بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد ؟+ پیشگیری از هک شدن اینستاگرام شما!🟢
امنیت اینستاگرام + نکات مهم امنیتی در مورد اینستاگرام که حتما باید بدانید!🟢
جولای 7, 2023
کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام + معرفی همه نکات و روش های 0 تا 100 درآمد ریالی و دلاری
جولای 17, 2023

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد

اکانت اینستاگرام شما هک شده است. حالا باید چه کاری انجام دهیم؟. این که بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد مسئله ای است که بهتر است از قبل به فکر آن باشید. مطمئن باشید که روش های پیشگیری از هک شدن کمک بیشتری به شما می کند. به هر حال اکنون به احتمال زیاد هک اینستاگرام شما انجام شده است و به دنبال راه چاره هستید. پس روش های پیشگیری به درد شما نمی خورد!. در این مقاله به کارهایی که باید بعد از هک شدن اینستاگرام انجام داد می پردازیم.

بعد از هک شدن اینستاگرام چه کاری باید انجام داد؟

هک شدن به ویژه برای کسب‌وکاری که برای بازاریابی خود به رسانه‌های اجتماعی متکی است و از اینستاگرام ترافیک کسب می‌کند، ترسناک است. متأسفانه، هکرها می توانند در کمتر از 10 دقیقه به حساب اینستاگرام شما وارد شوند. البته اگر به درستی ایمن نشده باشد.

یک هکر معمولاً این کار را به یکی از سه روش زیر انجام می دهد:

1-گرفتن اطلاعات ورود به سیستم

2-فیشینگ

به طور خلاصه، هکرها یک ایمیل قانع کننده برای شما ارسال می کنند که پیوندی به صفحه ورود جعلی اینستاگرام دارد. اگر روی آن کلیک کنید و با نام کاربری و رمز عبور وارد شوید، اطلاعات شما را دریافت می کنند. هرگز روی پیوندی که از طریق ایمیل برای شما ارسال شده است کلیک نکنید.

3-استفاده از برنامه های شخص ثالث

همیشه دسترسی به برنامه های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید. هرگز به اپلیکیشنی که به آن اعتماد ندارید اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی شما را ندهید ، ممکن است یک برنامه ی هک در پشت پرده باشد .  اگر در موقعیتی قرار گرفتید که فکر می کنید حساب اینستاگرام شما هک شده است، مهم است که سریع عمل کنید. این مراحل را دنبال کنید تا به شما در بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام تان کمک کند.

 

 استفاده از برنامه های ضد هک

چنانچه احساس می کنید اینستاگرامتان هک شده است ، مطمئن ترین راه برای کوتاه کردن دست هکر از اطلاعاتتان استفاده از برنامه هایی است که برای از بین بردن هک گوشی و شبکه های اجتماعی طراحی شده است .

یکی از بهترین برنامه های موجود در ایران برنامه ی s-guard است . با نصب این برنامه به راحتی می توانید هر بدافزار ، نرم افزار جاسوسی ، ویروس یا هر چیز دیگری را از روی گوشی خود در عرض چند ثانیه پاک کنید . با این کار دیگر هکر هیچ راهی برای ورود به اطلاعات شما نخواهد داشت.

برنامه ضد هک S-Guard

برای تهیه و خرید برنامه ضد هک S-Guard بروی کادر سبز رنگ کلیک نمایید
icon-buy

 

بعد از هک اینستاگرام چه باید کرد

بعد از هک اینستاگرام چه باید کرد

3 اقدامی که باید در صورت هک شدن اینستاگرام انجام دهید

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد  ؟ اگر مشکوک هستید اکانت اینستاگرام شما هک شده است، در اینجا باید چه کاری انجام دهید.

1. از بازیابی اکانت اینستاگرام استفاده کنید

به عنوان اولین اقدام بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد ؟. شما یک لینک ورود (دکمه فراموشی رمز عبور) را مستقیماً از اینستاگرام درخواست می کنید. از آنجا شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را وارد کرده و روی ارسال لینک ورود کلیک کنید. سپس اینستاگرام یک ایمیل برای شما ارسال می کند تا به شما کمک کند حساب خود را بازیابی کنید. گاهی اوقات هکرها آنقدر سریع نام کاربری و رمز عبور شما را تغییر می دهند که کار نمی کند. اگر نام کاربری شما نامعتبر تشخیص داده شد، به مرحله 2 ادامه دهید.

2. هک اکانت را به اینستاگرام گزارش دهید

اگر به دلیل تغییر سریع رمز عبور توسط هکر، قادر به بازیابی آن نیستید، قدم بعدی این است که آن را مستقیماً به اینستاگرام گزارش دهید. در وب سایت آنها، فرمی را با تمام مشخصات حساب خود پر می کنید و در آنجا My account was hacked را انتخاب می کنید و سپس روی Request Support کلیک می کنید. وقتی از اینستاگرام پاسخ می‌دهید، از شما می‌خواهند هویت خود را برای یک معیار امنیتی بیشتر تأیید کنید. روند به این صورت است:

یک کد مستقیم از سایت برای شما ارسال می شود.
آن‌ها از شما می‌خواهند از خودتان در حالی که یک تکه کاغذ با رمز در دست گرفته‌اید عکس بگیرید (معمولاً ترجیح می‌دهند این عکس سلفی باشد).
آنها همچنین از شما می خواهند که آدرس ایمیل یا شماره تلفن اصلی را که برای حساب استفاده کرده اید نشان دهید.
در نهایت، اینستاگرام با مقایسه عکس با عکس های اینستاگرام شما، تأیید می کند که شما در واقع کاربر اکانت هستید.

این یک راه مطمئن برای اینستاگرام برای بازیابی حساب شما در نظر گرفته می شود زیرا اساساً هیچ راهی برای هک کردن این سیستم وجود ندارد.

3. فعالیت ورود خود را بررسی کنید

این مرحله در تنظیمات اینستاگرام شما نیز یافت می شود. بررسی فعالیت ورود به سیستم شما هر بار که شخصی از ترکیب نام کاربری و رمز عبور شما برای ورود به حساب شما استفاده کرده است، به شما نشان می دهد. انجام این کار به شما کمک می کند تا ورودهای مشکوک به حساب خود را تشخیص دهید. هنگام بررسی فعالیت ورود به سیستم، تاریخ و زمان هر ورود را نشان می دهد. این ممکن است گاهی اوقات دشوار باشد که به خاطر بسپارید شما یا شخص دیگری بودید.

با این حال، اگر متوجه شدید که ناگهان فالوورهایی دارید که آنها را تایید نکرده‌اید یا عکس‌هایی پست کرده‌اند که می‌دانید آنها را نگرفته‌اید، به احتمال زیاد شخصی به حساب شما هک کرده است.

بعد از هک اینستاگرام چه باید کرد

کارهایی که باید قبل و بعد از هک شدن اینستاگرام انجام داد

قبل از هک شدن چه باید کرد!؟

همانطور که گفته شد این که بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد مهم است. اما نه به اندازه ی این که از هک شدن خودتان جلوگیری کنید!. در ادامه به شما روش های جلوگیری از هک اینستاگرام خواهیم پرداخت .

1. احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید

احراز هویت دو مرحله ای که به عنوان تأیید 2FA یا تأیید دو مرحله ای نیز شناخته می شود، یک ویژگی امنیتی است که یک لایه اضافی به حساب شما اضافه می کند. هنگامی که برای یک سرویس جدید ثبت نام می کنید، قبل از اینکه از شما بخواهد کد را از طریق پیام متنی یا برنامه وارد کنید، نام کاربری و رمز عبور شما را می خواهد. همچنین می توانید از برنامه هایی مانند Authy و Google Authenticator برای تولید این کدها به جای دریافت پیامک استفاده کنید.

مزایای روشن کردن 2FA واضح است: اگر شخصی سعی کند بدون اجازه وارد حساب شما شود، نمی‌تواند این کار را انجام دهد زیرا به یک اطلاعات بیشتر دسترسی ندارد – مرحله دوم. آنها نمی توانند بدون نام کاربری/گذرواژه و کد ایجاد شده توسط برنامه ای مانند Google Authenticator (روشی امن که فقط با یک دستگاه کار می کند) وارد سیستم شوند. تنها راهی که آنها می توانستند از این امر دور بزنند، سرقت هر دو دستگاه به طور همزمان است – نه دقیقاً آسان!

2. از رمزهای عبور مجدد استفاده نکنید

از رمز عبور یکسان برای چندین حساب (مانند ایمیل، بانکداری و رسانه های اجتماعی) استفاده نکنید. از رمزهای عبوری که به راحتی می توان حدس زد مانند نام تولد یا نام حیوان خانگی خود استفاده نکنید

3. یک برنامه Authenticator دریافت کنید

برخی از برنامه های احراز هویت وجود دارد که می توانید از آنها برای ایمن سازی حساب اینستاگرام خود استفاده کنید. در اینجا لیستی از برنامه های احراز هویت برای انتخاب وجود دارد:

Google Authenticator (برای iOS و Android)

Microsoft Authenticator (برای ویندوز 10 موبایل)

Duo Mobile (iOS و Android)

برای راه اندازی یک برنامه احراز هویت، مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و سپس روی نماد پروفایل در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده در بالای این صفحه بر روی Settings و سپس Security کلیک کنید. اگر به جای آن از iPhone یا iPad استفاده می کنید، روی Account & Privacy > Security > Two-Factor Authentication ضربه بزنید. اگر هیچ یک از گزینه‌ها را در اینجا نمی‌بینید، به پایین بروید تا تأیید هویت دو مرحله‌ای را ببینید. این بخش ممکن است برای برخی از کاربران بسته به محل زندگی یا کار آنها در دسترس نباشد، بنابراین اگر هنگام ورود به اینستاگرام برای شما ظاهر نشد، قبل از ادامه این فرآیند با بخش فناوری اطلاعات خود تماس بگیرید.

4. از Password Manager استفاده کنید

مدیریت رمز عبور ابزاری ضروری برای مدیریت رمزهای عبور و ایمن نگه داشتن آنها است. آنها همه گذرواژه‌های شما را در یک مکان ذخیره می‌کنند و ورود به وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید را برای شما آسان می‌کنند، اما همچنین این اطلاعات را از هکرها ایمن نگه می‌دارند.

بهترین ها یک سرویس مبتنی بر ابر ارائه می دهند، بنابراین از هر دستگاهی با اتصال به اینترنت قابل دسترسی هستند – و بیشتر آنها حتی می توانند در بین دستگاه ها همگام شوند تا شما همیشه بدون توجه به اینکه در کجا هستید یا در چه دستگاهی هستید به اعتبارنامه های خود دسترسی داشته باشید. شما استفاده می کنید شما باید یکی را روی هر دستگاهی نصب کنید که داده‌های حساسی مانند حساب‌های بانکی یا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی (و شاید حتی ایمیل) دارد.

اما انجام این کار به لطف انتخاب گسترده‌ای که امروزه در دسترس است آسان‌تر از همیشه است – و پس از راه‌اندازی، اکثر مدیران رمز عبور همه آن لاگین‌ها را به‌طور خودکار به خاطر می‌آورند، بدون اینکه نیازی به کار اضافی از جانب کسی داشته باشند، به جز وارد کردن رمز اصلی خود یک‌بار در هر جلسه، اگر بعداً نیاز به دسترسی دوباره داشته باشند!

5. سعی کنید روی پیوندها و پیوست های مشکوک کلیک نکنید

شما باید سعی کنید روی پیوندهای مشکوک کلیک نکنید یا پیوست‌ها را در پیام‌های افراد ناشناس باز نکنید، زیرا می‌توانند برای هک کردن حساب شما استفاده شوند.

برنامه ها را از منابع ناشناس دانلود نکنید.

اگر از WiFi عمومی استفاده می کنید، مطمئن شوید که از VPN (شبکه خصوصی مجازی) برای محافظت از خود در برابر هکرها استفاده می کنید. اینها برنامه‌های رایگان و با کاربری آسانی هستند که تمام داده‌های دریافتی از تلفن شما را رمزگذاری می‌کنند، بنابراین دسترسی به آن برای هر کسی که ممکن است به آن گوش می‌دهد غیرممکن باشد.

برای هر حساب کاربری از رمزهای عبور متفاوت استفاده کنید! به این ترتیب، اگر یک رمز عبور هک شود، بقیه تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

بعد از هک اینستاگرام چه باید کرد

اگر شخصی اکانت اینستاگرام شما را هک کرد چه باید کرد؟

اگر مشکوک هستید که شخصی اکانت اینستاگرام شما را هک می کند، چند مرحله وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی حساب خود و به دست آوردن کنترل مجدد انجام دهید:

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد  ؟ بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید. مطمئن شوید که از یک رمز عبور قوی و منحصر به فرد استفاده می کنید که برای هیچ حساب دیگری استفاده نمی شود.

احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید تا یک لایه امنیتی اضافی به حساب خود اضافه کنید. برای این کار، هنگام ورود به سیستم، علاوه بر رمز عبور، یک کد به تلفن یا ایمیل شما نیز ارسال می شود.

فعالیت ورود به سیستم اخیر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا ورود غیرمجاز به حساب شما وجود داشته است یا خیر. اگر چنین است، از آن جلسات خارج شوید.

ایمیل و شماره تلفن مرتبط با حساب خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را به روز کنید. این اطمینان حاصل می کند که در صورت فعالیت مشکوک، از اینستاگرام اعلان دریافت می کنید.

نکته

با مراجعه به بخش “Help” در برنامه و انتخاب “گزارش یک حساب هک شده”، هک را به اینستاگرام گزارش دهید. تیم اینستاگرام بررسی کرده و اقدامات لازم را برای کمک به ایمن سازی حساب شما انجام خواهد داد.

در نهایت، شما باید در مورد عدم ارائه هیچ اطلاعاتی مانند کاربر اینستاگرام خود بسیار هوشیار باشیدنام، ایمیل و رمز عبور هر وب سایتی که مشکوک به نظر می رسد، زیرا می تواند یک وب سایت فیشینگ باشد که حساب شما را به خطر می اندازد.