هک لوکیشن + معرفی روش های هک کردن موقعیت مکانی زنده+ روش های پیشگیری🟢
هک حافظه گوشی + 8 چیزی که باعث هک حافظه گوشی می شود +معرفی برنامه🟢
سپتامبر 23, 2023
پایتون
پایتون چیست؟ + معرفی کامل این زبان برنامه نویسی + 13 دلیل استفاده از آن🟢
سپتامبر 27, 2023

هک لوکیشن + معرفی روش های هک کردن موقعیت مکانی زنده+ روش های پیشگیری🟢

هک لوکیشن

هک لوکیشن

هک لوکیشن از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال انجام آن هستند ، اما پیدا کردن راهی برای ردیابی موقعیت مکانی و یا همان هک لوکیشن چندان راحت نیست .

مردم بر این باورند که هکرها می توانند موقعیت مکانی هر کسی را بدون دست زدن به تلفن یا تعامل با سیستم آنها پیدا کنند. من تمام ابهامات شما را در مورد پیدا کردن مکان در این وبلاگ برطرف می کنم. اینکه چه چیزی درست است و چه چیزی افسانه است. بنابراین اگر می خواهید هک لوکیشن را به صورت کامل بررسی کنید با ما همراه باشید.

هک لوکیشن

پیگیری و مشاهده ی موقعیت مکانی افراد بدون رضایت آنها غیرقانونی است. لوکیشن کسی را بدون اجازه او هک نکنید. اگر هیچ مجوزی نگیرید، مسئولیت آن بر عهده شماست.

یک هکر موقعیت مکانی شما را با استفاده از مهندسی اجتماعی پیدا می کند. نکته اصلی این است که یک مهاجم نمی تواند مکان شما را بدون سیستم یا تعامل شما پیدا کند. راه های مختلفی وجود دارد که هکرها می توانند موقعیت مکانی شما را هک کنند. اما هکرها از روش های غیرقانونی برای انجام این کار با استفاده از مهندسی اجتماعی استفاده می کنند و انسان ها آسیب پذیرترین آنها هستند.

نمونه هایی از نحوه ردیابی گوشی توسط هکرها با استفاده از مهندسی اجتماعی:

1] هکرها از برخی ابزارها برای پیگیری مکان مانند IP grabber و جستجوگر استفاده می کنند.

2] هکرها تعدادی لینک برای شما ارسال می کنند و مکان را هک می کنند. هنگامی که قربانی به آن URL برخورد می کند، مهاجمان می توانند مکان را بدزدند.

3] هکرها با هک جیمیل شما و ثبتنام در Find my phone موقعیت مکانی شما را مشاهده می کنند .

4] هکر لینک را از طریق پیام کوتاه، ایمیل، واتساپ و سایر برنامه های خدمات پیام رسانی ارسال می کند.

از آنجایی که انسان ها بیشترین مسئولیت و آسیب پذیرترین آنها را در برابر آن دارند، نمی توانند فعالیت ها را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند. فقط آنها را بدون هیچ فکری به هم مرتبط می کنند.

هک لوکیشن

هک لوکیشن می تواند به صورت زنده یا ضبط شده هکر را راهنمایی کند

سناریو دیگر برای هک لوکیشن

سیستم سیگنالینگ شماره 7 (SS7) که در ایالات متحده C7 یا CCSS7 نیز نامیده می شود، یک سرویس تبادل شبکه است که شبکه های تلفن همراه را به عنوان یک کارگزار به هم متصل می کند. SS7 عملکردهای پشتیبان را مدیریت می کند که یک شبکه یا تماس گیرنده را به شبکه دیگر متصل می کند، مانند ترجمه شماره، انتقال پیامک و صورتحساب.

مهاجمان با کمک شماره تلفن خود می‌توانند کاربر تلفن همراه را با مثلث‌بندی دکل‌هایشان پیدا کنند، پیام‌های متنی آن‌ها را بخوانند، وارد سیستم شوند، ضبط کنند و مکالمات تلفنی آنها را به سادگی با هک کردن یا دسترسی به سیستم SS7 گوش دهند.

چگونه پلیس مکان شما را پیدا می کند؟

پلیس موقعیت مکانی شما را با استفاده از شماره IMEI و آدرس IP شما پیگیری می کند.به نوعی هک گوشی با IMEI  را انجام می دهد .

با این حال، پیدا کردن محل دقیق چندان کار راحتی نیست . اینطور نیست که آنها برنامه ای داشته باشند که اول آن را انجام دهند. آنها شماره‌های IMEI و آدرس‌های IP را انجام می‌دهند و سپس ISP یا ارائه‌دهنده خدمات سیم‌کارت شما را بررسی می‌کنند، زیرا به ارائه‌دهنده شبکه می‌روند و مکان را پیدا می‌کنند، همچنین نمی‌توانند مکان واقعی واقعی را مشاهده کنند و فقط مناطق خاصی از مکان شما را متوجه می شوند .

نمونه هایی از نحوه هک لوکیشن توسط پلیس با استفاده از مهندسی اجتماعی:

1] پلیس از شماره های IMEI برای هک لوکیشن  شما و بررسی ارائه دهنده خدمات سیم کارت شما استفاده می کند. سپس مختصات طول و عرض جغرافیایی موقعیت مکانی شما را به ارائه دهنده خدمات می دهند.

2] پلیس از آدرس های IP برای مشاهده مکان ها و بررسی ارائه دهندگان خدمات ISP استفاده می کند. آنها با ارائه دهندگان خدمات تماس می گیرند و اطلاعات طول و عرض جغرافیایی را به آنها می دهند.

3] آنها مکان را بدون FIR یا مجوز پیگیری نمی کنند.

افسانه ها و حقیقت ها:

1] هکر نمی تواند مکان را بدون هیچ گونه تعامل سیستم و کاربر پیدا کند.

2] پلیس نمی تواند مکان را بدون هیچ گونه FIR یا اجازه مشاهده کند.

3] هکر نمی تواند با یک کلیک هک لوکیشن را انجام دهد.

4] انسان ها آسیب پذیرترین افراد هستند. آنها به راحتی مصالحه خواهند کرد.

در نتیجه هک لوکیشن و ردیابی مکان امکان پذیر است. نحوه پیگیری به هکر و پلیس بستگی دارد. اما مهم ترین مسئله این است که این کار با یک کلیک امکان پذیر نیست.

تا چه حد امکان دارد هک لوکیشن در مورد من انجام شود؟

با فناوری مدرن، دسترسی هکرها به تلفن افراد بدون رضایت آنها و سرقت اطلاعات آنها به طور فزاینده ای آسان تر شده است. این می تواند شامل جزئیات مالی، رمز عبور، پیام ها و تماس های آنها باشد. با این حال، این هکرها همچنین می‌توانند بدون اینکه بدانند شخصی را در Google Maps ردیابی کنند. این امر ضروری است که هر کاربر گوشی هوشمند از علائم هک شدن گوشی خود آگاه باشد و بداند در صورت بروز چنین وضعیتی چگونه با آن برخورد کند.

نشانه‌های کلیدی که نشان می‌دهد شخصی مکان گوشی شما را هک و  مشاهده می‌کند

چندین علامت وجود دارد که می‌توانید از گوشی هوشمند خود بردارید که می‌تواند به شخصی اشاره کند که از راه دور به آن دسترسی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، این می تواند به سرقت داده های شما یا مشاهده موقعیت مکانی شما بدون اطلاع تان از طریق Google Maps باشد. صرف نظر از هدف، نشانه ها تقریباً یکسان هستند. بنابراین بیایید آنها را یکی یکی بررسی کنیم. سرعت تلفن شما در حین استفاده از Google Maps کند می شود.

اولین نشانه ای که ممکن است متوجه شوید اگر کسی بخواهد موقعیت مکانی شما را پیدا کند این است که هنگام استفاده از Google Maps تلفن شما واقعا کند می شود. این به این دلیل است که هکر ممکن است همزمان از برنامه نامرئی استفاده کند در حالی که شما نیز از تلفن خود برای پیمایش استفاده می کنید.

با این حال، این لازم نیست تنها به Google Maps محدود شود. اگر شخصی از یک برنامه جاسوسی برای نظارت بر تلفن شما استفاده کند، می تواند بر عملکرد کلی آن تأثیر بگذارد. صرف نظر از اینکه برنامه در هر مقطع زمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر متوجه شدید که این اتفاق ناگهانی می افتد و مشکل همچنان ادامه دارد. می توانید این را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرید که ممکن است شخصی از راه دور تلفن شما را کنترل کند. موقعیت مکانی تلفن شما به طور خودکار روشن می شود. تغییر کلید بعدی که باید به آن توجه کنید این است که موقعیت مکانی تلفن شما به طور خودکار بدون اینکه خودتان این کار را انجام دهید روشن شود.

نکته:

باید در نظر داشته باشید که برخی از برنامه‌ها همیشه درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما را می‌دهند . این دلیل هک لوکیشن از همه غالب تر است!. زمانی که به آنها اجازه می‌دهید، ممکن است روشن شود. با این حال، اگر مطمئن هستید که آن را خاموش کرده‌اید و به برنامه‌ای اجازه استفاده از آن را نداده‌اید، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شخصی آن را از راه دور روشن کرده است. تا بتواند حرکات شما را پیگیری کند. با این حال، گاهی اوقات، برخی از برنامه‌ها نیز می‌توانند به طور مخفیانه از موقعیت مکانی شما استفاده کنند، بدون اینکه صریحاً از شما اجازه بخواهند.

اگر متوجه شدید این اتفاق می افتد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مجوزهای برنامه را در تلفن خود مرور کنید. تلفن شما همیشه گرم می شود یکی دیگر از نشانه های مهم که باید به آن توجه کنید این است که آیا تلفن شما دائماً شروع به گرم شدن می کند. در حالی که زمانی که در حال انجام بازی‌های گرافیکی فشرده هستید یا از دستگاه خود در حال شارژ شدن استفاده می‌کنید، این موضوع قابل درک است. اما نباید در طول استفاده منظم این اتفاق بیفتد.

هک لوکیشن

چندین روش برای هک لوکیشن بین هکر ها وجود دارد

چرا؟

این به این دلیل است که این روزها اکثر گوشی‌های هوشمند دارای پردازنده‌های خوبی مانند سری اسنپدراگون 800 یا جدیدترین تراشه‌های اپل هستند . قرار است مکانیسم‌های مدیریت حرارت موثری را در اختیار داشته باشند. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر حتی در حین انجام ساده ترین کارها هنوز هم متوجه گرم شدن دستگاه خود می شوید. ممکن است به دلیل یک برنامه جاسوسی یا یک ردیاب GPS باشد که در پس زمینه کار می کند. باتری گوشی شما خیلی سریع‌تر خالی می‌شود یکی دیگر از پیامدهای ارسال مجدد ردیاب GPS به تلفن شما این است که می‌تواند منجر به تخلیه باتری دستگاه شما بسیار سریع‌تر از معمول شود.

این به این دلیل است که یک ردیاب GPS یا یک نرم افزار هک می تواند مقدار زیادی از شارژ دستگاه شما را بگیرد. یک راه برای بررسی این موضوع این است که مراقب زمان روشن شدن صفحه نمایش خود در یک روز معمولی باشید. تا زمانی که متوجه کاهش عمر باتری خود شدید بتوانید آن را با ارقام مقایسه کنید. چگونه دستگاه خود را در برابر ردیاب‌های GPS ایمن نگه دارید راه‌های مختلفی وجود دارد. که می‌توانید از طریق آن گوشی هوشمند خود را در برابر ردیاب GPS که روی آن نصب شده است بدون اینکه بدانید در امان نگه دارید.

برخی از این موارد عبارتند از :

هک لوکیشن

هک ها بیشتر از طریق نرم افزار هایی انجام می شود که شما دسترسی را به آن ها داده اید!

دستگاه خود را با رمز عبور محافظت کنید

این مهم ترین راه برای دور نگه داشتن دستگاه شما از دست افراد نادرست و جلوگیری از امکان نصب چیزی بر روی آن است. پس برای جلوگیری از هک لوکیشن به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

یک برنامه ضد بدافزار نصب کنید

یک برنامه ضد هک روشی موثر برای دور نگه داشتن بدافزار از گوشی شما است. دستگاه شما را اسکن می کند تا آنها را شناسایی و حذف کند . در عین حال هر گونه آسیبی که ممکن است به نرم افزارش وارد کرده باشد را نیز تعمیر کند.

هنگام سرچ کردن از VPN استفاده کنید

اگر مجبور هستید برای مرور وب به یک شبکه Wi-Fi عمومی تکیه کنید، VPN روشی موثر برای ایجاد یک شبکه امن و خصوصی است. البته در ایران به لطف فیلترینگ شدید برای سرچ کردن و جستجو برای هر چیزی باید به VPN متصل شوید. همچنین نصب یک آنتی ویروس نیز موثر است .

دستگاه خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید

آخرین راه حل این است که دستگاه خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. تا هر اثری از ردیاب GPS مخفی را از دستگاه خود پاک کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که قبل از انجام این کار، یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید.

در نتیجه همانطور که در بالا خواندید، چندین علامت می تواند نشان دهد که ممکن است شخصی تلفن شما را از طریق Google Maps پیگیری کند. اگر می‌خواهید همیشه خود را ایمن نگه دارید و همچنین از داده‌های خود محافظت کنید، این موارد ضروری هستند.