نشانه های هک اینستاگرام + روش های امن کردن کامل اینستاگرام در 2 دقیقه!🚨
برنامه هک گوشی اندروید
برنامه هک گوشی اندروید+ معرفی 11 برنامه هک گوشی اندروید+ روش های جلوگیری از هک😍
آگوست 30, 2022
بهترین نرم افزار دانلود از اینستاگرام
بهترین نرم افزار دانلود از اینستاگرام + معرفی 13 برنامه برتر جهان به ترتیب
سپتامبر 7, 2022

نشانه های هک اینستاگرام + روش های امن کردن کامل اینستاگرام در 2 دقیقه

نشانه های هک اینستاگرام

نشانه های هک اینستاگرام

درباره ی نشانه های هک اینستاگرام چه می دانید ؟  آیا می دانید از کجا بفهمیم اینستاگراممان هک شده ؟ موضوعی که امروزه یکی از مهم ترین ها در حوزه ی حفاظت از اطلاعات است همین است که بدانید چگونه اینستاگرام خود را امن کنید و در صورت هک سریعا از آن خارج شوید.

همه ی ما از نرم افزار های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده می کنیم. این نرم افزار قابلیت های ویژه ای دارد که باعث می شود افراد زیادی در این شبکه حساب داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به شما نشانه های هک اینستاگرام را علام کنیم. با توجه به این که گفتیم افراد زیادی در این نرم افزار فعالیت می کنند هکر ها دوست دارند به سمت این نرم افزار بیایند!. به همین دلیل بهتر است قبل از این که هک شوید اطلاعات مربوط به نشانه های هک شدن اینستاگرام را داشته باشید!.

همچنین می توانید مقاله ی مربوط به از بین بردن هک گوشی را نیز مطالعه کنید .

نشانه های هک اینستاگرام

هک شدن اکانت اینستاگرام یک سناریوی بسیار ترسناک برای هر کاربری ممکن است. دریافت ایمیلی از اینستاگرام مبنی بر هک شدن یک حساب کاربری می تواند به ویژه برای اینفلوئنسرهایی که به طور تمام وقت از حساب های رسانه های اجتماعی خود شغل ایجاد کرده اند مخرب باشد. نام تجاری شخصی آنها، دنبال کنندگانی که برای به دست آوردن آنها سخت تلاش کرده اند و صدها عکس به یاد ماندنی ممکن است در خطر باشد.

اگرچه هک اینستاگرام یک مشکل رو به رشد است، اما همیشه راه حل آسانی ارائه نمی دهند. برای بازیابی حساب خود، باید از طریق سیستم پشتیبانی طولانی آنها بروید یا برای آنها ایمیل ارسال کنید. برای اینفلوئنسرها و افراد مشهور، محافظت از حساب رسانه های اجتماعی شما به همان اندازه مهم است که شرکتی که از هزینه های تبلیغاتی محافظت می کند.

در اینجا چند علامت آشکار وجود دارد که نشان می دهد شخصی به حساب شما دسترسی دارد.

1. ایمیل مرتبط با حساب کاربری تغییر کرده است

اگر ایمیل یا پیام متنی از اینستاگرام دریافت کردید مبنی بر اینکه اطلاعات مرتبط با حساب شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید به سرعت تغییر را برگردانید. در غیر این صورت، باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید و مراحل آن را برای حساب های هک شده آغاز کنید. این فرم به کاربران کمک می کند تا حساب اینستاگرام هک شده خود را معمولاً در عرض یک روز پس بگیرند.

2. شما دیگر به حساب خود دسترسی ندارید

وقتی می خواهید وارد شوید، نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید. اینستاگرام می گوید نام کاربری، ایمیل یا رمز عبور شما نادرست است، اما مطمئن هستید که اینطور نیست. شخصی به طور مخرب به حساب شما دسترسی پیدا کرده و اطلاعات ورود شما را تغییر داده است.

3. اینستاگرام هشدار ارسال می کند

وقتی اینستاگرام فعالیت مشکوک ورود به سیستم یا تلاش برای ورود از راه دور را شناسایی کند، یک اعلان فشاری به ایمیل یا دستگاه ارسال می کند. اگر به موقع آن را دریافت کنید، می توانید ورودهای مشکوک را با دستگاه خود رد کنید و باید بلافاصله امنیت حساب خود را به روز کنید.

نشانه های هک اینستاگرام

همه ی هکر ها در اینستاگرام هستند و شما باید به دنبال نشانه های هک اینستاگرام باشید!

4. حساب شما در حال پست کردن یا لایک کردن تصاویری است که نمی دانید

اگر حساب شما درگیر فعالیت مشکوکی است که شما شروع نکرده اید، ممکن است شخصی به حساب شما دسترسی داشته باشد. این می تواند از دنبال کردن تصادفی، پست ها یا لایک هایی باشد که توسط شما انجام نشده است.

5-کسی به شما می گوید که هک شده اید!

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در اینستاگرام فالوور داشته باشید، ممکن است متوجه تغییرات غیرمنتظره در فعالیت شما در اینستاگرام شوند و به شما اطلاع دهند. اینستاگرام همچنین ممکن است ایمیلی مبنی بر وجود فعالیت مشکوک در حساب شما برای شما ارسال کند.

6-پست های غیر قابل توضیح

متوجه تصاویری از افرادی می‌شوید که آنها را دنبال نمی‌کنید و این تصاویر نباید در حین پیمایش نشان داده شوند. این احتمال وجود دارد که شما هک شده باشید.

7-هشدارهای احراز هویت رمز عبور

مدام یک هشدار گذرواژه نادرست دریافت می کنید یا از شما خواسته می شود تغییر رمز عبور را تأیید کنید.

اینها می‌توانند برخی از نشانه‌هایی باشند که اینستاگرام شما هک شده است، اما شما بهتر از هر کسی حساب خود را می‌شناسید و باید مراقب هرگونه تغییر در فعالیت حساب خود باشید.

نشانه های هک اینستاگرام؛ آیا اینستاگرام هشدار می دهد؟

فیس بوک امنیت بسیار شدیدی دارد، اما اینستاگرام چطور؟. آیا اینستاگرام هنگامی که شخص دیگری وارد حساب کاربری شما می شود به شما اطلاع می دهد؟. پاسخ به این سوال این است: بستگی دارد. اینستاگرام در برخی موارد از طریق ایمیل شما را در مورد “فعالیت مشکوک” در حساب شما مطلع می کند.

اینستاگرام چند روش امنیتی برای کمک به محافظت از حساب کاربری خود دارد. بهتر است که خودتان نشانه های هک اینستاگرام را بدانید و بر اساس آن ها فعالیت های خود را تنظیم کنید. اما ادامه مقاله به شما کمک بیشتری را هم ارائه می کند.

چه زمانی اینستاگرام از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد؟

بسیاری از کاربران قبلاً گزارش داده‌اند که اینستاگرام زمانی که شخص دیگری وارد حساب کاربری آنها می‌شود، آنها را از تلاش‌های غیرعادی برای ورود به سیستم مطلع کرده است. اگر شخصی برخلاف لاگین‌های معمولی شما از یک دستگاه متفاوت از مکان دیگری استفاده کند، اینستاگرام می‌تواند این را انتخاب کند. در صورتی که این کار انجام شود بهترین نشانه در میان نشانه های هک اینستاگرام است.

وقتی از یک تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه برای دسترسی به اینستاگرام استفاده می‌کنید و این کار را از همان شبکه Wi-Fi انجام می‌دهید، اینستاگرام این داده‌ها را به خاطر می‌آورد و آن را به عنوان ورود استاندارد شما اختصاص می‌دهد. اگر کسی سعی کند از جای دیگری وارد حساب شما شود، الگوی شما را خراب می کند و یک اعلان دریافت خواهید کرد.

با این حال، این سیستم بی عیب نیست. می توانید تلفن خود را تغییر دهید یا از رایانه دوستان خود برای ورود به سیستم استفاده کنید. وقتی اینستاگرام شما را از چنین رویدادی مطلع می کند، می توانید ایمیل را نادیده بگیرید. اگر اعلان دارای مقداری ورود تصادفی در مکان و دستگاه است، پس باید اقدام کنید.

چه کنیم؟

بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که بلافاصله پسورد اینستاگرام خود را تغییر دهید. این کار باعث می شود که مجرم نتواند دوباره از حساب شما سوء استفاده کند. اگر اینستاگرام مدام در مورد ورودهای مشکوک به شما اطلاع می دهد، ممکن است یک خطا باشد.

سعی کنید برای حل این مشکل رایج به جای Wi-Fi از داده های تلفن همراه خود برای دسترسی به اینستاگرام استفاده کنید.

چک کردن ایمیل های اینستاگرام

خوشبختانه، اینستاگرام تمام ارتباطات خود را در داخل پلت فرم اینستاگرام ارائه می دهد. این بدان معنی است که حتی اگر نگران حذف ایمیل هستید، می توانید به تنظیمات امنیتی خود در اینستاگرام بروید تا ببینید آیا پیام های ورود به سیستم برای شما ارسال شده است یا خیر.

با فرض هر گونه ورود مشکوک، آنها را در اینجا پیدا خواهید کرد. اگر نگران امنیت حساب خود هستید، حتماً به صورت دوره‌ای ورود و ارتباطات خود را از اینستاگرام بررسی کنید.

نشانه هک شدن گوشی شما

بخش آخر نشانه های خاصی از هک شدن حساب اینستاگرام شما را پوشش می دهد. اگر تلفن همراه یا دستگاه تلفن همراه شما هک شده باشد، تمام حساب‌های اجتماعی و بیشتر شما می‌توانند هک شوند. بنابراین علاوه بر این که نشانه های هک اینستاگرام را باید بدانید، باید در مورد گوشی هوشمند خودتان هم کاملا درست عمل کنید. با استفاده از روش های مختلف می توانید به راحتی هک شدن گوشی هوشمند خود را متوجه شوید. دقت داشته باشید که هک شدن گوشی هوشمند شما خطر جدی تری برای شما به حساب می آید.

تخلیه بیش از حد باتری

همه باتری‌ها با افزایش سن خراب می‌شوند، اما اگر تلفن همراه یا دستگاه جدیدی دارید و باتری خیلی سریع خالی می‌شود، این می‌تواند نشانه‌ای از نصب برنامه‌های جاسوسی روی دستگاه شما باشد.

برنامه های غیرمجاز نصب شده است

خوب است که عادت کنید همه برنامه های نصب شده روی دستگاه خود را به طور منظم بررسی کنید. اگر متوجه موارد جدیدی شدید که نصب نکرده اید، ممکن است شخص دیگری نصب کرده باشد!. این یکی از مهمترین نشانه های هک اینستاگرام و گوشی های هوشمند است.

فعالیت عجیب حساب ها

آیا متوجه شده اید که اعلان های بیشتری در مورد ورود به سیستم در حساب خود دریافت می کنید؟ از آنجایی که بسیاری از دستگاه‌ها به حساب‌های شما مانند فیس‌بوک، گوگل و غیره مرتبط می‌شوند، اگر تلفن شما به خطر بیفتد، سایر حساب‌های شما نیز آسیب‌پذیر هستند.

📒 📕 📗 بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک اینستاگرام بدون نرم افزار چگونه ممکن است ؟

 

هدایت به وب سایت ها

آیا متوجه شده اید وقتی مرورگر خود را باز می کنید به وب سایت هایی هدایت می شوید که از آنها بازدید نکرده اید؟ اگر دستگاه شما به خطر افتاده است، می‌توانید به وب‌سایت‌هایی که دارای تبلیغات یا پیشنهادات هرزنامه هستند، فرستاده شوید. همه به قصد دریافت کلیک های شما.

چند اعلان تغییر رمز عبور

مانند فعالیت حساب، اگر تلفن شما هک شود، ممکن است از شما خواسته شود که تغییرات رمز عبور را تأیید کنید. اگر این کار توسط شما انجام نشود، گوشی شما در معرض خطر هک شدن یا به نوعی به خطر افتادن است.

نشانه های هک اینستاگرام

یکی از نشانه های هک شدن اینستاگرام پست ها یا استوری های حذف شونده یا اضافه شده است

 

نشانه های هک اینستاگرام ؛راه های دیگر هک شدن اینستاگرام

اینستاگرام شما همچنین می تواند به روش هایی هک شود که ممکن است انتظار نداشته باشید. برای همه جزئیات و اطلاعات می توانید به مقاله اصلی – نحوه بررسی اینکه آیا گوشی شما هک شده است نگاه کنید، اما من چند تا از راه ها را در اینجا به شما ارائه می دهم.

ایستگاه های شارژ تقلبی

بسیاری از مکان‌های عمومی مانند کتابخانه‌ها، کالج‌ها و فرودگاه‌ها دارای مراکز شارژ برای دستگاه‌های تلفن همراه هستند، اما آیا مطمئن هستید که قانونی هستند.

هکرها و کلاهبرداران همیشه سعی می کنند برای دسترسی به اطلاعات و داده های ذخیره شده در تلفن شما یک قدم جلوتر بمانند و چه راهی بهتر از استفاده از ایستگاه های شارژ جعلی. سپس آنها می توانند تمام داده های شما را با استفاده از روش های خود دانلود کنند.

سعی کنید از پاور بانک یا ایستگاه شارژی که فکر می کنید ایمن است استفاده کنید.

برنامه های مخرب اینستاگرام را هدف قرار می دهند

هکرها راه هایی برای کدنویسی برنامه ها در دستگاه شما ارائه کرده اند که به آنها امکان دسترسی به داده های شما را می دهد. آنها حتی تا آنجا پیش رفته اند که اپلیکیشن هایی شبیه واتس اپ ایجاد کرده اند. کاربران نمی‌دانستند که این برنامه برنامه اصلی نیست و به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

حملات فیشینگ

مهم نیست که چند بار در مورد باز کردن پیوندها و پیوست ها به ما هشدار داده می شود، گاهی اوقات ممکن است گرفتار شویم. دلیل این هشدارها به دلیل فیشینگ است!

کلاهبرداران چیزی را ارسال می کنند که می تواند شبیه یک ایمیل یا اس ام اس واقعی باشد، اما وقتی آنها را باز می کنیم، هک هستند! ممکن است فکر کنید بانک شما در تماس بوده است و به اطلاعاتی از شما نیاز دارد. شما جلو بروید و مشخصات خود را وارد کنید و هکر وارد است!

این می تواند در اینستاگرام با یک صفحه ورود جعلی در اینستاگرام با هدف دریافت رمز عبور و جزئیات حساب شما مورد هدف قرار گیرد.

 

اگر اینستاگرام شما هک شد چه باید کرد؟+ بازیابی اکانت اینستاگرام

اگر اکانت شما به دلیل نقض گسترده اطلاعات هک شده است، باید از اینستاگرام مطلع شوید. سپس می توانید به تنظیمات حساب کاربری خود بروید و رمز عبور را تغییر دهید. این باید برای ایمن سازی حساب شما کافی باشد. آنها شما را از مراحلی که برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام خود باید انجام دهید مطلع خواهند کرد. البته باید مواردی که در بالا گفته شد را به خاطر بسپارید. چون اول باید نشانه های هک اینستاگرام را بدانید تا بتوانید آن را تشخیص دهید. درست مانند یک پزشک که ابتدا بیماری را تشخیص می دهد و سپس شروع به درمان می کند.

اگر فکر می‌کنید قربانی هک شده‌اید، باید فوراً آن را به اینستاگرام گزارش دهید و راهنمایی بخواهید.اگر اینستاگرام شما با استفاده از نرم افزار جاسوسی هک شده است، باید آن را حذف کنید.

 

هنگامی که نرم افزار جاسوسی از آن حذف شددستگاه تلفن همراه خود باید رمز عبور خود را در تلفن خود بازنشانی کنید و برای ایمن نگه داشتن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

نتیجه:

بدانید که اینستاگرام شما ممکن است هک شود!

اینستاگرام مانند سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی از هک شدن مصون نیست. این می تواند از طریق یک نقض بزرگ داده های شرکت یا از طریق هک تلفن باشد. امیدوارم این مقاله به توضیح چگونگی تشخیص اینکه اینستاگرام شما هک شده است کمک کرده باشد.

 

چگونه از هک شدن جلوگیری کنیم؟

پیش از این نیز در مقاله ی مربوط به جلوگیری از هک اینستاگرام به طور مفصل در این باره صحبت کرده ایم . در اینجا نیز برخی نکات را اشاره کرده ایم که با انجام همین اعمال ساده تا 90 در صد می توانید از هک این اپلیکیشن جلوگیری کنید.

1. از اطلاعات ورودی خود در سایت های دیگر استفاده نکنید

از لاگین اینستاگرام خود برای چیزی غیر از حساب واقعی اینستاگرام خود استفاده نکنید. هنگام تأیید مجوز برنامه های شخص ثالث مراقب باشید. مراقب دامنه های جعلی یا طرح های فیشینگ باشید که ممکن است در DM شما باقی بماند. نکته: برای اطمینان از ادغام، همیشه به دنبال آرم متا (فیسبوک سابق) باشید.

2. رمز عبور خود را محرمانه نگه دارید

ساده است، هرگز رمز عبور یا اطلاعات ورود خود را به کسی که به آن اعتماد ندارید ندهید.

3. رمز عبور خود را تغییر دهید

مانند هر حساب دیگری، تغییر گذرواژه‌ها (و به‌روزرسانی تنظیمات حریم خصوصی) به طور مکرر راهی آسان برای حفظ امنیت است. گذرواژه‌ها باید با گذرواژه‌های دیگری که در جاهای دیگر استفاده می‌کنید متفاوت باشند. وقتی صحبت از حساب اینستاگرام شما می شود، مطمئن شوید که یک رمز عبور قوی شامل اعداد، حروف و نمادها دارید.

4. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام می تواند یک لایه حفاظتی اضافی اضافه کند. اما مراقب باشید؛ کاملاً بی خطا نیست حتی با احراز هویت دو مرحله ای، اگر اینستاگرام شما اطلاعات تماس شما را تغییر دهد، همچنان در معرض خطر هک شدن است.

دقت کنید که برنامه های احراز هویت و احراز هویت شخص ثالث نمی توانند در مورد برخی از حساب های هک شده کمک کنند.

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام

احتمالاً قبلاً کمی در مورد احراز هویت دو مرحله ای (2FA) می دانید. می توانید از آن برای جلوگیری از دسترسی سایر کاربران به حساب ها و داده های آنلاین خود استفاده کنید. بسیاری از برنامه ها و خدمات از 2FA استفاده می کنند و برای اینستاگرام نیز در دسترس است.

می توانید از 2FA اصلی اینستاگرام استفاده کنید که از طریق پیامک کار می کند. این گزینه خوبی است و ما به شما توصیه می کنیم از آن استفاده کنید. برخی از احراز هویت شخص ثالث دیگر مانند Google Authenticator نیز وجود دارند که قابل اعتماد هستند.ایمیل‌ها راحت‌تر از پیامک‌ها و کدهای منحصربه‌فرد تولید شده توسط برنامه‌های احراز هویت، در معرض خطر قرار می‌گیرند. بیایید با احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام شروع کنیم.

چگونه 2FA اینستاگرام را فعال کنیم؟

می توانید از همان منو، احراز هویت پیامک یا احراز هویت شخص ثالث را در اینستاگرام فعال کنید. اگر از برنامه احراز هویت استفاده می کنید، بهتر است به Google Authenticator بروید. ابتدا آن را با استفاده از این پیوند برای دستگاه های اندرویدی یا از این پیوند برای دستگاه های iOS دانلود کنید.

پس از نصب برنامه Google Authenticator، مراحل را برای فعال کردن آن در اینستاگرام دنبال کنید (یا دستورالعمل‌های تأیید پیامک را دنبال کنید):

اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید.
روی نماد پروفایل ضربه بزنید و منوی همبرگر (سه خط) را انتخاب کنید.
نماد چرخ دنده را انتخاب کنید.
امنیت (security) را انتخاب کنید.
در مرحله بعد، روی احراز هویت دو مرحله ای ضربه بزنید.

روی دکمه Get Started ضربه بزنید.
بسته به اولویت خود، نوار لغزنده را در کنار گزینه پیام متنی یا در کنار گزینه Authentication App حرکت دهید. به نظر ما کار با گزینه SMS آسانتر است، اما هر دو به یک اندازه موثر و ایمن هستند.
اگر برنامه احراز هویت را انتخاب کرده اید، در پنجره بعدی روی Set Up Manually ضربه بزنید.

پس از آن، Copy Key را انتخاب کنید و آن را در برنامه Google Authenticator قرار دهید.
در نهایت، باید کد را از Google Authenticator کپی کرده و آن را در برنامه اینستاگرام قرار دهید.

ادامه:

این روش ممکن است کمی پیچیده‌تر باشد، اما اگر پیامک را دوست ندارید و برنامه‌های آنلاین را ترجیح می‌دهید، همچنان عالی کار می‌کند. خبر خوب این است که شما مجبور نخواهید بود این فرآیند را در دستگاه های دیگر خود تکرار کنید.

می توانید کد اینستاگرام تولید شده در اولین دستگاه خود را در برنامه Google Authenticator در آن دستگاه کپی کنید. این کمی خسته کننده به نظر می رسد، اما محافظت عالی در برابر هکرها و سایر احزاب مخرب را فراهم می کند.

سوالات متداول

 اینستاگرام همیشه به من هشدار نمی دهد که شخصی وارد شده است؟

خیر، مگر اینکه احراز هویت دو مرحله‌ای را تنظیم کرده باشید، ممکن است اصلاً اعلانی دریافت نکنید. قبل از دریافت هرگونه ارتباطی، ورود به سیستم باید “مشکوک” در نظر گرفته شود.

چگونه بفهمم شخصی از حساب من استفاده می کند؟

راه های زیادی برای تشخیص اینکه آیا شخصی به حساب اینستاگرام شما دسترسی دارد یا خیر وجود دارد و ما مقاله ای در این زمینه داریم. در نهایت، دوستان جدیدی را متوجه خواهید شد، یا شاید مسدود شده باشید، یا پیام‌ها و درخواست‌هایی از افرادی دریافت می‌کنید که قبلاً هرگز آنها را ندیده‌اید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید، رسید خواندن است. هنگامی که یک پیام اینستاگرام را باز می کنید، اگر به نظر می رسد قبلا خوانده شده است، ممکن است مشکل دسترسی به حساب کاربری داشته باشید.

نشانه های هک اینستاگرام

بهترین روش برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام شما فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای است

اگر کسی ایمیل تماس من را تغییر دهد چه؟

اگر این اتفاق برای شما افتاده است، بهترین حالت ممکن است از پشتیبانی اینستاگرام باشد. با فرض اینکه نمی‌توانید وارد شوید زیرا شخصی حساب شما را کاملا ربوده است، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا مراحل تأیید را برای بازگرداندن حسابتان طی کنید.

در نهایت، ممکن است بخواهید حساب خود را به عنوان جعلی گزارش دهید تا اگر تیم پشتیبانی قادر به کمک نباشد، آن را تعطیل کنید(ببندید!)

هک شدن اینستاگرام شما خارج از کنترل شما است. بنابراین باید از این مراحل ساده برای ایمن نگه داشتن حساب خود استفاده کنید. از این نکات به عنوان یک راهنمای هشدار دهنده برای محافظت از حساب های اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی خود در برابر هکرها استفاده کنید.