناب را برای اشکال مختلف تعلیق ممنوع می‌کند. اینستاگرام قوانین سختگیرانه و دستورالعمل های جامعه را برای حفظ یک جامعه ایمن و محترمانه اجرا می کند. که می تواند برای همه سنین و فرهنگ ها مناسب باشد. اکثر دستورالعمل‌ها به‌طور خودکار توسط الگوریتم اینستاگرام اعمال می‌شوند . اگر کاربری این قوانین و دستورالعمل‌های انجمن را نقض کند، ممکن است حساب کاربری او مسدود یا محدود شود. در این مقاله بن اینستاگرام (Ban) بررسی می شود.

قبل از شروع مقاله پیشنهاد می کنم مقاله ی مربوط به 👈 هک اینستاگرام 👉 را نیز مطالعه نمایید تا با راهکارهایی که می تواند موجب هک شما شود آشنا شوید .

بن اینستاگرام

در اینجا چهار نوع ممنوعیت در اینستاگرام، بهترین روش‌ها برای جلوگیری از تعلیق و کارهایی که در صورت غیرفعال شدن یا محدود شدن باید انجام دهید، آورده شده است:

ممنوعیت موقت

به عنوان مثال، زمانی که اقدامات خاصی برای یک زمان خاص محدود می شوند. انواع مختلفی از محدودیت های حساب وجود دارد.

محدودیت‌های ارتباطی – شما نمی‌توانید پست‌های دیگران یا پیام‌های دیگران را به حساب‌های دیگر دنبال کنید، لایک کنید یا نظر بدهید.
محدودیت‌های ارسال – گاهی اوقات، یک ممنوعیت موقت مالک حساب را از ارسال پست‌ها، حلقه‌ها و داستان‌ها باز می‌دارد.
به طور موقت مسدود شده است – در این صورت، از سیستم خارج می شوید و نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید و باید روند هویت خود را تأیید کنید.

یک بلوک موقت معمولاً 3-7-24 ساعت یا 3-7-21 روز طول می کشد. اولین بار ممنوعیت کوتاه خواهد بود. اما هر چه بیشتر تخلفات تکرار شود، مدت زمان ممنوعیت بیشتر خواهد بود.

نحوه پیشگیری از تعلیق موقت:

این نکات می تواند خطر تعلیق موقت اینستاگرام و ایمن نگه داشتن حساب شما را کاهش دهد.

در رفتارهای هرزنامه شرکت نکنید: از نظرات و پیام‌های تکراری خودداری کنید، از ربات‌ها برای دنبال کردن یا لغو فالو کردن حساب‌ها و ارسال پیام‌های مستقیم هرزنامه استفاده نکنید.

از ارسال محتوایی که دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض می‌کند خودداری کنید: این شامل ارسال سخنان مشوق عداوت و تنفر، برهنگی، خشونت و سایر محتوای نامناسب است.

استفاده از هشتگ های مرتبط: از استفاده از هشتگ های نامربوط برای جذب بیشتر پست خودداری کنید. اینستاگرام می تواند این را به عنوان رفتار هرزنامه علامت گذاری کند.

بن اینستاگرام

بن اینستاگرام یا سایر نرم افزار های ارتباطیبه دلیل زیر پا گذاشتن قوانین ایجاد می شود

زیاد پست نکنید: ارسال بیش از حد می تواند منجر به تعلیق موقت در اینستاگرام شود، به خصوص اگر پست های شما به عنوان اسپم علامت گذاری شوند.

مراقب ابزارهای خودکار و برنامه های شخص ثالث باشید: استفاده از ابزارهای خودکار برای رشد حساب شما می تواند خطرناک باشد. اینستاگرام می تواند رفتارهای مکانیکی را تشخیص داده و حساب کاربری شما را به حالت تعلیق درآورد.
تعداد اقداماتی را که در مدت زمان کوتاهی انجام می‌دهید، محدود کنید، مانند پرهیز از برچسب‌گذاری بیش از حد افراد یا فالو کردن بیش از حد و لغو فالو کردن دیگران، زیرا این فعالیت‌ها می‌توانند توسط اینستاگرام به‌عنوان هرزنامه تلقی شوند و منجر به تعلیق موقت حساب شما شوند.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : برنامه هک اینستاگرام با شماره

 

در صورت غیرفعال شدن موقت اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

اخیرا اینستاگرام نوتیفیکیشن جدیدی با جزئیات بیشتر در مورد محدودیت ها با تاریخ و اقدام محدود اضافه کرده است. در بیشتر موارد، حساب کاربر پس از پایان دوره ممنوعیت به طور خودکار بازیابی می شود.


ممنوعیت دائمی

ممنوعیت دائمی شدیدترین نوع ممنوعیت در اینستاگرام است. این منجر به حذف کامل حساب بدون حق بازیابی آن می شود. ممنوعیت دائمی ممکن است با نقض مکرر قوانین اینستاگرام ایجاد شود: اسپم کردن، فالو کردن انبوه و لایک انبوه. اگر حساب شما برای همیشه مسدود شود، فالوورها و بازدیدکنندگان حساب پیامی مبنی بر اینکه صفحه در دسترس نیست و نمی‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید، مشاهده می‌کنند.

چگونه از تعلیق دائمی جلوگیری کنیم؟

چندین راه برای جلوگیری از تعلیق دائمی اینستاگرام وجود دارد:

وضعیت حساب خود را بررسی کنید:

حساب های حرفه ای اینستاگرام می توانند بررسی کنند که آیا محتوای آنها با دستورالعمل های توصیه های اینستاگرام مطابقت دارد یا خیر. این دستورالعمل‌ها سخت‌گیرانه‌تر از دستورالعمل‌های انجمن هستند و عدم رعایت آن‌ها می‌تواند به میزان قابل توجهی دسترسی به محتوای شما را کاهش دهد. می‌توانید مشاهده کنید که کدام یک از پست‌ها، داستان‌ها، نظرات، عکس نمایه یا بیوگرافی شما این دستورالعمل‌ها را نقض می‌کند و با ویرایش، حذف یا اعتراض به تصمیم، مطابق با آن اقدام کنید.

در اینجا نحوه دسترسی به آن آمده است: نمایه -> منو -> تنظیمات -> حساب -> وضعیت حساب.

چگونه وضعیت اکانت اینستاگرام خود را بررسی کنیم؟

پاسخ به هشدارها: اگر اخطار یا هشداری از اینستاگرام دریافت کردید، آن را جدی بگیرید و تغییرات لازم را در رفتار خود اعمال کنید. نادیده گرفتن هشدارها می تواند منجر به عواقب شدیدتری شود.

هنگام گذراندن مراحل تأیید، نگران نباشید: تأیید ممکن است در برخی مواقع لازم باشد تا اطمینان حاصل شود که افراد واقعی به جای ربات‌ها دارای حساب اینستاگرام هستند. اینستاگرام همچنین ممکن است در صورت شناسایی فعالیت های مشکوک در یک حساب کاربری، درخواست تأیید کند. بسیار مهم است که فرآیند تأیید را جدی بگیرید، زیرا بی دقتی می تواند حساب شما را برای همیشه معلق کند.

در رفتارهای هرزنامه شرکت نکنید: از استفاده از ربات‌ها یا سایر ابزارهای خودکار (برنامه‌های شخص ثالث) برای ایجاد لایک، نظرات یا دنبال‌کنندگان خودداری کنید. این نوع فعالیت ها می تواند فیلترهای اسپم اینستاگرام را فعال کند و ممکن است منجر به تعلیق حساب شما شود.

از ارسال محتوای نامناسب خودداری کنید: اینستاگرام ارسال محتوایی را که از نظر جنسی صریح، خشونت آمیز یا تبعیض آمیز باشد ممنوع می کند. حتما قبل از انتشار پست های خود را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که با دستورالعمل های اینستاگرام مطابقت دارند.

اگر اکانت اینستاگرام من برای همیشه غیرفعال شد چه باید کرد؟

فرض کنید به دلیل اینکه حساب شما از دستورالعمل های انجمن اینستاگرام پیروی نمی کند، به حالت تعلیق درآمده اید. در این صورت، گزینه ای برای درخواست تجدیدنظر در مورد تصمیم اینستاگرام خواهید داشت – روند تجدیدنظر ممکن است تا دو روز کاری طول بکشد و در این مدت به حساب خود دسترسی نخواهید داشت.

در بیشتر موارد، شما باید دلیل را از طریق ایمیل از اینستاگرام درک کنید و بر اساس دلیل، فرم مربوطه را پر کنید –

حساب شما به دلیل نقض شرایط استفاده اینستاگرام غیرفعال شد.
حساب شما به اشتباه غیرفعال شد.
اکانت شما هک شد و اکانت را غیر فعال کردند.

بن اینستاگرام

بن اینستاگرام می تواند باعث شود که فعالیت بلاگر های اینستاگرام ممنوع شود


Shadowban چیست؟

قوانین خود شبکه اجتماعی در مورد آن ساکت است. اینستاگرام وجود خود را انکار می کند. کسانی که به آن اعتقاد دارند، جلوه‌های آن را به‌عنوان کاهش چشمگیر یک پست و برداشت‌های داستان به سه برابر یا بیشتر توصیف می‌کنند. با این حال، پست ها در پست های توصیه شده ظاهر نمی شوند. علاوه بر این، هشتگ ها در حساب کاربری کار نمی کنند. این ممنوعیت به حساب هایی داده می شود که قوانین شبکه را نقض می کنند:

اسپم کردن، سرقت ادبی از محتوای دیگر کاربران، سوء استفاده از سایر کاربران، شکایت از اکانت و … تفاوت اصلی آن با دیگران در این است که مجازات قابل مشاهده نیست.

چگونه بررسی کنیم که شادو بن اینستاگرام شده ام

فرض کنید مشکوک هستید که دید حساب شما محدود شده است. در این صورت، بهتر است وضعیت حساب خود را در برنامه بررسی کنید – برای بررسی وضعیت حساب خود:

به پروفایل اینستاگرام خود بروید >> روی تنظیمات کلیک کنید >> روی Help کلیک کنید >> وضعیت حساب را باز کنید.

می‌توانید مطمئن شوید که آیا محتوای مناسب برای اینستاگرام منتشر کرده‌اید، مراحلی را که در صورت حذف محتوایتان باید انجام دهید، یا درخواست تجدیدنظر («مخالف با تصمیم») در پاسخ به احکام اینستاگرام ارسال کنید.

چگونه از shadowbaning اجتناب کنیم؟

چند کار وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید (علاوه بر بررسی و پیروی از دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام)، مانند توقف استفاده از ابزارهای اتوماسیون یا سایر برنامه‌های شخص ثالث (شرایط خدمات اینستاگرام استفاده از ابزارهای اتوماسیون را ممنوع می‌کند. تعامل یا فالوورها را به طور مصنوعی افزایش دهید) و از استفاده از هشتگ هایی که معمولاً با رفتارهای هرزنامه مرتبط هستند خودداری کنید، زیرا این موارد می توانند حساب شما را علامت گذاری کنند.

برای جزئیات بیشتر، می‌توانید پاسخ رسمی اینستاگرام در مورد ممنوعیت Shadow را مطالعه کنید و در مورد نحوه عملکرد سیستم رتبه‌بندی اینستاگرام اطلاعاتی کسب کنید.

ممنوعیت ها و محدودیت های اینستاگرام برای حفظ یک جامعه ایمن و محترمانه برای همه کاربران اعمال می شود. برای جلوگیری از هرگونه ممنوعیت یا محدودیت احتمالی، باید خود را با قوانین و مقررات این پلتفرم آشنا کنید.

دلایل بن دائمی

1- ممکن است از برنامه های غیرقابل اعتماد شخص ثالث برای رشد اینستاگرام استفاده کنید.

2- از هشتگ های ممنوعه یا نامرتبط اینستاگرام برای پست های خود استفاده می کنید و ممکن است از هشتگ های زیادی استفاده کنید. همچنین، برخی از هشتگ‌های محبوب ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، بنابراین اینستاگرام آنها را نامناسب می‌داند، به عنوان مثال، #likeforlike #mustsee و غیره.

3- انبوه پسند و پر از فالو/آنفالو هستید

4- سایر کاربران اکانت شما را گزارش کرده اند. مراقب چیزهایی که در قسمت نظرات تایپ می کنید باشید. اینستاگرام ممکن است مجازی باشد، اما افراد واقعی پشت این حساب‌ها هستند.

چند گزارش (ریپورت) باعث می شود اکانت شما در اینستاگرام مسدود شود؟

سایر حساب‌های اینستاگرام می‌توانند در صورت مشاهده نقض قوانین اینستاگرام، مانند پست کردن محتوای نامناسب یا دارای حق چاپ، تظاهر به شخص دیگری، توهین‌آمیز بودن به شخص و غیره، شما را گزارش کنند. اما راستش را بخواهید، تعداد دقیقی از تعداد ریپورت های ممنوعه شدن در اینستاگرام وجود ندارد. این در تیم اینستاگرام است تا گزارش ها را ارزیابی کند و تصمیم بگیرد که حساب را مسدود کند یا نه.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : هک واتساپ چگونه انجام می شود ؟

 

چگونه مشکل بن اینستاگرام را برطرف کنیم؟

در اینجا تمام کارهایی که می توانید برای رفع مشکل ممنوعیت اینستاگرام انجام دهید آورده شده است:

روش 1: به اینستاگرام استراحت بدهید

بهش استراحت بده ممکن است از ویژگی‌های اینستاگرام زیاد استفاده کرده باشید، و اینستاگرام به شما مشکوک شده است که یک ربات هستید، پس به آن استراحت دهید.

روش 2: از هشتگ های ممنوعه اینستاگرام استفاده نکنید

فقط از هشتگ های اینستاگرام مربوط به محتوایی که پست می کنید استفاده کنید و از آنها زیاده روی نکنید. همچنین از استفاده از هشتگ های ممنوعه اینستاگرام خودداری کنید.

 

چرا اکانت اینستاگرام من در ایران مسدود شده است؟

1- اکانت اینستاگرام شما قبلا چندین بار مسدود شده است.

2- قوانین اینستاگرام را زیر پا می گذارید. ارسال مطالب یا نظرات نامناسب بنابراین ممکن است بخواهید دستورالعمل های اینستاگرام را در وب سایت آنها بررسی کنید.

3- شاید اینستاگرام اکانت شما را به دلیل مشکلات محتوای کپی رایت مسدود کرده است.

بن اینستاگرام

شادو بن نوعی از بن اینستاگرام است که به دلیل ریپورت های افراد ایجاد می شود

مشکلات دیگری که باعث می شود بن اینستاگرام برای شما اجرا شود

1- خرید فالوور و لایک جعلی

2- خرید حساب کاربری دیگر

3- چندین بار ارسال یک نظر

4- اسپم کردن یک حساب دیگر با ذکر آنها در زیر پست ها

5- استفاده از @ و # زیاد در یک نظر.

6- استفاده از چندین ربات برای افزایش نرخ تعامل

7- لایک/دنبال کردن انبوه

شما فقط مجاز به لایک کردن 60 پست در ساعت هستید
شما فقط مجاز به دنبال کردن 60 کاربر در ساعت هستید
و در آخر، شما فقط مجاز به افزودن 60 نظر در ساعت هستید.

و توجه داشته باشید که اگر حساب شما جدید است، ممکن است اعداد متفاوت باشد. ممکن است تعداد لایک ها و نظرات کمتری در هر ساعت داشته باشید.

یکی از کارهایی که برای جلوگیری از ممنوعیت دستگاه اینستاگرام باید انجام دهید این است که دائماً قوانین جدید اینستاگرام را بررسی کنید. به عنوان مثال، هنگام استفاده از پروکسی وارد حساب خود نشوید، زیرا در این صورت، احتمالاً مسدود شدن دستگاه اینستاگرام یا مسدود شدن موقت حساب اینستاگرام شما اتفاق می افتد.

نکته حرفه ای:

اگر می خواهید از کار سنگین انجام اقدامات اینستاگرام به صورت دستی رها شوید و نمی خواهید به خرید فالوورهای جعلی یا استفاده از ربات ها نزدیک شوید، بهتر است به AiGrow، یک آژانس رشد اینستاگرام با کیفیت بالا اعتماد کنید. که متشکل از تیمی از متخصصان و یک سیستم هوش مصنوعی است تا تعامل و رشد ارگانیک را به صفحه اینستاگرام شما هدایت کند.

نتیجه

برای این که بتوانید از بن اینستاگرام در امان باشید و همچنین امنیت اینستاگرام خود را حفظ کنید، باید طبق قوانین اینستاگرام برخورد کنید. در فضای مجازی مانند اینستاگرام قوانین زیادی وجود دادرکه باید بدانید. البته اگر شما از افرادی هستید که یک پیج خصوصی دارید معمولا دچار بن اینستاگرام نمی شوید. اما افرادی که با تعداد زیادی فالوور در حال فعالیت هستند ممکن است دچار این مسئله شوند. به شما توصیه می کنیم که قوانین اینستاگرام را به طور کامل مطالعه کنید.