امنیت توییتر + 12 نکته امنیتی مهم در استفاده از توییتر + ریسک های استفاده از توییتر!🟢
شارژ پر سرعت
شارژ پر سرعت گوشی + معرفی روش های نرم افزاری شارژ سریع + 10 شارژر سریع!🟢
آگوست 2, 2023
ابزار هک
ابزار هک + معرفی 18 ابزار هک و روش های هک آن+ با این ابزار ها شیطنت نکنید!🟢
آگوست 8, 2023

امنیت توییتر + 12 نکته امنیتی مهم در استفاده از توییتر + ریسک های استفاده از توییتر!🟢

امنیت توییتر

امنیت توییتر

توییتر به کاربران اجازه می دهد با هر کسی در جهان ارتباط برقرار کنند. اما همچنین به مکانی خطرناک پر از آزار و اذیت و سوء استفاده تبدیل شده است. مردم هدف کمپین‌های آزار و اذیت هماهنگ شده‌اند که می‌تواند شامل هر چیزی از تهدید و ارسال هرزنامه گرفته تا هک حساب و بدتر از آن باشد. توییتر به دلیل اینکه به اندازه کافی سریع عمل نمی کند تا مزاحمان را از پلتفرم خود حذف کند و در بسیاری از موارد اجازه شکوفایی سوء استفاده را می دهد مورد انتقاد قرار گرفته است. اما برای کاربران راه هایی وجود دارد که می توانند امنیت توییتر را افزایش بدهند. در این مقاله این راه ها را بررسی می کنیم.

چنانچه فکر می کنید ممکن است گوشی شما و در پی آن حساب توییترتان هک شده باشد پیشنهاد می کنم مقاله ی 👈 از بین بردن هک گوشی با کد لغو هک  👉 را مطالعه نمایید .

امنیت توییتر

در ماه‌های اخیر، توییتر شروع به آزمایش بسیاری از ویژگی‌های جدید برای تغییر نحوه تعامل افراد در این پلتفرم کرده است. برخی، مانند جلوگیری از اشتراک گذاری مقاله ای که نخوانده اند، ممکن است مفید باشد. برخی دیگر، مانند امکان غیرفعال کردن نظرات یا ارسال توییت های صوتی، به جای حل مشکلات فعلی، وعده معرفی مسائل جدید را می دهند.

هنگامی که صحبت از ایمن ماندن در توییتر می شود، مهم است که توجه داشته باشید که شرکت های رسانه های اجتماعی در تعارض رشد می کنند. در حالی که راه هایی برای ایمن سازی حساب شما وجود دارد، نمی توانید به طور کامل از خود در برابر انواع سوء استفاده محافظت کنید. با این حال، طبق گزارش ها، هک این هفته بالاترین مشخصات کاربران توییتر از داخل خانه انجام شد و هیچ کس نمی توانست برای جلوگیری از آن انجام دهد.

تنها راه تضمین شده برای محافظت از خود این است که زمان کمتری را در رسانه های اجتماعی صرف کنید یا حساب خود را حذف کنید. همچنین ممکن است ارزش بررسی جایگزینی مانند Mastodon را داشته باشد. با این حال، اگر می خواهید در توییتر بمانید، در اینجا نحوه ایمن سازی آن تا حد امکان آمده است. 12 نکته درمورد امنیت توییتر در ادامه به شما گفته خواهد شد.

همچنین اگر درباره ی اینستاگرام خود نگران هستید می توانید مقاله ی مربوط به 👈 امنیت اینستاگرام 👉 را نیز مطالعه نمایید.

1-تایید ورود

این روزها یک رمز عبور قوی برای حفظ امنیت حساب شما کافی نیست. برای امنیت بیشتر، توییتر احراز هویت دو مرحله‌ای و تأیید اضافه شده در مورد بازنشانی رمز عبور را ارائه می‌دهد. با رفتن به بیشتر > تنظیمات و حریم خصوصی > حساب > امنیت می توانید به این تنظیمات دسترسی داشته باشید.

سپس می‌توانید نحوه دریافت فرم دوم تأیید خود را تنظیم کنید: پیام متنی، برنامه احراز هویت یا کلید امنیتی. پس از فعال شدن تأیید ورود، از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید و سپس کد ورود ارائه شده از طریق فرم دوم تأیید را وارد کنید. وقتی آفلاین هستید، می توانید از کدهای پشتیبان که توییتر هنگام فعال کردن این ویژگی ارائه می دهد استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که آنها را در یک مکان امن ذخیره کنید.

همچنین می‌توانید از محافظت بازنشانی رمز عبور استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچ‌کس نمی‌تواند نفوذ کند، و سپس شما را از حساب توییتر خود قفل کنید. با علامت زدن این گزینه، هر زمان که می خواهید رمز عبور خود را تغییر دهید، باید یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن ارائه دهید.

2-توییت خصوصی

یکی از بزرگترین نقاط قوت توییتر و امنیت توییتر نیز احتمالاً بزرگترین ضعف آن است. توانایی برقراری ارتباط با هر کسی در پلتفرم، نه فقط با کسانی که در حلقه دوستان نزدیک شما هستند، همه چیز را برای گفتگوی گسترده‌تری باز می‌کند. اما این همچنین به این معنی است که شما در برابر غریبه هایی که به دنبال شما می آیند محافظت نمی شوید.

اگر نمی خواهید همه چیزهایی را که می نویسید ببینند، از توییت های خود محافظت کنید تا فقط دنبال کنندگان شما بتوانند آنها را ببینند. در دسکتاپ و موبایل، به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی بروید و کادر کنار محافظت از توییت‌ها را علامت بزنید. در تلفن همراه، می‌توانید کلید را روشن کنید.

از این لحظه به بعد، توییت های شما برای افراد غیر دنبال کننده قابل مشاهده نخواهد بود، در جستجوها نشان داده نمی شوند و نمی توان آنها را بازتوییت کرد. یک قفل نیز در کنار نام شما ظاهر می شود و فالوورهای جدید باید توسط شما تایید شوند.

3-خاموش کردن موقعیت

شما این امکان را دارید که توییت هایی را با داده های مکان متصل به آنها برای امنیت توییتر ارسال کنید. این ویژگی می تواند به کاربران کمک کند جایی که بوده اند را به اشتراک بگذارند و با دیگران در همان مکان ارتباط برقرار کنند. اما همانطور که قرار بود اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خوب باشد، پخش آنلاین مکان فعلی شما می‌تواند برای برخی خطرناک باشد. خبر خوب این است که توییتر به شما این امکان را می دهد که هر زمان که بخواهید این ویژگی را غیرفعال کنید.

در دسکتاپ، به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > اطلاعات موقعیت مکانی بروید و تیک گزینه Add location information to my Tweets را بردارید. در اینجا، همچنین می‌توانید داده‌های موقعیت مکانی را از توییت‌های گذشته حذف کنید، اما به شما توصیه می‌شود که ممکن است مدتی طول بکشد تا در همه توییت‌ها منتشر شود. در تلفن همراه، به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > مکان دقیق بروید و آن را خاموش کنید.

""

4-کنترل برچسب گذاری عکس

توییتر به کاربران خود اجازه می دهد تا یکدیگر را در عکس ها به عنوان ابزار دیگری برای به اشتراک گذاشتن تجربیات در سراسر پلتفرم برچسب گذاری کنند. اما برخی از آن برای آزار و اذیت یا ارسال هرزنامه به دیگران سوء استفاده کرده اند، بنابراین توییتر به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسی می تواند شما را در عکس ها برچسب گذاری کند.

به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > نشان‌گذاری عکس بروید، جایی که می‌توانید این مورد را کاملاً خاموش کنید یا انتخاب کنید چه کسی می‌تواند شما را برچسب‌گذاری کند—همه می‌توانند شما را برچسب‌گذاری کنند یا فقط افرادی که دنبال می‌کنید می‌توانند شما را نشان کنند.

5-قابلیت کشف را ویرایش کنید

توییتر از مخاطبین تلفن و ایمیل برای یافتن افرادی که ممکن است در توییتر بشناسید استفاده می‌کند و به آنها پیشنهاد می‌کند تا افرادی را دنبال کنند. یعنی به افرادی که اطلاعات تماس شما را دارند نشان داده می شوید. اما فقط به این دلیل که شماره شخصی را در تلفن خود دارید به این معنی نیست که می خواهید او شما را در توییتر شکار کند.

خوشبختانه، این به طور پیش‌فرض خاموش است، اما می‌توانید در تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > قابلیت کشف اطمینان حاصل کنید که همه چیز مطابق میل شماست. تو می توانی

با غیرفعال کردن آدرس های ایمیل، فقط شماره تلفن یا هر دو، کاربران را از یافتن حساب شما بازدارید. اگر نمی خواهید مخاطبین خود را در توییتر ببینید، می توانید مخاطبین خود را مدیریت کرده و آنها را از سوابق برنامه حذف کنید.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار 👉👉👉 چگونه ممکن است ؟

 

6-تبلیغات و ردیابی داده ها

اگرچه توییتر از بحث‌های جمع‌آوری داده‌ها که فیس‌بوک با آن‌ها برخورد کرده است، تحت تأثیر قرار نگرفته است، این پلتفرم همچنان فعالیت‌های شما را برای ارائه تبلیغات شخصی‌سازی شده پیگیری می‌کند. اگر به دنبال ایمن سازی حساب و اطلاعات خود هستید، ممکن است بخواهید نحوه جمع آوری و اشتراک گذاری داده ها توسط Twitter را نیز کنترل کنید.

به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > شخصی سازی و داده ها بروید. می‌توانید تبلیغات شخصی‌شده و شخصی‌سازی را براساس هویت، مکان و دستگاه خاموش کنید. همچنین می‌توانید از اشتراک‌گذاری داده‌های جمع‌آوری‌شده توییتر با تبلیغ‌کنندگان جلوگیری کنید. همه این ویژگی ها را به یکباره با چرخاندن سوئیچ کنار عنوان شخصی سازی و داده خاموش کنید.

7-DM ها را غیر فعال کنید

اگرچه توییتر بیشتر یک برنامه پیام رسانی عمومی است، اما به کاربران اجازه می دهد پیام های مستقیم خصوصی (DM) را برای یکدیگر ارسال کنند. همین ممکن است امنیت توییتر را به خطر بیندازد. در ابتدا، DM ها فقط بین دو نفر که همدیگر را دنبال می کردند رد و بدل می شد. اما در سال 2015، توییتر به مردم اجازه داد تا DM های خود را برای هر کسی باز کنند، که می تواند برای برخی مفید و برای برخی دیگر خطرناک باشد.

وضعیت DM های خود را در بخش حریم خصوصی و ایمنی > پیام های مستقیم بررسی کنید تا کنترل کنید چه کسانی می توانند به شما پیام دهند و آیا می توانند شما را ببینند که پیام خود را می خوانید یا خیر. علامت دریافت پیام‌ها از هر کسی را بردارید تا مطمئن شوید افرادی که آنها را دنبال نمی‌کنید نمی‌توانند برای شما پیام مستقیم ارسال کنند. نمایش رسیدهای خوانده شده را خاموش کنید تا مردم را از خواندن پیامشان آگاه نکنید. همچنین می‌توانید یک فیلتر کیفیت را فعال کنید تا پیام‌هایی را که توییتر به‌عنوان پیام‌های «کیفیت پایین‌تر» می‌داند حذف کنید.

""

8-کلمات را بی صدا کنید

گاهی اوقات دیدن کلمات یا عبارات خاص برای کاربران مضر است. به همین دلیل است که توییتر به شما اجازه می دهد کلمات را بی صدا کنید. با افزودن یک کلمه به لیست بی‌صدا، به این معنی است که توییتر به‌طور خودکار هر توییتی را با آن کلمات از فید شما فیلتر می‌کند. این کار امنیت توییتر و امنیت روانی شما را تامین می کند!

برای نادیده گرفتن یک کلمه، به تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > بی‌صدا > کلمات بی‌صدا بروید. برای افزودن یک کلمه جدید، روی علامت مثبت (رومیزی) یا دکمه افزودن (موبایل) ضربه بزنید. از آنجا، می‌توانید مشخص کنید که چه مدت می‌خواهید بی‌صدا شود: 24 ساعت، 7 روز، 30 روز یا برای همیشه. سپس از جایی که می‌خواهید کلمه بی‌صدا شود -خط زمانی، اعلان‌ها یا هردو- و اینکه آیا آن را از هر کسی یا فقط افرادی که دنبال نمی‌کنید بی‌صدا کنید، انتخاب کنید. برای حذف یک کلمه بی صدا از لیست مسدود شده خود، روی آن ضربه بزنید و حذف کلمه (موبایل) را انتخاب کنید یا روی نماد بلندگوی بی صدا (رومیزی) کلیک کنید.

9-مسدود کردن و بی صدا کردن حساب ها

مسدود کردن یک حساب تضمین می کند که دیگر در جدول زمانی شما نمایش داده نمی شود و از مشاهده فعالیت شما توسط کاربر جلوگیری می کند. با این حال، اگر کاربران آن‌ها را مسدود کنید، متوجه می‌شوند، بنابراین برخی افراد ترجیح می‌دهند به‌جای آن بی‌صدا شوند. وقتی حسابی را بی صدا می کنید، توییت های آن ها را از فید شما حذف می کند. اگر آنها را دنبال کنید، همچنان پاسخ‌ها و اشاره‌ها را در اعلان‌های خود خواهید دید. اگر آنها را دنبال نکنید، ظاهر نمی شوند.

دو راه برای مسدود کردن یا نادیده گرفتن وجود دارد. در صفحه نمایه حساب، نماد سه نقطه را انتخاب کنید و گزینه Mute یا Block را انتخاب کنید. یا روی فلش رو به پایین از داخل فید خود ضربه بزنید و نادیده گرفتن یا مسدود کردن را انتخاب کنید.

حساب‌های بی‌صدا را از طریق تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > بی‌صدا > حساب‌های بی‌صدا بررسی کنید. حساب های مسدود شده را از طریق تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی > حساب های مسدود شده مرور کنید.

10-پنهان کردن محتوای حساس

توییتر طیف وسیعی از محتوا را در پلتفرم خود اجازه می دهد، به این معنی که برخی از توییت ها ممکن است حاوی مطالب حساسی باشند که معمولاً نمی خواهید در جدول زمانی شما نمایش داده شود. در بخش تنظیمات و حریم خصوصی > حریم خصوصی و ایمنی، مطمئن شوید که علامت کادر کنار نمایش رسانه‌ای که ممکن است حاوی محتوای حساس باشد را بردارید. اگر شما کسی هستید که اطلاعات حساس را توییت می‌کنید، کادر کنار علامتگذاری رسانه‌ای که توییت می‌کنید به‌عنوان محتوایی که ممکن است حساس باشد علامت بزنید. همچنین می توانید به Settings and privacy > Content preferences > Search settings بروید و گزینه Hide sensitive content را علامت بزنید.

11-فیلتر کیفیت را روشن کنید

فیلتر کیفیت توییتر از دیدن محتوای کم کیفیت مانند توییت های تکراری و خودکار برای کاهش هرزنامه برای امنیت توییتر جلوگیری می کند. اگر نمی‌خواهید مشکل نادیده گرفتن و مسدود کردن کلمات و حساب‌ها را تحمل کنید، این فیلتر ممکن است کمک کند. آن را از طریق Settings and privacy > Privacy and Security > Notifications روشن کنید و مطمئن شوید که فیلتر کیفیت روشن است.

در زیر فیلترهای پیشرفته، می‌توانید اعلان‌های افراد را بی‌صدا کنید: دنبال نمی‌کنید. کسانی که شما را دنبال نمی کنند با یک حساب کاربری جدید؛ کسانی که عکس پروفایل پیش فرض دارند؛ کسانی که ایمیل خود را تایید نکرده اند؛ و کسانی که شماره تلفن خود را تایید نکرده اند. این گزینه‌ها برای محافظت از شما در برابر حساب‌هایی است که به ندرت یا به‌طور ناشناس برای آزار و اذیت کاربران استفاده می‌شوند.

12-گزارش حساب ها

اگر احساس می‌کنید حسابی به اندازه کافی توهین‌آمیز بوده است که توئیتر را تضمین کند، می‌توانید آن را گزارش کنید. مانند مسدود کردن و نادیده گرفتن، شما توانایی گزارش یک را دارید

حساب کاربری از صفحه نمایه یا مستقیماً از یک توییت. روی نماد سه نقطه از صفحه حساب کلیک کنید و گزارش را انتخاب کنید، یا منوی کشویی را در یک توییت خاص باز کنید و گزارش توییت را انتخاب کنید تا به توییتر بگویید چرا این محتوا را توهین‌آمیز می‌دانید.

بسته به دلایلی که ارائه می کنید، توییتر ممکن است به شما این فرصت را بدهد که چندین توییت را به یک گزارش اضافه کنید. با این حال، هشدار داده شود بهتر است. زیرا به همان اندازه که ممکن است ساده به نظر برسد، توییتر بهترین سابقه را در مورد ممنوع کردن حساب های توهین آمیز ندارد. بنابراین در این زمینه امنیت توییتر به شدت جدی است!.

"<yoastmark

هکر ها چگونه از توییتر سوء استفاده می کنند؟

بنابراین، چگونه مجرمان سایبری از توییتر سوء استفاده می کنند؟. با تجزیه و تحلیل بیش از 570 میلیون توئیت، که 33 میلیون از آنها را مخرب تشخیص دادیم. متوجه شدیم که مجرمان سایبری از این سرویس به روشی مشابه سوء استفاده از اکثر پیام‌رسان‌های آنلاین و پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی سوء استفاده می‌کنند. از طریق ارسال هرزنامه‌ها و پیام‌های خصوصی با پیوندهایی به بدافزار و سایت های مخرب این پیوندها همچنین ممکن است منجر به وب‌سایت‌های فیشینگ شوند. که بیشتر آن‌ها عمدتاً بر سرقت اطلاعات ورود به سیستم توییتر تمرکز دارند.

با تجزیه و تحلیل بیشتر این رفتار توهین‌آمیز، ما همچنین توانستیم قسمت‌هایی از جهان را پیدا کنیم. که کاربران بیشترین قربانیان این نوع سوءاستفاده‌ها را دارند. نتایج تجزیه و تحلیل ما، بر اساس نوع سوء استفاده، به شرح زیر است:

توییت‌های اسپم شده:

کاربران روسیه بیشتر از هر کشور دیگری در جهان هرزنامه‌های توییتر را کلیک کرده و می‌خوانند (50%) و ایالات متحده در رتبه دوم قرار دارد (27%). این که توییت‌ها معمولاً به زبان روسی نوشته می‌شدند به این اعداد کمک کرد. همچنین به دلیل ماهیت ذاتی زیرزمینی مجرمان سایبری روسیه است. که پرداختن به نرم‌افزارهای کرک شده و فیلم‌های غیرقانونی تنها بخشی از فعالیت‌های اصلی آن است.

فیشینگ توییتر:

تقریباً نیمی از قربانیان فیشینگ توییتر از ایالات متحده (49٪) و ژاپن در رتبه دوم (15٪) هستند.

پیوندهای بدافزار:

کاربران در عربستان سعودی، مصر و سودان به ترتیب 16، 11 و 10 درصد، بیشترین لینک های توییت شده را که منجر به بدافزار می شود، کلیک کردند.

تنظیمات سریع توییتر برای جلوگیری از سوءاستفاده

 

هرگز روی پیوندی (لینکی )  که توسط کسی که نمی‌شناسید برای شما توییت شده کلیک نکنید. مخصوصا اگر خود توییت مشکوک باشد.
همیشه با مخاطبین خود در مورد پیوندهایی که برای شما ارسال می کنند، ترجیحاً از طریق شکل دیگری از مکاتبه، تأیید کنید.
گزارش و مسدود کردن هرزنامه ها این می تواند به پاکسازی فید شما و همچنین اطلاع دادن به توییتر برای حذف حساب های هرزنامه ها کمک کند.

هرگز اقدام به خرید فالوور از وب سایت هایی نکنید که به آنها پیشنهاد می دهند. این «فالوورها» یا اکانت های ربات یا در معرض خطر خواهند بود.
از احراز هویت دو مرحله ای برای توییتر و همچنین هر حساب رسانه اجتماعی دیگری که دارید استفاده کنید . سایر اقدامات امنیتی را که به آنها دسترسی دارید فعال کنید.

خوشبختانه، می توان از سوء استفاده از توییتر جلوگیری کرد و خود توییتر به طور فعال اقداماتی را برای کمک به مهار سوء استفاده از پلت فرم رسانه های اجتماعی انجام می دهد.